Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

léky na předpis na NZ

23. 09. 2014 v 6:03

 Cau, ted jsem byl na otocku v CR a jedine co jsem vezl zpet na NZ byli leky( brufen, jod, neco i na predpis) a hygiena + olomoucke tvaruzky :-)). Tak ze velky bagl vypadal jak lekarna s drogerii dohromady.  Leky a drogerii vubec neresili a tvargle jsem priznal v priletove karte. Ty jedine chteli videt. Nakonec si je vyhledala v pocitaci a kdyz zjistila ze je to specialita z CR tak se jen usmala a to bylo vse. Tak ze leky bych nevidel jako problem.

Zatim Cao

22. 09. 2014 v 21:38

Docela zajímavý příspěvek. Chtěl bych si vzít léky, které nemám od lékaře například na alergii na bolesti, vím že jsou tam jistě podobné dostupné, ale rád se držím toho svého. Můžete mi proto někdo osvětlit jak to s těmi léky skutečně je?

 

15. 09. 2014 v 16:04

Tak to mi nedělá úplně radost co tady čtu. Plánuju si sebou vzít inzulín na rok, takže to mi ho jako při příletu zabaví?

casper22
18. 04. 2014 v 13:09

Ok vyřešeno, uzavřeno třeba někomu pomůže. Lékař mi odpověděl po dlouhé době na mail. Pokud mu přinesu historii, není žádný problém předepsat. 

:-))  

 

18. 04. 2014 v 12:53

Ahoj, 

má někdo reálnou zkušenost s tím, že potřeboval předepsat léky na NZ? Myslím, pokud budu mít od mého lékaře zprávu napsanou v ENG, že se léčím a potřebuji určité léky (které na NZ jsou dostupné) Jde mi o to jestli s tím nebudou nějaké kompliakce typu, celý proces vyšetˇřování, které jsem podstoupil již tady znovu atd.. 

Samozřejmě vím, že si s sebou, pokud mám od lékaře potvrzení, mám léky max na 3 měsíce v označené nádobce s mým jménem, deklaruji v příletové kartě atd.,  toto vzít můžu. Také vím, že ministerstvo může schválit import léků, pokud NZ lékař potvrdí, že je vyžaduji. Atd... 

Dále zde je to popsané jednoduše: 
"What do I do if I am travelling to New Zealand for greater than three months and need more medicines?

Upon arrival in New Zealand you can make an appointment with a New Zealand doctor who may be able to prescribe the same or similar medicine that is readily available from a New Zealand pharmacy. You will need to pay the cost of the medicine and the consultation fee from the doctor. See Visting a doctor.

Alternatively, you may have more medicines sent to you in New Zealand. The maximum quantity you may import is THREE months supply of a prescription medicine or SIX months supply of an oral contraceptive. The rules about importing medicines are outlined on the Medsafe website."

 

Spíš mi jde o reálnou praxi, kdy přijdu za lékařem specialistou s touto zprávou. 

 

Díky klucí a holcí :-)

 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,868 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 9 návštěvníků online