Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

práce říjen

27. 08. 2013 v 12:53

Ahoj co jsem si od vás pročetl komentáře tak mě to celkem i rozhodilo, z mého pohledu na working holiday vizum tam převažně chceme jet aby jsme se jak přiučili jazyk, tak procestovali NZ, to je pro nás hlavní. Další věc že nechceme přijet v mínusu z finanční stránky, takže práce je nám jedno jaká to bude ale chceme si domu dovést to, co si přivezeme. Z jedné strany tu slyším zápory na sady a z druhé klady, nejspíš bude nejlepší si tím projít a během toho roku třeba i zkusit tu nesezonní práci. Většinou co tady čtu tak, když člověk opravdu hledá podstivě, tak najde. Plynule angličtinu neovládám nicméně domluva mi nedělá problém takže i zkusíme tu normalní nesezonní práci jak tu píšete.  Stavebnictví by mě osobně problém nedělalo ale jak tu píše Kryšpín že kopat lopatou to mužu kdekoliv jinde. Každopadně díky za postřehy snad se nám podaří po příletu brzy nějakou tu práci sehnat :)

 

 

felix
21. 08. 2013 v 12:12

 No a Honzo co teda děláš ty za tu prácu a jak jsi k ni přišel?

Honza
21. 08. 2013 v 11:50

Jak píšu, zustante si u sadu a pracujte jako v tovarne, kazdej den to samy :D A ze si procvicis anglinu? Z my zkusenosti, kdo moc mluví nic si nevydela, nehlede na to ze vetsinou pustis hudbu do hlavy a jedes a abych si kazdej den dal 2 piva s backpackerem a mluvil stale o tom samym kdes byl, odkud jsi co a jak, tak to si procvicis tech par vet no, to mas pravdu... A taky ze v tech sadech je spousta dalsich cechu a nevyhnes se jim! Jo a kdyz nejses jinej, tak mas normalni praci za podstatne vic nez minimalka... Ale nikomu ty sady nevymlouvam, pisu, prosel jsem si tim, ale jsem si jistej, že bych to celej rok delat nemohl. Cau

 

Kryšpín
21. 08. 2013 v 11:34

 

 Co mě láká na sezónkách? Easy - neděláš za minimálku (ten kdo dělá buď nedělá pořádně, a nebo si prostě blbě pořešil kontakty a nebo dělá pro inďáka), neděláš jako lopaťák někde na stavbě opět za tu minimálku, nikdo neřeší kolik dní v týdnu děláš, english procvičíš když se netaháš s dalšíma českejma ksindlama a nevytváříte novou kolonii, dá se vydělat 200 za den - pro ty nemakačenka co budou psát že ne - melete blbosti, prostě se DÁ vydělat 200. Holky co dělají wrapping kolikrát vydělávají i víc než 200. Je to jenom o tvojí hlavě a jak si to nastavíš. Když prší tak se většinou kalí, všude jsou nějaký holky a co se stane na NZ to zůstane na NZ. Když to s kámošama vychytáte tak si dáte pivko v práci na sluníčku. Nejel jsem na NZ abych makal někde na stavbě nebo v obchoďáku - to můžeš dělat všude jinde. Jel jsem dělat sezónní práce protože tady můžeš sbírat nejlepší jablka na světě, stříhat na vinici za zimního sluníčka, sbírat zlaté kiwi, trhat pomeranče přímo ze stromu, jít z práce a mít úplně modrou hubu od borůvek... a do baličky bych nešel ani za nic (to je fakt pro zoufalce) 

21. 08. 2013 v 10:52

ahoj,

no právě v té angličtině bdue pro spoustu lidí problém, já jsme si klidně zavolal a pokecal s farmářem nebo contraktorem, ale přiznejme si, že spousta lidí co jedou na Zéland anglicky neumí a většina se ani nic nenaučí, jelikož hnijou s dalšíma "no-speak-english" backpackerama. Práce na stavbě je možná zajímavá, ale pokud nemáte zkušenosti, tak bych taky neočekával žádné vele úspěchy. Nemám se stavbou osobní zkušenosti, ale znám někoho kdo hledal v CHCH delší dobu a nic nesehnal, prostě házet lopatou nestačí, na to se vždy někdo najde.

Právě sady a baličky zůstavají jedinou možností pro lidi, kteří se nedomluví. Jasně Countdown, Pack'n'save, Warehouse atd. ty berou lidi všude kolem NZ, ale dle mé zkušenosti je většinou dost plno a krom partime jobu několikrát do týdne se nechytneš. I na zélandu již není tak snadný najít nějakou pohodovou práci jako před x lety.

Pokud umíte anglicky rozhodně se poohlédněte po něčem lepší než sady a baličky, ale jinak...

 

Honza
21. 08. 2013 v 9:24

Má pravdu ten chlapec, taky vubec nevim co Vás na tech sezonnkach laka, je to shit, jses na farme a kazdej den to samy, zalezi na sezone (protrhej jablka, nasbirej 333 binu denne, ...) a to kazdej den, zadna zmena nic. Prosel jsem si tim, ale kdyz zjistuju ze tu je plno normalnich jobu, nez sbery, a taky ze to je hrozna prace, tak tam uz doufam nikdy nezakotvim :D A ze by byl rijen slozitejsi, ano zalezi za cim jedes a jakej mas cil, kazdej se pta kdy a kam a co a tak bla bla, kluci jednoduchy, Chch, hledej a najdes, je tu toho mraky, at uz pres agenturu nebo si v pohode do 2 tydnu najdes neco sam bez agentury, zadnej problem, pokud teda neumis jen hello and bye. A Chch mas uprostred ostrova, takze skoro pristup všudekam chces. Ale jestli chcete na sady, tak vam to samozrejme nikdo brat nebude :)

Tom
20. 08. 2013 v 11:49

Vsichni se zoufale drzi sezonnich praci, ale kdyz se jedna o hodinovku a je to stejne bidna prace tak uz se vyplati radsi zkusit najit normalni job na trademe nebo seek. Da se to celkem v pohode, jen clovek musi umet aspon trosku komunikovat (rozumej zvednout telefon az zavola potencialni zamestnavatel) a prohodit s nim par vet.

H
19. 08. 2013 v 14:08

 O baličkách, o kterých hovoří salamander jsou na severním ostrově (až na Motueku - sorry nevšimla jsem si -  na jablka) i když nejsem si jistá s těmi baličkami..dost se sezóna posunula a teď i repacking končí v září. Hlavně, co se týká kiwi. Jabka by měla být v pohodě. Říjen bude složitější. Hodně se využívá právě tou dobou cestování po Zélandu, ale napadlo mne zkusit možná stavby v Christu pro kluky.  Rozhodně si projeďte stránky se sezóními pracemi a ptejte se, ptejte se, objíždějte. 

19. 08. 2013 v 12:38

zdar,

říjen je taková zvláštní doba, máte šanci jít do baliček na repack kiwi (Te Puke/Bay of plenty, ale i Motueka a asi Hastings), pak zhruba v půlce října je možno začít s kiwi thiningem, na tom jsem vydržel asi měsíc a půl za hodinovou mzdu 15NZD/hod(šance je všude kolem NZ, zkuste Bay of plenty, Gisborne, Hawkes Bay a nebo na jižáku Motueka a okolí). Pak jsem slyšel o nabídkách vyloženě sběr něčeho na poli, taky celkově kolem NZ. motueka contacts a nebo ještě lépe bay of plenty work contacts

 no celkově se podívejte na kontakty kolem NZ a zkuste volat nebo přímo zajet na farmu a zeptat se, psát maily nemá moc smysl, možná jen do větších společností

18. 08. 2013 v 22:05

Ahoj taky se chystáme s kámošem v říjnu na Zéland a rovnou letíme na jižní ostrov. Pokud by někdo mohl ve stručnosti poradit jaké šance jsou na sehnání práce popřípadě kde začít, kde se poptat, budeme jen rádi za rady.

 

Díky, Honza

 

17. 08. 2013 v 23:17

Ahoj..jedeme s kamarádem v půlce října na Nový Zéland...chtěl jsem se zeptat, jaké (pokud v tomto období vůbec) se dá očekávat možnosti práce? plánujeme, že hned po příletu přejedeme na jižní ostrov...tak jestli by někdo poradil, na co se tam zaměřit, případně kde?

 

Díky

 

Jura

 

 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 13,766 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy