Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Mezinárodní řidičák

22. 04. 2014 v 4:42

Pic, poradil by mi někdo jestli se dá nějak zařídit ten mezinárodní řidičák tady odtud? Zapoměl sem to udělat v ČR a teď už sem zde na NZ a uvažuju o koupi, nebo půjčení auta. A bez toho mezinárodního to asi nepude... Dík za šecky rady :)

22. 04. 2014 v 4:51

Kdyz jsem si to zjistoval cca rok zpatky tak jsem se dopracoval k tomu, ze to nejde a vzdal jsem to... Ale treba nekdo nasel nejakou cestu jak na to...

Jinak auto se da koupit urcite bez mezinarodniho ridicaku a mozna i na pujceni ti bude stacit ten cesky RP.

22. 04. 2014 v 7:38

Staci ten ceskej, ale pokud ho opravdu chces, tak ho lze nahradit uredne overenym prekladem.

22. 04. 2014 v 8:11

No jde spíš o to kdyby mě stavěli policajti, tak je za to prý velká pokuta (pokud samosebou bych narazil na prisnýho pána policajta) a ten úředně ověřený překlad by měl oficiálně stačit k legálnímu řízení vozidla? A dal by se tu na jihu někde sehnat? Momentálně sem v Ashburtonu, Christchurch je nejbližší větší město

22. 04. 2014 v 9:11

Ďíky moc :)

27. 04. 2014 v 22:24

Ahoj,

zajímalo by mě jak je to s ŘP na další skupiny ( C,D,E). Má někdo zkušenost? Popřípadě různé další licence. Zajíma mě jestli je lepší si nechat udělat úředně ověřený překlad v ČR nebo až na NZ?

Díky moc

01. 07. 2014 v 11:19

V ČR je to urcite levnejsi. (Preklad)

pokud ti jde o praci ridice C , C+E  nikdo te na cz ridicak i uredne prelozeny nezamestna. Duvod je pojisteni. 

D, zde je uplne jine. Nejde na to udelat ani konveze z ceskeho na nz ridicak.

Jinak prezkouseni je docela v poho, test , jizda, ale problem je kdo ti pujci tahac s navesem pro c+e?

Osobak mas svuj, motorku si pujcis, musi to byt ale jen 250.

ale vse se da :)

Aleš
01. 07. 2014 v 11:39

Mi v půjčovně stačil CZ řidičák...opsali si jen jeho číslo a mé jméno. Jo a přišla mi pokuta, 30NZD na překročení rychlosti o 5 km ( 50, jel jsem 55)... :-)

10. 07. 2014 v 20:59
Zdravím pánové. Tento týden jsem se začal vrtat v ridičských průkazech a jen bych se chtěl ujstit,když si nechám udělat mezinárodní řidičák,spadá to na NZ alespoň pod class 1,či to s tím nemá vůbec nic společného?Nebo do tříd class 1-6 se zařadím až po absolvování kurzu na NZ? Díky :-)
10. 07. 2014 v 22:46

Mezinarodni ridicak rozsiruje platnost tveho ridicskeho opravneni z CR na staty uvedene v umluve, srovnavat NZ Class 1 s nasim "B"  neni mozne, nebot napriklad traktor muzete ridit uz na NZ Class 1, kdezto u nas na to potrebujete "T". Jednoduse receno smite ridit pouze ta vozidla, motorky, tanky, ponorky atd, na ktere mate opravneni z CR. Pro jistou podobnost se casto uvadi, ze je to ekvivalent Class 1, ale treba v praci se jim Vas mezinarodni ridicak brat nechce kvuli pojisteni vozidel a to i v pripade osobnich aut.
Dalsi vec je pak konverze z Ceskeho ridicaku na Novozelandsky, tam vam pochopitelne vydaji Class 1, takze prakticky ze dne na den muzete ridit traktor, aniz byste kdy v nem sedeli :-) Absolvovat kurz nemusite, staci se objednat na Teoreticky test a jizdu, zaplatit poplatky.

11. 07. 2014 v 18:49

Právě jsem zíral,co vše spadá pod Class 1,tak jsem se chtěl ujistit,jestli to jde nějak obalamutit,či jak to vůbec je,no,škoda.
Možná bych i hecnul kurz,ale teoretický kurz,no nevím s mou angličtinou.

Každopádně díky PetusP :-)

11. 07. 2014 v 22:34

No jeste mas moznost jet do Australie, kde udajne staci prijit a nechat si konvertovat nas ceskej na australskej bez testu a jizdy, no a pak priletet na NZ a nechat si konvertovat ten australskej na Novozelandskej bez testu a jizdy 32.png (to je ale typ "jedna pani povidala")

steny
12. 07. 2014 v 2:20

PetusP: jo v aussie to takhle jde konvertovat, nedávno mi to řikal kamarád co tam žije... sakra to by taky byla možnost jak si tady udělat řidičák, trochu nákladnější teda :D

14. 07. 2014 v 20:19

Tak to ať dopravní úřad zřídí pobočku na letišti v Sydney,ať mám během čekání na let co dělat :-D
Čirou náhoudou jste si někdo komplet řidičským průkazem na NZ prošli?

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,135 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 10 návštěvníků online