Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Podvodníci a podvodné agentury na Novém Zélandu

Kromě lidí, kteří na Nový Zéland přijeli pracovat a užít si krásných několik měsíců života, se na Nový Zéland dostala spousta lidí, která se potřebovala někam uklidit. Velice brzy přišli na to, že pokud dohodí farmáři pár lidí, můžou si z toho udělat slušný kšeft. Ne všichni jsou však poctiví a tak vás okrádají na daních nebo vám účtují horší úkolové sazby. Dělají všechno proto, aby nemuseli pracovat, ale měli z toho co největší zisk.

Jak už bylo naznačeno, na Novém Zélandu působí nespočet agentur, které se živí zprostředkováním práce pro zahraniční návštěvníky. Pokud si chcete pracovní prázdniny na Novém Zélandu užít bez stresu, nejlepší rada zní vyhněte se jim. Tito zprostředkovatelé se napovrch tváří jako největší svatouškové, všechno dělají jen z čiré poctivosti a lásky k vám. Nicméně za touhle maskou přátelství nehledejte nic jiného než dolary. Falešné přátelství ve vás má navodit soucit v případě že pro vás agentura "náhodou" nemá slibovanou práci.

Kontraktoři a kontraktorské agentury

Těmto zprostředkovatelům práce na Novém Zélandu se říká kontraktoři. Abychom věci uvedli na pravou míru, kontraktoři jsou podle zákona prostředníci mezi těmi co chtějí pracovat a mezi lidmi co potřebují pracovní síly. [Abych řekl pravdu, byl jsem konceptem KONTRAKTOR na Novém Zélandu zklamán. Lidé kteří se živí tím že téměř legálně okrádají jiné lidi mi přijdou nechutní. ] V podstatě to má fungovat tím stylem, že kontraktor sežene farmáři lidi na práci a sám farmář se tedy nemusí starat o mzddy a o papíry. Kontraktor dostane zaplaceno za zprostředkování pracovníků a za provedenou práci. Jenže kontraktoři s vidinou snadného zisku začali lidem krátit mzdy. Buď jim zkrátí cenu za kontrakt [místo 50 NZD za bin, vyplatí jen 45 NZD. Farmář má sklizeno, picker si vydělá a kontraktorovi se plní kapsy. Všichni jsou tedy happy], nebo jim nasadí minimální hodinovou mzdu a rozdíl si ponechá. A to se ještě musíme zmínit o tom, že někteří kontraktoři vám strhnou daně, ovšem místo toho aby vybrané daně zaplatil státu, strčí si je do kapsy. Věřte tomu, že kontraktoři mají vypracované metody tak dokonale, že nepoznáte vůbec nic.

agentura RTW New Zealand a Ladislav Čech

Klasickým přikladem takového kontraktora je Ladislav Čech, vlastnící agenturu RTW New Zealand. Agentura RTW New Zealand která sídlí v Havelock North, nedaleko Hastings, na svém webu nabízí zprostředkování práce na Novém Zélandu plus vyřízení Working Holiday víz, uhlazenými a lákavě napsanými větami. Služby samozřejmě nejsou zdarma ,a i když podle zákonů na Novém Zélandá nesmí žádná agentura vybírat poplatky za zprostředkování práce, právě agentura RTW New Zealand si s tím hlavu absolutně neláme. Poplatky za zprostředkování práce skrývá za balíček služeb, který nazývá asistenční. Tím že se asistenční balíček agentury RTW New Zealand platí až na Novém Zélandu a ne předem, získává firma na serióznosti. Stojí však zmíněný balíček agentury RTW New Zealand za 675 NZD plus 12.5% GST?

Co tedy za svých 675 NZD od RTW New Zealand dostanete? vyřízení IRD number [které je zdarma] Otevření účtu v bance na Novém Zélandu [které je také zdarma] kontroverzní zprostředkování práce [při troše snahy zdarma] asistenci při hledání ubytování [opět lze sehnat zdarma] dopravu z letiště v Aucklandu, cena není obsažena v asistenčním balíčku [za kterou si Ladislav Čech účtuje navíc 240 NZD plus GST Autobus z Aucklandu do Hastings vás bude stát 80 NZD]

Kromě toho, že zaplatíte vysoké ceny za to, co je vlastně zdarma, nakonec agentura RTW New Zealand ani nedostojí slibům a to hlavně ohledně práce. [ Přísloví "Když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají" u agentury RTW New Zealand platí na 100 procent ] Ačkoli na svých webových stránkách agentura RTW New Zeland velkoryse nabízí 180 pracovních míst, práci má podle slov bývalého zaměstnance sotva pro dvacet .

[ Patřili jsme k těm, kteří se nechali zlákat chytře napsanými řádky na stránkách agentury RTW New Zealand. Malou omluvou nám budiž to, že jsme neměli přístup na internet, toho času v Anglii a proto jsme se spoléhali na služby agentury. Musím přiznat, že to byla největší chyba, kterou jsme mohli udělat. Práci jsme neměli i přes to, že nám paní Čechová slibovala spoustu práce na výběr. ]

proč Ladislav Čech podvádí Čechy, když je to Čech?

Pan Ladislav Čech, otylý majitel agentury RTW New Zealand, na první pohled působí, že něco skrývá. Za každou cenu se bude snažit působit na vás dojmem pohodového manažera. Bohužel, jeho falešné přátelství slouží přesně v situacích, kdy pro vás nemá práci. Bude vám neustále a dokola opakovat, at jste v pohodě, že takhle přesně to na Novém Zélandu chodí. A vy čekáte, utrácíte peníze za drahé ubytování a stále čekáte. A protože bydlíte na ubytování, které má pronajaté, nechá vás Ladislav Čech pracovat pár hodin týdně, abyste měli na zaplacení ubytování a jídla a bude se všemožnými i nemožnými způsoby vymlouvat že práce prostě není. V horším případě vás pošle někam, kde zaručeně práce za pár dní bude a pak už se neozve, tak jak se to stalo nám.

Prodloužená ruka [ v jejím případě by se možná více hodilo prodloužená ústa, pozn autora] agentury RTW New Zealand v České republice je paní Libuše Čechová. [ hodí se upozornit, že se jedná o matku Ladislava Čecha ]. Paní Čechová po českém internetu rozhazuje sítě agentury RTW New Zealand ve formě inzerátů, lákající na skvělé výdělky na Novém Zélandu. Kancelář má v Českých Budějovicích, kde rozdává svoje moudré rady ve formě předražených konzultací. Osobně jsem konzultaci nezažil, ale už se těším na to, až se s paní Libuší Čechovou setkám osobně. [ Pan Ladislav Čech nás totiž po skončení jablečné sezóny v Hastings odeslal do Aucklandu, kde jsme měli podle jeho tvrzení zajištěnou práci na zimu. V Aucklandu jsme potom přes tři týdny marně čekali až práce začne, nakonec telefon agentury RTW New Zealand úplně ohluchnul a pan Ladislav Čech se ztratil z povrchu Nového Zélandu ] Na to nám paní Čechová řekla, že agentura RTW New Zealand splnila všechno co měla, pomluvila nás z lenosti a neschopnosti a poté co jsme náš příběh zveřejnili na webu o podvodech agentury RTW New Zealand na nás poslala imaginární právníky agentury RTW New Zealand. Možná paní Libuše Čechová nemohla unést pravdu o tom, že její dítě je takový podvodník.

letenky | cestování | práce | New Zealand | studium | levné letenky | Nový Zéland

Komentáře ke článku

12. 05. 2013 v 19:01

 Na začátku než jsem našel Váš web tak jsem sondoval kdo je schopen zajistit WHS. A zajišťuje to i Student Agency + poradenstvi, odvoz z letiště, 2 noci ubytko, IRD atd a to za pouhých 685 NZD. Taky celkem palba 4.pnghttp://www.studentagency.cz/pracovni-a-au-pair-pobyty/Novy-zeland/Working_Holiday_Novy_Zeland/

Pepa.
02. 10. 2013 v 1:37

Hola pravda !!!!!!!. Pracoval sem nedavno pod nim a ubohost . Hlavne se knemu nehlaste .!!!!.prijdete o prachy a radostny pobyt na NZ. jen kazi Zelandu pověst .!.Se divim ze ho jeste neposlali zpatky do Cr. za mamou.Do Trebone .   Se divim ze to je legalni .!.  Znate nake prostredky kterymi by se dali penize vymahat zpet ?.

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 13,938 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy