Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Práce NZ řijen 2013

03. 06. 2013 v 2:50

to: Misa R: jednoducha rada zni, vyuzij vsech dostupnych moznosti, pred tim nez poletis urcite vyuzij pracovnich portalu a agentur zajistujici prace ve meste, kde by si chtela pracovat, no a po priletu rozhodne vyraz s CV, europasem, cikomkoliv kde mas nake refenrence a osobne se poptej. Co jsem zjistil, tak v oblasti HOSPITALITY, hodne daji na praxi, ( pritelkyne pracuje v golf resortu, a byla u pohovoru, ve kterem se ptal borec jak se serviruji jidla, pripravuji michane napoje a pod.) 

Dale na zelandu maji hodne rozdilny princip nalevani alkoholu, je to nepochopitelne, vzhledem k temu ze muzes ridit pod vlivem, deti mohou pod dohledem rodicu pit vino a pivo.. ale povoleni servirovat alkohol, to vyzaduje skoro vysokoskolskou studii. Takze pokud nemas primo NZ skoleni, nebo nemas licenci, tak je to takove .. vselijake. ale to uz je jina kapitola. Rada asi zni, pokud chces pracovat  v tomto oboru, zacni hledat v ve velkych mestech Auckland, Wellington, Chirstchurch.. Tauranga.. nebo proste tam, kde to zije. A Reference.. reference..  :) to tady maji radi :)

 

 

03. 06. 2013 v 2:16

Ahojte, 

přilétám na NZ 14.10. zatím  na blind (tzn i ubytování). Mám hotelovou školu, barmanskej a průvodcovskej kurz, praxi z firemní recepce, jako snídanová servírka, ze spousty cateringů, z obchodu s lahůdkama a ted dělám na letní sezonu letušku. Myslíte, že mám s tímto šanci najít i nějakou normální parttime krom sadů?

Naši by radši kdybych se chytla někde v oboru, nebránim se ničemu dělala sem i chodící bilboard když sem byla nezaměstnaná, ale radši bych nějakou hotelovou recepci, restauraci, kavárnu apod.

Dál mě napadá- je lepší posílat CV z pracovních portálů a nebo pak chodit s anglickým europassem z hotelový školy přímo po zařízeních a ptát se?

Jak vůbec berou "přistěhovalce" kteří mají zájem o jinou práci než v zemědělství?

Honza
22. 05. 2013 v 12:27

 Taktéž bych poprosil o kontakt na nějaký jablečný sad, kde se dá na thinningu jablek něco vydělat. Dělali jsme to vloni v okolí Hastings, ale za minimálku, takže nic moc. E-mail: konicek82@gmail.com

20. 05. 2013 v 18:14

 Taky bych se přidal s žádosti o tipy a kontakty. Přijíždíme také v říjnu. 

Díky moc

20. 05. 2013 v 9:21

Ahoj a mohl bych Tě požádat o kontakty?....Případně nechce babička podnájemníka?....Díky Petr

 

20. 05. 2013 v 6:02

 Ahoj, jsem tady rok a pul ted pojedem bohuzel domu, ale bydleli jsme celou tu dobu v Motuce ptz moje pritelkyne tady ma babicku ktera tu zije asi 9 let.. A v rijnu zrovna zacina sezona protrhavani jablek, coz je ukolova prace na ktery jsme si tady vydelali nejvic penez za tu dobu co tu jsme..trva to zhruba 3 mesice jak na jakym sadu..

13. 05. 2013 v 19:14

 Ahoj, chystá se někdo na Zéland v říjnu? Mohl by mi někdo, kdo tam je nebo byl a ví o nějaké práci, dát info? S čímkoliv mně neváhejte kontaktovat 40.png

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 13,766 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy