Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Zpet na NZ? Zapeklita situace

15. 10. 2013 v 23:04

Co cert nechtel...styska se mi, doma po navratu plany nevysly tak jak by mely a tahne me to zpet. Ac jsem si vedom vsech nastrach a rizik po vice jak roce a pul prezitem na NZ, mozna bych se o to pokusil. WHS nedostanu znova. There is a question:

- jak se dostat zpet a zacit makat? Prilet na turistu, najit si job (zadny apple picking), ale neco normlanejsiho. Snad s pomoci zamestnavatele zazadat o work permit .... atd atd? Zni to jednoduse ale neni.

Co vy zkusenejsi doporucite? S english nemam problem, mam vice jak 6 letou praxi  v IT plus osobni zajem v tomto oboru se dale rozvijet, ale tady by neslo o to delat v tomto oboru. Klidne pudu nekomu opravovat barak, jsem technicaly and manualy minded... dokazu hodne veci.

How to get bloody work permit!?

Diky za kazdy nazor ! :) Cheers

15. 10. 2013 v 23:10

Zdar,

nechceš se sejít na pokec? 5.11. promítáme v kině Petra Bezruče ve Frýdku-Místku.

16. 10. 2013 v 7:14

Ja bych rekl, ze pokud mas aspon par let praxe v oboru IT a domluvis se slusne anglicky, tak bys klidne mohl dorazit na turistu a do 3 mesicu neco najdes. Co ja vim, tak prace je, zalezi ovsem presne v kterem odvetvi.

16. 10. 2013 v 15:28

Honzo: to by slo, mam to relativne kousicek a moc rad bych i prohodil rec. Muzes mi dat na sebe kontakt? (emailem nejlepe..at tady nezasiram vlakno.) Dekuji.

16. 10. 2013 v 15:31

PetusP: prave...bud to risknout a nebo ne. Aglictina je OK, domluvim se slusne i na business urovni. Co se me praxe v IT tyce tak nejsem programator, technik, sprava site, outsourcing it, instalace, opravy, upgrady ..proste vse cose kolem toho tocilo.

Mel bych i kde bydlet nedalek (50km) od auckl a otazkou je jestli radeji Auck nebo Welli...popr. jizak Chch asi.

16. 10. 2013 v 15:32

Honzo: email jsem nasel zde na webu, pisu ti. Diky

16. 10. 2013 v 19:54

Pokud nechces zatim moc riskovat, tak si udelej pruzkum trhu, jednak skoc na www.seek.co.nz a posilej zivotopisy (to ale moc nepomaha) nebo nejlepe hned volej  treba ze Skypu a ptej se na moznosti. Nicmene je 1000krat lepsi kdyz uz jsi na novem Zelandu nez v CR. Podle mych informaci je vic prace v IT v AKL nez v ostatnich mestech (to neznamena ze v tech dalsich neni), ale to mam pouze z doslechu. Byt tebou, tak to risknu, jestli se nebojis prace, vzdycky tu nejak muzes zacit - treba jako work for accomodation abys usetril prachy.

17. 10. 2013 v 15:15

Ahoj Wojto,

Riesil som tu istu situaciu, a mal som presne tei isty plan ako ty - prist na turistu a zmenit to na work visa. Imigracne so mnou vychcalo - nedali mi visitora, ale iba "limited" visa - a tie nejdu zmenit. S takimi vizami mi nikto nechcel dat job offer. Takze smola. Musel som sa vratit naspat, ale mali sme s rodinou aspon krasnu dovolenku..

Teraz riesim work visa na dialko. Paradoxne, zohnat job offer nebol ziaden problem, pohovor som robil cez skype. Problem je zasa immigration. Moja uiadost je na immigration v Londine uz  viac ako 3 mesiace!

A immigracny maju stale nejaky problem. A zamestnavatel, ten tiez z toho je uz riadne unaveny..

Takze zaverom pre teba : riadne si premysli, co urobis, a ked tak ti prajem good luck!

17. 10. 2013 v 15:58

MAJO: a co je to za pikacovinu, taketo viza? Nejake Limited. Koho to zajima, ja jim muzu rict, ze jsem se vratil zpet na dovolenou tak at mi daj normalniho visitora ne?

Ja jeste resim Kanadu. Doufam, ze otevrou v lednu 2014 novou kvotu a budu moct jet i kdyz jsem slysel, ze to tam taky neni zadny "raj"...ale kde je. :)

17. 10. 2013 v 16:57

Uz som pocul aj tu na fore o viacerych ludoch co vyfasovali tieto vyza, tak bacha na to. A hlavne, ty im mozes hovorit co chces, oni ti nemusia nic zdovodnit, nic vysvetlit. Ked chcu, kludne ta mozu otocit iba tak, lebo... A ty s tym nespravis nic. Je len, ze bacha na to. 

19. 10. 2013 v 22:04

Wojto a proč si nezažádáš o skilled migrant? IT je na short listu. S 6 letou praxí by neměl být problém dosáhnout 100 bodů i bez job offer. Co jsem si pročítal, tak jsou v podstatě 3 možnosti. Buď dostaneš vízum, nebo dostaneš limitované na 9 měsíců s tím, že máš čas na hledání práce, nebo holt nedostaneš. Stojí to cca 500 dolarů.

S hledáním práce v IT to tak jednoduché úplně není. Sám mám taky přes 6 let praxe (support 1,2,3 level, system admin) a už měsíc rozesílám životopisy (Auckland, Wellington) na všechny strany. Na většinu z nich se nikdo ani neobtěžoval reagovat. Pokud jdeš přes agenturu, tak musíš splňovat 100% požadavků, nebo se s tebou ani nebudou bavit. Nejlepší je asi reagovat přímo na inzeráty firem. Takhle jsem se dostal do 2. kola, ale tam si jeden z manažerů usmyslel, že moje AJ není dost dobrá. Přitom první kolo přímo s ředitelem 2 hodiny pokec. 

20. 10. 2013 v 9:50

Jency, zda se ze nevis moc o cem mluvis - o skilled migrant sice pozadat muzes, ale bez job offeru mas mizivou sanci na to ze budes prijatej - 100 bodu znamena, ze se s tebou vubec budou bavit a to jeste az ve chvili kdy se nenaplni kvota, jinac jsi vyhodil 500 dolaru (a ja myslel teda ze to stoji 900) do luftu.

29. 10. 2013 v 19:16

Dekuji za prispevky. Momentalne cekam na viza do kanady, ale nejsem si jist, zda-li otevrou novou kvotu 1.1.2014 (hope so) a jak se bude ci nebude v kanade dari, kazdopadne to chci zkusit. Mam tam nyni sice kamosku, co byla semnou (ze zacatku) na NZ a te se nedari vubec. Sehnat Job uz mesic nemuze a jen nadava a nelibi se ji tam. Tak nevim, pac s ruznych jinych mist jsem prave slysel pozitivni nazory na kanadu...cert vi...asi je to individualni

30. 10. 2013 v 7:22

Heled, ja osobne nenechavam na Kanade nit suchou, ale s praci je mesto od mesta propastny rozdil - peceny kachny tam do huby rozhodne nelitaj a tam kde je nejkrasneji, tak tam je "kupodivu" nejvic lidi a "kupodivu" nejmene a nejhure placena nekvalifikovana prace. Verim ale ze stale plati, ze v provincii Alberta, zejmena v Calgary, Edmonton by praci tvoje kamaradka nasla - nejlepe se hleda v lete nebo na jare.
Asi ani nebudu daleko, kdyz tipnu, ze tvoje Kamaradka je ve Vancouveru. No schvalne 39.png

04. 11. 2013 v 20:40

Mas rech,  nenechavam na  Kanade nit suchou, ale chci to zkusit...jsem odhodlan a risknu to. Bud to vyjde nebo ne. Na NZ jsem taky sel do rizika a vyslo to a taky nemuselo. 
Budu rad i za negativni zkusenost, budu pro to ovsem delat vsechno aby tomu tak nebylo.

Kamoska neni ve Vanu, je v Calgary. Chtela nekam na hory, tam se ji nepristestilo, tak zkousi ruzne. Ja bych chel jet u prelom ledna -unoru, proste az budu mit viza. Nechce se mi sedet v CR, nebavi me to tu.

pro me by bylo nejlepsi jet nekam do teplych kraju:-D nemam rad zimu:-D ...treba na vanuatu se mi libilo, ale nevim co bych tam dalal. Mozna bych se uzivil jako holic, byly tam fousate i zenske:-D

05. 11. 2013 v 6:47

Tak to se divim, byvaly casy, kdy v Calgary chodili v lete majitele restauraci ven a hledali pomocnou silu. No v Lednu, Unoru se hleda prace blbe, ale da se najit. V tvem pripade bych teda zkusil Edmonton, ale to je hrozna shitdira podle me. Taky je dobre zkusit treba Jasper, Banff, Lake Louise  -jsou to mala turisticka mista uprostred hor a predne v prvne jmenovanem jsem praci nasel prakticky hned a to byl brezen. Tyhle mista maji vyhodu, ze je tam zimni i letni sezona. GL.

10. 11. 2013 v 1:03

Ještě k tomu skilled migrant na NZ. Já teda PetusP vím o čem mluvím. Ještě jsem o něj nežádal, ale web hovoří jasně. Aby tě vůbec brali v potaz, musíš mít 100 bodů. A potom tam je:

If you have 140 points or over your EOI will be selected automatically for an ITA. (Invitation to Apply)

No a pokud tam nabouchám 6 let praxe a vzdělání, tak jsem na 180 bodech i bez job offeru. Tak uvidíme...

10. 11. 2013 v 5:04

Jency 32.png, tak jsem si jen tak zesrandy nabouchal to info cos psal do points indikatoru - praxe 8 let ve skills shortage a maximalni vzdelani, bez job offeru a vyslo me presne 100 bodu. Dovolim si te upozornit, ze CR neni Comparable market, takze pokud mas praxi treba 8 let z CR tak to neni to same jako treba z Anglie. Posli odkaz co jsi v points indikatoru zaskrtnul ze ti z toho vyslo 180 bodu.

Ale jedeme dal - dejme tomu ze mas 180 bodu bez job offeru a dostanes, jak jsi spravne napsal ITA, to ale vubec neznamena, ze zbytek je formalita a NZ ti vyhovi - to pouze znamena, ze te VYZVE abys dodal vsechny potrebne materialy, jinymi slovy je to to same, jako kdyz zadas o pracovni vizum, s tim rozdilem, ze cela tahle masinerie muze trvat treba pul roku, s nejistym vysledkem a za vice penez. Na zaver dodam, ze cela zadost stoji tisice dolaru - poplatek za EOI je jen zacatek.
Jency, odpovez si na otazku, proc kdyz nekdo ma job offer nepozada rovnou o EOI, kdyz tu chce zustat? 39.png
Kazdopadne pokud prechytracis celej system a vsecko dostanes, tak klobouk dolu, preju hodne stesti na EOI bez job offeru.

11. 11. 2013 v 7:09

Nebudu tu rozebírat detaily. Ta věta o comparable market tam má "OR area of absolute skills shortage.", čili splňuji. To je hned 35 bodů dolů, kdybych dal že ne.

Je mi jasné, že cesta k vízu není úplně jednoduchá a tobě patrně nevyšla, když působíš tak zatrpklým dojmem, ale není nemožná. Ano, 500 dolarů je za EOI a dalších 2400 za vízum. Ale to se dá za 2 týdny vydělat nazpět. Navíc nevidím nic složitého na tom nechat si udělat výpis z rejstříku trestů a nechat si ho přeložit, udělat medical check, otestovat angličtinu, přeložit diplom apod. 

Jak praví jedno krásné české přísloví: "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody."

Jinak teda neznám žádné lidi, co mají job offer a nemají vízum. Za 3/4 roku ti dám vědět, jak jsem dopadl.

11. 11. 2013 v 8:14

Jency, asi te zklamu, me to vyslo snad nejrychleji a nejlip z tech co znam co prijeli a zacli od piky, za tim staly hodiny na netu studiem imigracnich pozadavku, pruzkumu trhu, take rady mnohem zkusenejsich imigrantu a stesti. Jedna z rad znela - o EOI pozadej nejdriv za pul roku co tu uz budesna NZ pracovat, driv rohodne ne.
Ja reagoval na tvoje rady, ze ma clovek zadat o EOI bez toho aniz by mel zamestnavatele, na tom, ze je to blbost si na zaklade udelenych rad a cizich zkusenosti trvam. Myslim, ze nez cekat 2 mesice aby se za 500 dolaru nekdo vyjadril a pak dalsi mesic na to, aby me to zpracovali - no to se radsi za ten mesic budu snazit najit zamestnavatele a zaplatim cca 300 dolaru a rok prace v kapse a pokud ho nenajdu ackoliv su na shortlistu - no tak to su bud lempl a nebo se neumim domluvit anglicky - kazdopadne by to znamenalo, ze tu nemam co delat.
Btw - rad bych videl ten tvuj DETAIL udelat 180 points bez zamestnavatele, abych si nemusel myslet, ze ses podival z vokna a vyflusl nejaky cislo.

xaver
11. 11. 2013 v 10:37

takze 2900 za dva tydny?nech toho...

12. 11. 2013 v 9:11

PetusP > Jak jsi to myslel s tema 300 dolarama a zamestnavatelem? To jsem nejak nepochopil. Tuhle cast asi nastudovanou nemam. Pro me je samozrejme lepsi prace v oboru, abych pak mohl ziskat vizum a to bohuzel neni tak, ze me vsude privitaji s otevrenou naruci. Nastesti jsem mel ted stesti na kontrakt, ale uz myslim dopredu a koumu, co po nem. Jinak ty body pak narustaji i kdyz jsem tam dal, ze jsem tu s pritelkyni a zaskrtl, ze ma Ing. vzdelani a umi anglicky.

xaver> Vyfiltruj si IT prace na seeku a pak si hraj s posuvnikem na platy... 

12. 11. 2013 v 12:24

Myslel jsem to tak, ze kdyz zadas o Normalni pracovni vizum, tak te to stoji cca 300 dolaru podle toho o jake presne zadas a dostanes ho na 1-3 roky, Jsou tu Essential skills visa a pak normalni viza, nevim kolik co presne stoji, bylo me to celkem jedno, ale kolem tech 300 to je. Kazdopadne je rychlejsi sehnat si zamestnavatele a na nej ty viza, nez zadat o EOI bez zamestnavatele (ale i s offer of employment bych o to nezadal kvuli casu), coz je kombinace pracovniho viza a zaroven zadosti o residency, coz uz z principu je mnohem slozitejsi akce, pac rezidentura se zdaleka tak nerozdava jako docasne pracovni vizum.

12. 11. 2013 v 20:11

PetusP: mohl bys mi nechat na sebe meilovy kontakt? Resp. dam svuj abys tady nedaval, ozvi se mi prosim na rapidsport@seznam.cz Mel bych na tebe par dotazu mimo zdejsi forum, pokud by ti to nevadilo. Thanx.

13. 11. 2013 v 5:32

ok

26. 11. 2013 v 23:28

Pratele z argentiny maji podobnou zkusenost. Oni ale prijeli do konkretni spolecnosti na turisticke vizum. Jeden z nich uz pracuje. Druhy muses dat svuj pas a veskere doklady na imigracni a uz to trva dele nez ctrnact dni aby mu odpovedeli.
a zhorsili se tu podminky. IT je asi dobra volba, ja jsem z oblasti hospitality and services a pro me asi jedina cesta jak tu zustat je stat se mormonem, vdat se a nebo jit na univerzitu :D
nedavno mi odmitli dat praci ve starbugs ze pry to government pro working holiday visa zakazal a kdyz si pozorne proctes podminky ziskani working visa tak pro jeho ziskani jiz nestaci mit zamestnavatele, musis prokazat ze zadny kiwak nemuze delat stejnou praci jako ty a neberou se ohledy na obstacles napr nizky plat
takze kdyz ty pujdes do prace treba i IT za minimalku a nevadi ti to a existuje byt jediny kiwak co by sel taky ale odmitl delat za minimalku tak mas smulu tady to neni zadna vyhoda delat podhodnocene spis naopak ......

26. 11. 2013 v 23:38

k indikatoru>

indikator na netu je podle me dosti pofiderni nabouchala sem tam pravdu ze mam jen maturitu 4roky praxe nemam partnera a nikdo  z rodiny neni kiwi vyslo mi 140
pak jsem nabouchala jine udaje ze mam partnera jsem tu vice nez rok a studuju univerzitu a vyslo mi mene :D

k working visum z turisty:

Pratele z argentiny maji podobnou zkusenost. Oni ale prijeli do konkretni spolecnosti na turisticke vizum. Jeden z nich uz pracuje. Druhy muses dat svuj pas a veskere doklady na imigracni a uz to trva dele nez ctrnact dni aby mu odpovedeli.
a zhorsili se tu podminky. IT je asi dobra volba, ja jsem z oblasti hospitality and services a pro me asi jedina cesta jak tu zustat je stat se mormonem, vdat se a nebo jit na univerzitu :D
nedavno mi odmitli dat praci ve starbugs ze pry to government pro working holiday visa zakazal a kdyz si pozorne proctes podminky ziskani working visa tak pro jeho ziskani jiz nestaci mit zamestnavatele, musis prokazat ze zadny kiwak nemuze delat stejnou praci jako ty a neberou se ohledy na obstacles napr nizky plat
takze kdyz ty pujdes do prace treba i IT za minimalku a nevadi ti to a existuje byt jediny kiwak co by sel taky ale odmitl delat za minimalku tak mas smulu tady to neni zadna vyhoda delat podhodnocene spis naopak ......

27. 11. 2013 v 7:06

K tem Working visum a k tomu dokazovani. To co napsala Misa je takova polopravda.

Ze na tvoji pozici nemuze firma najit nikoho mistniho MUSIS prokazovat pouze v pripade, ze ten job neni na skill shortage listu. Kde treba prave vetsina IT profesi je. A to dokazovani ja ve finale hrozne jednoducha zalezitost. Staci treba printscreen ze seeku, kde se inzerovala ta pozice.

27. 11. 2013 v 7:38

Bohuzel to dokazovani je jedna vec, ale jsou veci za oponou -  tzv Labour market check, ktery si necha udelat samo imigracni oddeleni a to clovek nijak nedokazuje ani neovlivni - tim chci rict, ze nejakej kus printscreenu ze Seek rozhodne neni dukaz, ktery by postacil. Zamestnavatel mi strkal i prave ten printscreen z Trade me, a na moji namitku ze to nepotrebuju me ujistoval , ze i v pripade essential skills je to potreba, ze vi o cem mluvi. O jistych vecech se proste nedocteme...

27. 11. 2013 v 10:44

Tak v mym pripade prave ten printscreen stacil. Ono jako moc jinych moznosti co tomu imigracnimu dat neni.

Lucie
30. 11. 2013 v 12:31

Těžko soudit ale má zkušenost je taková že mám zaměstnavatel který mě tu chce,dokonce si i zaplatil právě nějakýho odborníka co to za něj vyřídí. Já mu poslala životopis a stejně nakonec bohužel to neklaplo.. takže obecně k pracovním vízům už nestačí "jen" najít zaměstnavatele, je to bohužel momentálně složitějsí.. konkrétně po mně chtějí "some special skills" což v tom v čem dělám znamená asi zkušenosti se sběrem ovoce a starostí o rostliny.. kdo v ČR tohle může nějak doložit? Jen chci říct že working visa fakt nedají dnes jen tak..nejsem jediná z okolí kdo má tuhle zkušenost

Helca
03. 12. 2013 v 6:21

Docela mne pobavilo to "jen" si uděláš Výpis z rejstříku, jen medical, jen si to přeložíš, jen si uděláš test z angličtiny. Tak hlavně doufám, že sis to "jen" propočítal všechno. 

10. 12. 2013 v 15:42

PetusP, mohl by jsi mi prosim poslat na sebe email, chystam se v lednu na Zeland a nektere veci proste nemuzu vygooglit, tak bych se te na par veci rad zeptal, diky moc. Vlados

vladansadek@seznam.cz

11. 12. 2013 v 9:16

Tak se podel s dotazem zde, jsem si jist, ze to nekoho bude taky zajimat a navic, ac se to nezda 32.png tak ne vsecko vim. Navic ostatni muzou mit treba cerstvejsi info.

12. 12. 2013 v 4:29

OK, tak v lednu se chystam na Zeland a to do Christchurch, chtel bych tam pracovat jako tesar, kterych je tam nedostatek, ale je mi 39 a na WHV narok nemam, tak bych nejradsi nejaky kratsi pracovni viza, protoze bych chtel delat jen 3 mesice a pak cestovat, vic casu nemam, bo musim zpatky do Kanady, kde uz delam 5 let pres leto. Takze otazka zni, jestli jsou nejaky temporary working visa a jestli se dja rychle zaridit, jestli vubec. Jinak legalne jsem delal tesare akorat v Anglii a v Kanade, jinak na cerno 9 let na Aljasce a 5 v Yukonu v Kanade, takze bych to i zkusil na Zelande, kdyz by nebyla legalni cesta, ale o tom jsem se prave tady nechtel moc rozepisovat, kazdopadne kazda rada se ceni....Diky.

12. 12. 2013 v 4:31

Tam melo byt legalne jsem delal jen v Anglii a v Irsku.. Nejak jsem to poplet...:)

12. 12. 2013 v 5:24

Tak podle toho co vim, tak na 3 mesice se to nikomu nevyplati zarizovat viza a ohledne nelegalni prace nic nevim. Kdybys chtel zustat v CHCH, tak bys praci urcite sehnal.

12. 12. 2013 v 16:43

Tak ti řeknu že to máš docela projeto.Základ pracovního víza je mít job offer.Já zrovna ted finišuji s essential skills work visa a řeknu ti,že tolik otázek a dokumentu co jsem musel dodat firmě a imigračnímu agentovi uf,jsem měl kolikrát chut se na to vykašlat.Ale myslim že se to povedlo,poslední věc co mě čeká přišti týden je návštěva doktora a pak už by to mělo být teda všechno.Smlouvu mam už podepsanou a mužu letět.Jinak jsem si našel právě taky job v Christchurch jako Carpenter.Pokud máš zkušenosti tak se dostaneš na start na cca 30 dolaru jako carpenter a pak záleží už jenom na tobě.Tak zkus a uvidíš.:-)   

13. 12. 2013 v 6:05

Diky kluci za rady, no snad to nejak dopadne. Pavle, to se ti nedivim, ze ses na to chtel vyprdnout, ja taky uplne nesnasim papirovani, tak doufam, ze to nejak preziju, ale jak jsem rek, chtel bych jen na tri mesice, tak prave nevim, co ty temporary visa, ty jsou pry za par dnu hotovy... Nerad bych tam obihal 2 mesice urady, abych pak mesic delal:(( A asi jsem to pochopil, Pavle, ze si to vse vyrizujes u nas a za chvili letis na NZ... A kdy poletis?? JA to chystam na zacatek ledna, nemas nejakej prehled, co bude nejlevnejsi ? Diky

PS: Jinak projeto mam hodne, v podstate poslednich 20 let jsem nebyl na jednom miste vic jak pul roku, vcetne Moravy:) Na NZ uz jsem taky byl, ale jen cestovat na dva mesice..

13. 12. 2013 v 16:30

Ahoj Vlado,no já byl přes 4 roky v UK a pak jsem měl odletět do Kanady,ale nějak jsem se na to na posledni chvíli vykašlal a ted už jsem 3 roky v Norge a pravě odtud to vyřizuji.Našel jsem si tam zaměstnavatele co mě pomácha i s těma vízama,prostě kde nemaj a potřebujou lidi,tak ti udělaj všechno :-),bylo to i v Norge ještě před časem,než to tady uplně D.... poláci s cenama atd,jako všude jinde ve světě že jo.Nevím jak je to stěma jinejme vízama,ale essential je taky docela rychlej,ale strašně moc papíru,výpis z trestu jak z cz tak i tam kde jsi byl více než rok,tvuj výučni list,reference min dvě s kontaktem na lidi,potom nějake smlouvý atd co ti potvrdí že jsi tu práci dělal min. 3 roky a lekařska kontrola s rentgenem plic a to ti daj seznam doktoru např. v praze ,ale co maj s něma podepsanou nějakou spolupráci,no a mě zustalo ještě udělat ty doktory,tak doufam že to klapne.A když ne,tak shniju tady v te Norske tmě a dešti a zimě :-D.A odlet mám planovaný někdy asi na začátek března,to jsou i nějak letenky levnější jak jsem koukal.

13. 12. 2013 v 20:12

Tak v Norsku jsem jeste nebyl:) Pres leto tam musi byt krasne, asi hodne podobny Aljasce, ale v zime bych tam byt nechtel, aji tady v Cechach jsou ty zimy na me  dlouhy... Docela se teda divim, ze se chystas na NZ az v breznu, kdy zacne pomalu zima tam...To papirovani je fakt sileny, to nevim, jestli bych s sebou vse tahal, o samotnem vyrizovani tady ani nemluve... Asi to proste prubnu a pojedu naslepo, kazda moje zkusenost  venku byla, ze kdyz uz jsem nekde zacal delat, tak uz jsem se nezastavil a prace se jen hrnula... No ale uvidim, kdybych tam chtela zustat dyl, tak si ty essential taky vyridim, ale musim v kvetnu zpatky na Klondike, az rozmrzne, bo jsem si koupil zlatej dul a snad neco vytezim... Jinak Polaky kazdej zna, osobne mi nevadi, ale ty potvory vam vlezou vsude a strasne rychle se mnozi:))

13. 12. 2013 v 20:52

Ona tady kde jsem ani tak zima není jako vic déšt,ale jde taky o tu tmu hlavně a ještě mezi kopci,tak se to docela drží dlouho a hned v 16 už je zase tma.No a leto to vcelku taky jde až zase na ten dešt.Njn ja vím že tam začne v te době zima a z toho moc nadšenej nejsem,protože z toho budu asi docela dodělanej,ale nic jiného mě ...Smlouva už je podepsana a čekaj jenom až přiletím.

14. 12. 2013 v 5:53

Tak ja to tam vezmu za tebe do toho brezna:))))) Ato jsi sehnal vse pres internet??? Ja psal na jednu firmu a vubec se neozvali, tak nevim... Nejradsi bych se tomu papirovani vyhl kvuli trem mesicum, ale nevim, jak to tam chodi s praci na cerno...

14. 12. 2013 v 9:19

Všechno přes net :-).Tak ja psal snad 20ti a některa nereagovala vubec,některe,že až budu na NZ tak at se ozvu že maj zájem a jedna byla akční :-)

14. 12. 2013 v 11:20

Tak to mas dobry, ze aspon jedna firma z dvaceti. Muzes mi prosim napsat na mail; vladansadek@seznam.cz ten seznam doktoru, nejlepe kdyby tam byl nekdo v Olomouci ci v Brne, diky moc, asi si ten rejstrik a doktora udelam, aji reference bych snad sehnal, ale vyucni list jsem urcite nekde potratil, myslis, ze mi ho vystavi na ucnaku??? A mam jeste stav. prumku, ale to nevim, jestli mam brat...Jinak te v breznu zvu v Christchurch na pivko, a jestli uz budu zarizenej, tak ti pomuzu, co to pujde:)

14. 12. 2013 v 20:31

vladosi - doktori jsou tady http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/skilledmigrant/LinkAdministration/ToolboxLinks/paneldoctors.htm

Ale ten seznam je neaktualni, v Brne mi rekli pred 3/4 rokem ze uz to davno nedelaji. Urcite to dela ten Alazani v Praze, ja to mel za tisic korun. Jinak praci na cerno moc nedoporucuji. Jednak je tu dost lidi co maj vizum a hledaji praci a  nevidim duvod, proc by si zamestnavatel mel komplikovat zivot zrovna kvuli tobe.

Pak je tu samozrejme moralni problem, ale jak vidim, ten ti je u prdele. Bohuzel s kazdym takovym clovekem jako ty se cesta na Zeland pro vsechny ostatni stava stale komplikovanejsi!

Predpokladam, ze s takovou bys sem jel na turisticke vizum. No a aktualne se na tyhle lidi dost zamerili. Staci si procist zdejsi diskuzi... "Problemy pri vstupu na Novy Zeland".

14. 12. 2013 v 21:23

Ahoj Pavel,

Chcem sa ta opytat  - ty mas work visa zo shortage listu? Ak ano, mozes mi pre informaciu napisat, ake vzdelanie mas, napr. ucnovka, alebo maturita, a k akemu levelu ti to priradila ta ich agentura NZQA? Ide mi o to, ze neviem, ci moja maturita zodpoveda ich levelu 4.

Dakujem, a prajem vela stastia na NZ! 

14. 12. 2013 v 22:30

Ahoj Majo,Mam učnák a muj level je 3 jako carpenter na NZ.Víza ještě nemám,ted musím ještě udělat doktora .Jinak mě to vyřizuje agent a děla mě essential skill.Jsem  na cantenbury shortage.

15. 12. 2013 v 6:27

ahoj Jency, diky za seznam. No, u prdele mi delani na cerno samozrejme neni, ale uz mi bohuzel je 39, takze WH visa nehrozi, navic tam chci delat jen tri mesice, bo musim zpatky do Kanady, takze mi zbyva kratkodoby vizum, to ale davaji jen v zemedelstvi a ja chci delat Carpentera, kteryho uz delam ve svete 18 let a zrovna v Christchurch jsou na short listu, a to Temporary  na odbornou praci neni, takze mi zbyva essentiel a to trva dlouho a je k tomu silenyho papirovani, navic na 3 mesice me nikdo asi nebude chtit. Nejradsi bych tam asi jezdil kazdou zimu na 4-5 mesicu, ale to bych si asi moc vymejslel:) Takze proste nevim. Proste tam pojedu a uvidim, jaka bude situace a ver mi, ze prace na cerno bude nejkrajnejsi varianta, ale doufam, ze to nejak pujde a pri te shance po tesarich se s nejakou firmou domluvim, abych nejaky ty viza dostal...Taky nechci mit zakazanej pristup na Zeland, na to je to moc krasna zeme. Jinak je otazka, co je moralne spravnejsi, pomoci nejakym lidem postavit zpatky barak, co jim spadl a kdy treba nemuzou nikoho sehnat a nebo se kvuli moralnim zabranam na ne vyprdnout... Just a thought...Jo, delal jsem na cerno na Aljasce a v Kanade, protoze jina moznost nebyla a ja proste Aljasku miluji, a v Kanade se ted budu legalizovat, diky zlatokopectvi, na ktera jsou specialni viza, ale v Anglii, Nemecku a Irsku jsem delal legalne, tak na me prosim nehazej spinu... Myslim, ze cesky problem na Zelande bude i jinde, ja jsem byl napr. v soku, kdyz jsem na jedne bivakovaci chate na  znamem Routeburn trailu, ktera slouzila jen jako bivakovaci v pripade nejvetsi nouze a  kde chodi lide z celeho sveta narazil na dve cedule o tom, ze se nesmi pouzivat na obycejne prespani. Jedna cedule byla v anglictine a druha v cestine... Zadna polstina, nemcina, japonstina...To jsem se fakt stydel...

16. 12. 2013 v 23:36

ahoj Mayo, obavam se ze nie, protoze mam tez matur

16. 12. 2013 v 23:45

ahoj Mayo, obavam se ze nie, protoze mam tez maturitu v oboru hotelnictvi turismus a delam ted v aucklandu staz ve vzdelavacim institutu a rekli mi ze pro imigracni je moje vzdelani na nic cca level 3 (lze nechat udajne overit za cca 800 nzd) a ze musim zaplatit skolu business level 6 at least plus slozit zkousku IELTS na skale 6.-6.5. pro univerzitu (na studium bakalare trilete ktere je teda drazsi nez mistni semestralni vzdelani, vyse zminene po nemz dostanete diploma a odpovida rekvalifikacnimu kurzu v cr ci vos) a pak pokud chci delat neco na shortlistu napr flight attendant kterou jsem delala v cr a jezto muj kolega z tvs pry delal pro australske aerolinky asi pred peti lety tak musim mit ielts aspon 7 (cena jedne zkousky ielts 385nzd)

Jsem z tohoto systemu znacne znechucena po dvou mesicich v auckl ackoli si stale myslim ze pro pripadne zalozeni rodiny je tahle zeme lepsi nez CR

18. 12. 2013 v 15:53

Předně chci říct ahoj vespolek, konečně jsem zřejmě našel to správný forum a zdroj info... 8.png

Právě jsem dočetl komplet až do konce tohle vlákno a musím říct, že na tolik ferovejch informací jsem zatím nikde nenarazil. Již nějakou dobu pročítám weby jako http://www.newzealandnow.govt.nz nebo http://www.immigration.govt.nz, zjišťuju informace a hodně teda přemýšlím jestli mám vůbec nějakou šanci na NZ dostat work vizum a pracovat tam :-\

V budoucnu bych teda rád přemýšlel i nad residentem, ale to už je asi hodně velký sci-fi.

Jinak teda dělám v ICT oboru (praxe 12 let) a trochu mě utěšuje zjištění, že v týdle branži je na NZ práce hromada, alespoň se to teda tak tváří podle shortage listu / skilled migrant.

Dík za jakejkoliv názor nebo doporučení :)!

snake
31. 01. 2014 v 13:34

pro toho kdo ma master degree v požadovaném oboru by se mohlo hodit...fern visa.... ale je jich velmi málo :-(

snake
31. 01. 2014 v 13:34

viz http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/silverfern/

14. 03. 2014 v 10:51

Ahoj lidi..rád bych se Vás zeptal na názor nebo ještě lépe - na vlastní zkušenost. jsem na NZ 5 měsíců  a v srpnu potřebuji na měsíc navštívit ČR. samozřejmě, po návratu na NZ mi bude zbývat už jen měsíc a půl pobytu na work and holiday víza. Jsou dvě možnosti turista - to zatím nechci a nebo prodloužení o další 3 měsíce. Na to bych v tuto chvíli splňoval parametry. otázka zní: Když si v tuto chcíli prodloužím víza o 3 měsíce a v létě pojedu mimo NZ, zda mi prodloužení nezanikne, protože prodloužení není více Vstupové. Nevím, zda to chápu dobře....Nevím, zda by nezaniklo, až ve chvíli, kdybych odletěl na prodloužení víz a chtěl se na ně vrátit....

díky za každou odpověď

guest
15. 03. 2014 v 13:18

vyridis si prodlouzeni, vratit se muzes. extension visa maji stejne podminky jako working holiday tudiz i volne opousteni a vraceni se. 

15. 06. 2014 v 8:18

Zdravím ve spolek, tahle diskuze je opravdu dobra:) jsme s přítelkyni na NZ 7mesicu na WHV ,přemýšlím o presunu do chch zkusit dělat strojarinu(svareni,soustruzeni,frezovani ..) praxi z cech mam jen 2roky v oboru,vzdělání mam 3roky vyucak a 4roky prumka. Chtěli bychom tu strávit jeste rok,dva navíc a nejsem si jist,která viza ..? Jsem na shortage listu,ale moje anglina není nijak výborná a jeste nevím ,zda by dali přítelkyni např partner visa . Muze někdo poradit? Díky moc;)

16. 06. 2014 v 5:32

Urcite by to nebyl problem, ale musis ten presun udelat co nejdriv, ne uplne vsude te zamestnaji primo pro firmu, je tu tolika lidi, ze si to firmy pojistuji tim, ze si te vezmou pred agenturu a pak kdyz ukazes ze si skvelej pracovnik si te z ty agentury vyplati a az potom si jejich zamestnanec a muzes s nima resit viza. nam to takhle trvalo 5 mesicu (pritelovi) nez ho konecne z ty agentury vyplatili a zamestnali. Ale work permit jsme pres ne dostali. Partner ship viza neni problem, kdyz dokazete ten vztah dokazat. doporucuju mit spolecny ucet a spolecnou najemni smlouvu nekde. A tvoje pritelkyne ma pak viza  a muze pracovat pro kohokoliv, za to ty si vizami vazany k te spolecnosti.

16. 06. 2014 v 6:57

Hm to nezní moc lakave,ale za zkoušku to možna stoji .. Musím mit asi štěstí a najít si praci bez agentury(pokud to půjde) . Práci ve strojarine umím ,ale ta anglina je bída zatim..  Nevím o jaké viza zadat,Koukal jsem ,ze mají dočasná prac viza přímo pro chch(tam svařování napsaný je) .. Mate někde prosím zkušenost se strojarinou v chch(např svařování )?? Nechceme tu zůstat cely život ,ale o ten rok,dva bysme si to klidně prodloužili ;) za info díky všem :) 

16. 06. 2014 v 7:03

Hm to nezní moc lakave,ale za zkoušku to možna stoji .. Musím mit asi štěstí a najít si praci bez agentury(pokud to půjde) . Práci ve strojarine umím ,ale ta anglina je bída zatim..  Nevím o jaké viza zadat,Koukal jsem ,ze mají dočasná prac viza přímo pro chch(tam svařování napsaný je) .. Mate někde prosím zkušenost se strojarinou v chch(např svařování )?? Nechceme tu zůstat cely život ,ale o ten rok,dva bysme si to klidně prodloužili ;) za info díky všem :) 

Ps: kdyz viza dostanu ,tak musím dělat pouze pro toho jednoho zaměstnavatele ? Nelze si najít stejnou praci v oboru pro někoho jiného ? Mam docela hrůzu z toho dělat jen pro jednoho,mohl by si se mnou pěkne i vytrit ,kdyz bych byl takhle na něho vázaný ..

16. 06. 2014 v 22:08

No za trochu trpelivosti to stoji, a podle meho nazoru nejdou nikde jinde zaridit pracovni viza a prodlouzit o par let pobyt tak jednoduse jako zrovna tady zatim (jen diky tomu ze je Christchurch po tom zemetreseni a jsou tu tragicky potreba pracovnici).

Jakmile viza dostanes a budes chtit delat pro nekoho jineho, musis se s tim novym zamestnavatelem dohodnout na prevedeni viz na neho. a jestli si se nemylim melo by to byt pod stejnou podskupinou (zamestnanim) na ktery si ty viza dostal.

O anglictine to neni, je to spis o tom jak se ukazes. Pritel neumel mluvit skoro vubec pred dvema lety kdyz jsme dorazili, ale umel maknout a zorganizovat si praci. Coz kiwaci moc neumej ;-)

17. 06. 2014 v 7:01

Mohla by jsi mi dat na sebe prosím kontakt?:) neboj nebudu te tim moc zatěžovat ;) můj email je velvet30@seznam.cz 

17. 06. 2014 v 23:34

OK 

Markéta
20. 06. 2014 v 15:50

Zdravím, mám dotaz ,má tu někdo zkušenosti s podnikánim na NZ ?

CHceme se s přítelem usadit na NZ ,ale zatím zbíráme info . Do cca 3 let bychom chtěli odcestovat na trvalo z ČR.

Honza
20. 06. 2014 v 16:39

Zdravím,

Mám pár dotazu, možná malej problem, s návratem na NZ a tak bych se Vás chtěl zeptat a poprosit o Vaše rady a názory na to40.png Budu moc vděčný za konstruktivní odpovedi a názory, které mi snad pomohou. (Odpovedi typu jsi debil a radši zůstaň doma, mi toho moc nevyřešej)

DÍKY. Takže:

Jako většina z Vás jsem odjel cca před rokem a pul na Zéland, vše v pohodě, pracoval jsem, cestoval, užíval. Díky praci na farmě jsem si mohl prodloužit svoje víza o 3 měsíce, což proběhlo v pohodě. Zhruba pár měsíců před odletem, jsem si zakoupil letenku, s tím že posledních pár týdnu bude vyloženě dovolená a cestování  po Zélandu. Zakoupil jsem ji na datum, o kterém jsem se domníval, že ho mám i v pasu, jenomže jsem byl busy a nějak jsem to nepřekontroloval znovu. (Možná mi nebude veřit hehe) No zakoupil jsem si letenku o cca 2 měsíce déle po mém vypršení víz!!! Což jsem zjistil cca 2 týdny před odletem3.png Ale do té doby probíhalo vše v klidu. Pak jsem tedy normálně odletel, na letišti mi nikdo k tomu neřekl ani slovo a ani se na mě nikdo zle nepodíval nebo tak…

Mám v plánu se na Zéland znovu vratit v průběhu pár měsíců.

Takže se Vás ptám jak to vidíte? Co mě čeká? A jak to řešit nebo neřešit?

Já vím, že je to má chyba, ale podle mého názoru nezavinená a nechtěná3.png

Myslíte tedy, že když se tam vydam, tak mi na imigračním řeknou nashle pane, ale leťte domu, nepustíme Vás sem? Byl jste tady přes Vaše víza. Nebo si toho nikdo nevšimne a normálně projdu na turistická víza?

Máte s tím někdo z Vás zkušenost nebo Vaši kamarádi nebo někdo?

Za jakoukoliv odpověď nebo radu budu moc vděčný!!!

A taky jsem na Zélandu poznal jednu slečnu, za kterou se chci vrátit a taky bych měl možnost získat pracovní víza u jedný firmy. I třeba to by pomohlo. Nebo si udělat work permit na dálku a tím pádem by mě už nemohli dát na imigračním stopku?

Cokoliv Vás napadne tak prosím napište40.png Štve mě, že jsem si takhle zavařil, ale stát se to muže každýmu…

Díky a hezky den přeju

Honza

15. 07. 2014 v 13:00

Ahoj Honzo, být tebou, tak to hned ten den, kdy bych na to přišla, řeším s ambasádou nebo přebookuju letenku... Raději jim zavolej, než zas koupíš letenku a dávej bacha na data odletu, ať tě nepošlou dom. Jestli by ti pomohlo pracovní povolení netuším. 

15. 07. 2014 v 23:47

Byt tebou tak urcite investuju par korun na zavolani na imigracni. Tam ti nejlip poradi co a jak. Rekl bych, ze pri posuzovani o zadost na vizum se jim to muze nekde v systemu objevit. Obcas v TV sleduju porad Border security, kterej je sice australskej, ale myslim ze to bude velmi podobne. Maji toho v systemech docela dost na lidi co uz tu byli.

Jinak mi to samozrejme neda nenazvat te hlupakem. Jak jako "stat se to muze kazdemu"? Platnost viza je rok (+ teda ty 3 mesice pokud jsi prodluzoval). A snad si pamatujes, ktery mesic jsi sem prijel ne?

Ahoj,,
12. 08. 2014 v 3:42
Ahoj, měl bych RSE víz. Nevíte někdo jaké všechy dokumenty musí vyplnit zaměstnavatel, po odeslaní "job offer"? Jsou tahle víza limitována počtem nebo ne? Pokud by to byl někdo, kdo má reálné zkušenosti, byl bych vděčný za každou radu. email: ondrej.pasacek@gmail.com Díky moc Ondra
Barborka
27. 09. 2014 v 20:44

taky se mi stejská...:(( hned bych jela...klidně zase na kiwi, to mě bavilo:)

Barborka
27. 09. 2014 v 20:45

taky se mi stejská...:(( hned bych jela...klidně zase na kiwi, to mě bavilo:)

pokud by chtěl někdo pokecat o cestování, o NZ a jiných zemích...

bara.entova@seznam.cz FCB: Barborka Entová

joy
13. 06. 2015 v 2:00

Měl jsem opustilt nz 20. tého. Opustil jsem ho 21. šest hodin rano, protože letenka,k kterou jsem měl zpátky byla se 14 hodinama transitu v Melbourne. Nikdo mi neřek a ani mne nenapadlo, že musim mít na obyčejné čekání na letišti na další spoj tranzitní vízum. Tudíž jsem odletěl letadlem o pár hodin později, abych zkrátil to čekání v Melbern, jenže to už bylo jednadvacátýho ráno ane dvacátýho. Tak mi k tomu na imigračnim řekli, že mě to sice automaticky zařadí do skupinky unlawfull, ale že pro návrat je rozhodující vysvětlení toho proč tomu tak bylo. že takové případy nejsou jejich prioritou a neměl bych mít problém. Jesli z toho nemůže být problém při žádosti do jiné země neuměl říci, ale řekl že možná. Tou prioritou myslel to, že oni honí spíš lidi co tam zůstávaji nelegálně roky. 

Jad
04. 03. 2016 v 21:46

Ahoj, prave jsem na NZ s pritelkyni. Ja pracuji jako ridic v packhousu a ridic vzv. Pritelkyne jako prodavacka v shopu. Za par mesicu konci sezona a majitel se nas zeptal,zda prijedeme v listopadu zpet. Ma nekdo podobnou zkusenost jaka viza muzeme dostat? Pracovni smlouvu nam posle e-mailem do cr. Predem dekuji za kazdou radu.

Lenka
24. 03. 2016 v 23:32

Ahoj!

Zdaleka nejsme jediny pripad, ale- pritel vizum ma, ja ne. Co byste doporucili? jet/nejet? O nelegalni praci nestojim...

Diky moc za komenty!

Kk
24. 03. 2016 v 23:37
Zazadej o partnersky vizum...
20. 06. 2016 v 21:01

má tu někdo zkušenost s návratem na zeland a nalezení práce v hospitality nebo ve skladu? sou kiwáci ochotný pomoct vyřídit vízum nebo radši vemou někoho na wh?

20. 04. 2018 v 14:30

chanyuan2018.04.21

new balance shoes

mbt shoes

yeezy boost 350

moncler outlet

golden state warriors jerseys

pandora charms

canada goose

oakley sunglasses

cleveland cavaliers jersey

true religion jeans

cheap jordans

michael kors outlet

oakley sunglasses

air max 90

real madrid jersey

polo outlet

ray ban sunglasses

chicago blackhawks jerseys

ralph lauren polo

adidas nmd

ugg outlet

basketball shoes

soccer shoes

michael kors outlet

cheap jerseys

michael kors outlet online

coach outlet online

ray ban sunglasses

cheap jordans

new balance pas cher

coach outlet

mulberry bags

coach outlet

air jordan shoes

mulberry handbags

longchamp solde

kate spade outlet

ugg outlet

michael kors

pandora charms

oakley sunglasses

coach outlet online

michael kors uk

michael kors outlet

ferragamo outlet

mcm outlet

giuseppe zanotti outlet

true religion jeans

nhl jerseys

cheap jordans

timberwolves jerseys

gucci outlet

cheap jerseys

swarovski outlet

polo ralph lauren

prada handbags

ray ban sunglasses

kate spade outlet

ray ban sunglasses

true religion jeans

oakley sunglasses

coach outlet online

pandora charms

rolex watches for sale

coach handbags

prada sunglasses

coach outlet

pandora charms

spurs jerseys

air max 90

michael kors bags

true religion jeans

mavericks jerseys

pandora jewelry

nike factory outlet

oakley sunglasses

adidas uk

prada shoes

canada goose outlet

prada outlet

canada goose jackets

asics pas cher

adidas outlet

air max 2017

michael kors outlet

oakley sunglasses

true religion jeans

ray ban sunglasses

kevin durant shoes

coach factory outlet

nfl jerseys wholesale

longchamp handbags

longchamp pliage

coach factory outlet

pandora outlet

canada goose outlet

oakley sunglasses

nike pas cher

michael kors outlet

michael kors outlet

true religion outlet

canada goose parka

asics pas cher

pandora charms

heat jerseys

christian louboutin outlet

michael kors outlet

tory burch outlet

lakers jerseys

soccer jerseys

air jordan retro

canada goose outlet

nike outlet

coach outlet

pandora charms

air max 90

michael kors outlet

polo ralph lauren

michael kors handbags

nike trainers

air max trainers

swarovski crystal

michael kors outlet

grizzlies jerseys

longchamp outlet

coach outlet

birkenstock sandals

kate spade outlet

nike air max

ray ban sunglasses

air huarache

nfl jersey wholesale

canada goose coats

pistons jerseys

uggs outlet

kings jerseys

oakley sunglasses

michael kors outlet

michael kors

chrome hearts outlet

gucci outlet

polo ralph lauren

canada goose jackets

cheap nfl jerseys

tory burch outlet

ralph lauren polo

canada goose outlet

jordan shoes

hermes outlet

coach outlet

cheap jordans

adidas wings

links of london

fitflops outlet

canada goose outlet

bottega veneta outlet

ugg boots

oakley sunglasses

air jordan shoes

ugg outlet

coach outlet

air force 1

canada goose outlet

fitflops sale

air max 90

chrome hearts outlet

pandora charms

moncler jackets

kobe bryant shoes

canada goose jackets

true religion jeans

nike shoes

mac makeup

michael kors

fitflops sale clearance

true religion outlet

canada goose outlet

ugg outlet

coach factory outlet

longchamp handbags

rolex watches

jordan shoes

air jordan 12

ed hardy clothing

michael kors handbags

herve leger outlet

mont blanc pens

canada goose outlet

true religion jeans

coach outlet

louis vuitton outlet

coach outlet

michael kors handbags

valentino outlet

barcelona jersey

air jordan 4

lacoste polo shirts

cheap mlb jerseys

coach outlet

fitflops sale

air huarache

canada goose outlet

clippers jerseys

nike outlet

jordan shoes

rolex watches

gucci outlet

kobe shoes

moncler jackets

mulberry bags

pacers jerseys

ray ban sunglasses

gucci outlet

michael kors outlet

adidas nmd

canada goose outlet

cheap jordans

canada goose outlet

ferragamo outlet

louis vuitton outlet

tory burch outlet

air jordan 3

polo outlet

hornets jerseys

polo ralph lauren

bulls jerseys

michael kors outlet

nike store uk

reebok outlet store

76ers jerseys

michael kors outlet

uggs outlet

canada goose jackets

pandora charms

salomon shoes

fitflops sale clearance

stephen curry shoes

canada goose outlet

louis vuitton outlet

ray-ban sunglasses

kate spade outlet

tory burch outlet

burberry outlet

nba jerseys

ferragamo outlet

ugg outlet

nike store

burberry outlet

oakley sunglasses

christian louboutin shoes

polo ralph lauren

ugg outlet

nobis outlet

ecco shoes

raptors jerseys

warriors jerseys

ugg outlet

ugg outlet

ralph lauren outlet

swarovski outlet

bucks jerseys

swarovski crystal

ray ban sunglasses

asics shoes

true religion jeans

jordan shoes

nike foamposite

jazz jerseys

pandora charms

cheap snapbacks

polo ralph lauren

tory burch outlet

oakley sunglasses

ugg boots

montblanc pens

nike pas cher

true religion jeans

jordan shoes

nuggets jerseys

canada goose outlet

cheap nhl jerseys

longchamp handbags

ugg outlet

oakley sunglasses

magic jerseys

burberry outlet

ugg outlet

fitflops

nhl jerseys

cheap jordans

ferragamo shoes

mulberry outlet

mulberry handbags

canada goose jackets

polo shirts

football shirts

ray ban sunglasses

fitflops sale clearance

ugg boots clearance

ray ban sunglasses

canada goose outlet

michael kors wallets

air jordan release dates

canada goose jackets

ralph lauren polo shirts

soccer jerseys

ysl outlet

supra shoes

true religion uk

michael kors outlet

ralph lauren polo

coach outlet canada

fred perry polo shirts

air jordan pas cher

longchamp outlet

trailblazers jerseys

pandora jewelry

polo ralph lauren

yeezy boost

kate spade outlet

pandora charms

uggs

true religion jeans

nike air max 90

birkenstock outlet

fitflops shoes

mizuno running shoes

ray ban sunglasses

tods outlet

coach outlet online

louboutin pas cher

hawks jerseys

pandora outlet

cheap football shirts

ralph lauren pas cher

coach outlet

rockets jerseys

canada goose outlet

canada goose outlet

adidas trainers

ray ban sunglasses

coach outlet

kobe 9

longchamp bags

ugg outlet

michael kors outlet

canada goose jackets

michael kors outlet

moncler outlet

canada goose jackets

michael kors outlet

polo outlet

tory burch outlet

true religion outlet

michael kors outlet

ray ban sunglasses

kate spade outlet

celtics jerseys

louis vuitton outlet

moncler outlet

oakley sunglasses

nike presto

air jordan pas cher

michael kors outlet

ray ban sunglasses

adidas outlet

air max 1

lakers jerseys

coach handbags

cheap mlb jerseys

coach outlet online

coach outlet

true religion outlet

coach outlet online

cartier outlet

michael kors handbags

ralph lauren polo shirts

swarovski outlet

coach outlet

mulberry handbags

oakley sunglasses

nba jerseys

manchester united jersey

coach outlet

lacoste soldes

michael kors outlet

coach outlet

polo outlet

canada goose jackets

canada goose outlet

nike roshe one

futbol baratas

oakley sunglasses

nike blazer pas cher

coach outlet

michael kors outlet

nets jerseys

canada goose jackets

true religion jeans

polo ralph lauren

ray ban sunglasses

air max 90

canada goose jackets

polo outlet

san antonio spurs jerseys

marc jacobs outlet

coach outlet online

oakley sunglasses

rolex watches

suns jerseys

cazal sunglasses

mulberry outlet

new balance pas cher

air jordan 4

ferragamo outlet

michael kors outlet

pandora charms sale clearance

hermes birkin

jordan shoes

ray ban sunglasses

michael kors

coach outlet

oakley sunglasses

polo ralph lauren

pelicans jerseys

ray ban sunglasses

pandora jewelry

puma outlet

louboutin shoes

chelsea jersey

lebron james shoes

canada goose outlet

denver broncos jerseys

oakley sunglasses

coach outlet

world cup jerseys

wizards jerseys

reebok trainers

dansko shoes

michael kors outlet

longchamp solde

ray ban sunglasses

hermes outlet

kate spade outlet

oakley sunglasses wholesale

canada goose jackets

wellensteyn jackets

uggs outlet

ferragamo shoes

pandora

oakley sunglasses

tory burch outlet

ugg outlets

longchamp handbags

michael kors handbags

ugg boots

nike shoes

yeezy boost

longchamp outlet

thunder jerseys

ugg boots

jordan shoes

swarovski outlet

burberry outlet

converse shoes

longchamp pas cher

nba jerseys

kate spade outlet

coach canada

michael kors outlet

uggs outlet

polo outlet

ugg outlet

canada goose outlet

polo ralph lauren

cheap jordans

michael kors outlet

ferragamo outlet

nike air max 2015

coach outlet store online

mulberry sale

denver broncos jerseys

air max 90

nike shoes

michael kors outlet

nike air force 1

canada goose jackets

michael kors outlet

hermes belt

coach outlet online

coach outlet

cavaliers jerseys

michael kors outlet

cheap jordans

tory burch outlet

ugg outlet

air max uk

knicks jerseys

fitflops

cheap jordans

ralph lauren polo shirts

coach outlet online

coach factory outlet

michael kors handbags

mulberry handbags

polo ralph lauren

barbour outlet

nike roshe

23r23r23r23r23

02. 05. 2018 v 5:31

gtre

cheap ray ban sunglasses

michael kors outlet clearance

canada goose jackets

ralph lauren pas cher

kate spade outlet

fred perry

snapbacks wholesale

mont blanc

asics shoes

pandora outlet

canada goose

pandora charms

mulberry outlet

adidas outlet

pandora jewelry

ugg boots clearance

coach outlet online

nfl jerseys

pandora jewelry

polo outlet

moncler jackets

canada goose outlet store

rolex watches for sale

pandora jewelry

coach outlet

michael kors outlet

michael kors outlet

ralph lauren uk

kate spade outlet

ugg outlet

ugg boots canada

canada goose

jordan retro shoes

ugg,uggs,uggs canada

pandora charms

pandora outlet

pandora charms

air jordan 4

coach outlet online

kate spade handbags

ralph lauren shirts

ralph lauren polo shirts

canada goose jackets

coach outlet

coach outlet online

ed hardy jeans

nfl jerseys wholesale

coach outlet

cheap ugg boots

moncler outlet

nike factory outlet

ugg boots clearance

kate spade

yeezy boost

lacoste shoes

cheap nfl jerseys

canada goose outlet online

ray ban sunglasses

coach outlet online

coach outlet online

ralph lauren

valentino outlet store

coach outlet

coach outlet

true religion outlet

ugg boots

cheap ugg boots

true religion outlet

ray ban wayfarer

nhl jerseys for sale

pandora jewelry outlet

cheap ray bans sunglasses

canada goose jackets canada

canada goose uk

pandora outlet

fred perry shirts

true religion

pandora charms

pandora charms

ugg boots clearance

nike outlet store

canada goose outlet

rolex watches

canada goose

canada goose outlet

cheap mlb jerseys

true religion

jordan retro

true religion outlet

pandora jewelry outlet

cheap oakley sunglasses

coach outlet online

pandora jewelry

moncler jackets

nmd adidas

polo shirts

coach outlet

coach outlet

ralph lauren polo

canada goose jackets

canada goose jackets

cheap jordans

lacoste clothing

lacoste shirts

coach outlet

pandora charms

pandora charms

michael kors outlet

jordan shoes

christian louboutin uk

canada goose uk

cheap nfl jerseys

nfl jerseys

polo outlet

ugg boots clearance

polo ralph lauren outlet

coach outlet online

nike shoes

michael kors outlet

adidas outlet online

nike outlet

asics running shoes

ray ban sunglasses outlet

kate spade handbags

coach outlet online

kate spade outlet

ralph lauren polo

fitflops shoes

canada goose uk

ray ban sunglasses

coach outlet online

coach factory outlet

coach outlet

coach outlet online

ugg boots clearance

birkenstock sandals

coach outlet online

polo ralph lauren

air jordan 4 retro

ralph lauren outlet

canada goose

mulberry handbags

pandora outlet

louis vuitton outlet online

moncler coats

cheap oakley sunglasses

hermes outlet

oakley sunglasses

adidas outlet

cheap air jordan

fitflops sale clearance

nike shoes

ray ban sunglasses

ugg boots

polo ralph lauren

ralph lauren uk

cheap jerseys

nike air ma 90

coach outlet

ferragamo shoes

adidas yeezy

uggs outlet

coach factory outlet

canada goose coats

coach outlet online

canada goose

adidas nmd

nike outlet online

ed hardy clothing

polo ralph lauren

louis vuitton

canada goose

coach factory outlet

moncler coats

pandora jewelry

yaoxuemei20180502

11. 05. 2018 v 4:53

swarovski jewelry

cheap jordan shoes

tory burch outlet

michael kors handbags

kate spade outlet online

michael kors factory outlet

hermes outlet

coach outlet

polo ralph lauren

michael kors outlet

cazal outlet

longchamp solde

coach outlet online

longchamp pliage

nike roshe one

canada goose outlet

uggs outlet

coach factory outlet

moncler outlet

uggs outlet

canada goose jackets outlet

cheap nhl jerseys

kevin durant shoes

ugg outlet online

michael kors bags

ralph lauren polo

ferragamo shoes

nobis outlet

reebok trainers

longchamp pas cher

san antonio spurs jerseys

ugg boots for women

swarovski outlet store

coach factory outlet

mulberry handbags

magic jerseys

jordan shoes

michael kors handbags

jordan shoes

canada goose outlet

michael kors uk

cheap ray ban sunglasses

cheap ray ban sunglasses

pandora charms

mulberry handbags sale

christian louboutin

coach factory outlet

coach handbags

air max 90

canada goose

polo outlet stores

ferragamo shoes

oakley sunglasses

timberwolves jerseys

ralph lauren

ugg outlet store

cheap jordans

cheap jordan shoes

pandora outlet

pandora jewelry

jordan shoes

fitflops shoes

longchamp solde

barbour outlet store

coach factory outlet

ray-ban sunglasses

burberry outlet sale

polo ralph lauren outlet

michael kors outlet

polo ralph lauren shirts

cheap jordan shoes

coach outlet

nike factory outlet

supreme

true religion jeans

oakley sunglasses

ray ban sunglasses

canada goose coats

air jordan shoes

canada goose

cheap jordans

swarovski outlet

canada goose jackets outlet

michael kors outlet

oakley sunglasses uk

pandora jewelry

michael kors outlet

broncos jerseys

air force 1 shoes

polo ralph lauren

mlb jerseys

cheap jordans

coach outlet store

christian louboutin pas cher

nike uk store

cheap jordan shoes

air max trainers

cheap jordan shoes

coach outlet

marc jacobs sale

mizuno running shoes

cheap jordan shoes

denver broncos jersey

polo outlet

soccer jerseys wholesale

nfl jerseys

cheap nhl jerseys

nike factory shoes

true religion jeans

ray ban sunglasses

giuseppe zanotti shoes

pandora outlet

pandora outlet

michael kors outlet

nike roshe run

coach outlet

burberry outlet

coach outlet

nike outlet store

ralph lauren polo

canada goose coats

polo outlet

canada goose outlet

canada goose jackets

michael?kors?handbags

longchamp bags

air max trainers

mac cosmetics

nike air max

oakley sunglasses

soccer jerseys

canada goose jackets

swarovski jewelry

true religion outlet

canada goose jackets

true religion outlet store

chrome hearts outlet store

pandora jewelry

kate spade sale

longchamp handbags

ralph lauren outlet

golden state warriors jersey

nike air max 90

ugg outlet

suns jerseys

nike outlet

reebok shoes

nike presto

polo ralph lauren

pandora charms

mulberry outlet

longchamp handbags sale

ugg outlet

canada goose uk

supreme clothing

pandora jewelry

nike air huarache

cheap ray ban sunglasses

rockets jerseys

canada goose outlet

polo outlet

polo ralph lauren outlet online

polo ralph lauren

ugg boots

nets jerseys

ed hardy clothing

coach outlet

adidas nmd runner

ray ban sunglasses

polo outlet factory store

nhl jerseys wholesale

cheap jordan shoes

burberry outlet

jordan 12

pandora jewelry outlet

canada goose coats

fitflops outlet

jordan shoes

adidas yeezy boost

canada goose jackets clearance

cheap soccer jerseys

cheap oakley sunglasses

ugg boots clearance

coach outlet online

christian louboutin sale

michael kors uk

canada goose jackets

cheap football shirts

michael kors handbags

cheap air jordans

cheap air jordans

nike air max 90

nike store uk

dansko shoes

air jordan shoes

michael kors online

coach outlet

air max 2017

nike air force 1

canada goose outlet

cheap jordans

pandora charms outlet

fitflops

true religion outlet

jordan shoes

snapbacks wholesale

canada goose outlet

nike shoes outlet

burberry outlet

canada goose outlet

nike roshe run

coach outlet online

cheap jerseys wholesale

tory burch outlet

ferragamo outlet

coach outlet

adidas wings shoes

coach outlet

michael kors outlet

swarovski crystal

coach outlet online

chrome hearts outlet

fitflops sale clearance

fitflops

longchamp pliage

ugg boots on sale

uggs outlet

tory burch outlet store

polo outlet online store

mac outlet

coach factory store

hermes outlet store

moncler coats

air jordan retro

michael kors outlet

tory burch outlet online

thunder jerseys

denver broncos jerseys

cheap ray ban sunglasses

ray ban sunglasses

ferragamo shoes sale

true religion outlet store

michael kors wallets

pandora outlet

pelicans jerseys

polo ralph lauren

hawks jerseys

longchamp handbags

heat jerseys

cheap michael kors handbags

adidas shoes

air max 90

michael kors outlet online

football shirts

uggs outlet

true religion jeans

uggs outlet

jerseys wholesale

ed hardy outlet

polo ralph lauren outlet

louboutin shoes

cheap jordans

hermes birkin

ugg boots

jordan 3

ray ban sunglasses

michael kors outlet

herve leger dresses

canada goose outlet

mbt shoes outlet

ugg boots

cheap oakley sunglasses

ugg outlet store

air jordan retro

longchamp pas cher

bottega veneta outlet

oakley sunglasses

michael kors outlet

polo outlet

oakley sunglasses

jordan shoes

cheap jordans

nike air max

ralph lauren shirts

uggs on sale

canada goose jackets men

nike shoes

moncler outlet

michael kors outlet

ray ban sunglasses

nfl jerseys

kings jerseys

true religion uk

coach outlet online

hermes belts

pandora outlet

michael kors outlet

tory burch outlet

mac makeup

oakley sunglasses

coach outlet

reebok outlet store

ugg boots on sale

cheap oakley sunglasses

coach outlet

coach outlet online

nike shoes

coach outlet canada

coach outlet online

louboutin outlet

cleveland cavaliers jersey

michael kors

coach outlet online

canada goose jackets

true religion jeans

chelsea jersey

ralph lauren outlet

ugg outlet

coach outlet store

chrome hearts sunglasses

salomon outlet

ugg outlet

coach handbags on sale

true religion jeans

cheap ray ban sunglasses

cheap oakley sunglasses

ferragamo outlet

canada goose outlet

true religion outlet

nike trainers

burberry outlet sale online

jordan shoes

coach factory outlet

fitflops sale

christian louboutin sale

coach outlet online

prada shoes for men

cheap jerseys

ugg outlet

yeezy boost

canada goose outlet

soccer shoes

moncler coats

michael kors outlet

cheap football shirts

nike shoes on sale

ray ban sunglasses

nike outlet

coach outlet

polo ralph lauren outlet online

ferragamo shoes

coach outlet

swarovski outlet store

prada shoes on sale

air max 90

pistons jerseys

coach factory outlet

ralph lauren

grizzlies jerseys

valentino shoes

air jordan 12

polo ralph lauren

michael kors handbags

cavaliers jerseys

michael kors uk

oakley sunglasses

moncler outlet

lakers jerseys

ysl outlet

air huarache

canada goose outlet

air jordan 4

yeezy boost 350

raptors jerseys

knicks jerseys

salomon shoes

prada sunglasses for women

mcm backpacks

coach outlet

mcm outlet

oakley sunglasses

ugg outlet

cheap ray ban sunglasses

michael kors outlet

longchamp outlet online

converse shoes

jordan 4

coach handbags

fitflops sale clearance

prada shoes

tory burch outlet

nike foamposite

uggs outlet

canada goose jackets

oakley sunglasses

oakley sunglasses

ray ban sunglasses

nike blazer pas cher

canada goose outlet

kate spade sale

true religion outlet

canada goose jackets for women

coach canada

pandora jewelry

polo outlet

uggs outlet online

canada goose outlet

longchamp pas cher

canada goose

canada goose

michael kors factory outlet

polo ralph lauren

oakley sunglasses

ugg boots

ugg outlet,ugg outlet stores

nike outlet online

true religion uk

polo ralph lauren

canada goose outlet

real madrid jersey

hermes outlet store

canada goose jackets

polo ralph lauren

michael kors

polo ralph lauren factory store

pandora outlet

canada goose jackets

cheap jordan shoes

cheap uggs

lacoste pas cher

mulberry handbags

wellensteyn outlet

ugg outlet

pandora

ray ban sunglasses

broncos jersey

kobe bryants shoes

longchamp outlet

coach canada

montblanc pens

uggs outlet

polo ralph lauren shirts

manchester united jersey

ecco outlet

ralph lauren outlet

cheap oakley sunglasses

ugg boots clearance

michael kors handbags

20180511 XIAOOU fcdxfd

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,262 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 3 návštěvníci online