Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

work permit

26. 10. 2013 v 19:22

Ano, pro woofing potřebuješ pracovní víza...

 

24. 10. 2013 v 22:25

Ahoj. Mohu se zeptat, jestli je potreba pracovni vizum pro woofing?  

13. 10. 2013 v 3:38

Áhá, díky, v těch formulářích je to všechno podrobně vysvětlený, nenapadlo mě se na to předtim podívat.

12. 10. 2013 v 8:16

 Pokud tvoje misto neni na short listu tak opravdu zamestnavatel musi prokazat, ze na to misto nenasil nikoho mistniho. Ono to jako slozity vypada, ale ve finale to takova hruza neni. Jesti uz mas stazeny ty formulare z Imigracniho tak tam je to vysvetleny co vsechno potrebujes..

Taky neni problem na to imigracni zavolat nebo se tam zastavit, z moji zkusenosti nemaji problem poradit. Dalsi moznost je zajit za imigracnim pravnikem, ktery ti to zaridi, ale samo si za to necha zaplatit..

12. 10. 2013 v 7:44

Mýdlovko a ostatní, ze strany zaměstnavatele tedy stačí smlouva a dopis?

Na stránkách imigračního jsem právě četla o nějakém doložení, že pozici nelze obsadit Novozélanďanem, konkrétně takto:

The employer will need to show that no New Zealand citizens or residents are available to do the job, either by:

showing that the job is included in one of the Essential Skills In Demand Lists;

or providing evidence that they have genuinely tried to find a New Zealand worker to fill the position.    

 

Přijde mi to dost složitý a hlavně nemám ani žádnou závratnou kvalifikaci, schopnosti či zkušenosti. Pracuju aktuálně na whs jako aupair a starám se o mentálně postiženou holčičku. Ráda bych zůstala dýl a moje host-family mě v tom zaručeně podpoří (jako zaměstnavatel), jen nevím, jaké mám šance.

 

Michal
06. 10. 2013 v 10:17

Nevíte někdo jak dloho se můžu zdržovat mimo NZ, když mám roční Work to residence visa? Popřípadě jak to imigrační hlídá? Nebo kde bych mohl sehnat info? Hledal jsem na stránkách imigračního, ale tuto informaci jsem tam nenašel. Chci jet ná 4měsíce do CZ a bylo mi řečeno, že doba pobytu mimo NZ je omezená. Děkuji

 

05. 10. 2013 v 14:38

 Super, moc děkuji ,už na tom pracujeme40.png

04. 10. 2013 v 23:29

Ahoj, slozite to neni, pred mesicem jsem dostala work vizum tyden po podani. Musis mit vsechno papirovni v poradku, dolozit ze mas patricnou kvalifikaci a zkusenosti, smlouvu a dopis od zamestnavatele, x-ray plic popr. medical references...Pokud neco umis, tak najit zamestnavatele ktery te sponzoruje taky neni slozite, jsou tu velmi vstricni. good luck, neni to tak slozite jak to vypada, je to dost papirovani ale urcite se to vyplati :)

02. 10. 2013 v 11:46

 Děkuji,ale co je dneska jednoduché,snad nám to vyjde40.png

x
02. 10. 2013 v 6:50

 moc slozite ivetko,az sem prijedes a najdes zamestnavatele ktery se za tebe zaruci,muzes pozadat o w p...ale slozite neznamena nemozne

01. 10. 2013 v 17:41

 Ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti jak je složité získat work permit na NZ,když přiletíme jako turisti.Předem děkuji zajímá mě všechno40.png

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 13,766 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy