Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

cestovni pojisteni

Česká Republika

Asi nekteri z Vás minulý týden zaregistrovali, ze AXA ASSISTANCE dosti podrazila, to co stalo 5625 stoji ted 9000kc-turisticka a pracovni manualni z 11250 podrazila na 15750. Sehnal jsem ted po narocnem vyjednávání lepší cenu na pojištění od České pojištovny, kterou můžete stáhnout až na cca 3000kc za rok, což ale nedoporucuji, myslim, že rozumný průměr je nekde kolem 5-6tis.za roční pojistku. Pokud neuplatníte mojí exklusivní slevu u CP a pojistka bude nad 5000Kč, pošlu Vám zdarma průvodce na Nový Zéland od LP. Více na www.facebook.com/LetenkynaNovyZeland

Česká Republika
22. 05. 2013 v 10:15

Nazdarek, chtěl jsem s zeptat zda tu už někdo praktikoval to, že by se v ČR pojistil pouze na několik nutných měsíců a pak se na Zélandu pojistil bez “vzdálenostní přirážky“ u tamější pojišťovny?

Co vy na to?

Česká Republika

samozrejme to jde taky, ale je otazka, zda se to vyplati...muzete mit treba pojisteni na karte na mesic az treba tri -- nizka cena, dle toho i muze byt nizsi kryti, vetsinou nekryje pokud vim praci. pojistovny na NZ pokud vim, tak maji vsechny s rozumnejsi cenou spoluucasti, takze kdyz se Vam pak neco stane, musite priplacet.dovedu si prestavit pripad, ze se nekdo necha pojistit na 3 mesice v CR na kartu a pak dalsi 3 mesice treba orbit protect...to ma ekonomicky smysl, pokud nebude xkrat nemocny a nerozboly ho napr zub...pokud si dobre pamatuji, mate jednosmerku, takze je vysoky predpoklad, ze tam budete rok, takze bych si byt vami koupil rovnou rocni pojistku pred odletem...CP taky muzete stahnout treba na 3-6tis na rok dle parametru.  a treba zuby mate automaticky na 20tis

Česká Republika

pardon, nerozboli...nejak mi ten prispevek nejde smazat, abych to opravil

Česká Republika
Honza
28. 05. 2013 v 13:36

Ahoj Oldo,

prosím o nějaký odkaz nebo kód na to pojištění od ČP, jak tu variantu za 3k, tak tu dražší.

Můj mail je janfester@gmail.com

Díky

Česká Republika

Poslal jsem na email, ale vse je dostupne na mych strankach novy-zeland.biz

Česká Republika
30. 05. 2013 v 10:19

Ja teda mela zelandskej Orbit protect a velika spokojenost. Navic je to za malo penez... staci vyplnit online, zaplatit a je po starostech... chapu, ze Axa je jednodussi, pac je to v cestine, ale je to dosti zbytecne

Česká Republika

Orbit protect je ve srovnani s Ceskou pojistovnou drazsi, navic nekryje vubec zuby ta varianta za 285nzd/cca 4700kc/-naprotitomu u CP stedry limit 20000kc a u orbit protect je dost vysoka spoluucast 100NZD....to co je do 100NZD, to orbitprotect pri nemoci nezajima, co je nad 100NZD, proplati Vam to, co je nad 100NZD...takze tady tak ani nejde o to, co je v cestine ci neni, ale co si za danou cenu kupujete...zajimalo by me, jestli jste s nima resila nejaky claim a nebo se vam za rok nic nestalo, pokud se vam nic nestalo, tak je jasne, ze clovek s tim spokojeny byt muze...:-)...kdyby Vas rozbolel zub a musela jste to platit z vlastni kapsy a nebo jste byla 3x nemocna a musela jste to platit z vlastni kapsy, tak by ta spokojenost asi takova nebyla....

Nový Zéland
maki
26. 06. 2013 v 6:35

ja jsem mela orbit protect a proplatili mi vzdy vse a v pohode! spokojenost nejvetsi!a to jsem nejen byla hospitalizovana (a castka byla 5000 dolaru - nemusela jsem vubec nic platit ani resit - zavolala jsem do orbitu a poslala jim fakturu a oni vse vyresili) a taky jsem byla asi 3x u doktora  - proplatili nejen navstevu ale i vsechny leky atd. do zadne ceske pojistovny bych nesla uz jen proto ze vim ze se snazi co nejvice ze vseho vycouvat aby nemuseli platit...

Nový Zéland
27. 06. 2013 v 20:57

Parada Maki - Tak jsem ti to spocital 4x 90 dolaru - tj 360 NZD na poplatcich 4.png Ale hlavne ze jsi jim JEN musela poslat fakturu a oni VSE vyresili. Az pujdes k zubarovi, tak se nam pochlub, koliks musela vyplaznout. Ja zatim s ceskou pojistovnou nemel problem.

Česká Republika
27. 06. 2013 v 21:58

Jsem koukal na pojištění od ČP a na kolik Ti to vyšlo? Když to hodiš přes jejich stranky tak ted to vychází okolo 18 000 a mají hodně omezené plnění. Léčebné výlohy  max 6 000 000 atd....

I odpovědnost za škodu mají celkem malou.....

Nový Zéland
maki
28. 06. 2013 v 2:54

PetusP - coze? ja jsem zadnych 360NZD platit nemusela lol :D

Nový Zéland
28. 06. 2013 v 10:30

Tak je dobre teda vedet, jak je to s tou spoluucasti. Pisou v podminkach o spoluucasti pri kazdem claimu. Ted nevim, jestli tech 90 dolaru bylo v orbitu nebo southern cross. No kazdopadne o vypecenosti NZ pojistoven jsem slysel take sve, kolikrat to bylo i v mistni televizi, takze si zase nedelej iluze o kristalove cistote. Ty i ja jsme proste meli vse v poradku a proto mame dobre zkusenosti. Co se tyce zubu - no vis, me treba vypadla plomba a to ti muze klidne 2 dny po odletu a to nemluvim o zlomeni zubu a pod..
Plane kecy o tom, jak jsou ceske pojistovny vykutalene a neproplaci, zatimco v tech novozelandskych mas "jistotu a klid", jsou prinejmensim velmi naivni.

Evropa
28. 06. 2013 v 11:08

PetusP na kolik te vyslo to pojisteni od CP. Jo a jeste dotaz kdyz máš max limit plnění 6 000 000 Kč, je to na každou událost, nebo součet všech událostí v průběhu roku? thx

Nový Zéland
29. 06. 2013 v 9:12

Johnny, ja mel pojisteni od AXA, jeste kdyz byla ta 50 procent sleva za 4500 kc na rok s neomezenym plnenim - a to se podle me fakt vyplatilo, loni jsem dal za totez 9000 kc a taky jsem nelitoval.
Jinak tech 6 000 000 kc je celkovy limit a podle me mala castka, osobne bych radeji sel do neomezeneho plneni stuj co stuj - coz mimochodem snad ani NZ pojistovny nenabizi (ale jestli se mejlim, tak me opravte). Nicmene to je na kazdem, je dobre si precist, kolik co tu stoji - jako prevoz helikopterou, hospitalizace repatriace a pod, nedejboze nejaky nutny chirurgicky zakrok.

Česká Republika
29. 06. 2013 v 10:00

To ja s Tebou souhlasím že kupovat jen neomezeného plnění, ale někde jsem snad zahlédl že jsi pojišten od České pojišťovny tak mne to trochu překvapilo. Jelikož Česká pojišťovna neomezené plnění nenabízí.Koukal jsem ted na Allianz a je uz jen o trosku drazsi nez AXA a myslím si ,že Allianz je nejlepší co je na trhu.

6 000 000 si myslí že je jak když prdeš a je to v nemocnici pryč :-)

Nemáš pls někde odkaz na ceny v nemocnicích-  převoz helikoptérou, atd...

Thx

Česká Republika

CP opravdu neomezene plneni standartne nenabizi...nicmene 18tis je nejaky nesmysl, mam na strankach popsano a jsou tam uvedeny odkazy, jak se dostat s CP na cca 3-6tis za rok.

Česká Republika
01. 07. 2013 v 10:17

Tak, že klasika, Ojebávat a ojebávat a pojištovat se jako Student (i když je člověku přes 30 a není student). Je sice hezk, že to máte ověřeno a je to jen marketingové označení viz. Vaše stránky, ale věřím tomu, že pokud se člověku něco stane a ČP uvidí že je Vám přes 30 okamžitě plnění zamítnou. Ale je mi jasné, že to už Vás zajímat nebude, jelikož provizi máte v kapse.

Jinak plnění 6 000 000 Kč na zdraví a krytí na Opdovědnost za škodu je celkem nízké.

Ale jen tak dál Oldo prodávat se musí....

Česká Republika

Ukazte mi nejake misto ve smluvnich podmikach CP, kde je definovan student. Pak tady zacnete neco vysvetlovat o ojebavani a o tom, cemu verite ci neverite....to co si klienti koupi je ciste na nich, ja se jen snazim o to, aby vse meli levnejsi, at uz si koupi jakoukoliv variantu, coz maji/on ani rozdil mezi studentem a nestudentem neni uz moc velky/. V tomto pripade to chapu taky jako nestastene reseni pojistovny, ale bohuzel s tim nic nenadelam a kdybych to nemel nekolikrat podlozene, tak bych nic takoveho s variantou student ani nenapsal a prislo se neco takoveho tehdy, kdyz jsem po nich chtel jasnou definici studenta-zadna neni. viz napr >

Dobrý den,

Pan Thér na mě přeposlal mail, který jste dostal od našeho KC.

Omlouvám  se, ale i když to mají vědět a v metodice to mají nastavené, tak došlo k chybě a k této odpovědi. Znovu jsem to na ně dneska poslala a připomněla jim to a bylo mě ubezpečeno, že to mají v metodice nastavené a znovu to všem operátorům připomenou.

Pojištění Student si může sjednat jak student, tak nestudent. Klient volí variantu - budu tam jen cestovat - turistická cesta a nebo budu pracovat a cestovat - pracovní cesta- Pokud si zvolím pracovní cestu mám kryto i turistické aktivity tzn. všechny druhy sportů, kromě rizikových.

Omlouvám se za případné komplikace a v omyl ve který vás naše KC uvedlo.

S pozdravem

Barbora Vernerová

Produktový manažer senior

To jestli mate kryti takove ci makove je ciste na uvazeni kazdeho cloveka, co si koupi. Co ja jim u CP doporucuji je, aby to prave nesnizovali na ty 3 miliony a  ta realita neni takova, ze by vetsina lidi kupovala pojistku za cca 15tis na rok, ja se jim pokousim rozmluvit, at si nekupuji pojistku n a rok za cca 4700kc s limitem cca 4000000kc a spoluucasti 100NZD a nemit pojistene zuby. Najdou se i lidi, keri se nepojisti vubec a nebo maji pojisteni na platebni karte s limitem treba 1-1.5milionu. Tem vsem se snazte ted prosim vysvetlit, ze si na Zelande nesmi dle vasich slov ani prdnout :-)

Česká Republika

Mimochodem jeste jedna podstatna vec k odpovednosti...pri obdobne cene kolem 15-16tis ma AXA-ASSISTANCE limit odpovednosti 25mil/10mil. zdravi/majetek a Allianz "jen" 10/5mil.  Pokud vezmeme plne pracovni pojistky/Excellent versus Optimal/...krome rozdilu v castkach limitu ale muze byt i dalsi rozdil, ze AXA assistane by Vas mela kryt v odpovednosti na rozdil od Allianz i pri vykonu prace...

Jestli to chapu dobre muze nastat nekolik situaci>

1.srazite nekoho na kole nebo na lyzich -- kryje vas vetsinou jak ceska pojistka, tak na zelande ACC toho, koho jste srazili

2. prevrhnete v obchode regal...kryje vas ceska pojistka odpovednosti

3. shodite v praci pocitac nebo treba v praci rozbijete nejaky stroj...tady na to velky pozor, jak se k tomu stavi pojistovna....dost casto pojistovny zuzuji pojistne kryti toliko na obcansky zivot a vylucuji skody vznikle v praci...at uz je to pojistovna A ci B, tak si toto overte...napr CP ma jen obcansky zivot, allianz ma jen obcansky zivot, AXA pracovni pojistka by mela dle toho co mi rekli kryt i odpovednost v praci.

4. srazite nekoho autem, od toho tam mate ACC a nebo pojisteni odpovednosti auta-ceske pojistovny toto nezajima

Evropa
01. 07. 2013 v 23:24

Pane Thér omlouvám se za slovo ojebávat (do diskuze by se spíše hodilo obcházet), ale i tak si stojím za tím že je navysost rizikové nechat se pojistit jako student i když nejste a je vám přes 30. To že nemají definováno v podmínkách co je přesně student je hezké, ale je možné ,že když se něco stane tak pojišťovna začne zjišťovat jestli jste tam byl jako "student" a kolik vám je. Velký předpoklad je, že plnění zamítnou a může se to dát k soudu atd......

NO kllidně ať si prdí kdo chce a jak chce :-) záleží jen na každém na jakou míru finančního rizika (platba za ošetření) přistoupí. A pokud někdo jede do zahraničí bez pojištění tak ho považuju za naprosto nezodpovědného, jelikož potom může splácet celý život a hlavně když ušetřil na začátku.

A ještě jeden dotaz:

Když tu propagujete své služby a získáváte přes tyto stránky slušnou klientelu odvádíte nějaký paušál Lejskům za posktnutí reklamního prostoru? :-)

Česká Republika

Student/nestudent...pokud k tomu dolozite konkretni smluvni fakta, klidne to muzeme rozebrat dale, jinak tu budeme resit jen vase domenky a predstavy...ja jsem jen upozornil na diru v systemu a jak s tim kazdy nalozi je na nem/ ja kazdemu komu by se to nejak nezdalo a nebo mu na call centru a nebo kdekoliv v pojistovne odpovedeli jinak, muzu sehnat aktualni konkretni pisemne vyjadreni o tom, ze i 40 lety nestudent s touto variantou nebude mit problem/, kazdy si muze vybrat i z dalsich variant, ktere CP nabizi. Uprimne pro me je urcite lepsi, kdyz si lidi koupi drazsi pojistku nez levnejsi, at uz to je jakakoliv varianta od jakekoliv pojistovny. Takze pokud upozornuji na variantu student, jsem tim financne sam proti sobe-pokud tedy narazite na to, ze je nejdulezitejsi, ze ja mam zaplaceno a pak dej se vule bozi....ja nikam neutikam, nekrachuji, takze pro me je urcite nejdulezitejsi spokojeny klient.

Kde berete tu jistotu, ze odsud ke me chodi hodne lidi ? Vetsina lidi ke me prijde uplne odjinud a pokud prijde nekdo primo z techto stranek, tak to je vetsinou pres odkazy, za ktere jim opravdu platim, byt neprimo pres adsence. Vetsina mych prispevku je psana nekomercne, snazim se odpovidat na jakekoliv veci stran letenek nebo pojisteni, o kterych neco muzu rici a stravil jsem s temito produkty hodiny, dny, tydny, mesice a roky casu. Zacal jsem sem prispivat a vlastne toho forum vice objevil az nekdy loni, kdyz tu dost mych klientu zacalo resit problem zmeny letoveho radu a nejaky klient studentagency tu uvedl mylnou informaci nejakeho lempla ze studentagency, ze je hotel poskytovan zdarma,ackoliv to nebyla pravda, ktera nakonec samozrejme zvitezila. Pak jsem tu napsal par nestrannych info, nekdy i dost dlouhych, na co si lidi s letenkou na zeland maji dat pozor a snad to lidem pomohlo. Na starem foru jsem se maximalne i branil na sebe sam uvadet jakekoliv kontakty, pak to ale stejne koncilo nejak tak, ze to tam za mne doplnovali jini :-)

Mimochodem komercni info me sem nutite psat i vy sam, kdyz to tak vezmu, protoze kdyz se zeptate, jak to vypada s letenkama s delsi nez rocni platnosti, tak vam na to taky odpovim, jak t o vypada. A znovu se nabizi slovo vase slovo ojebavani, protoze letenka s delsi nez rocni platnosti je taky vlastne obchazeni systemu, prozoze dle IATA pravidel jsou maximalne rocni letenky, byt vim z reality, ze na jinem narodnim trhu letenky s 18 mesicni platnosti opravdu existuji a funguji a proto jsem o ne usiloval i pro trh cesky...omlouvam se, ze jsem se snazil a nevyslo to, protoze se poruseni pravidla airline zalekla...momentalne se to airline snazi nahradit letenkama z AKL do PRG/VIE, ktere by byly prodejne jen v CR a staly mene, nez na Zelande, tak uvidime, jak to dopadne.

Leskovi timto zdravim a omlouvam se jim znovu a podruhe za to/jako jsem se jim omluvil ihned/, ze jsem jim nekdy pred rokem nepomohl s letenkou do Mexika, protoze jsem tehdy jeste netusil, o koho jde. Pokud by v budoucnu stran letenek chteli poradit, at uz to bude kamkoliv, tak rad pomuzu. Ted uz to jmeno urcite neprehlednu :-)

Poland
02. 07. 2013 v 9:39

Ještě se vracím k pojištění - Odpovědnost za škodu - AXA - VOP

ODDÍL C) Pojištění odpovědnosti za škodu (ODP)

Článek 1. Předmět pojištění, pojistná událost

1. Pojištění odpovědnosti za škodu je sjednáno jako neživotní škodové pojištění.

2. Pojistnou událostí v pojištění odpovědnosti za škodu je vznik povinnosti pojiš-

těného nahradit škodu, za kterou pojištěný podle obecně závazných právních

předpisů odpovídá a je povinen ji nahradit. Podmínkou vzniku práva na plnění je,

že pojistná událost nastala v době účinnosti pojištění a v souvislosti s činností

pojištěného v běžném občanském životě.

Z toho tedy vychází, že na práci se to nebude vztahovat. Pokud je někde uvedeno jinak prosím o opravu.

Ale Váš NICK opravdu komerční není olda-ther-letenky .-)

Nový Zéland
02. 07. 2013 v 11:11

Pan Ther se zabyva letenkami na Zeland a k tomu ma i jine dalsi produkty. Takovymto zpusobem se tu propaguje mnohem vic lidi, napriklad Hanka z CHCH nebo Hanka z AKL a ackoliv i ja proti tomu kdysi protestoval, jiz jsem pochopil, ze to neni na skodu, naopak, clovek se muze na nekoho obratit.
Musim rict, ze kdyby tu pan Ther nikdy nic nenapsal, jednak by to byla jeho skoda a jednak by to byla i moje skoda, neb jeho luxusni zpatecni letenka za 22 000 PRG-AKL se opravdu nedala sehnat jinde a i s jeho komunikaci  a sluzbami jsem nadmiru spokojen.
Co se tyce pojisteni, sam tu kdysi napsal slevovy kupon, ktery bys mohl Johnny sam pouzit na webu primo pres AXA  a pan Ther by za to nedostal ani halir - on k tomunavic daval LP Novy Zeland. Opravdu mu nemam co vytknout a naopak jako travel agent, ktery ti prodava jakykoliv produkt by si mel overit ze na tu danou letenku nebo pojisteni mas narok a pokud se ukaze, ze to tak neni, mas pravo ho zazalovat - nicmene jak uz on sam rekl, tim, ze ti nabidne levnejsi produkt, sam se defakto ojebava o penize. Rekl bych, ze mu opravdu jde o klientelu a jeho dobre jmeno.
Koneckoncu, vsichni jsme svepravni a nemusime si od nej nic kupovat, pokud nechceme...
To chce hlavne klidek 39.png

Evropa
02. 07. 2013 v 11:38

Cau PetusP, no Hanku z CHCH jsem do toho zatahovat nechtěl a pamatuju si to ještě na starém fóru :-). Vím ,že sem psal slevový kupón a má ho i na stránkách a člověk ho může použít, ale nevěř tomu, že pokud ho využiješ pan Thér z toho nic mít nebude  (prosím o opravu pokud nemám pravdu), ale samozřejmně to může být oboustranně výhodné, to nezpochybňuji.  A pokud chceš LN tak zadáváš jiný kupón - a pojištění vyjde to o něco dráž než bez LN.

Já jsem klidný 40.png, a plně s Tebou souhlasím že jsme svéprávní a můžeme si nakupovat kde chceme :-)

Česká Republika

Prosim co to je LN ? To mi nejak ted uniklo...

1. pojisteni- opravdu to nedelam zdarma, zatim jsem nic nedostal, ale predpokladam, ze casem dostanu :-) Jsem rad, ze to muze byt oboustranne vyhodne, nebo aspon bude i pro me :-) Samozrejme nejsem financni sebevrah abych rozdaval pruvodce s postovnym v cene kolem 600kc zdarma bez jakekoliv podminky

2. letenka pro petusp- ne ze by to byl nejaky extra zazrak, myslim, ze jsem tehdy usetril neco kolem 1000kc, bylo to diky odhadu, konexim a trosku stesti... sam si tehdy opravdu clovek takovou letenku sehnat snadno nemohl. Ono to same se opakuje kazdy podzim a nebo terminy na vanoce, kdy prichazi lidi ze vidi to a to a odchazeji ode mne s o par tisic levnejsi letenkou/ rekord mam asi 10tis/osoba/. At uz vam tu letenku sezenu jakkoliv, tak za jeji spravnost rucim a hrozi mi dosti vysoke pokuty, letecke spolecnosti jsou si schopne rict treba i o 100eur/1osoba/1segment. Jeste jsem nikdy nic takoveho nemusel platit, protoze jsem nikdy zadny takovy prusvih nemel. 

3. do Axy jdu volat, myslim, ze jsem to s nima resil uz dvakrat a bylo mi receno neco jineho u te odpovednosti- tehdy mi rekli, ze to rozlisuji dle typu pojistky, u pracovni kryji i odpovednost v praci, u turisticke ne. Ale pisemne to bohuzel nemam.

Nový Zéland
02. 07. 2013 v 12:36

Podivej Johnny, ona ta reklama tady na foru je dost dvousecna - kdyz je nekdo nespokojenej s necima sluzbama, jako spravnej cech se okamzite ozve, aby si to prostrednictvim tohoto webu s poskytovatelem vyridil, ci aby se vyplakal. No a ono staci jeden jedinej srdceryvnej nekdy i trochu prekroucenej pribeh a uz pokytovatel diky pochybam prijde o spoustu potencialnich klientu... Napriklad nas znamy pan Cech z RTW New Zealand si diky tomuto webu, aniz by tu snad nekdy kloudne prispel, poradne nakakal do kalhot diky svym nekalym praktikam.

Poland
02. 07. 2013 v 13:19

Axa - Prac. pojištění rozdělují na dvě skupiny buď administrtiva nebo manuální práce. Tam je klidně možné, že budou krýt  odpovědnost za škodu i v zaměstnání, ale zase jsou výrazně dražší než turistická pojistka. Hledal jsem i VOP pro prac. pojištění a nikde jsem je nenašel. To co jsem citoval bylo z cestovního pojištění.

Pardón bylo myšle LP :-).

Jo to s tebou souhlasím, že je tato reklama dvousečná, ale jak se říká negativní reklama taky reklama, ne to byl vtip. 

Ten začátek ode mne vznikl tím způsobem, že někdo nabízí pojistku s Názvem Student i pro lidi kteří nebudu splňovat jedinou podmínku pro získání statutu studenta (tak jak se chápe slovo student) a bude jim přes 30 . Jak psal Olda, špatné řešení od CP kde není definováno slovo student. Sice to nechápu jak něco takového může pojišťovna zanedbat, ale potom kdyby se něco stalo tak bych se s nimi dohadovat u soudu nechtěl co znamená slovo Student. Olda má sice písemně od Produktového manažera seniora vyjádření kdo a jak si může zvolit pojištění Student, ale produktovému manežerovi bych zas tak moc nevěřil. Hlavní je v těchto situacích "likvidátor" a ten na to může mít opačný názor a dohadovat bych se s ním po operaci nechtěl jestli zaplatí nebo ne. Jistě budou mít někde uvedeno, že společnost CP nesmíte uvést v omyl.   Ale debatu o CP už bych ukončil protože je to pojistka pro mne stejně o ničem jelikož maji omezené krytí.

A tato debata nevznikla z důvodu spokojenosti nebo nespokojenosti, jelikož od pana Théra jsem zatím žádné služby nenakupoval.

A negativní reklamu jsem dělat nechtěl, jen to byla reakce na návod jak ušetřit za pojistku.

Ale zase na nekalé praktiky je dobré ukázat viz RTW.

Tohle je vše k tomu co jsem rozpoutal, a teď bych se vrátil k řešení pojistek :-)

Jak to tedy vypadá s pojištěním za Odpovědnost za škodu u AXA?

Česká Republika
Tak ted jsem tu mel dopsanou dlouhou odpoved a stranky na par minut spadly, takze me asi slehne...napisu znova asi az vecer, musim neco taky delat.
Česká Republika

K Ceske pojistovne-at uz pouzijete jakykoliv muj kod, tak vas to vyjde lepe, nez bez kodu, rozhodne za pruvodce nic navic nedoplacite.

Jinak  jeste k variante student...myslite, ze Ceska pojistovna zamestnava za desitky tisic korun mesicne nejakeho troubu, ktery by matl desitky, mozna stovky operatoru, jak maji na neco odpovidat ? Ja si myslim, ze toho studenta nekdo nekdy vymyslel, ze to proste daji studentum levneji, ale absolutne neresi tech par drobnych, o ktere to maji studenti levneji, takze to nechaji ve vysledku nakoupit kohokoliv a nijak to pravne neresi, proto nikde nic v zadnych smluvnich podminkach nenajdete. Kdyz jsem na toto narazil, tak jsem se i ptal, at mi daji kontakt na nejake metodiky...ale to v podstate v CP dela prave produktovy manazer, oni ty produkty predpokladam vymysleji a jsou za ne zodpovedni...jinak opravdu spravna poznamka na likvidatora---viz odpoved pojistovny---"protože naše likvidace vidí rizika a limity, nikoliv balíčky." Navic, kdybych chtel/jakoze nechci :-)/, tak bych Vam umel vygenerovat nizsi cenu na obecne drazsi variantu za praci nez na obecne levnejsi variantu student-pracovni verze...ktere se defacto lisi jen cenou.

Axa---zatim mi neodpovedeli, chci to radsi pisemne...s operatorem jsem mluvil, ale ten to evidentne zacal hledat v podminkach a nasel to co jste nasel vy...

Allianz...ted jsem ji zacal hodne studovat, protoze jsem chtel vedet, co na tom ti lidi obcas vidi a nazyvaji to nejlepsi pojistkou na trhu-tedy respektive vy to tak nazivate, ja myslim, ze vetsina to rozhodne nekupuje, stejne asi jako jednosmerku do AKL za 23.5tis. Tim Vam to nijak nerozmlouvam, mate k tomu sve duvody to koupit...jen jsem toliko reagoval to nazyvat nejrychlejsi variantou atd...coz neni

Lecebne vylohy CP 6mio, AXA a Allianz neomezene ve variantach Excelent a Optimal

Zuby- allianz 10000kc, Axa 15000kc, CP 20000kc

odpovednost-axa 25/10, allianz 10/5 -- ale na jednu udalost jen 2/1, CP ma 3/1

zavazadla  - axa 30, CP 30, Allianz 25

pravni pomoc – CP 200tis, AXA 20, Allianz 35

uraz – trvale nasledky/smrt  AXA 600/300, CP 400/200   Allianz 400/200

samozrejme existuje x dalsich parametru, ale tyto jsou asi ty hlavni.

Cena při těchto parametrech CP Za praci cca 6300kc, axa excelent turisticka 9000kc po sleve 50 procent  pracovni manualni 15750, allianz oficialne optimal 15600,ale uz třeba nove delam i tuto pojistovnu, není problem 10 procent sleva, takze 14040 + dva pruvodce zdarma a to i k axe. Mne ty vyhody Allianz ale nejak zatím stále unikaji…vytisknu si tech jejich x stranek smluvnich podminek a proctu si to, ale když se divam na vyse uvedena cisla zakladnich variant, tak mi neprijde, ze by mela Allianz vitezit v pomeru cena/vykon

Neomezene kryti je velice pekna věc a dovedu si predstavit, ze se nekde vymlatim v aute, nebo někdo vrazi do me a budu par mesicu sesroubovany lezet v nemocnici, coz by mi klidne ani 6 milionu opravdu nestacilo, ale na to tam preci mají na Zelande ACC. Jina věc je, kdybych nechtel byt cely rok na zelande  a chtel cestovat nekde okolo, kde nic takoveho jako ACC nemaji, tak pak to neomezene kryti ma urcite svoje opodstatneni. Za par tisíc navíc za rok budu urcite klidnejsi. Ale z hlediska nemoci si nemyslim, ze by lidske telo bylo ve 20-35 letech tak opotrebovane, ze by me tam mela skolit na dlouho nejaka vazna nemoc, nebo ze by to mělo tak agresivni prubeh, ze bych nemohl sam odletet a nebo se nechat repatriovat domu.  Statisticky jsou pravdepodnejsi urcite jiné situace.

Každý mame zdravi jiné a chovame se v zivote jinak rizikove, takze si to musí zvazit každý sam.

Česká Republika

Mimochodem jsem prave ted zjistil, ze ceska pojistovna zdrazila variantu student pracovni verze a stoji to uz uplne stejne jako za praci, coz dale podporilo moji pravdu, ze to proste byla jen dira v systemu...kdyby to se studentem mysleli vazne, tak by to prece nezdrazovali... a tento zpusob byl velice rychly jak to opravit a sjednotit. takze Johnny uz muze byt klidnejsi :-) treba u letenek se v realite vyskytuje mraky chyb, nekteri lidi v podstate jinak nez s chybne naloadovanymi tarify neletaji, ono nezalette si do thajska a zpet z prahy treba za 6,5tis, nebo do peru kolem 9tis....

Nový Zéland
04. 07. 2013 v 10:54

34.pngNo ja se teda Oldo zastanu te Allianz - to co jste popsal je sice pravda, ale styl, jakym zpusobem se mnou jednala pojistovna Allianz pri likvidaci pojistky a s jakym slendrianem jsem se setkal 2x u AXY, to byste se mozna divil.
Uz to, ze pri jednani s Allianz mi okamzite rekli, at jim nadiktuju svoje cislo a ze mi zavolaji abych neprovolal, dale me okamzite nasmerovali kam mam jit a jejich garance narozdil od AXA fungovaly, takze jsem na miste nezaplatil krom leku ani petnik a proplaceni probehlo za tyden, kdezto u AXY jsem se dockal az po 3 mesicich.
Ale i kdyby, je potreba srovnavat srovnatelny - Allianz VUBEC NERESI, zda jste v praci nebo na vylete - jinymi slovy, srovnejte si cenu AXA pracovni manualni a Allianz - cena velmi podobvna, ze?
Ono to opravdu neni ani tak o tom, co se pise v pojistnych podminkach, jde o zkusenosti.
Ale zase nenehte se zmast, i se slendrianem mi ta AXA za 4500 kc na rok podruhe nesmrdela, to je zase fakt.

Česká Republika

ano, allianz nerozlisuje pracovni nepracovni. ted ti ale uplne presne nerozumim, jak to myslis, protoze ja jsem se prave snazil srovnavat srovnatelny...axa pracovni manualni je 15750/ neberu v uvahu cenu bez slevy 50 procent, protoze to by snad musel koupit nejaky silenec/...allianz 15600, cili cena zhruba stejna, ale limity axy vyssi.

je samozrejme x dalsich veci, ktere vas muzou mile potesit ci nastvat pri vyrizovani pojistne udalosti, nedavno jsem mel doma zaplavu/ nastesti jen ve sklepe...jsem pojisten u velice male pojistovny, takze bylo v podstate nemyslitelne se tam vubec na zacatku dovolat-coz cloveka nepotesi, snad ani nemaji callcentrum...likvidator prisel tak do tydne, vse uplne v pohode jsme rozebrali a priznal mi nakonec vic nez jsem cekal, takze spokojenost...

s axou mam taky nedavnou zkusenost...bylo to vse dost na hrane,ze jsem cekal, ze se s nima budu muset dost hadat, ale nahlasil jsem to, poslal vse elektronicky, pak se asi bohuzel tak 3 tydny nic nedelo, tak jsem to zaurgoval, rekli mi, ze na to maji vlastne pravne tri mesice, ale ze jsem vse dodal, takze by to melo byt vyresene rozhodne rychleji, no a zaurgoval to a do tydne jsem dostal presne tolik kolik jsem chtel na ucet. takze kdyz opomenu to cekani, tak urcite spokojenost. protoze to pojisteni bylo rozhodne levne a rozhodne to menit nebudu:-)

Ale rozhodne nechci nejak hanet ani allianz, s nima jsem taky nejake pojistne udalosti resil a zadny problem.

Jinak samozrejme kazdy kdo leti na zeland by si mel samozrejme zjistit a zajistit, jak nejak levne volat do CR, pokud je neco upravdu urgentniho, tak je zdravi prednejsi, ale pokud me rozboli zub, tak rozhodne preci nemusim volat domu za 70kc/minuta v roamingu a cekat, az mi tam zahraje pet pisnicek a pak jeste vysvetlovat 5 minut, co mam za problem...:-) to same jako odsud na zeland muzu volat za desitky korun za minutu ale i za par haliru za minutu.

Česká Republika
05. 07. 2013 v 9:11

To bylo konstatování, že Allianz nerozlišuje občanský život a pracovní. Kdo nemůže využít Vaší slevy u AXY a chtěl by se pojistit i na práci tak by volil Allinaz. Ta Vaše sleva to pěkně mixuje :-)

Protože jak uvádite pojistit se bez slevy u AXA na práci tak je člověk šílenec.

To už si potom člověk může vzít u Allianz tu nejvyšší pojistku.

Jo a nezapoměnte na Vaši slevu u Allianz tak že verze Optimal by vyšla na 14 040,- :-)

A můžete nám pls trochu blíže popsat co jste řešil s AXou?Přesně toho jejich postupu se "bojím".

Tak určitě 34.pngby si měl člověk vychytat volání domů jinak než klasický roaming :-)

Jinak všem pěkný prodloužený víkend 32.png

Česká Republika

to ze Allianz nerozlisuje pracovni a nepracovni verzi je podle me z klientskeho hlediska skoda...turisticka verze je samozrejme obecne mene rizikovejsi, nez pracovni manualni...tak jak toto axa ma rozlecene, je podle me z hlediska klienta vyhodne a je skoda, ze to tak nema i allianz, protoze turisticka verze by byla logicky levnejsi.

jinak cenova politika axy a slev...je to proste jen jejich politika, myslim ze v plne palbe to koupi minimum lidi, protoze i v ruznych srovnavacich vam ta pojistka s 50 procentni slevou normalne vyjede...takze v pripade axy tu cenu po 50 procentni sleve povazuji za normalni a nenazyval bych to po sleve...nemyslim, ze by si oni sami predstavovali, ze jim pracovni manualni nekdo za 30koliku koupi..

kazda pojistovna si razi svuj obchodni model, napr ceskou pojistovnu v tech rocnich variantach myslim nikde nenajdete v tech cenach na jakychkoliv srovnavacich, co to ma na webu sama...ani mne to nenechali za ty ceny prodavat...musite to koupit primo u CP a ja jen mohu trosku dopomoci k lepsi cene kodem.

u axy jsem resil pripojisteni skla...standartne mate zavolat, nahlasit pojistnou udalost, pak vas povetsinou presmeruji pouze do jejich smluvnich servisu a nic asi neplatite, sevis si to stahne od pojistovny...ja jsem se kvuli vecem, ktere tu uplne nechci rozebirat pojistovne nic nehlasil, protoze mi to tak rekl muj prodejce pojisteni, nechal to opravit u kamose, sam zaplatil a pak me paradoxne prodejce pojisteni zase odkazal, ze to mam normalne nahlasit pojistovne, tak uz jsem skoro zuril, nahlasil pojistovne telefonicky, dodal vsechny podklady elektronicky a pak cekal asi tri tydny, cekal, ze se v tom zase zacne pojistovna stourat, nestoural se nikdo v nicem, tri tydny se nic nedelo, pak jsem zaurgoval a bylo to schvalene velice rychle  penize na ucte presne tak jak melo byt. Ty vsechny problemy a zmatky zpusobil muj prodejce pojisteni, ne Axa...axe bych mohl tak akorat vycist, ze jsem nemel prachy do tydne na ucte...coz ji vycitat nechci, jsem rad, ze mi to za te situace zaplatila, protoze jsem se zrovna asi nechoval dle smluvnich podminek.

Pojistne podminky a limity urcite nezlehcujme, kdyz zpusobim skodu na majetku 2.000.000, tak mi asi tezko allianz zaplati skodu dva miliony, kdyz ma limit na jednu udalost limit 1.000.000, a nic na tom nezmeni ani pripadny skvely servis a ze mi zavolaji hned zpatky...stale tam je limit 1.000.000. to same kdyz mne splachla voda ve sklepe, sklep mam stary, dle meho uvazeni skoda v podstate tak nejak zadna, likvidator se podiva, rekne, no nebudu na vas prisnej, tech 5tis vam priznam, ale coz je maximum,coz jsem si zaplatil. kdyby mi to splachlo i plynovy kotel, tak mam proste smulu, protoze jsem mel limit jen 5tis na stavbu pri zaplave....takze zde nedelejme napr z 1.000.000 dva tim, ze ma nekdo skvely servis :-)

s rostouci cenou by samozrejme umerne mela rust uroven servisu...

napr u letenek...emirates- dneska uz celkem dosti drahe, ale jednoducha rezervace sedadel, a x dalsich jednoduchosti a v pripade refundu temer okamzite vyrizeno

china airlines o dost levnejsi,ale mista vam nebloknu, protoze mi to proste v systemu nejde, musite az na letisti, da se s tim delat spousta "kulisaren" a tim i usetrit dost penez, na druhou stranu to pak clovek musi mnohem vice hlidat, aby nenastala nejaka bota a v pripade refundu cekate treba 3-4 mesice, nez to nekdo v Amsterodamu zprocesuje...

a korean je tak nejak mezitim...se vsema doletite tam i zpet, vsichni se na palube o vas postareji tak nejak podobne s nejakymi drobnymi odchylkami, jsou to precijen vse 4* spolecnosti, ale takove ty drobnosti okolo, z hlediska toho doletet tam i zpet na zeland spise nepodstatne, mohou byt diametralne odlisne...

zdravim toho casu z krkonos :-)

Česká Republika

tak jeste posledni vec, co jsem tu dluzil, axa assistance pojisteni odpovednosti je opravdu pouze na obcansky zivot...na skody zpusobene v praci to neni, omlouvam se za dezinformaci, ale tak mi to nekdy rekli na callcentru, kdyz jsme resili rozdily mezi pracovni a nepracovni verzi.

Česká Republika
09. 07. 2013 v 9:17
U Allianz,jsem si všiml že pojištění a assistenční služby neposkytuje sama ale dělá to pro ně společnost Mondial Assistance s.r.o. Na webových stránkách společnosti Mondial Assistance lze pak vybrat zda se jedná o cestu pracovní a nebo turistickou dokonce zda se jedná o činost administrativní nebo manuálnní atd... To jen tak pro zajímavost ať tu pořád neřešíme pojišťovnu AXA nebo Allianz.
Česká Republika
Jirka
17. 07. 2013 v 20:13

Máte někdo zkušemost s Mondial Assistance??

Nový Zéland
nepojištění
28. 07. 2013 v 5:23

Víte nekdo, zda v čechách vzp pozaduje nebo nepožaduje doplatit zpětně povinně placené zdravotní pojištnění ? Myslím v případě, že se od nich člověk odhlásil z důvodu cesty delší rok, a zároveň nikde neuzavřel žádné jiné cestovní pojištění.

díky

Nový Zéland
29. 07. 2013 v 8:08

Samozrejme ze pozaduje, nemuzes byt nepojisten.

Nový Zéland
H
31. 07. 2013 v 6:45

Ano, pokud nedoložíš, že si byl pojištěn po dobu pobytu v zahraničí.  Musíš to doplatit.  Jinak nebyla tu řeč o tom, že Allianz nabízí bezplatnou návštěvu u doktorů. Samozrzřejmně s emusí jendat o doktora ze seznamu pojišťovny, který s Allianz spolupracuje. 

Česká Republika
05. 08. 2013 v 17:57

dnes jsem tam byl. jsou tři podmínky. cesta musí být delší než 6 měsíců. musíte se odhlasit předem. musíte být pojištěn jinde.

pokud jednu z těch podmínek nesplňujete, musíte si pojištění doplatit(1114 kč/měsíc). 

Česká Republika
06. 08. 2013 v 9:43

Lidi, včera jsem si chtěl zřídit cestovní pojištění (administrativní práce EXCELENT) u AXY, ale po slevě 50% mi vyskočila cena 13.500,- Přitom ještě před měsícem mi to házelo cenu 9.000,- (stejně tak i v březnu, kdy jsem si zjišťoval pojišťovny).

Volal jsem tedy na zákaznickou linku - prý jsem se musel "překliknout", že nezdražovali, tudíž jsem musel klikat na "turistickou". Znáte někdo aktuální cenu - papírově doloženou?

Ve spojitosti s touto změnou jsem tedy začal pokukovat i po jiných variantách - pokud je mi 23 let, jedu na NZ za prací, cestováním a MOŽNÁ  za studiem, proč bych si neměl brát studenta - či jaký je rozdíl ve verzi "Student" a "Administrativní práce" v praxi?

Díky za odpověď.

Česká Republika

1. Axa pred mesicem rozhodne nezdrazovala, musel jste se prekliknout. To same bych rekl, ze i v breznu jste to nejak popletl, protoze to v breznu bylo levnejsi, nez to je ted...pracovni manualni byla kolem 11.5tis. turisticka kolem 5600kc...axa zdrazovala kolem pulky kvetna.

aktualni ceny mate na internetu na webu axa-assistance a jsou spravne, ty co pisete.

2. zkousel jsem ted kalkulaci a student stoji stejne jak turisticka...jen dle cleneni je student pro lidi do 26 let co jedou studovat... pri praci Vas to nekryje. ani student, ani turisticka.

http://www.axa-assistance.cz/Nabidka-pro-verejnost/Cestovni-pojisteni/Cestovni-pojisteni-cinnosti.aspx

nevim presne, co se chystate na zelande delat, ale protoze vetsina lidi myslim pracuje manualne, ne nekde v kancelari, tak myslim, ze pracovni administrativni nema takovy smysl kupovat...bud uz si priplatte rovnou za pracovni manualni a nebo si vemte turistickou za 9000kc a pri praci se spolehnete na ACC.

pripadne pokud se smirite s limitem 6mil/rok na lecebne vylohy, tak je idealni CP a ta ma za velmi dobrou cenu i pracovni verze. slevove kody najdete u mne na webu.

Německo
14. 08. 2013 v 13:33

Ahojte,

je mozne se u Axy pojistit i jako cizinec?

predem diky :)

Česká Republika

Radsi overte u pojistovny s konkretnim statnim obcanstvim, ale myslim, ze obecne toto problem nebyva, jen Vam to pak obycejne neplati v zemi, kde mate statni obcanstvi.

Nový Zéland
16. 08. 2013 v 6:56

No ja bych rekl, ze je prakticky jedno kde mate jake obcanstvi, spis jde o to, ze pojisteni neplati v zemich, kde jste ucastnikem verejneho zdravotniho pojisteni a take by mozna bylo dobre zjistit, jak je to s repatriaci ci s odvozem zpet do "vlasti" - obycejne CR, ale pokud jste treba Nemec, tak kam vas vlastne maji odvest. Doporucuji zajit primo na pojistovnu, popripade napsat oficialni dotaz pisemnou formou - emailem, kde se vam kvalifikovane vyjadri - volat na infolinku v zadnem pripade nedoporucuji.

Česká Republika

Mame pravdu oba, navic je jeste podstatny trvaly pobyt, rozhodne statni obcanstvi neni nepodstatne :-)

viz podminky axa-assitance >

3. Cestovní pojištění se nevztahuje na události, které vznikly na území:
a) České republiky, není-li dále nebo v doplňkových pojistných podmínkách
uvedeno jinak;
b) státu, jehož je pojištěný státním občanem nebo ve kterém má pojištěný trvalé
bydliště nebo je účastníkem veřejného zdravotního pojištění; výjimkou
je případ, kdy pojištěný má trvalý nebo přechodný pobyt v České republice
a současně je účastníkem veřejného zdravotního nebo obdobného pojištění
v České republice, potom se cestovní pojištění vztahuje i na události, které
vznikly v zemi, jejímž je státním občanem;
c) státu, na jehož území se pojištěný zdržuje nelegálně;
d) státu, jenž není předmětem pojištění.
4. Pojistit lze občany ČR i cizí státní příslušníky.

Tj napr slovak s trvalym bydlistem v Madarsku, pracujici v Nemecku, kde bude i ucasten verejneho zdravotniho pojisteni, tak neni pojisten ani na Slovensku, ani v Madarsku a ani v Nemecku.

Myslim ale, ze pro lidi je podstatny predevsim ten zeland a pak je to jedno, jestli jste Cech,Slovak nebo francouz. Stejne jako cesi kupuji pojisteni treba ve Francii nebo v Rakousku a podobne.

Tento princip je u vetsiny pojistoven velice podobny, nicmene nemusi byt nutne uplne stejny, takze si to vzdy overte u konkretni pojistovny.

Německo
Nana
19. 08. 2013 v 12:28

Diky :) 

emailem mi prisla tato odpoved: ano naše cestovní pojištění si můžete uzavřít, ale v případě problémů budete dopravena do ČR.

Nový Zéland
VaH
22. 08. 2013 v 9:50

Uf to bylo něco se prokousat celou diskuzí. Nikde jsem odpověď na mou otázku nenašel (doufám že jsem se nepřehlíd) a tak se tedy ptám:

Prodloužuju WHS o tři měsíce, většinou co jsem zkoušel kalkulace, tak mi to buď narovinu napsalo že není možné se pojistit ze zahraničí, nebo ty pojistky byly nemyslitelně drahé.

Poradí mi tedy prosím někdo kde a jak se výhodně pojistit za rozumnou cenu na dobu 3 až 6 měsíců? Diky

Croatia

CP nelze koupit, pokud jste v zahranici, respektive to koupit lze, ale bylo by vam to asi k nicemu. takze to neriskujte. AXA klidne ze zahranici, ale na tri mesice se to asi nevyplati.  v techto vyjimecnych pripadech bych se asi porozhledl u novozelandskych pojistoven, vcetne orbit protect, ktere maji rozume ceny i na kratsi obdobi nez rok. Pokud byste chteli na rok, tak je vysoka pravdepodobnost, ze se vam neco stane a tim padem ze budete muset platit spoluucast. Pripadne se muzete jeste zamyslet, jestli nahodou nekam za tech 3-6 mesicu znova nevycestujete. pak by ta rocni z CR zase davala smysl.

Velká Británie
vladko
06. 09. 2013 v 21:26

chcem sa opytat na rozdiely medzi poistenim turistickym a pracovnym (manualna alebo administrativna). Napr. ked si zlomim nohu v praci a mam len turisticke poistenie, nepokryje ma ACC? resp. oplati sa mi platit za poistku pracovnu? 

Nový Zéland
VaH
06. 09. 2013 v 22:37

Pane Thér, můžu se zeptat proč by mi to bylo k ničemu?

V období Kdy zde zůstaneme zhruba půl roku plánujeme několik cest mimo NZ.

Takže rozumím tomu dobře že pokud jsem tu dobu delší než jeden rok, je nemožné si pořídit další roční cestovní pojištění z ČR?

Nový Zéland
08. 09. 2013 v 8:59

VaH - Pokud se nepletu, tak CP neumoznuje se pojistit, pokud se nachazite mimo CR, ostatne jako mnohe dalsi pojistovny, proto by Vam jejich pojistka byla nejspis k nicemu. Allianz a Axa ass to umoznuje, to mam potvrzene. Nicmene pokud uz mate u CP rocni pojisteni, urcite neskodi se zeptat na "prodlouzeni" pojistky jeste pred uplynutim platnosti - neni to sice uplne standartni postup, ale pokud se s pojistovnou domluvite osobne - tedy po mejlu nebo telefonicky, tak by ta moznost teoreticky byla. GL.

Austrálie
08. 09. 2013 v 23:28

V CP mi rekli, ze to nejde, kdyz jsem si chtel svyho casu prodlouzit pojistku... Ze musim zazadat o novou smlouvu..

Nový Zéland
09. 09. 2013 v 10:33

Njn, asi se kvuli tem par tisicum nepretrhnou... jejich smula.

Česká Republika

VaH---myslim, ze uz za mne uz odpovedeli jini, takze CP ze zahranici opravdu nekupovat a smlouvu vam tezko prodlouzi. pro ne to je zrejme jako byste se pojistovat ze zahranici, coz u nich neni mozne. pojistovat se ze zahranici je precijen o neco rizikovejsi nez z domova, protoze se najdou taci, kteri nejsou pojisteni vubec, nebo nedostatecne a chteji si tu pojistku koupit hlavne proto, aby tam mohli hned nasledne uplatnit nejakou pojistnou udalost. tomu se proste nektere pojistovny vcetne CP brani.  Klidne se u nejake ceske pojistovny pojistete, ale ne ze zahranici u Česke pojistovny a.s. vetsinou si pak lidi kupuji o neco drazsi axa assistance/ktere to nevadi, ze jste v cizine/, pripadne pokud jsou tam uz jen na chvili, tak i ten orbit protect neni asi od veci :-)

vladko---pokud je cenovy rozdil mezi turistickym a pracovnim velky, coz u axy je, tak se to samozrejme nevyplati...proto si dost lidi kupuje turistickou...nicmene ACC neplati repatriace a neproplaci taky uplne vse...administrativni poplatky za leky a za lekare--napriklad---aspon tak jsem se docetl na jejich strankach http://www.acc.co.nz/

Česká Republika
Jenik
12. 09. 2013 v 1:49

To Vladko:  Ja sem v pripade urazu kombinoval oboje. Zlomil sem si loket na basketu. Bohuzel to chtelo celkem vetsi operaci. No vysledek nasledujici - az jsem se divil jak se o mne Zelandani  postarali - zakrok ani nasledujici pobyt v nemocnici jsem neplatil. Z pojisteni ACC mi dokonce hradili i prvnich 14 dni sick leave, pak uz sem z jednou rukou pocitac zvladnul a ze sem mel druhou v sadre ani moc nevadilo. Celkem sem mel sadru 7 tydnu a pri predstave sezeni furt doma bych se asi zblaznil. Kdybych se vic snazil a vyplnil dalsi formulare, tak by snad proplatili i cestovny na tu operaci, sundani sadry a kontroly - jezdili sme vzdycky 200k z Qtownu do Invercargillu a pak zas zpatky(6x). Allianz pak zpetne proplatila prvni navstevu na pohotovosti a leky po operaci ( Oxytocin mnam mnam). Jeste za pobytu na NZ. Je mozny, ze by pak proplatili i naslednou rehabilitaci, ale to už sem pak take neresil.  Jinak kdyby to neslo na NZ pojisteni, tak varianta reseni Allianz byla koupe letenky do Prahy a operace v Praze. Je pravda, ze se i pres zak. linku celkem starali a prubezne se informovali, asi i kvuli tomu, ze platit tu operaci na Zelandu by musela bejt strasna darda. Tzn. sem rad ze k tomu nakonec nedoslo a my sme pak odjeli lenosit a relaxovat do Asie.  Mel sem dobryho zamestnavatele, kterej za mne fakt svedomite platil a odevzdaval vsechny dane a zdravotko, tak i to je mozna duvod. Pokud nekdo maka nacerno, nebo pro pochybny firmy, tak by moh bejt problem. Asi fakt zalezi pripad od pripadu.  Cau J

Česká Republika

ja bych k tomu jen dodal, ze pokud nekdo maka nacerno, nebo pro pochybny firmy a zlomi si loket na basketu, tak by se o nej acc mela postarat uplne stejne, jak o Jenika, jen predpokladam s tim rozdilem, ze vam nedaji to nemocenske, protoze jste si na nej vlastne sami ani neprispivali. S tou prvni neproplacenou navstevou na pohotovosti to odpovida, jen mne prekvapuji trosku ty leky, mel jsem za to, ze ACC leky proplaci, ze neproplaci jen ty regulacni poplatky-za polozku na receptu/, ktere mame i v CR. Mozna zalezi asi jake leky, kolik jich bylo atd.

Nový Zéland
18. 09. 2013 v 12:02

ahoj, nenasli jsme odpoved na nasi otazku..takze - u jake spolecnosti je mozne sjednat cestovni pojisteni ze zahranici? Jsme na NZ ale jedeme do Australie, rocni pojisteni od Axy nam brzy vyprsi. Generali ani AIG to dle jejich pojistnych podminek ( a meho chapani pojistnych podminek:-)) neumoznuji-pojisteni je nutne sjednat z CR. Diky za tipy

Nový Zéland
21. 09. 2013 v 0:42

Tak ted nevim, jestli je to vtip nebo natvrdlost. V tomhle threadu ta informace je a psal jsem ji osobne, tak hledej dal smudlo 37.png

Česká Republika

hwihwi- Tak je to treba zase ta axa, kterou uz mate. Pokud vam staci turisticka excelent, tak vam ji muzu sehnat aktualne za 8.5tis.zaplatite primo pojistovne. Odpoved na vasi otazku je vyse zminena dokonce i vicekrat nez jednou :-)

Česká Republika
Roman
09. 10. 2013 v 21:38

Tak tu akci na 50% slevu u AXA maji na cashback portalu

http://www.mojevyhody.cz/

(nebo primy odkaz

http://www.mojevyhody.cz/view_retailer.php?rid=212 )

prodlouzenou do 31.12.2013. Prijemna uspora, diky za tip. 

Česká Republika

a nebo muzet prijit za mnou a dam Vam vetsi slevu nez 50 procent :-)

Česká Republika
Jára
20. 10. 2013 v 22:55

Dobrý den,

chystáme se na NZ na cca 4 měsíce. Chystáme se využít na první 3 měsíce pojištění "ke kartě" (konkrétně Cestovní pojištění k Osobnímu účtu u České spořitelny), kde je limit krytí 6 mil. K tomu doplatit další měsíc u nějaké z českých pojišťoven, případně zmiňovaný Orbis protect.

Je v tom nějaký háček, kterého jsme si nevšimli?

Díky

Česká Republika

Jara > Ano, takto je to v zasade mozne, s tim, ze to pojisteni na karte neni predpokladam pracovni, takze Vam nebude pokryvat napr urazy v praci.Pokud tam jedete pracovat, tak si nastudujte ACC.

Obecne pro vsechny- peclive si nastudujte podminky toho, co kupujete, obcas mi prijde, ze jsou lidi dost nepozorni a ted jsem zrovna resil pripad, ze si klienti koupili pojisteni jinde,protoze bylo levnejsi, bohuzel az pozdeji po nakupu jsme zjistili, ze si koupili Kooperativu Abonent, ktera je pro opakovane vyjezdy, nikoliv pro nepretrzity pobyt, takze po 45dnech na Zelandu je jim takove pojisteni k nicemu, pokud tam zustavaji rok. Pokud nevite, tak se mne klidne mailem nebo tady zeptejte ,at uz si chcete koupit cokoliv.

Česká Republika
Jára
21. 10. 2013 v 15:38

Ještě doplním, že pojištění k účtu u ČS kryje i úrazy při práci, pokud se člověk nepohybuje více jak 1,5 metrů nad nebo pod zemí. Je to uvedeno v podmínkách a dneska jsem to ověřoval telefonicky.

Česká Republika
Willma22
27. 10. 2013 v 12:28

Pečlivě jsem pročetla Vaši diskuzi a na základě toho, bych se s Vámi chtěla poradit ohledně detailů, které nebyly blíže rozvedeny (jestliže se pletu, tak mě prosím opravte). Předem se omlouvám za délku dotazu, ale potřebovala jsem co nejpřesněji popsat situaci.

Na základě Vaší diskuze jsem se rozhodla pro cestovní pojištění od AXA (vzhledem k neomezenému plnění léčebných výloh[z tohoto důvodu jsem vyloučila ČP] a vyšším pojistným limitům [než nabízí Allianz ve srovnatelné verzi pojištění]). Přesněji se tedy budu zajímat o verzi Excellent od Axy, přičemž by mě zajímalo, zda se raději rozhodnout pro turistickou nebo pracovní manuální verzi (důvody nerozhodnosti popíšu níže).

Jedeme s přítelem, který určitě bude pracovat manuálně (práce lakýrníka, přípraváře, klempíře aut či opravy lodí atd.), přičemž já bych pracovala např. v kavárně, restauraci atd. Avšak toto jsou předpoklady, a  skutečnost může být jiná (z tohoto důvodu bychom volili pracovní MANUÁLNÍ verzi )

Myslela jsem, že pracovní manuální má výhodu především v tom, že má navíc odpovědnost za škodu způsobenou v práci (což není pravda, takže tímto první výhoda pracovního manuálního pojištění oproti turistickému padá).

Víte ještě o nějakém rozdílu mezi pracovním manuálním a turistickým od Axy, který by byl zásadní a zároveň nekrytý ACC ? [vim, že podobně se ptal Vladko 6.9.2013 a odpověd byla, že se vyplatí turistická, avšak že ACC nehradí repatriaci a neproplácí administrativní poplatky za léky a lékaře]. Což mě trochu zmátlo, protože jsem myslela, že toto pokryje jak turistická, tak pracovní verze.

Pak jsem se ve všeobecných podmínkách Axy v čl. 13., Výluky z pojištění,odst1.,  pism .x) dozvěděla, že cestovní pojištění se nevztahuje na případy: Kdy ke škodné události došlo v souvislosti s podnikatelskou činností, výkonem povolání nebo jinou výdělečnou činností, pracovním úrazem nebo nemocí z povolání, nebyl-li sjednán odpovídající typ pracovní cesty

Toto by potvrzovalo, že v případě pracovního úrazu by repatriace a poplatky (nehrazené z ACC) byly hrazeny pouze z pracovní verze pojištění, protože při turistické verzi pojištění bych v dané situaci nedostala z pojišťovny ani korunu. [Toto vidím jako první důvod pro zvolení pracovní manuální verze]

Z tohoto podle mě vyplývá, že turistická bude repatriaci a další poplatky hradit u úrazů mimo práci a pracovní manuální bude toto pokrývat u úrazů, které vznikly v práci (případně mě opravte, protože  parafrázuji)

Netuším, kolik výše uvedené může stát - jsou tyto poplatky (včetně repatriace) opravdu tak drahé, že se kvůli tomu vyplatí vzít pracovní verzi?

Další nalezená výhoda je u pracovního typu cesty při ukradení zavazadel s profesionálním technickým vybavením potřebným pro výkon povolání včetně příslušenství, protože normální pojištění zavazadel se dále nevztahuje na viz. oddíl D, článek 2 (výluky z pojištění zavazadel), písm. L a Q. [toto mě moc nezajímá, ale uvádím jen pro info].

Takže konečné otázky ke všemu výše popsanému zní, zvolit turistickou nebo manuální verzi? Myslíte, že výše uvedené důvody jsou dostatečné pro zvolení pracovní verze? nebo Vás napadá další podstatný důvod proč zvolit raději turistickou verzi místo pracovní? Případně další příklad toho co nehradí ACC a je hrazeno např. jen z pracovní verze?

Díky

Nový Zéland
28. 10. 2013 v 0:02

Ja myslim, ze jsi to rekla zcela spravne. Jen doplnim, ze ACC TEORETICKY hradi veskere ukony spojene s osetrenim urazu, vyjma poplatku ve zdravotnictvi. Jenze je to dle mych informaci jen zakladni nejnutnejsi osetreni. Jinymi slovy te sesijou dohromady, aby te zachranili, ale rehabilitaci a dalsi spojene veci si uz musis hradit sama. Odpoved na to, co si myslime uz mas nahore a je na kazdem jak se k tomu postavi a co chce riskovat, Takze kdyz se treba rozsekas v aute cestou do prace, tak ti cestovni pojistka nezaplati ani pohreb. GL

Česká Republika
Willma22
28. 10. 2013 v 11:17

V poslední větě asi spíš myslíš turistickou cestovní pojistku, protože obojí je cestovní pojištění ? Já osobně si myslím, že by bylo lepší pracovní manuální cestovní pojištění, a to vzhledem k tomu, že mě kryje i u úrazů, které se stanou při práci (případná repatriace), což to turistické ani ACC nemá. Jinak sem žádný další speciální rozdíl mezi turistickou a pracovní verzí nenašla, protože ACC toho pokrývá též dost [a další díry - to co chybí v ACC a má na druhou stranu to pracovní pojištění, jsem neobjevila]. 

Je mi jasné, že ať se nám tam stane cokoliv, tak ať máme pojistu pracovní nebo turistickou, bude se jednat o základní ošetření (nic navíc), ale u toho pracovního se to bude vztahovat i na úrazy vzniklé v práci (což krom repatriace a dalších drobností kryje ACC). 

Můžu se zeptat, jakou možnost si zvolil ty a proč? 

Velká Británie
vladko
28. 10. 2013 v 19:39

prave som si cital podmienky ACC... a docital som sa, ze hradia ako aj treatment tak aj rehabilitation (preplacaju dokonca aj listky na bus ked je potreba ist na viacero vysetreni) ... cize nie iba nejake to zositie... dokonca je tam financna vypomoc aj s nakladmy v pripade fatalneho urazu...aj pre cudzincov... jedinu nevyhodu byt kryty iba ACC je repatriacia... inak mam pocit, aspon podla toho co pisu, ze kryju takmer kazdy uraz a vsekto s nim spojene... zuby, chripka alebo ine choroby ti uz pokryje aj turisticka... nech sa teda vyjadria ludia, ktori maju skusenosti uz so samotnym claimovanim.. lebo v praxi nemam sajnu ako to funguje... ja som si nakoniec zvolil axu, turisticku... s tym, ze v pripade urazu aj v praci ma pokryje ACC a vsetko ostatne mozem tahat cez turisticku... a jedina nevyhoda /ktoru vidim ja..mozno okrem nejakeho toho fin. odskodnenia/ ..ako som uz spominal je ta repatriacia...co urcite nie je nezanedbatelna vec

Nový Zéland
29. 10. 2013 v 6:34

Jak jsem koupil informace tak prodavam, osobni zkusenost nastesti jeste nemam. Kazdopadne kdyby to bylo tak jednoduche, tak by napriklad v pojisteni Southern cross nemeli ustanoveni, ze v pripade ze vam ACC nepokryje naklady na uraz, pak muzes klejmovat u nich. Ono je hezke ze se doctes ze neco kryjou, otazka je jakej maji klic k tomu, zda ti to skutecne v tvem pripade proplati, asi se jedna o dost individualni pristup -no koneckoncu, mas to prakticky zdarma, tak co bys chtel, ze...

Česká Republika

Pokud se mi stane na NZ uraz, at uz kdekoliv, tak bych se snazil to nechat uhradit pres ACC. Ale te sve pojistovne bych to taky nahlasil, aby mi uhradila to, co mi neuhradi ACC, pripadne muzete mit koupene i urazove pojisteni a dostat dalsi penize. ACC Vam muze dat i nemocenskou, pokud pracujete a odvadite do systemu penize. ACC neni uplne zdarma, nicmene si tak nejak nemuzete moc vybrat, jestli tam prispivate ci neprispivate...leda ze byste prestali tankovat palivo a prestali legalne pracovat...pak mate celkem jistotu,ze tam neprispivate :-)

Proste to berte tak, ze ACC je automaticke, jakmile na uzemi Noveho Zelandu vstoupite a z hlediska osetreni je jedno, jestli prispivate nebo neprispivate...

Repatriace---v patek mam schuzku se zastupci pojistovny, tak se z nich budu snazit dostat, kolik obvykle nejake skody na zelande a repatriace stoji...ja to jeste v realite neresil,ale resil jsem to jednou pri ceste z BKK a tam si myslim,ze to vyslo tak kolem 100.000kc, protoze slecnu nechali urcite letet bussinessem, protoze ji bylo patrne asi dost blbe. pokud se o vas ma nekdo jeste starat behem letu, tak to muze byt jeste o dost drazsi.

ACC a rehabilitace...taky mam dojem, ze tam neco u ACC pisi o rehabilitaci, ze neco plati,ted si nevzpominam presne, zaroven si ale vzpominam na to, ze mi klienti rikali, ze byli pojisteni na NZ a rehabilitaci po zaplaceni spoluucasti pak hradila komercni novozelandska pojistovna,z cehoz by vyplyvalo, ze asi ne vsechny rehabilitace se ACC platit chce.klidne na ACC napiste a na rehabilitace se zeptejte, na maily celkem rychle odpovidaji.

Ceske pojistovny a rehabilitace...samozrejme zajmem ceskych pojistoven asi nebude vam platit lazne na zelande.pokud se stane neco vaznejsiho, tak si myslim, ze se vas budou snazit dostat do stavu, kdy budete moci letet a pak vas dostanou domu a doma v CR je to uz nic nestoji.

a jestli mohu mluvit za ten nemaly vzorek lidi, co si s moji pomoci to pojisteni vyrizuje, tak  u axy silne prevazuje procento turistickych pojistek a u CP pracovnich pojistek a hlavnim faktorem je samozrejme cena, protoze u axy je ten rozdil mezi pracovni a nepracovni verzi nekolikanasobne vyssi.

at uz si vyberete z rocni verze cokoliv, klidne mi napiste a pomohu vam to sehnat levneji, nez jsou prime ceny pojistoven.

Česká Republika
Willma22
29. 10. 2013 v 13:22

Nalezla jsem zajímavý článek, ve kterém bylo následující (článek z roku 2005):

"Jedete-li do zahraničí pracovně, musíte si sjednat pojištění pro pracovní typ cesty. Pokud se vám totiž něco přihodí a máte sjednán pouze "turistický" produkt, pojišťovna vám zdravotní péči neuhradí. Bez připojištění se totiž pojistná ochrana často nevztahuje ani na území státu, ve kterém máte trvalý pobyt, ani na území státu, ve kterém vám bylo uděleno pracovní povolení."

Vím, že je článek starý, ale donutil mě se nad tím víc zamyslet. U podmínek Axy je zmíněné pouze, že pojistka neplatí na území státu ve kterém máte trvalý pobyt, přičemž o neplatnosti turistického produktu v případě že máte pracovní povolení (vízum) se nikde nepíše [nebo jsem to alespoň nikde nenalezla]. Tedy kromě té repatriace u pracovního úrazu, která by asi u turistického pojištění proplacena nebyla. Jen by mě zajímalo, jestli někde ve smlouvě s pojišťovnou není zakotveno něco ve smyslu, že jakmile máte pracovní vízum, tak musíte mit pracovní typ cestovního pojištění [nikde jsem to nenalezla, ale zajímalo by mě to - každá smlouva má více výkladů]

Jsem velice zvědavá na výsledek tvé páteční schůzky Oldo, budu čekat na info. Se zástupci které pojišťovny máš domluvenou schůzku? Jinak chápu, že lidé více kupují u AXY turistickou (je levnější) a u ČP tu pracovní (která však nemá neomezené krytí - takže to, že je vstup na počátku levný se může dost prodražit).

Česká Republika

clankem z roku 2005 bych se asi neridil, ridil bych se konkretnimi pojistnymi podminkami te ktere pojistovny.

A pokud tedy resime axu, tak konkretne timto>

3. Cestovní pojištění se nevztahuje na události, které vznikly na území:
a) České republiky, není-li dále nebo v doplňkových pojistných podmínkách
uvedeno jinak;
b) státu, jehož je pojištěný státním občanem nebo ve kterém má pojištěný trvalé
bydliště nebo je účastníkem veřejného zdravotního pojištění; výjimkou
je případ, kdy pojištěný má trvalý nebo přechodný pobyt v České republice
a současně je účastníkem veřejného zdravotního nebo obdobného pojištění
v České republice, potom se cestovní pojištění vztahuje i na události, které
vznikly v zemi, jejímž je státním občanem;
c) státu, na jehož území se pojištěný zdržuje nelegálně;

Uz jsme toto jednou resili ohledne ve spojeni s ACC, jestli to nahodou neni brano za verejne zdravotni pojisteni, a pro ucel tento ucel neni. Nehradi to nemoci.

Klidne vzneste vas dotaz pisemne na pojistovnu.

Co jsem to s axou probiral a co si to nekdy uz loni a mozna i drive hafo lidi koupilo, tak jsem si nevsimnul, ze by s tim nekdo mel nejaky konkretni problem plynouci z toho, ze jsem dostal chripku na zelandu, kde mam legalni pracovni pobyt a mam jen turistickou verzi pojisteni.

Schuzku mam s CP, ale to je celkem jedno, protoze nemyslim, ze obecne pojistovna X plati za stejne skody nebo repatriace vyrazne jine castky, nez pojistovna Y.

U CP si prave vetsina lidi radeji priplati a koupi si pracovni verzi, nicmene se najde i dost takovych, kteri si snizi limit za 6mil na 3.Coz sice nedoporucuji, ale vic tezko muzu delat, ja nemuzu nikoho k nicemu nutit, je to jejich rozhodnuti. U axy prave zase vetsina lidi setri a koupi si turistickou excelent/tu muzu dodat za 8.5tis/.

JInak muzete si koupit treba tu nejdrazsi pojistku napr s AXOu a muze se vam stat neco, co Vam toho moc Axa neuhradi a jina, o dost levnejsi pojistka od jine pojistovny by vam to kryla mnohem lepe. Kazda pojistka od jakekoliv pojistovny je svym zpusobem kompromis, pokud se tedy bavime o standartnich produktech.

Cili to slovo neomezene lecebne vylohy by nemelo byt jedinym faktorem, dle ktereho se rozhoduji. podivejme se na situaci trosku i s nadhledem, ze vam je 18-35 let, ve kterem obvykle clovek neonemocni ze dne na den necim, co by si vyzadalo dlouhodobou hospitalizaci a nakladne leceni, dokazu si samozrejme predstavit, ze me srazi auto a bude ze me placka a pak to chapu,ze to bude velice nakladne, ale od toho tam maji ACC. A podivejme se na to i z druhe strany, ze zajmem ceske pojistovny/ s malym c/ taky nebude vas tam donekonecna lecit za svoje penize, jakmile to bude mozne, tak vas dostane domu a tam uz to platit nemusi...takze svym zbusobem by se i ty neomezene lecebne vylohy daly oznacit jako marketingovy tah, ze ktereho pojistovne plynou spise vynosy nez naklady. Ja celkem verim, ze v globalnim meritku to tak je.

Doufam, ze to ted nevyzni tak, aby vsichni zacali setrit a prestali kupovat pojistky ve vyssich cenovych hladinach, pro me je to taky samozrejme nejlepsi, kdyz si koupite s mym kodem axa pacovni manualni, na ktere vam taky usetrim nejvic.  Jen jsem chtel upozornit na to, aby se clovek nespolehl jen a pouze na neomezene lecebne vylohy a dal ho uz nic nezajimalo. Takze si proste par tech pojistnych podminek vytisknete a v klidu si to prectete a porovnejte.

Nový Zéland
30. 10. 2013 v 7:12

To Olda:
Oldo, nevim zda jste to tak myslel, ale z vasich slov vyplyva, ze jakmile vas pojistovna dostane domu, tak ji odpadnou ruce a uz se o vas nebude starat. Tomu tak tedy podle meho nazoru rozhodne neni. Jsem si celkem jist ze jsem nekde v pojistnych podminkach cetl, ze ackoliv vas pojistovna dopravi do CR, plati vam nadale pojisteni az do uplneho uzdraveni vcetne rehabilitace. To, ze ji to jednoduse vyjde levneji vas dopravit do CR a TAM vas lecit a rehabilitovat, je samozrejme vec druha, nicmene je to stale na vrub te cestovni pojistky nikoliv na vrub VZP nebo jine.

To Wilma:
Pro uklidneni prikladam kopii dotazu na AXA assistance k tomuto tematu:

JA:
Dobry den,

rad bych se informoval o cestovnim pojisteni do zahranici s rocni platnosti.
Chystam se na 1 rok na Novy zeland s rocnim vizem typu pracovni prazdniny - tedy prace a cestovani. Ackoliv vim, ze vase pojistovna nabizi turisticke, pracovni a pracovni manualni, domnivam se, ze by mi mohlo stacit pouze turisticke, nebot v praci budu vzdy chranen pojistkou od zamestnavatele. Pokud budu pracovat, nebude nutne byt pojisten pri pracovni cinnosti jeste od vasi pojistovny. Po precteni vseobecnych podminek a doplnujicich podminek se domnivam, ze ma uvaha je spravna a v pripade, ze nebudu v pracovnim procesu a budu pouze cestovat, tak budu chranen vasi pojistkou, stejne tak budu pojisten v pripade, ze onemocnim. Mohli byste mi potvrdit, zda me uvahy jsou spravne a v pripade onemocneni ci urazu nesouvisejici s praci mi bude pojisteni platit?

Dekuji,
...
--------------------
AXA ASSISTANCE
Dobrý den,

turistickou cestu si ve Vašem případě vybrat můžete. Pokud nastane škodní událost, která nebude souviset s výkonem práce (úraz, nemoc), pojištění Vám ji krýt bude. Rádi bychom Vás však upozornili na to, že se pojistka nebude vztahovat např. i na případy, kdy by byla v důsledku pracovního úrazu nutná repatriace do České republiky.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.
S přáním pěkného dne

Veronika Odehnalová
Operátor Zákaznické linky
AXA ASSISTANCE
Hvězdova 1689/2a, 140 62 Praha 4
www.axa-assistance.cz
veronika.odehnalova@axa-assistance.cz 
Fax: +420 272 101 009

Česká Republika

To PetusP> nejdrive jsem to zminil u rehabilitace, ze nevidim duvod, proc by ji meli platit v CR, kdyz ji nezaplati ani v zahranici, ale v zasade jsem to opravdu myslel pak i obecne, ze jakmile jste v CR, tak uz se o Vas komercni pojistovna starat nemusi, nemel jsem to tedy nikde vyctene, ale prislo mi to tak nejak logicke, kdyz se stejne musite prihlasit u ceske zdravotni pojistovny a ta vas musi osetrit. Vznesl jsem dotaz na CP a mel jsem pravdu. Optam se schvalne jeste Axy, ale ten princip predpokladam v tomto bude stejny.

Ale tak v tom zasadim se shodneme, jakmile jsem v CR, tak mne proste osetri a zaroven jakmile se mi stane v cizine neco vaznejsiho, co by si vyzadalo dlouhodobe a nakladne leceni, tak se me pojistovna bude snazit dostat co nejdrive to bude mozne domu. Napsal jsem to tak hlavne proto, aby nevznikla nejaka iluze, ze napr mi na zelande odejde ledvina, budou me tam pulroku lecit a pak mne poslou jeste na jejich naklady do lazni. a pak tam jeste budu dalsi pulrok pracovat. A napsal jsem to tak hlavne ze dvou duvodu: 1. aby lidi kdyz se neco tak smutneho stane, tak aby to ocekavali casove, ze je tam komercni pojistovna nenecha dlouho a ze brzy poleti domu a za 2. aby i ti, ze co se spolehaji na neomezene lecebne vylohy nespolehali na to, ze je tam proste komercni pojistovna bude chtit nechat dele,nez je nezbytne nutne. At uz mam nebo nemam neomezene lecebne vylohy, tak ekonomicky smyslejici pojistovna se vas podle me bude snazit dostat domu, jakmile vas cesta nebude nejak ohrozovat na zdravi a zivote.

Jinak v patek bych nejaka data z asistencnich sluzeb mel dostat, jak pro Zeland, tak pro Kanadu, abyste vedeli, jake skody tam pak v nekterych pripadech pojistovny resi a kolik to tak stoji.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,

Ano, pokud by byla léčba dlouhodobější, tak se snažíme klienta dostat zpátky do ČR.

Dle zákona je povinností do 8 dnů od překročení hranice se nahlásit na zdravotní pojišťovnu a od nahlášení jste pojištěn. Cestovní pojištění končí překročením hranice, tzn.my bychom klienta předali do nemocnice a na něj (tedy spíše rodině) je přihlášení se na pojišťovnu co nejdříve.

Rehabilitaci v ČR vám zaplatí zdravotní pojišťovna v ČR, to není problém. Z cestovního pojištění to nejde v zahraničí, ani v ČR.

-----Original Message-----

From: CA Ing. Oldrich Ther [mailto:info@sletenkou.cz]

Sent: Wednesday, October 30, 2013 8:45 AM

Subject: RE: data

Dobry den, a dekuji.

Ještě mam jeden dotaz, vy to asi budete vedet hned, ja bych to musel slozite hledat.

Pokud se mi něco v cizine stane a bude to něco vaznejsiho a znamenalo by to dlouhodobou lecbu v zahranici, predpokladam, ze pojistovna se mne bude snazit dostat co nejdrive do CR, jakmile to situace dovoli takovou cestu. A ted me zajima, na ci vrub nasledne ty naklady leceni v CR jdou, když jsem v CR, protože jakmile jsem v CR, tak se stejne musim prihlasit ke zdravotni pojistovne, která by to musela hradit.

A pokud existuje nejaka situace nebo casovy interval, do které to plati ještě ta komercni pojistovna, tak stejne predpokladam, ze to proste jednou musí skoncit, protože napr když mi CP neuhradi rehabilitaci v cizine, tak pochybuji, ze by mi ji platila v CR.

OldaTher

Česká Republika

Tak jeste pro uplnost odpoved AXA-ASSISTANCE na stejny dotaz >

Dobrý den,

pokud bychom Vás repatriovali do ČR a doléčení by probíhalo na území ČR, náklady vzniklé na území ČR by mělo krýt zdravotní pojištění, které si platíte na území ČR. Naše cestovní pojištění se na území ČR nevztahuje. Pokud plánujete odhlášení se ze zdravotního pojištění po dobu Vašeho pobytu v zahraničí, doporučujeme informovat se ohledně tohoto případu přímo u Vaší zdravotní pojišťovny.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S přáním pěkného dne

Veronika ODEHNALOVÁ
Specialista Zákaznické linky

--------------------------------------------------------------------------------

A takto bych mohl dalsimi pojistovnami pokracovat :-)

Ja bych v tomto miste pripomnel dalsi podstatny moment> pokud jsem se pred svym odjezdem  do zahranici odhlasil od verejneho zdravotniho pojisteni a vratim se do CR, tak se okamzite zase  na ceske zdravotni pojistovne prihlaste a pokud jste se vratili do 6 mesicu od odhlaseni, tak i doplatte dluzne pojistne, jinak si vas stejne pak drive ci pozdeji najdou a budete platit vice :-)

Česká Republika
Willma22
30. 10. 2013 v 14:42

Obou Vám moc děkuji za bližší rozebrání situace, moc si toho vážím. Možná jsem moc opatrnická a vše vidím možná až moc černě, takže počítám vždy s nejhorší variantou co by se nám v zahraničí kromě smrti mohla stát. A to nemluvím o tom, že většina sportů, které na Zélandě plánuji provozovat, jsou už mezi extremními sporty za další příplatek, který už fakt platit nechci.

Oldo,

Chápu co myslíš těmi neomezenými výlohami a že jakmile to bude možné, tak tě přepraví do čr. Myslím, že to je něco podobného, jako když voláte neomezeně od O2 (a nemůžete na jedno číslo volat víc jak dvě hodiny denně). Nejsem si jistá jaké jsou ceny různých ošetření, ale 6.000.000 na rok, kdy může nastat více drobných úrazů v cenově dražší zemi, mezi které Zéland patří mi přijde málo. Rozhodující tedy není úplně ta neomezenost, jako spíš nízké krytí u ČP [v případě, že by se jednalo o nějaký velký úraz, který by mohl být vyšší než 6.000.000, a teď budu přehánět, spadnu ze srázu někde v horách, kde mě budou hledat záchranáři, vyprošťovat mě helikoptérou a budu muset na vážnější operaci, převozu do ČR neschopna].

Začínám však silně přemýšlet o té turistické verzi pojištění, vzhledem k tomu, že i tak většina mých sportovních aktivit nebude kryta, tak budu doufat, že ani repatriace nebude nutna. Ještě jednou děkuji za ochotu odpovídat na takové detailní dotazy, které bych mohla řešit s pojišťovnou. Ale zajímali mě víc zkušenosti lidí, apod. jak to chodí v realitě (ve smlouvě to vždycky zní dobře).

Česká Republika

Ale to jsem preci psal i ja, ze pokud se stane nejaky uraz/nehoda, dovedu si velice dobre predstavit, ze mi tech 6mil nemusi stacit...ale od urazu a nehod je tam ACC, kde nevim o zadnem konkretnim limitu na lecebne vylohy/patrne ani zadny neni/ a ani pro ACC neni podstatne, jak hodne rizikovy sport jste provozovala v tu chvili co se vam uraz na Novem Zelande stal....

Pokud se vam stane neco, co stejne pojisteno nemate, tak jsou Vam neomezene lecebne vylohy v tomto konkretnim pripade k nicemu. Tady je presne opet videt ten kompromis, to nejnebezpecnejsi, nejrizikovejsi a nejdrazsi si pojistit nechcete, ackoliv to tam provozovat chcete :-) Ale ja to chapu, je to proste o dost drazsi pojistka.

A kdyz uz jsme tedy narazili na zachranarske prace, tak AXA zadny sublimit nema a CP ma 500.000kc a ted je otazka, jak toto resi ACC,  to ted z hlavy nevim, napisi tam, bude zajimave zjistit jestli taky treba plati i helikopteru ? Predpokladal bych, ze zachranku normalne zaplati.

Nový Zéland
30. 10. 2013 v 19:09

Mrknul jsem do VPP a mate pravdu, bud jsem si to popletl, nebo jsem to vycetl buhvikde. Tak se omlouvam, alespon je v tom jasno.

Česká Republika

ahoj, slibil jsem, ze sem napisi jake skody zhruba resi asistencni sluzby ceskych pojistoven na zelande a pro srovnani jsem si nechal zjistit i Kanadu. Docela mne prekvapilo, jak je tech skod za rok 2013 malo, je to teda ze dvou asistencnich sluzeb dohromady a neni vubec rozliseno, kdo tam je jen na tyden a kdo na dva roky>

Takze prumer na jeden asistencni pripad-NZ 2474kc, Kanada 9946kc

Budu psat jen prumery na udalost >

zuby-NZ 3099, Kanada 4341kc

uraz-NZ 2750kc, Kanada 21400kc

infekce DC+ORL- NZ 1690kc, Kanada 6169kc

gynekologie-NZ 3857kc, Kanada 8823

Urologicke problemy - NZ 2659kc, Kanada 8510kc

Kozni problemy - NZ 2131kc, Kanada 1762

Jeste jsme tu resili repatriace, takze nejdrazsi repatriace je pry soukrome letadlo z jizni ameriky a to je tak kolem 500000kc.

Pokud se posila nejaka lekarska asistence na dobu letu, tak pojistovna posila povetsinou nekoho z Cech.

A znovu bych zduraznil, pokud se vam neco stane, snazte se kontaktovat nejdrive asistecni sluzbu, protoze ona vas nasmeruje nejblizsimu doktorovi z okoli/ a i se s nim sama spoji predem/, se kterym ma treba i sama smlouvu a pak se velice pravdepodobne vyhnete tomu, abyste osetreni museli platit sami a az nasledne si to nechavali proplacet od pojistovny.

A jeste jsme resili proc se CP neda objednat z ciziny a to je hlavne kvuli cechum zijicim dlouhodobe v USA.o zeland zde vubec nejde, ale casem to treba nejak rozlisi, bohuze ted to proste nejde.

ALe jde jen o moment objednani, neni problem treba ted objednat pojisteni, ktere zacne platit az za tri mesice  a zaplatit ho klidne ze zelandu, nebo proste z ciziny az za ty tri mesice, tesne pred zacatkem platnosti pojisteni..

U Axy a Allianz tento problem neni s mistem objednani neni.

Pokud byste chteli ziskat slevu na kteroukoliv z techto pojistoven, dejte mi vedet :-)

Česká Republika
Willma22
13. 11. 2013 v 17:02

Popsání situace, na Zélandě budeme na WHS vízum manuálně pracovat, cestovat (obvyklé tracky, žádná velká divočina, která by byla spojena téměř s horolezectvím) a sportovat (surf, snowboard, kite… a zbylé  základní sporty, které se neřadí mezi rizikové s příplatkem, přičemž budu u těchto sportů spoléhat hlavně na ACC a nepočítám s příplatkem za tyto sporty) a absolvovat též pár výletů mimo Zéland (cca 2-3 výlety v délce trvání přibližně týden max. dva týdny v kuse –východní pobřeží Austrálie (Brisbane, Sydney), Cookovy ostrovy,…). Chtěla bych popsat výhody a nevýhody, které se budou vztahovat k výše uvedené situaci a zajímaly by mne Vaše připomínky, případně preference, kterou z níže uvedených pojistek by jste na základě daných faktů zvolili vzhledem k poměru cena/výkon/vhodnost k danému typu cesty a případně proč. Píšu to sem i jako takové shrnutí všech výše uvedených skutečností, co jsme si ujasnili. Vypouštím z porovnávání Allianz, jelikož jejich poměr cena/výkon/výše krytí mi přijde nesrovnatelná s níže uvedenými (předražená s nízkým krytím).

Chtěla bych moc poděkovat Oldovi za doplnění částek za různé asistenční případy. 

AXA turistická:

+ neomezené krytí léčebných výloh (stejně vás co nejdříve dopraví do ČR), celkově vyšší pojistné částky, všechny ostatní položky větší krytí než ČP

- nezahrnuje repatriaci po úrazu v práci (úrazy v práci kromě repatriace řeší ACC) pojištění zubů ve výši 15.000, (kiteboarding a kitesurfing,skateboarding,surfing-rizikový sport,ale zase hradí ACC)

AXA manuální:

+ neomezené krytí léčebných výloh (stejně vás co nejdříve dopraví do ČR), celkově vyšší pojistné částky, všechny ostatní položky větší krytí než ČP

-Proti turistické verzi má navíc pouze repatriaci po pracovním úrazu, pojištění zubů ve výši 15.000, (kiteboarding a kitesurfing,skateboarding,surfing-rizikový sport,ale zase hradí ACC)

ČP pracovní:

+ většina úrazů kryta ACC (takže nevadí nízký limit ČP), pojištění zubů ve výši 20.000

-Krytí do max výše 6.000.000 (v případě, kdy budu mimo Zéland, kde není ACC), všechny ostatní limity nižší krytí než AXA (dále jsem se ve všeobecných podmínkách dočetla o sublimitech, jejichž výši jsem nikde nenašla)

Dále bych tedy chtěla uvést, že na základě všeho co jsme si ujasnili a vzhledem k informacím od Oldy (kdy mě nízké částky za jednotlivé úkony mile překvapily) jsem se nakonec rozhodla asi pro cestovní pojištění od ČP pracovní. Budu ráda za každý názor, ať už kladný nebo záporný.

Česká Republika

Zdravim...

sublimity CP jsou uvedeny v pojistnych podminkach, bud jsou ke stazeni na strankach CP, nebo je uvidite tusim tesne pred ukoncenim objednavky/z pravniho hlediska je proste musite mit moznost videt, nez si to koupite/. Napriklad kdyz jsme zminovali situaci, ze nekde spadnu v horach, tak CP sublimit na horskou sluzbu 500.000kc, napr AXA bez limitu/telefonicky jsem si toto nedavno zjistoval/ a treba jsou tam prave takto vymezeny i ty zuby u CP 20.000kc.

zaroven bych poznamenal, ze ne vsechny limty CP jsou nutne horsi nez AXA, dost casto jsou treba i stejne a nebo naopak u pravni pomoci nekolikanasobne vyssi.

a jeste mne napada posledni vec, nejezdete s tim kitem moc daleko od brehu, protoze ACC se vztahuje toliko na uzemi Noveho Zelandu,  a ted si nejsem zcela jist, kde zacinaji mezinarodni vody. Tj napr kdyz si zlomim napr ruku v letadle na letisti v AKL pred vystoupenim z letadla, nebo si ji zlomim na lodi pred vystoupenim v pristavu na nejake mezinarodni lodi treba z australie, u ACC budu mit smulu. takze adekvatne by to melo si myslim platit i kdyz budu surfovat v mezinarodnich vodach. tak to jen tak na zaver na odlehcenou :-)

Nový Zéland
17. 11. 2013 v 4:25

Heh, no pokud si zlomim ruku v letadle, tak mi bude platit cestovni pojistka z CR at uz jakakoliv a taky asi tezko pojedu cestou do prace daleko od brehu na Kite boardu, tudiz turisticka pojistka pokryje 32.png Teda pokud se nebavime o tech, co tu jednou uplne bez pojistky a spolehaji jen na ACC.

Česká Republika

O praci ted ani neslo. Slo o to, ze slecna bude delat nejake rizikove sporty, ktere ji nekryje turisticka nebo pracovni pojistka a v tu chvili se spoleha na ACC. SAmozrejme by bylo nejlepsi si je pripojistit, ale pokud slecna nechce kvuli vysoke cene a spoleha se na ACC, tak jen upozornuji, ze ACC ma taky nejakou uzemni platnost:-) Ono by bylo jeste zajimave napsat na ACC, jestli mi proplati i treba helikopteru, ktera by me letela vyzvednotu nekde v horach. Na ACC je u sportu ta vyhoda, ze neresi rizikovost, tj je jedno, jestli jste hrali sachy a nebo skakali bungee a neco se vam v tu chvili stalo.

Česká Republika
PavelK
29. 11. 2013 v 12:27

Hlasim, ze akce na 50% slevu na pojisteni od AXA ASS. je na portalu

(nebo primy odkaz

prodlouzena do 31.1.2014. 

Nový Zéland
01. 12. 2013 v 12:29

PavelK platí to na pojištění, které nabízí pan Thér?  

Nový Zéland

zdravim, tak toto uz bylo jedno vyse reseno, ze vam to muzu nabidnout jeste o neco levneji, nez se slevou 50 procent.pro konkretni nabidku me kdyztak kontaktujte osobne.

Česká Republika
hanka
15. 02. 2014 v 8:26

zdravím, neměli jste někdo pojištění Alpenverein? a kombinaci ještě něčeho? platím si to každý rok...

Česká Republika

Alpenverein je verim dobra pojistka, ale pouze na kratkodobe vyjezdy, neni to varianta na nonstop rocni pobyt.

Austrálie
Honza
10. 03. 2014 v 11:56

Oldo, jak řeší CP situaci, kdy už je osoba v zahraničí a chce si sjednat novou pojistku, protože stávající u jiné pojištovny končí?

Česká Republika

Bohuzel, pokud jste v cizine a neobjednali jste si CP jeste z Cech, tak pro Vas CP neni vhodna. v dobe objednani musite byt v CR a objednavat lze s platnosti pojistky treba i za tri mesice. Tj se podivejte po jine pojistovne, pokud chcete na rok, nejcasteji se s klienty domlouvame na AXA-excelent turisticka za 8500kc/rok.

Česká Republika
jarda
02. 06. 2014 v 22:11

A nyni hlasim, ze akce na 50% slevu na pojisteni od AXA ASS. je na portalu

(nebo primy odkaz

prodlouzena do 30.6.2014. 

Česká Republika

Coz je nizsi sleva, nez nabizim u Axy lidem ja Jardo :-)

Česká Republika
Helča
19. 06. 2014 v 12:53

Ahoj, mám-li WHS a turistickou pojistku předpokládám, že mohu legálně pracovat. A pracovní úraz mi kryje ACC. Nemusím mít pracovní pojistku - dražší ( jak jsem se dočetla na jednom webu), aby byla práce legální?

děkuju 40.png

Česká Republika
19. 06. 2014 v 18:08

Helča:
Legálně pracuješ už když máš WHS,tam se na pojistky nehraje.
Jestli je to jinak,tak ať mě opraví 36.png

Nový Zéland
20. 06. 2014 v 1:42

@Helča - ACC ti dokonce platí i nepracovní úraz. Ale jen úraz, nikoliv nemoc, zuby apod. A platí to každému, čili i když jsi tu jako turista.

ACC is an organisation that provides 24-hour, seven-day-a-week injury cover for everyone in New Zealand, including visitors - whether you’re working here or just on holiday.
Česká Republika

Jen bych dodal, ze ACC nepropati uplne vse, napr regulacni poplatky za leky a nejaky prvotni poplatek u lekare a neplati repatriace domu. Ale pokud se vam stane uraz na NZ, tak urcite nahlaste udalost na ACC a az co by pripadne neproplatili, tak dejte i na svoji komercni pojistovnu, pokud jste byli na pripad, ktery se vam stal, pojisteni. Pokud je rozdil za rok mezi pracovni a nepracovni verzi cca 1000kc, tak bych na tom asi nesetril a koupil si pracovni, pokud je to treba 5-6tis, tak na tom vetsina lidi samozrejme radsi setri a koupi si jen turistickou. Kazda pojistka je urcitym zpusobem kompromis.

Nový Zéland
vlado
02. 07. 2014 v 2:38

podla mojho nazoru vyhodou pracovnej poistky na zelande je repatriacia. inak ti vsetky urazy hradi ACC a vsetky choroby tvoja komercna turisticka. mal som uraz v praci, acc mi preplatila lekara, lieky a dokonca aj den, ktory som nepracoval kvoli navsteve lekara. naozaj jediny problem by nastal, ak by moj uraz bol natolko vazny, zeby si vyzadoval repatriaciu, vtedy by to v pripade, ze sa stal v praci, komercna turisticka nepokryla /acc by ale urobila vsetko pre zotavenie/ cize len sa treba rozhodnut ci to stoji zato risknut a kupit si lacnejsiu turisticku variantu. 

Česká Republika
Ivan
02. 09. 2014 v 16:09

Ahoj, prekladali jste uredne co anglictiny potvrzeni cestovniho pojisteni a vypis z uctu?

Nový Zéland
02. 09. 2014 v 20:39

Ne a ne.

Česká Republika

zdravim, aktualizuji ceny, za ktere vam muzu sehnat pojistku s Axa Assistance, turisticka excelent 8100kc/rok, pracovni administrativni 12150, pracovni manualni 14175kc, ke vsem temto variantam vcetne pruvodce lonely planet, pripadne dle objemu muzu jeste cenu o neco snizit, pokud pruvodce nechcete. Napr u pracovni manualni o dalsich 500kc. Dale bezi akce i na pojisteni s Ceskou pojistovnou, kde muzete usetrit 300kc z pojistky a navic jeste dostat pruvodce lonely planet. Pojistne platite primo pojistovnam. vice Info na mem facebooku. olda

Česká Republika
David B.
23. 11. 2014 v 16:18

Pokud v době kdy odjíždíte máte platný ISIC můžete si zařídit luxusní roční pojistku za cca 3 tisíce. Musíte ji uzavřít na území čr a ten rok vám beží okamžitě, takže já si ji dělal pár dní před odjezdem. tarif ID. Moje cesta zabrala asi 19 měsíců tak jsem zbytek pojistil přes Generali, levný a dobrý cestovní pojištění. Ani jedno není oficiálně na práci. Ale jak se tady hodně píše, na úrazy je v Kiwilandu stejně ACC a chřipku vyležíte. U toho Generali stálo 150 dní po slevě za sjednání po netu 2773 celý svět.

Česká Republika
David B.
23. 11. 2014 v 16:25

http://www.isic.cz/pojisteni/isic-rocni-pojisteni-s-dlouhodobymi-vyjezdy/

Tady to pojištění u Uniqua přes ISIC, v základě za 2700 kč. Já měl nadupnanou variantu za asi 3300 tuším že včetně odpovědnosti a nebezpečnejch sportů. Ted jsou tam myslím v základě.

http://www.generali.cz/portal/online/cestovniPojisteni.nsf/step01?OpenForm=1

Tady je to Generali, ještě je sleva asi 10 procent když "olajkujete" jejich fb profil. Okolo března až července 2014 to byla nejlevnější možnost připojištění - nevadí když uzavíráte mimo území ČR a je to až na rok

Pojistně podmínky a ceny se pořád mění, tak věřte sobě a hledejte na webu, dejte tomu čas - pokud vám pár hodin u PC stojí za ušetřené tisíce.

Česká Republika

zdravim, zajimalo by me, co byla ta generali, predpokladam, ze Easy, kde toho moc pojisteneho neni, asi jako treba v Axa reference, ktera muze stat na 3 mesice v turisticke verzi i 1417kc.

K Uniqua...ja bych to tedy rozhodne nenazval nadupanou variantou, vsechny ty limity jsou spise nizsi nez vyssi, pocinaje 4mil lecebne vylohy. Zaklad je 2700kc, maximum 3150, pouze turisticke varianty a nebezpecne sporty tam naopak nejsou u varianty svet, nejsou tam ani zimni sporty, takze tam neni treba ani jizda na sjednovkach, coz vetsinou maji pojistovny v rekreacnich sportech. Je to jedna z moznosti, v nizsi cene, s nizsim krytim...

Hlavne si taky hlidejte, do kdy mate pojistky platne, spousta lidi prijde resit co ma delat po roce az treba tesne predtim, nez jim pojisteni konci, nebo uz jim tesne skoncilo, nebo prijdou potom, co uz treba mesic nejsou pojisteni. Kdyz pominu, ze riskujete, ze se vam neco stane a nejste pojisteni, tak vas muze cekat nemile prekvapeni, az budete v CR doplacet zdravotni pojisteni za celou dobu, co jste byli pryc, kdyz tam budete mit nejake nepokryte obdobi, byt to bude jeden den.

Zaroven jeste upozornim, ze cestovni pojistky se svym pojistenim odpovednosti neresi situaci, ze do nekoho vrazite autem a zborite jeho auto i svoje. Na to mate pak havarijni pojistky nebo 3rd party insurance,ktere koupite na Zelande. Dneska mi zrovna maminka jedne holky skrz toto volala a divka pojistena nebyla, takze skoda pro ni velka...

Nový Zéland
Matej
31. 12. 2014 v 9:30

Ahoj, potreboval bych poradit se situaci ohledne pojisteni. Dneska mi vypadla zubni korunka. Pojisteny jsem u CP,  pojisteni Za praci. pojisteni lecebnych vyloh mam na 6 000 000 kc. Mate nekdo zkusenosti se zubnim osetrenim, popr primo se zubni korunkou? Či jak primo postupovat pri takove situaci?

Diky

Nový Zéland
02. 01. 2015 v 1:27

Je tam primo napsano neco o zubnim osetreni - 10 000 Kc, tak se poptej na cenu. Ale kdyz i plomba byla za 200$, tak si nejsem jist, zda 10 000 Kc bude stacit

Nový Zéland
02. 01. 2015 v 9:00

Mateji, ze zkusenosti, pojistovna ti proplati "akutni osetreni k odstraneni bolesti" to znamena ze kvalitni korunku ti urcite neproplati - maximalne ti zaplati nejakou provizorni, proste to nejlevnejsi a pak uz je na tobe aby ses dostavil do CR a nechal si to vyndat a dat novou. Pochopitelne, muzes se treba dohodnout s lekarem, ze ti napise nejakou provizorku, on ji naceni a da ti od toho listek a ve skutecnosti ti udela normalni korunku s tim ze ty zaplatis celou castku, ale pojistona ti proplati jen cenu te provizorky. Ze zkusenosti ani nezkousej zadat proplaceni primo pojistovnou- zubar vzdy pozaduje primou platbu. V prvni rade ovsem zavolej na pojistovnu - viz to telefonni cislo a tam ti velmi radi poradi co a jak a co se proplati a co ne - beztak je to tvoje povinnost. Ocekavej vyse. uvedene.

Nový Zéland
Matej
13. 01. 2015 v 10:15

Tak jenom pro info, korunku uz mam zpatky nacementovanou. (Pripominam, ze jsem ji fyzicky mel, pouze mi vypadla.) Zubni zakrok se uskutecnil ctvrty den od zavolani na infolinku. Z pojistovny me informovali, ze korunka spada do osetreni zubni protezy, ktere je hrazeno castkou pouze 2000 kc. Do teto castky jsem se osetrenim vesel a k memu prekvapeni, jsem pri odchodu z ordinace neplatil vubec nic.  Bylo mi receno, ze budou pojistovnu kontaktovat sami. Prijemne taky bylo, kdyz mi z pojistovny informovali, ze mam stale narok na osetreni akutni bolesti ve vysi 20 000kc.

Cele to pro me dopadlo dobre. Az na pomerne dlouhe cekani, kdy a kam se mam na osetreni dostavit (3 dny), jsem byl se sluzbou pojistovny spokojen.

Nový Zéland
13. 01. 2015 v 18:16

To jsi mel z pekla stesti 40.png dobre vedet...

Česká Republika

Zdravim, tak CP ma zuby za tu cenu pojisteni pomerne dobre prokryte. Tech 20tis je navic na pojistnou udalost, ne na rok.  A ikdyz to pojisteni maximalne ocesete, s tim sublimitem 20tis na zuby se nic nestane, stale ho tam mate. Neni nutne za zubare platit hned cash. Pokud je v okoli doktor, se kterym ma pojistovna smlouvu, tak si to s nim pak financne srovnaji sami, pripadne tam predem asistencni sluzba posle garanci, ale samozrejme je nutne predem kontaktovat asistencni sluzbu, aby to domluvila.

Nový Zéland
14. 01. 2015 v 6:55

Ty informace co jsem podal mam primo od asistencni sluzby - tedy to, ze drtiva vetsina zubaru si nechava platit na ruku a na nejaky pojistovny kasle, dokonce jeste nez pan z asistencni sluzby  zkusil volat na tak me upozornil, ze v pripade zubare je velmi mala sance na osetreni bezplatne na miste. U obycejnych doktoru ci nemocnic je situace zcela odlisna a na pojistovny jsou zvykli, ale i tam trvalo asistencni sluzbe par hodin nez se dovolali nekam, kde me osetri bezplatne. V pripade zubu jak vidno 3 dny??! Predstava, ze v kazdem miste Vam osetri zuby bezplatne je opravdu prinejmensim hodne naivni a v pripade doktora je tez dobre byt na miste kde neni jen jedna poliklinika a pocitat s tim, ze to nebude zrovna za rohem. Samozrejme v Aucklandu je asi sance vetsi nez treba v Ashburton.

Česká Republika

Pardon,asi jsem to napsal spatne, samozrejme cim mensi mesto/vesnice, tim mensi pravdepodobnost, ze tam bude hodne doktoru, tim mensi pravdepodobnost,ze nekteri spolupracuji s pojistovnou a tim vetsi pravdepodobnost, ze budete muset platit cash. A samozrejme souhlasim, ze pravdepodobnost, ze budete muset platit cash u zubare je vyssi, nez u vetsiny jinych klasickych doktoru. Ale zase bych to nezobecnil tak,ze co zubar, musim platit cash. Jinak s lhutami osetreni zalezi na tom co vam je a kde jste, ja jsem tedy k zubari nesel, ale taky jsem si radsi s osetrenim asi 3 dny pockal, az jsem se dostal do queenstownu nez bych to resil nekde ve franz josef. 

Česká Republika
Jan
30. 06. 2015 v 14:51

Vždy využívám služeb ERV pojišťovny http://www.ervpojistovna.cz/cs/cestovni-pojisteni zatím jsem neměl problém s plněním. 

Česká Republika
Honza
19. 07. 2015 v 0:40

Další zajímavé nabídky, jak ušetřit na cestovním pojištěním při cestě např na Nový Zéland najdete přes cashback portál Alvarado., konkrétně u jeho partnera Porovnejto.cz, kde za kazdý sjednaný pojištění získáte cashback 6%, k nahlédnutí zde: https://www.alvarado.cz/srovnejto-cz

Česká Republika
Honza
19. 07. 2015 v 0:41

Oprava odkazu, správně má být:  https://www.alvarado.cz/srovnejto-cz

Česká Republika
Martin
11. 05. 2016 v 17:08

Tady máš příklad kolik to teď kde stojí, vyplatí se to nechat srovnat určitě přes ty kalkulačky jak posílal Honza http://kalkulackapojisteni.com/cestovni-pojisteni/cestovni-zdravotni-pojisteni/

Česká Republika
Boris
17. 09. 2016 v 14:30

Ahoj,

já si cestovní pojištění vybavil pŕímo přes cestovku http://www.exotickapriroda.cz/ . Tam bylo vše v ceně (letěnky,pojištění,pruvodčí...) kdyby pomohlo tak vše je na jejích stránkách.

hzx
14. 07. 2017 v 11:45

polo ralph lauren pas cher

converse sneakers

polo ralph lauren shirts

michael kors bags

montre rolex homme

ray ban sunglasses sale

adidas originals shoes

michael kors outlet online

true religion jeans

air jordan retro

nike outlet store

christian louboutin outlet

ray ban sunglasses outlet

nfl jerseys

michael kors outlet

ray ban eyeglasses

christian louboutin sneakers

yeezy boost 350 v2

cheap jordans

salvatore ferragamo belt

coach purses

converse all star

nike factory store

ferragamo outlet

cheap jordans

ralph lauren shirts

mont blanc ballpoint pens

michael kors handtaschen

michael kors outlet

coach factory online

adidas originals nmd

adidas nmd runner

air max 2016

true religion outlet

hermes bags

polo ralph lauren outlet

oakley vault

reebok shoes

jordan retro 12

adidas outlet

chaussures louboutin

ralph lauren polo shirts

rolex daytona

true religion outlet

cheap oakley sunglasses

ralph lauren italia

mk taschen

ray ban sunglasses

ray ban wayfarer

cheap jordan shoes

prada outlet

nike running uk

polo ralph lauren shirts

nike air max

vibram fivefingers seeya

nike roshe run

kate spade purses

michael kors outlet

michael kors outlet online sale

adidas yeezy boost 350 v2

true religion outlet

kate spade handbags

coach outlet store online clearances

coach outlet store online

north face

occhiali da sole ray ban

salomon boots

supra footwear

hermes birkin handbags

adidas stan smith trainers

fred perry polo shirts

nike trainers uk

cheap ray bans

mcm handbags

nike air max 2017

pandora jewelry

kobe 10 shoes

mac cosmetics makeup

fitflop outlet

ugg boots clearance

coach factory outlet

christian louboutin shoes

nike air max uk

coach factory online

mizuno shoes

tory burch flip flops

ralph lauren outlet

hermes birkin

salvatore ferragamo shoes

christian louboutin soldes

nike soccer cleats

supra outlet

ysl outlet

yeezy boost 350 v2 black

oakley sunglasses

michael kors

ralph lauren outlet

adidas trainers uk

coach outlet

michael kors outlet clearance

cheap jordans

nike air max online

cheap snapbacks

ralph lauren shirts

coach outlet online

converse sneakers

christian louboutin sale

michael kors bags

michael kors damenuhr

oakley sunglasses cheap

polo ralph lauren shirts

cheap ray ban sunglasses

fitflops sale

nhl jerseys

louis vuitton outlet store

hermes birkin bag

fitflops sandals

prada outlet

coach outlet

adidas nmd

north face outlet

michael kors handbags

nike store uk

mcm handbags

ray ban wayfarer

adidas nmd

longchamp bags

columbia outlet store

adidas yeezy boost 350 pirate black

polo shirts

adidas outlet store

pandora outlet online

kobe 11 shoes

yeezy boost 350

nike air max 95

prada bags

michael kors outlet

oakley vault

mont blanc ballpoint pen

nike factory store

christian louboutin sale

burberry bags

ferragamo outlet

adidas trainers women

nike sb dunks

ecco sandals

mbt outlets

birkenstock shoes

tory burch handbags

lebron 12 shoes

vans outlet

discount ray ban sunglasses

michael kors tote vanilla

oakley sunglasses outlet

cheap nfl jerseys wholesale

jordan shoes

nfl jerseys

ralph lauren polo

yeezy boost 350

coach outlet online

coach factory online

ray ban sunglasses

ray ban wayfarer

louis vuitton

true religion sale

ferragamo outlet

michael kors handbags

adidas ultra boost shoes

longchamp handbags

north face outlet

michael kors canada outlet

le coq sportif shoes

reebok outlet

nike huarache ultra

new balance shoes

coach handbags

oakley outlet

nike huarache ultra

valentino heels

air jordan shoes

polo outlet

michael kors handbags

christian louboutin uk

polo outlet

burberry bags

ray ban sunglasses wholesale

clarks outlet

true religion jeans

fitflops shoes

adidas outlet store

ray ban outlet

coach factory outlet

mk väska

ray ban zonnebril sale

christian louboutin sale

oakley sunglasses outlet

vans store

adidas nmd r1

christian louboutin sale

coach outlet online

caterpillar boots

adidas zx 700

cheap oakley sunglasses

columbia shoes men

burberry sale

michael kors handbags outlet

clarks outlet

nike cortez classic

polo outlet

kate spade handbags

paul pogba jersey

prada bags

oakley vault

nike air max 90

columbia clothing

ugg boots outlet

yeezy 350 v2

ralph lauren

nfl jerseys

coach outlet

polo ralph lauren

fitflops sale clearance

columbia outlet

ed hardy shirts

coach outlet online

oakley sunglasses outlet

tory burch handbags

adidas nmd xr1

moncler jacke outlet

birkenstock sandals

levis jeans outlet

nfl jerseys wholesale

cheap nba jerseys

oakley outlet

air jordan shoes

nike free run 5.0

coach factory outlet

rolex online store

nike air max 90

ralph lauren

cheap jordan shoes

michael kors handbags

oakley sunglasses outlet

kobe shoes

cheap mlb jerseys

fitflops sale

tory burch sale

north face jackets

ray ban online

le coq sportif pas cher

lebron shoes

montblanc pen

prada outlet online

kate spade handbags

ralph lauren t shirt

coach outlet

ralph lauren outlet

valentino shoes

kate spade handbags

manolo blahnik outlet

adidas neo label

ralph lauren shirts

new balance 574

cheap nfl jerseys

ray ban wayfarer

ralph lauren outlet online

thibaut courtois jersey

vans store

hermes handbags

air force 1 shoes

pandora outlet

ray ban eyeglasses

cheap oakley sunglasses

adidas yeezy boost 350

ralph lauren polo

coach factory outlet online

coach purses

tory burch outlet

michael kors handbags

michael kors handbags

mlb jerseys custom

fitflops sandals

adidas yeezy

polo ralph lauren

michael kors outlet

air jordan shoes

fitflops clearance

nike air max shoes

ysl bags

adidas originals superstar

michael kors outlet

longchamp bags

birkenstock shoes

oakley outlet

longchamp pas cher

roshe run

kate spade sale

polo ralph lauren sale

mbt shoes clearance outlet

cheap mlb jerseys

christian louboutin heels

adidas outlet

clarks sandals

ralph lauren outlet

michael kors outlet

ralph lauren shirts

coach bags

pandora charms

true religion jeans

prada bags

replica rolex

kd 10 shoes

true religion runway

cheap nhl jerseys

fitflops shoes

new balance 990

michael kors handtaschen

coach outlet

burberry sale

oakley sunglasses outlet

pandora bracelet

the north face outlet

michael kors handbags

vans outlet

michael kors handtaschen

coach outlet online

under armour shoes

adidas nitrocharge

cheap nfl jerseys

polo outlet online

red bottom heels

nike roshe run

true religion jeans

adidas superstar trainers

ed hardy clothing

air jordan shoes

stan smith shoes

pandora bracelet

adidas outlet

coach bags

nike jordan shoes

cheap jordan shoes

adidas nmd shoes

under armour outlet

birkenstock sale

pandora jewelry

christian louboutin sale

ray ban eyeglasses

calvin klein jeans

nike roshe one

michael kors bags

gucci outlet

yeezy 350 v2

ralph lauren españa

coach outlet

michael kors bags

asics outlet

lebron 13 shoes

nike blazer

burberry outlet

michael kors outlet

pandora charms

pandora charms sale clearance

chaussure yeezy

adidas yeezy

jordan shoes

louboutin outlet

longchamp les pliages

coach factory outlet

michael kors handbags clearance

mlb jerseys wholesale

mk väska

adidas soccer cleats

rolex oyster perpetual

canada goose jackets

gafas de sol ray ban 2017

christian louboutin outleta

oakley vaultx

rolex datejust 2

nike mercurial superflya

nike air max 95a

aaa

hzx20170714

Spojené státy
xiaojun
14. 07. 2017 v 18:06

20170715 junda

gucci outlet online

swarovski uk

fitflops sale clearance

ferragamo shoes

snapbacks wholesale

tory burch outlet online

true religion outlet uk

adidas nmd

rolex uk

rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex

ray ban wayfarer

louis vuitton outlet stores

cheap ray ban sunglasses

coach outlet

cheap jordans free shipping

ferragamo shoes

jordan 4

oakley sunglasses wholesale

sac louis vuitton pas cher

coach outlet clearance

coach outlet

nike air huarache

jerseys wholesale

longchamp outlet online

christian louboutin uk

giuseppe zanotti shoes

ralph lauren outlet

louis vuitton borse

coach outlet online

cheap oakley sunglasses

ralph lauren outlet

jordan shoes

fred perry polo

michael kors outlet store

lebron shoes

nike outlet

michael kors handbags

ralph lauren outlet

michael kors canada

gucci outlet online

mulberry handbags sale

cartier outlet

kd shoes

oakley sunglasses

ralph lauren

christian louboutin sale

rolex watches for sale

vans outlet

polo ralph lauren

swarovski crystal

ralph lauren outlet

michael kors uk

louis vuitton outlet online

nike trainers

kate spade outlet online

cheap oakley sunglasses

ralph lauren uk

rolex watches outlet

cheap nfl jerseys

canada goose outlet store

polo outlet stores

cheap nba jerseys

ecco outlet

coach outlet

basketball shoes,basketball sneakers,lebron james shoes,sports shoes,kobe bryant shoes,kobe sneakers,nike basketball shoes,running shoes,mens sport shoes,nike shoes

mlb jerseys

coach outlet online

polo outlet store

michael kors uk

mont blanc pens

adidas shoes

coach outlet online

cheap ray ban sunglasses

ed hardy outlet

cheap oakley sunglasses

michael kors uk

fitflops

polo pas cher

coach factory outlet

cheap oakley sunglasses

coach outlet

cheap oakley sunglasses

ralph lauren polo

herve leger dresses

cheap jerseys wholesale

nike shoes

nfl jerseys

mulberry outlet,mulberry handbags outlet

mulberry outlet

tods outlet online

louis vuitton outlet

cheap ray bans

cheap oakley sunglasses

coach factory outlet

nike outlet online

lacoste polo

adidas uk store

polo ralph lauren outlet

air max 90

cheap jordan shoes

birkenstock shoes

kobe 9 elite

asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano

nike air max 90

adidas outlet

coach outlet

ralph lauren outlet

tory burch outlet stores

max 90

coach factory outlet

nike free running

mbt shoes outlet

ferragamo outlet

ray ban sunglasses

ray ban sunglasses

coach outlet

cheap ray ban sunglasses

coach outlet

juicy couture tracksuit

fitflops

cheap jerseys wholesale

coach outlet store

ralph lauren outlet

air max 2015

ray ban sunglasses uk

uggs outlet

polo ralph lauren

gucci bags

longchamp handbags

polo ralph lauren

nike trainers

ferragamo shoes

mulberry uk

coach factory outlet

christian louboutin

coach outlet clearance

michael kors outlet

canada goose outlet

pandora jewellery

gucci outlet online

ugg boots,ugg boots outlet,cheap uggs boots,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet,ugg boots for men,ugg boots for kids

coach factory outlet

coach outlet

hermes outlet store

fitflops

coach factory outlet

Nike Free shoes

canada goose uk

roshe run

coach outlet online

michael kors outlet

cheap ray ban sunglasses

kate spade handbags

true religion outlet

supra shoes sale

swarovski jewelry

longchamp outlet

nfl jersey wholesale

coach outlet

longchamp handbags

coach factory outlet

mulberry outlet

pandora charms

nike shoes for women

cheap jordans

hollister clothing store

rolex orologi

coach outlet

coach outlet

michael kors handbags

coach outlet online

louis vuitton

cheap oakley sunglasses

ferragamo outlet

ralph lauren shirts

swarovski crystal

swarovski jewellery

coach outlet clearance

polo outlet stores

snapbacks wholesale

louis vuitton

nike blazer pas cher

uggs outlet

christian louboutin sale

prada outlet online

true religion jeans sale

foamposite shoes

valentino shoes

louis vuitton

ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet

ralph?lauren

polo ralph lauren

converse shoes sale

fitflops sale clearance

michael kors outlet

coach outlet

ralph lauren outlet

michael kors outlet

louis vuitton outlet

christian louboutin

cheap ray ban sunglasses

michael kors outlet

louis vuitton handbags

hermes birkin bag

oakley sunglasses sale

michael kors outlet

yeezy boost 350

mbt shoes

gucci outlet online

nba jerseys

cheap oakley sunglasses

true religion outlet

air max 90

nike shoes

coach factory outlet

kate spade

ralph lauren polo

coach outlet online

coach factory outlet

coach outlet

cheap jordan shoes

nfl jersey wholesale

rolex watches,rolex replica watches,replica rolex watches,replica watches

louis vuitton

cheap oakley sunglasses

nike shoes outlet

true religion jeans

ralph lauren outlet

true religion jeans outlet

burberry outlet sale

mulberry handbags

true religion uk

air force 1 shoes

oakley sunglasses sale

pandora outlet

cheap oakley sunglasses

michael kors outlet

rolex watches

cheap ray ban sunglasses

cheap jordans

coach outlet online

mulberry handbags sale

cheap mlb jerseys

kobe bryants shoes

oakley sunglasses

new balance outlet

nike uk store

cazal outlet

coach outlet

true religion canada

coach outlet online

canada goose

mac cosmetics sale

longchamp

pandora outlet

louis vuitton outlet

adidas wings shoes

louis vuitton

true religion outlet

ray-ban sunglasses

coach outlet online

coach outlet online

adidas shoes

michael kors outlet

michael kors handbags

ugg outlet,ugg outlet clearance,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet online store,ugg outlet sale,ugg outlet coupons,ugg outlet boots

cheap jordan shoes

burberry outlet store

swarovski jewelry

nhl jerseys wholesale

canada goose coats

ray bans

cheap jordan shoes

fitflops uk

mont blanc outlet

rolex watches

polo outlet

fitflops sale clearance

polo ralph lauren

louis vuitton

ralph lauren outlet stores

louis vuitton

max 1

louis vuitton uk

coach outlet

longchamp

nike air huarache

true religion jeans

nike outle

gucci outlet store

nike air max 1

nba jerseys wholesale

cheap soccer jerseys

coach outlet

michael kors handbags

coach outlet clearance

fitflops uk

soccer cleats

cheap oakley sunglasses

cheap football shirts

pandora jewelery

louis vuitton outlet

ray ban sunglasses

ferragamo outlet

cheap oakley sunglasses

cheap ray ban sunglasses

christian louboutin sale

air max 90

louis vuitton handbags

bottega veneta outlet online

ysl outlet online

true religion outlet

soccer jerseys wholesale

coach outlet

michael kors uk

nike roshe run

louis vuitton outlet

cartier watches

mlb jerseys

ralph lauren

omega outlet

tory burch outlet online

nike air max 90

air max 90

nike outlet store online

nhl jerseys

ralph lauren uk

cartier watches for women

air max trainers

cheap oakley sunglasses

ralph lauren outlet

coach outlet online

hermes outlet

coach outlet online

cheap oakley sunglasses

michael kors outlet stores

coach outlet online

true religion outlet

pandora jewelry

ray-ban sunglasses

canada goose jackets

hollister shirts

chrome hearts online store

polo ralph lauren

coach handbags outlet

burberry outlet store

canada goose outlet online

louis vuitton

polo ralph lauren outlet

longchamp outlet

ralph lauren

prada outlet

air max shoes

cheap nfl jerseys

true religion jeans sale

true religion jeans

coach outlet online

polo ralph lauren

nike outlet store online

cheap oakley sunglasses

hermes belts

yeezy boost

christian louboutin sale

polo outlet

polo outlet online

ralph lauren

louis vuitton bags

tory burch outlet online

lacoste shirts

kate spade handbags

reebok shoes

ugg outlet,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale

lebron shoes

true religion outlet store

louis vuitton outlet

mbt shoes outlet

coach outlet online

rolex outlet

coach factory outlet

cartier watches for sale

coach factory outlet

mcm backpacks

salomon outlet

mulberry handbags

ralph?lauren?polo?shirts

polo ralph lauren outlet

cheap oakley sunglasses

birkenstock shoes

reebok shoes

lacoste pas cher

oakley sunglasses sale

louis vuitton

michael kors outlet

adidas shoes

cartier watches

cheap ray ban sunglasses

nike air max

louis vuitton outlet

cheap ray bans

canada goose jackets

michael kors outlet

polo ralph lauren

cleveland cavaliers jerseys

ralph lauren uk

nike roshe run

pandora bracelet

mizuno shoes

coach outlet online coach factory outlet

tory burch sandals

nike trainers uk

cheap jordans for sale

cheap oakley sunglasses

camisetas futbol baratas

prada sunglasses for women

puma shoes

gucci borse

tory burch handbags

coach outlet online

pandora outlet

adidas shoes

oakley sunglasses

pandora outlet

coach outlet online

coach outlet online

coach outlet online

polo ralph lauren

ray ban sunglasses

kate spade uk

canada goose jackets

michael kors wallets for women

cheap ray ban sunglasses

ugg outlet

michael kors handbags

fitflops sale clearance

ray ban sunglasses uk

burberry canada

louis vuitton outlet

nfl jerseys

nike store uk

louis vuitton

cheap ray ban sunglasses

los angeles lakers

michael kors factory outlet

tory burch outlet

true religion jeans

tory burch outlet online

thomas sabo charms

swarovski outlet

chrome hearts outlet

mulberry bags

louis vuitton outlet

Basketball Shoes

cheap replica watches

ralph lauren?uk

kate spade uk

polo ralph lauren outlet

marc jacobs sale

adidas outlet

mulberry handbags

coach outlet

lacoste outlet

coach outlet

polo ralph lauren outlet

longchamp handbags

adidas nmd runner

kobe shoes

oakley sunglasses

coach factory outlet

cheap nike shoes

nfl jersey

oakley sunglasses sale

michael kors outlet

gucci outlet

links of london jewellery

nike shoes uk

coach outlet online

cheap oakley sunglasses

instyler

prada outlet

ferragamo shoes sale

ralph lauren polo

snapback hats

polo outlet

polo outlet

z17

chenlili
19. 07. 2017 v 11:26

coach factory outlet

cheap jordans

adidas outlet online

tory burch outlet online

cheap nfl jerseys

nike shoes

canada goose jackets

michael kors outlet

polo ralph lauren

fred perry

prada outlet

kate spade outlet

polo ralph lauren

cheap jerseys wholesale

longchamp handbags

fred perry polo shirts

mbt shoes

mont blanc outlet

adidas yeezy boost

michael kors handbags sale

air jordan shoes

coach factory outlet

lacoste polo

fitflop sandals

fitflops sale clearance

asics shoes

fred perry clothing

mbt outlet

christian louboutin sale

air jordan 4

ralph lauren uk

michael kors outlet

prada outlet online

true religion outlet

coach factory outlet

ugg boots

ugg outlet

canada goose outlet

polo ralph lauren outlet online

coach factory outlet

mlb jerseys

coach outlet online

mlb jerseys wholesale

canada goose outlet

tory burch outlet

polo ralph lauren

ralph lauren

coach outlet

adidas yeezy

adidas yeezy boost

hermes outlet

oakley sunglasses

ralph lauren polo

polo ralph lauren outlet

mulberry bags

michael kors outlet

cheap oakley sunglasses

coach outlet online

jordan shoes

kate spade outlet

oakley sunglasses

ray ban sunglasses

adidas nmd

polo ralph lauren outlet

air jordan retro

nike outlet store

coach outlet

coach outlet online

mlb jerseys wholesale

ralph lauren uk

ralph lauren outlet

oakley sunglasses

cheap jerseys

coach outlet

prada outlet stores

canada goose outlet

christian louboutin sale

mont blanc outlet

fitflops shoes

longchamp outlet

mont blanc

michael kors outlet

true religion

canada goose outlet

fitflop sale

kate spade outlet

coach outlet online

michael kors handbags

cheap jordans for sale

michael kors outlet

tory burch shoes

coach outlet online

christian louboutin

lebron shoes

fitflops sale clearance

michael kors outlet

jordan retro shoes

pandora jewelry

mont blanc outlet

ugg boots

canada goose jackets

canada goose jackets

cheap oakley sunglasses

michael kors outlet

cheap mlb jerseys

mlb jerseys

cheap mlb jerseys

pandora bracelet

true religion jeans

ralph lauren

vintage nhl jerseys

cheap ugg boots

true religion jeans sale

coach factory outlet

kate spade purses

michael kors outlet online store

true religion outlet

adidas yeezy

coach factory outlet

pandora outlet online

moncler sale

ugg boots

cheap snapbacks

fitflops sale clearance

canada goose jackets

ralph lauren outlet

mont blanc pens

nike shoes for men

coach outlet online

hermes belts outlet

polo ralph lauren outlet

ugg boots

polo ralph lauren

giuseppe zanotti sneakers

ralph lauren pas cher

ray ban sunglasses

oakley sunglasses outlet

tory burch sandals

cheap ray ban sunglasses

pandora jewelry

canada goose outlet

fred perry polo

cheap mlb jerseys

true religion jeans

mcm backpack

polo ralph lauren

polo ralph lauren

coach factory outlet

coach outlet

polo ralph lauren outlet

longchamp outlet store

michael kors outlet

yeezy boost 350

hermes birkin

canada goose

coach factory outlet

fitflops clearance

kate spade outlet online

nike outlet store

mulberry handbags

cheap uggs

ugg outlet

polo ralph lauren outlet

cheap jordans

tory burch handbags

coach factory outlet

pandora jewelry

canada goose jackets

mcm bag

mbt shoes

michael kors outlet

true religion outlet

yeezy boost

polo outlet

michael kors handbags

michael kors outlet

coach outlet canada

ray ban sunglasses

ray ban

tory burch handbags

ralph lauren outlet

nike shoes for men

moncler jackets

nike shoes

adidas outlet

nike shoes

nike shoes outlet

ralph lauren shirts

adidas outlet

cheap ray ban sunglasses

cheap oakley sunglasses

mont blanc pens for sale

polo ralph lauren

polo shirts

nike shoes

mont blanc pens

coach outlet

coach outlet online

kate spade handbags

tory burch outlet

ralph lauren

ugg outlet online

nike outlet

oakley sunglasses for men

cheap ray bans

polo outlet

cheap authentic nba jerseys

kate spade handbags

uggs outlet

fred perry shirts

polo outlet

adidas yeezy shoes

coach outlet

oakley sunglasses

michael kors outlet

cheap ray ban sunglasses

tory burch outlet

adidas yeezy shoes

polo outlet

pandora outlet store

canada goose

michael kors outlet

fred perry polo shirts

coach outlet online

fitflop sandals

pandora jewelry

polo outlet

ralph lauren

ray ban sunglasses on sale

cheap nba jersey

pandora charms

fitflops outlet

cheap oakley sunglasses

fitflops sale

canada goose outlet

michael kors handbags

mulberry uk

coach outlet

kate spade bags

oakley sunglasses

mcm outlet

ralph lauren shirts

michael kors outlet

ugg boots

cheap jordans

ralph lauren polo shirts

ralph lauren outlet

cheap ugg boots

pandora jewelry

true religion outlet online

cheap jordans for sale

kate spade handbags

ugg outlet

adidas shoes for men

ugg outlet

polo ralph lauren

mont blanc outlet

adidas nmd r1

michael kors outlet

coach outlet

ugg outlet

polo ralph lauren outlet

ralph lauren uk

prada outlet store

ugg outlet online

fred perry clothing

ralph lauren outlet

lacoste clothing

polo ralph lauren

michael kors outlet

nike shoes

canada goose jackets

polo outlet

adidas yeezy shoes

fred perry outlet

polo ralph lauren

oakley sunglasses

coach outlet clearance

adidas outlet store

nike shoes for women

fitflops sandals

tory burch outlet stores

michael kors outlet

coach outlet

polo ralph lauren pas cher

nike outlet

prada outlet store

christian louboutin uk

cheap uggs

canada goose

ray ban sunglasses

ed hardy outlet

ultra boosts

adidas outlet online

ralph lauren

coach outlet

polo ralph lauren outlet

michael kors outlet

canada goose jackets

cheap jordan shoes

ray ban pas cher

true religion outlet

michael kors outlet

polo ralph lauren

ralph lauren

ugg outlet

christian louboutin

cheap oakley sunglasses

ralph lauren uk

ray ban sunglasses

oakley sunglasses

nfl jerseys

coach outlet online

cheap uggs

kate spade outlet online store

valentino shoes

valentino outlet

coach outlet online

nike shoes outlet

giuseppe zanotti outlet

canada goose

coach factory outlet

moncler outlet

kate spade bags

coach outlet online

moncler outlet online

valentino outlet store

adidas shoes for women

michael kors outlet

moncler jackets

cheap jordan shoes

nike air jordan 4

coach outlet online

ralph lauren outlet

cheap ugg boots

lunette ray ban

air jordan shoes

cheap ray ban sunglasses

kate spade handbags

polo outlet

yeezy boost 350 v2

adidas shoes

canada goose jackets

polo ralph lauren

fitflops sale

ralph lauren polo

coach factory outlet

valentino outlet store

mulberry handbags

nike outlet

nike trainers

ed hardy clothing

pandora jewelry outlet

cheap jordans

ed hardy

nike outlet

cheap oakley sunglasses

coach outlet

mont blanc pens

puma outlet

pandora jewelry

nike shoes

oakley sunglasses

polo outlet

cheap nhl jerseys

coach outlet

ugg outlet

lebron james shoes

asics outlet

asics running shoes

uggs outlet

michael kors

polo outlet

ralph lauren outlet

moncler outlet

ralph lauren uk

polo outlet

cheap oakley sunglasses

nike shoes

mont blanc pens

ralph lauren outlet

polo outlet

lacoste shoes

coach factory outlet

longchamp handbags

michael kors outlet

air jordan shoes

coach outlet online

ralph lauren outlet

mbt outlet

mlb jerseys

pandora charms

nike outlet

coach outlet online

oakley sunglasses

nike outlet store

ray ban sunglasses

canada goose

polo outlet

pandora jewelry

coach outlet

cheap oakley sunglasses

pandora outlet

ray ban sunglasses for men

ray ban sunglasses

true religion jeans

longchamp outlet

ralph lauren

cheap nike shoes

canada goose outlet

nike factory outlet

mont blanc

polo ralph lauren

yeezy boost

yeezy boost 350

air jordan 4 retro

hermes outlet

ralph lauren uk

mbt shoes clearance outlet

mbt shoes outlet

michael kors handbags

prada outlet

canada goose outlet

nike outlet store

polo ralph lauren

coach factory outlet

canada goose

canada goose outlet

canada goose outlet

ugg boots

nike shoes on sale

kate spade outlet store

oakley sunglasses

adidas yeezy shoes

giuseppe zanotti shoes

pandora outlet

adidas outlet store

pandora bracelet

coach factory outlet

polo ralph lauren factory store

longchamp outlet online

ralph lauren shirts

cheap ray ban sunglasses

coach outlet

yeezy shoes

coach factory outlet

coach outlet

fitflops sale clearance

jordan retro

nba jersey

ralph lauren polo

nike outlet store

fred perry polo

lacoste outlet

pandora rings

canada goose jackets

longchamp

ray bans sunglasses outlet

ralph lauren uk

coach outlet

ralph lauren uk

pandora jewelry sale

nhl jerseys

polo shirts

polo ralph lauren

michael kors outlet

coach outlet online

ralph lauren outlet

ugg boots

cheap oakley sunglasses

lacoste shirts

kate spade outlet store

valentino outlet

ugg outlet

valentino shoes

ray ban sunglasses

ralph lauren

michael kors outlet

puma shoes

cheap ray bans sunglasses

chenlili20170719EXXX

xiaojun
31. 07. 2017 v 7:21

20170731 junda

swarovski crystal

nike shoes uk

michael kors handbags

ralph lauren outlet

nfl jersey wholesale

cheap ray ban sunglasses

reebok shoes

adidas shoes

coach factory outlet

pandora outlet

nike air max 1

gucci outlet online

salomon outlet

rolex watches

adidas uk store

michael kors outlet

coach outlet online

kate spade uk

ugg outlet

prada outlet online

cheap ray ban sunglasses

ugg boots,ugg boots outlet,cheap uggs boots,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet,ugg boots for men,ugg boots for kids

louis vuitton

gucci borse

polo ralph lauren

gucci outlet online

cheap replica watches

longchamp handbags

kate spade

uggs outlet

coach factory outlet

christian louboutin

louis vuitton outlet

cheap uggs outlet,cheap uggs for sale,cheap ugg boots,cheap uggs for kids,cheap uggs for women,cheap uggs bailey bow,cheap uggs china,cheap uggs for men,cheap uggs for girls,cheap uggs boots for women

hermes birkin bag

true religion outlet uk

coach outlet online

coach outlet online

coach factory outlet

prada outlet

polo ralph lauren

cheap ray ban sunglasses

cheap oakley sunglasses

michael kors outlet

ralph lauren

ecco outlet

nike blazer pas cher

swarovski jewellery

gucci outlet store

ray ban wayfarer

coach outlet clearance

camisetas futbol baratas

polo outlet store

longchamp outlet

ugg outlet,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale

fitflops sale clearance

coach outlet online

ralph lauren shirts

mbt shoes

puma shoes

nike air max

pandora outlet

nike air max 90

nike air max 90

polo ralph lauren

tory burch outlet online

burberry outlet sale

cheap oakley sunglasses

lacoste outlet

mulberry outlet

louis vuitton outlet

mont blanc outlet

cheap ray bans

coach outlet

ralph lauren polo

cheap oakley sunglasses

ralph lauren outlet

swarovski jewelry

cheap ray ban sunglasses

coach factory outlet

cheap oakley sunglasses

kobe 9 elite

thomas sabo charms

oakley sunglasses

polo outlet online

coach outlet online

coach handbags outlet

michael kors outlet

ralph lauren

polo outlet

true religion jeans sale

michael kors canada

louis vuitton outlet

coach outlet

fitflops sale clearance

ugg outlet,ugg outlet clearance,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet online store,ugg outlet sale,ugg outlet coupons,ugg outlet boots

true religion jeans sale

ugg outlet,ugg outlet sale,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store

cheap ray ban sunglasses

louis vuitton

tods outlet online

cheap jordans for sale

tory burch outlet online

cheap oakley sunglasses

coach outlet online

polo ralph lauren outlet

true religion outlet

ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet

ray ban sunglasses

kobe shoes

ralph lauren uk

cheap ray ban sunglasses

cheap jordan shoes

kate spade handbags

louis vuitton outlet

nike shoes

adidas outlet

cheap jordan shoes

mulberry uk

swarovski crystal

nike trainers

burberry outlet store

true religion jeans

oakley sunglasses sale

true religion jeans

longchamp handbags

sac louis vuitton pas cher

snapbacks wholesale

ralph lauren polo

polo ralph lauren outlet

canada goose outlet

coach outlet

coach factory outlet

louis vuitton

louis vuitton outlet

michael kors uk

michael kors outlet

air max 90

cheap soccer jerseys

coach outlet

canada goose outlet

cheap football shirts

rolex uk

mont blanc pens

hermes outlet store

nfl jersey wholesale

louis vuitton

louis vuitton

coach outlet

ralph lauren outlet

nike roshe run

cheap ray ban sunglasses

ralph lauren outlet

cheap nfl jerseys

christian louboutin

air max 2015

ysl outlet online

canada goose jackets

louis vuitton handbags

coach outlet online

polo outlet

true religion outlet

coach outlet

adidas outlet

oakley sunglasses

roshe run

coach outlet online

nhl jerseys wholesale

michael kors uk

pandora jewellery

polo outlet

polo ralph lauren outlet

mbt shoes outlet

michael kors uk

Basketball Shoes

michael kors handbags

louis vuitton outlet

coach outlet online

air max shoes

christian louboutin sale

giuseppe zanotti shoes

mulberry handbags

reebok shoes

coach outlet

nba jerseys

nike store uk

ray bans

ferragamo shoes

coach outlet online

coach outlet

coach outlet

jordan 4

swarovski uk

soccer cleats

coach outlet

louis vuitton uk

gucci outlet online

michael kors outlet

fred perry polo

cheap jerseys wholesale

adidas nmd runner

adidas shoes

cheap uggs

coach outlet clearance

louis vuitton borse

nhl jerseys

soccer jerseys wholesale

cartier watches for women

ray ban sunglasses

louis vuitton

cheap jordan shoes

coach factory outlet

coach outlet online

los angeles lakers

canada goose outlet

rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex

mac cosmetics sale

pandora bracelet

longchamp handbags

longchamp outlet online

canada goose uk

michael kors handbags

coach outlet online

polo ralph lauren

oakley sunglasses

ugg boots for women,ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet

prada outlet

rolex orologi

canada goose outlet

polo outlet

cheap oakley sunglasses

nike outlet store online

nike uk store

ray ban sunglasses

michael kors outlet

rolex watches for sale

coach outlet

ralph lauren polo

coach outlet online

fitflops sale clearance

burberry canada

michael kors handbags

canada goose

adidas wings shoes

gucci bags

michael kors uk

michael kors handbags

cheap oakley sunglasses

fitflops

fitflops

cheap nike shoes

ralph lauren outlet

cheap jordan shoes

nfl jerseys

air max 90

cheap oakley sunglasses

nike outlet online

polo outlet stores

oakley sunglasses sale

tory burch handbags

ugg outlet,ugg outlet store,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale

cartier outlet

juicy couture tracksuit

ed hardy outlet

nike trainers

kobe bryants shoes

mcm backpacks

louis vuitton

air max 90

mulberry handbags

omega outlet

michael kors outlet

uggs outlet

adidas shoes

hollister clothing store

nfl jersey

coach outlet online

birkenstock shoes

coach outlet online

pandora outlet

max 90

max 1

ferragamo shoes

coach outlet

nike outle

coach outlet

louis vuitton outlet

longchamp outlet

cartier watches for sale

coach outlet online

pandora outlet

coach outlet

ugg outlet clearance,ugg outlet online clearance,ugg outlet,uggs outlet,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale

nba jerseys wholesale

air force 1 shoes

chrome hearts outlet

air max 90

snapback hats

cheap nba jerseys

rolex watches,rolex replica watches,replica rolex watches,replica watches

mulberry bags

louis vuitton bags

nike shoes for women

christian louboutin sale

polo ralph lauren

polo outlet stores

louis vuitton

tory burch outlet stores

cheap ray ban sunglasses

nike outlet

polo ralph lauren

cheap nfl jerseys

lacoste polo

kate spade outlet online

coach outlet

ralph lauren outlet

canada goose outlet

coach factory outlet

ralph lauren outlet

coach outlet online

cheap jordans

nike free running

louis vuitton

louis vuitton

yeezy boost

ralph lauren outlet

michael kors outlet

ferragamo outlet

gucci outlet online

cheap oakley sunglasses

air max trainers

mulberry handbags

rolex watches

kate spade handbags

true religion canada

true religion jeans

coach factory outlet

nike trainers uk

ralph lauren outlet

canada goose outlet

kate spade uk

coach outlet

ferragamo shoes

kd shoes

tory burch outlet online

coach outlet clearance

cheap jerseys wholesale

jerseys wholesale

polo ralph lauren outlet

christian louboutin sale

polo ralph lauren

coach factory outlet

coach outlet clearance

polo pas cher

foamposite shoes

fitflops sale clearance

basketball shoes,basketball sneakers,lebron james shoes,sports shoes,kobe bryant shoes,kobe sneakers,nike basketball shoes,running shoes,mens sport shoes,nike shoes

burberry outlet store

true religion outlet

oakley sunglasses

birkenstock shoes

nike shoes outlet

jordan shoes

cheap oakley sunglasses

lebron shoes

cheap jordans

mizuno shoes

pandora jewelry

canada goose jackets

ugg boots clearance,ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet

snapbacks wholesale

hermes outlet

mulberry outlet

canada goose jackets

tory burch sandals

ray ban sunglasses uk

supra shoes sale

rolex outlet

canada goose coats

mlb jerseys

longchamp handbags

cheap oakley sunglasses

cheap oakley sunglasses

coach outlet

nike shoes

mbt shoes outlet

nike roshe run

longchamp

uggs outlet

coach outlet

instyler

michael kors outlet

louis vuitton outlet

michael kors outlet

coach factory outlet

new balance outlet

louis vuitton outlet

pandora jewelery

valentino shoes

canada goose jackets

marc jacobs sale

tory burch outlet online

ray-ban sunglasses

mlb jerseys

converse shoes sale

fitflops

cheap mlb jerseys

cartier watches

ray-ban sunglasses

polo ralph lauren

nfl jerseys

ralph lauren

fitflops uk

Nike Free shoes

true religion uk

nike air huarache

true religion jeans outlet

swarovski outlet

mulberry bags

lacoste pas cher

oakley sunglasses sale

true religion outlet

ferragamo outlet

lebron shoes

cheap ray ban sunglasses

yeezy boost 350

christian louboutin sale

ralph lauren

canada goose jackets

cheap oakley sunglasses

coach outlet online

cartier watches

fitflops uk

coach outlet online

cheap oakley sunglasses

swarovski jewelry

adidas nmd

ferragamo shoes sale

coach outlet store

ralph lauren uk

ferragamo outlet

christian louboutin uk

ralph?lauren

mulberry handbags sale

cheap ray ban sunglasses

ralph lauren?uk

cazal outlet

true religion jeans

canada goose outlet

cheap oakley sunglasses

pandora charms

rolex watches outlet

true religion outlet

vans outlet

cheap oakley sunglasses

lacoste shirts

coach outlet

adidas shoes

herve leger dresses

cheap oakley sunglasses

cheap oakley sunglasses

cheap ray bans

polo ralph lauren

coach factory outlet

asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano

canada goose jackets

oakley sunglasses sale

hermes belts

ralph lauren uk

coach factory outlet

nike air huarache

louis vuitton handbags

tory burch outlet

gucci outlet

ray ban sunglasses

coach outlet online

ray ban sunglasses uk

ralph?lauren?polo?shirts

michael kors outlet

nike outlet store online

polo ralph lauren outlet

df22

04. 08. 2017 v 9:38

chenlina20170804

michael kors handbags

cheap mlb jerseys

nike running shoes

moncler jacket

canada goose outlet

the north face jackets

nike air max pas cher

christian louboutin pas cher

cheap basketball shoes

nike roshe run

prada outlet

longchamp pas cher

coach outlet

michael kors

true religion jeans

cheap jordans

nike outlet store

nike free running shoes

polo ralph lauren

uggs uk

louis vuitton

yves saint laurent handbags

under armour shoes

ray ban outlet

coach outlet online

yeezy 350

pandora charms

prada handbags

kate spade outlet

ugg boots

ugg uk

air jordans

michael kors outlet

ray-ban sunglasses uk

oakley sunglasses

nike football boots

michael kors handbags

polo ralph lauren outlet

polo ralph lauren

montblanc pens

burberry outlet

michael kors canada

pandora outlet

fitflops shoes

prada handbags

canada goose canada

mont blanc pens

ugg outlet

coach factory outlet

kate spade outlet

michael kors outlet

nike huarache shoes

mlb jerseys cheap

nike outlet online

adidas trainers

true religion

michael kors outlet

hermes handbags

adidas yeezy boost 350

oakley sunglasses

ray ban solglasögon

ralph lauren outlet

moncler outlet

burberry outlet

nike air max uk

louis vuitton outlet

moncler uk

cheap nfl jerseys

nike blazer

louis vuitton outlet

birkenstock outlet

mcm handbags

louis vuitton outlet

ray ban sunglasses

adidas originals

ugg boots clearance

coach purses

ray ban sunglasses

fitflop shoes

le coq sportif shoes

adidas yeezy

oakley sunglasses

coach factory online

michael kors outlet

ugg australia

north face jackets

mac cosmetics

retro jordans

michael kors handbags

oakley canada

canada goose

coach outlet

michael kors outlet

yeezy boost 350 kaufen

yeezy boost 350

adidas soccer shoes

christian louboutin uk

kate spade sale

ralph lauren outlet

new balance

polo ralph lauren outlet

giuseppe zanotti

oakley sunglasses

ugg slippers

polo ralph lauren

coach outlet

michael kors plånbok

nike outlet

columbia sportswear outlet

ralph lauren uk

nike air max

adidas originals

birkenstock sandals

cheap jordan shoes

manolo blahnik shoes

hermes bags

fitflops

vans shoes

uggs clearance

fitflop sandals

coach factory outlet

adidas yeezy boost

adidas shoes

ugg australia boots

true religion sale

fitflops shoes

yeezy boost 350

longchamp handbags

nfl jerseys

tory burch outlet online

adidas outlet clearance

dior sunglasses

louboutin paris

columbia sportswear outlet

coach factory outlet

nike sb shoes

jordan retro 11

hermes birkin bag

nfl jerseys wholesale

coach handbags

adidas yeezy

salvatore ferragamo shoes

christian louboutin

michael kors handbags

ugg outlet

rolex datejust

coach factory outlet

nba jerseys

ralph lauren polo

coach outlet

cheap nfl jerseys

oakley sunglasses

michael kors outlet

ugg outlet store

cheap nfl jerseys

michael kors bags

michael kors handbags

uggs outlet

gafas de sol ray ban

true religion uk

tory burch uk

adidas nmd r1

adidas neo shoes

prada shoes

fitflop shoes

moncler jacket

coach outlet online

chaussures louboutin

fitflops sale clearance

adidas 11pro

red bottom shoes

nike trainers men

ugg boots

ugg outlet

dolce and gabbana sunglasses

michael kors outlet

adidas trainers

coach outlet

coach outlet

asics shoes

uggs outlet

jordan shoes

polo ralph lauren

nhl jerseys

reebok shoes

polo ralph lauren uk

nike huarache uk

nike roshe run pas cher

hermes outlet

pandora jewelry outlet

ugg outlet

mulberry uk

michael kors uk

adidas nmd

nike factory outlet

oakley vault

ralph lauren outlet

pandora bracelet

tory burch outlet online

ralph lauren outlet

ray ban wayfarer

nike air jordans

uggs clearance

calvin klein

ray ban sunglasses

adidas nmd

burberry outlet

michael kors handtaschen

converse shoes

mbt shoes

kobe bryant shoes

uggs slippers

versace glasses

canada goose canada

ugg outlet online

jordan 14

mbt shoes

kate spade handbags

nike outlet

prada sunglasses

ray ban sunglasses uk

canada goose pas cher

ralph lauren polo

oakley sunglasses

ray ban sunglasses

coach factory outlet

michael kors handtaschen

birkenstock sandals

supra outlet

new balance shoes

nfl jerseys

adidas shoes

nike air max

cheap jordans

michael kors bags

ferragamo belts

ray ban canada

true religion jeans

jordan shoes

north face jackets

vans outlet

snapbacks hats wholesale

adidas superstar

adidas yeezy 350 boost

ray ban wayfarer

air max uk

uggs outlet

nike roshe

lebron 13

air jordan pas cher

coach factory outlet

coach factory outlet

polo shirts

nike air force one

oakley sunglasses

louis vuitton outlet

pandora uk

kobe shoes

air jordan shoes

ralph lauren

le coq sportif chaussures

coach outlet

cheap oakley sunglasses

rolex submariner

hermes belt

fitflops sale

yeezy boost 350 v2

michael kors handtaschen

ray ban sunglasses

true religion jeans

oakley sunglasses cheap

coach factory outlet

polo ralph lauren

clarks shoes

michael kors plånbok

polo ralph lauren

ralph lauren sale

ugg boots clearance

uggs classic boots

asics running shoes

ed hardy jeans

ugg boots

longchamp outlet

christian louboutin

oakley sunglasses

rolex submariner date

zlatan ibrahimovic jersey

polo ralph lauren

true religion shorts

eden hazard jersey

michael kors tote handbags

jordan femme pas cher

pandora charms

michael kors outlet

michael kors handbags

cartier glasses

burberry outlet online

ralph lauren outlet

air jordan

adidas outlet

yeezy adidas

kd 10 shoes

true religion

prada handbags

adidas nmd

salvatore ferragamo

ray ban sunglasses

ugg sale

canada goose outlet

kate spade outlet

fitflops sale clearance

montre rolex pas cher

carrera sunglasses

converse outlet

tory burch outlet

adidas stan smith shoes

michael kors geldbörse

cheap ugg boots

burberry outlet online

coach outlet

michael kors outlet

yeezy boost 350 v2

nike air max

columbia outlet online

nike soccer shoes

kate spade handbags

ralph lauren polo shirts

michael kors

coach canada

michael kors handbags

yeezy boost 350 v2

wholesale ray ban sunglasses

coach outlet

uggs outlet

coach outlet

kate spade outlet online

lebron shoes

ed hardy clothing

ugg boots

under armour clearance

jordan retro

michael kors outlet

nike factory outlet

ugg slippers

cheap jordan shoes

louis vuitton

ralph lauren outlet

nike air max

clarks outlet

coach wallets

michael kors bags

michael kors handbags

nike air max 2016

longchamp handbags

ralph lauren uk

michael kors online

polo ralph lauren

ray ban zonnebril dames

mcm outlet

ralph lauren pas cher

ralph lauren outlet

moncler outlet

longchamp outlet store

coach outlet

vans shoes

oakley sunglasses

supra shoes

adidas stan smith

michael kors handbags

pandora charms

armani sunglasses

adidas zx flux uk

tory burch sale

ugg outlet

fred perry polo shirts

ray ban sunglasses

cheap jordan shoes

ray ban sunglasses

adidas yeezy boost 350

coach handbags

true religion sale

longchamp pas cher

ugg boots outlet

michael kors outlet

valentino sandals

rolex oyster perpetual datejust

ugg boots

coach outlet online

nike roshe

oakley sunglasses

pandora jewelry

cheap nhl jerseys

mlb jerseys

red bottom shoes

salvatore ferragamo outlet

michael kors uk

chenlina20170804jygjmygjny

liuchunkai
06. 09. 2017 v 12:01

20170906lck

cheap oakley sunglasses

coach outlet online

louboutin shoes

air max trainers

michael kors outlet

canada goose jackets

cheap michael kors handbags

marc jacobs sale

fitflops sale clearance

coach outlet online

coach factory outlet

nike blazer pas cher

uggs outlet

pandora jewelery

coach outlet online

burberry canada

coach factory outlet

polo ralph lauren outlet

michael kors uk

ugg boots clearance

oakley sunglasses sale

canada goose jackets

mcm backpacks

coach outlet

christian louboutin sale

uggs outlet

nike air max 1

air jordan shoes

ugg outlet

kate spade handbags

mulberry outlet

polo ralph lauren

hermes belts

cheap oakley sunglasses

coach outlet

uggs outlet

cheap oakley sunglasses

hermes online

supra shoes sale

mulberry bags

canada goose outlet

canada goose jackets

cheap oakley sunglasses

cheap nike shoes

birkenstock shoes

uggs outlet

coach outlet online

swarovski outlet

cheap oakley sunglasses

max 90

coach outlet online

coach outlet

polo outlet

coach outlet online

lacoste pas cher

burberry outlet store

fitflops sale clearance

fitflops

kate spade outlet online store

giuseppe zanotti shoes

coach outlet

coach factory outlet

fitflops uk

pandora outlet

coach factory outlet

swarovski crystal

coach handbags

ugg outlet store

jordan 4

ugg outlet store

ugg outlet

longchamp bags

jordan shoes

ray-ban sunglasses

coach outlet clearance

kate spade uk

polo ralph lauren outlet

kobe bryants shoes

ugg boots clearance

uggs outlet

coach factory outlet

cheap oakley sunglasses

christian louboutin

coach factory outlet

tory burch outlet online

ugg boots outlet

cheap oakley sunglasses

tory burch outlet online store

ray ban sunglasses

cheap oakley sunglasses

nike trainers

nike factory shoes

nike shoes outlet

fitflops uk

michael kors handbags

cheap uggs

nike air max 90

kate spade outlet

cheap nfl jerseys

lacoste outlet

ralph?lauren?polo?shirts

polo ralph lauren outlet

christian louboutin sale

coach outlet online

air max 90

hermes outlet store

coach outlet online

oakley sunglasses sale

coach factory outlet

michael kors outlet

vans outlet

nike trainers uk

tory burch outlet stores

mac outlet

cheap ray ban sunglasses

nike shoes uk

burberry outlet sale

max 1

ferragamo outlet

polo ralph lauren

nhl jerseys wholesale

mulberry handbags sale

valentino shoes

cheap ray ban sunglasses

true religion jeans sale

uggs outlet

ferragamo shoes

canada goose outlet

coach factory outlet

ugg outlet clearance,ugg outlet online clearance,ugg outlet,uggs outlet,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale

cheap jordan shoes

tods outlet online

cheap oakley sunglasses

cheap jordans

adidas shoes

ugg outlet store

uggs outlet

coach factory outlet

michael kors outlet

polo pas cher

kate spade outlet

coach factory outlet

coach outlet online

polo ralph lauren

polo outlet stores

coach outlet

true religion outlet

true religion outlet

coach outlet online

coach factory outlet

kobe shoes

new balance outlet

cheap jordans for sale

coach outlet

lebron shoes

prada shoes for men

cheap nba jerseys

air force 1 shoes

ugg boots clearance

air max 2015

coach outlet online

mulberry handbags

fred perry polo

nfl jerseys

adidas outlet

pandora outlet

michael kors uk

coach outlet online

canada goose jackets

michael kors outlet

ugg outlet online

ralph lauren outlet

nike factory store

ugg outlet online

polo ralph lauren outlet

mlb jerseys

reebok shoes

ugg clearance

longchamp pliage

coach outlet

cheap ray bans

nfl jersey wholesale

ralph lauren

ugg boots clearance

yeezy boost

ray ban sunglasses uk

coach outlet online

cheap oakley sunglasses

coach outlet online

cheap jerseys wholesale

fitflops

tory burch outlet stores

mlb jerseys

cheap ray ban sunglasses

coach outlet

hermes birkin bag

longchamp pliage

swarovski jewelry

christian louboutin sale

coach factory outlet

cheap jordan shoes

canada goose outlet

coach factory outlet

canada goose outlet

nfl jersey

los angeles lakers jerseys

michael kors outlet

coach outlet

ed hardy outlet

pandora outlet

coach outlet

ysl outlet online

mulberry handbags

air max 90

ralph lauren outlet

converse shoes sale

herve leger dresses

ray bans

uggs outlet

canada goose outlet

coach outlet online

nfl jersey wholesale

true religion jeans sale

ralph lauren outlet

coach outlet

canada goose outlet

cheap basketball shoes

polo outlet store

nike store uk

cheap ray ban sunglasses

longchamp outlet online

coach outlet clearance

coach factory outlet

ralph lauren outlet

mont blanc outlet

nike free running

ralph lauren factory store

coach outlet store

longchamp outlet store

coach outlet online

true religion jeans for men

coach factory outlet

christian louboutin sale

true religion jeans

true religion jeans sale

puma shoes

swarovski uk

true religion jeans

ugg clearance

ralph lauren outlet

swarovski crystal

polo outlet

kd shoes

polo ralph lauren

canada goose jackets on sale

oakley sunglasses

mbt outlet

cheap oakley sunglasses

ray ban sunglasses

coach outlet

coach outlet online

ferragamo outlet

swarovski jewellery

longchamp pas cher

ralph?lauren

coach outlet

true religion uk

coach handbags

true religion outlet

ferragamo shoes

cheap jordan shoes

polo outlet

true religion outlet uk

soccer cleats

prada outlet online

adidas wings shoes

oakley sunglasses

longchamp solde

ecco outlet

canada goose outlet

longchamp outlet online

nike air huarache

air max 90

true religion jeans

cheap ray ban sunglasses

ray ban sunglasses

polo ralph lauren

ralph lauren

christian louboutin sale

ugg outlet stores

ray ban sunglasses

coach factory outlet

true religion outlet

canada goose outlet

cheap oakley sunglasses

cheap ray ban sunglasses

canada goose jackets

uggs outlet

coach outlet

yeezy boost 350

true religion jeans

coach factory outlet

canada goose jackets outlet

mbt shoes outlet

nike roshe run

coach factory store

coach outlet clearance

nike roshe run

cheap soccer jerseys

canada goose jackets

pandora bracelet

ugg boots clearance

canada goose uk

ralph lauren outlet

cheap jordan shoes

coach factory outlet

asics running shoe

mulberry handbags

lacoste shirts

ray ban sunglasses uk

cheap oakley sunglasses

coach outlet

fitflops sale clearance

nike outle

nike outlet online

coach outlet online

pandora jewellery

ralph lauren

air max shoes

christian louboutin uk

ralph lauren

cheap mlb jerseys

canada goose outlet

coach outlet online

canada goose coats

oakley sunglasses sale

ugg outlet store

ray ban wayfarer

adidas nmd runner

kate spade outlet

coach outlet

ferragamo shoes sale

ralph lauren?uk

michael kors outlet

burberry outlet store

longchamp outlet

nike shoes

swarovski outlet store

coach outlet online

michael kors uk

longchamp solde

swarovski jewelry

canada goose jackets

michael kors canada

nba jerseys

michael kors handbags

cheap ray ban sunglasses

tory burch outlet online

foamposite shoes

ugg outlet,ugg outlet sale,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store

salomon outlet

true religion canada

camisetas futbol baratas

thomas sabo charms

moncler sale

canada goose jackets men

cheap ray ban sunglasses

ugg outlet,ugg outlet store,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale

basketball sneakers

nike shoes for women

michael kors handbags

longchamp pas cher

ugg boots outlet

canada goose jackets for women

polo outlet online

coach outlet

ralph lauren uk

mulberry bags

coach outlet online

ralph lauren polo

mulberry outlet

michael kors uk

tory burch outlet online

coach factory outlet

tory burch handbags

canada goose

cheap uggs outlet,cheap uggs for sale,cheap ugg boots,cheap uggs for kids,cheap uggs for women,cheap uggs bailey bow,cheap uggs china,cheap uggs for men,cheap uggs for girls,cheap uggs boots for women

oakley sunglasses sale

ralph lauren shirts

nike uk store

ray-ban sunglasses

uggs outlet

michael kors outlet

cazal outlet

ugg boots

lacoste polo

michael kors bags

prada outlet

christian louboutin

longchamp pliage

coach outlet store

adidas nmd shoes

tory burch outlet

kobe 9 elite

cheap ugg boots

prada shoes on sale

true religion outlet

snapbacks wholesale

ralph lauren outlet

pandora charms

soccer jerseys wholesale

coach outlet

snapback hats

cheap ray bans

moncler coats

lebron shoes

ugg outlet

longchamp outlet

cheap ray ban sunglasses

coach outlet

snapbacks wholesale

ugg boots outlet

ralph lauren polo

michael kors outlet

cheap oakley sunglasses

coach outlet online

canada goose outlet

mulberry uk

ugg outlet clearance

cheap oakley sunglasses

ferragamo outlet

cheap ray ban sunglasses

canada goose jackets

fitflops

polo ralph lauren outlet

canada goose parka

mont blanc pens

ralph lauren uk

air max shoes

longchamp handbags

ugg boots clearance

coach outlet

coach handbags outlet

canada goose coats

coach outlet online

tory burch outlet stores

kate spade

nhl jerseys

reebok shoes

kate spade uk

michael kors handbags

longchamp handbags

nba jerseys wholesale

coach outlet

coach outlet

ugg boots clearance,ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet

tory burch outlet online

chrome hearts outlet

canada goose outlet

ugg boots for women,ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet

roshe run

tory burch sandals

birkenstock shoes

pandora charms

nike outlet

coach outlet

polo ralph lauren

michael kors outlet

cheap oakley sunglasses

polo ralph lauren

oakley sunglasses

ugg boots outlet

coach outlet

longchamp pas cher

hermes outlet store

coach outlet online

nike air huarache

polo ralph lauren

ralph lauren outlet

ralph lauren polo

polo ralph lauren outlet

ferragamo shoes

true religion outlet

ralph lauren uk

polo outlet

cheap football shirts

coach factory outlet

nike air max 90

coach outlet clearance

tory burch outlet online store

longchamp handbags

ugg boots australia

christian louboutin sale

coach outlet

canada goose coats

fitflops sale clearance

cheap oakley sunglasses

adidas uk store

adidas nmd runner

ralph lauren polo

nfl jerseys

nike outlet store online

coach outlet online

michael kors handbags

true religion jeans

ugg outlet

kate spade outlet online

mac tools

coach outlet

michael kors outlet

jerseys wholesale

ugg outlet

polo outlet stores

20170906lck

zx9+c9as

chenlixiang
07. 09. 2017 v 4:58

2017.9.7chenlixiang

<

nike air max 2017

nike nfl jerseys

polo ralph lauren outlet

nike huarache

uggs canada sale

hermes uk

uggs clearance

ralph lauren polo outlet

ugg australia boots

oakley sunglasses wholesale

ralph lauren outlet

coach outlet online

cheap ugg boots

ugg boots

ugg boots on sale 70% off

hockey jerseys

ralph lauren polo

nike huarache

cheap dior sunglasses

cheap snapbacks

cheap ray bans

michael kors outlet clearance

coach factory outlet

montblanc pens

mont blanc ballpoint pens

oakley sunglasses

under armour outlet

air jordan shoes

the north face

supreme t shirts

burberry outlet online

gafas de sol ray ban 2017

louboutin outlet

retro jordans

north face outlet

oakley sunglasses cheap

nfl jerseys

moncler jacket

fitflop sandals

adidas nmd runner

ugg outlet

coach purses

michael kors handbags

columbia outlet

swarovski crystal jewelry

mulberry uk

ugg clearance sale

pandora jewelry

mlb jerseys

moncler outlet

ugg outlet

supreme clothing uk

prada outlet store

oakley sunglasses

ralph lauren outlet

canada goose outlet

ugg boots

pandora charms

ugg boots for women

longchamp outlet store

ray ban sunglasses outlet

rolex online store

oakley sunglasses outlet

polo ralph lauren uk

nike roshe run

uggs outlet

louis vuitton outlet

burberry outlet

kate spade outlet

ugg boots

chelsea jersey

canada goose sale

yeezy boost 350 kaufen

manolo blahnik

oakley vault

true religion jeans

oakley sunglasses

jordan shoes

ralph lauren shirts

louis vuitton handbags

salvatore ferragamo

cheap oakley sunglasses

ray ban sunglasses cheap

mac cosmetics outlet

ugg outlet

nfl jerseys wholesale

ugg boots

michael kors handbags

ugg outlet 70% off

mlb jerseys wholesale

ugg boots on sale

ugg outlet store

oakley sunglasses

coach outlet online 70% off

ralph lauren outlet online 

ralph lauren outlet

nfl jerseys wholesale

tory burch uk

ugg boots 70% off

oakley sunglasses

carrera eyewear

true religion outlet

fitflops shoes

coach outlet online

fitflops sandals

adidas trainers

new balance shoes

nike trainers uk

pandora charms

superdry shirts

ugg australia

canada goose sale

true religion outlet

montre rolex

dolce & gabbana sunglasses

adidas stan smith

fitflops clearance

rolex oyster perpetual

christian louboutin outlet

yeezy 350 v2

ray ban sunglasses

ray ban sunglasses cheap

michael kors outlet online sale

coach factory outlet

pandora rings

louis vuitton handbags

discount nike shoes

coach outlet

nike store

michael kors outlet online

mulberry handbags

coach outlet store online clearances

kate spade sale

cheap nfl jerseys

fitflops shoes

true religion

coach outlet online shopping

uggs outlet online

mlb jerseys

mbt shoes

longchamp outlet

coach outlet online

coach canada

uggs slippers

polo ralph lauren uk

north face jackets

hermes outlet

uggs on sale

chaussures christian louboutin

armani eyeglasses

coach outlet

moncler jackets

ugg boots

ugg boots outlet

louis vuitton outlet

ugg outlet

christian louboutin uk

michael kors geldbörse 

ugg slippers

burberry sale

birkenstock sandals

uggs outlet

fitflops sandals

burberry outlet

tommy hilfiger canada

oakley sunglasses

canada goose outlet

prada outlet

kate spade sale

michael kors outlet 80% off

nike air max uk

ralph lauren soldes

ray ban wayfarer sunglasses

coach factory outlet online

occhiali da sole ray ban

coach outlet store online

jordan 14

pandora charms

longchamp handbags

true religion sale

uggs outlet store

montblanc pen

the north face jackets

coach outlet

tory burch outlet

true religion outlet

burberry outlet online

nfl jerseys

michael kors outlet

ugg outlet store

north face jackets

ralph lauren italia

burberry outlet online

ugg boots clearance

christian louboutin uk

ugg boots 70% off

michael kors uk

true religion sale

giuseppe zanotti shoes

cheap jordan shoes

coach outlet

cheap oakley sunglasses

michael kors väska rea 

the north face outlet

adidas wings shoes

kate spade outlet store

ralph lauren outlet

adidas yeezy boost 350

louis vuitton outlet

coach factory outlet

nba jerseys wholesale

ralph lauren españa

supreme shirts

polo outlet online

christian louboutin outlet clearance

uggs outlet

jordan shoes

canada goose jackets

ugg boots

louis vuitton bags

cheap nfl jerseys

ralph lauren shirts

coach outlet

hermes belt

ralph lauren shirts

nike outlet 30% off

michael kors handbags

adidas shoes

michael kors canada

ralph lauren t shirt

adidas soccer shoes

tory burch outlet online

vans shoes

cheap jordans

louis vuitton uk

ugg boots

ferragamo outlet

ralph lauren outlet

fitflops outlet

jordan shoes

north face outlet

ugg outlet online

louis vuitton outlet online

kate spade outlet

christian louboutin sale

rolex datejust 2

prada outlet

superdry sale

coach outlet

ferragamo outlet

mcm outlet

nike outlet store

uggs clearance

ray ban sunglasses

cheap ray ban sunglasses

cheap jordan shoes

hermes handbags

ugg boots

christian louboutin shoes

michael kors bags

coach outlet

prada eyeglasses

nike air max online

nike blazer sneakers

michael kors geldbeutel 

ralph lauren outlet

adidas trainers shoes

michael kors

michael kors canada

mulberry bags

coach outlet

ugg australia

ray ban sunglasses cheap

coach outlet

coach bags

ralph lauren outlet

ugg australia

nhl jerseys

michael kors uk

coach factory outlet

north face outlet online

louis vuitton

burberry outlet online

ray ban aviators

ugg boots outlet

birkenstock sandals

coach factory outlet

uggs outlet

polo ralph lauren

christian louboutin sale

ugg boots on sale

cheap uggs

rolex daytona

ugg outlet

michael kors handbags

michael kors outlet

adidas jeremy scott wings

fitflop outlet

ugg factory outlet

ralph lauren

ugg boots

nike air max shoes

moncler outlet

nike factory outlet

pandora charms

louis vuitton outlet

adidas yeezy

ferragamo belt

polo outlet

nike factory

adidas outlet

michael kors outlet

ugg boots clearance

polo ralph lauren

coach outlet online

adidas yeezy

michael kors outlet

ray ban zonnebril sale

uggs outlet

michael kors geldbeutel 

ugg sale

coach factory outlet

ugg slippers

tory burch handbags

uggs outlet online

versace sunglasses

michael kors handbags

uggs classic boots

ugg outlet

canada goose clearance

coach wallets

ralph lauren outlet

michael kors handtaschen

north face outlet store

true religion outlet

ray ban uk

nike outlet store

adidas stan smith shoes

michael kors väska rea 

ray ban online

adidas outlet store

cheap michael kors handbags

coach factory outlet

north face outlet 70% off

michael kors damenuhr

longchamp outlet

polo ralph lauren outlet

cheap nfl jerseys

ugg boots

adidas yeezy boost 350

ugg sale

kate spade outlet

coach outlet store online

michael kors outlet

moncler outlet

manchester united jersey

adidas outlet

tory burch outlet

cheap ray ban sunglasses

cheap jordan shoes

ugg outlet 70% off

adidas yeezy boost 350

louboutin shoes

pandora jewelry

fitflops shoes

christian louboutin sale

ugg sale

cheap jerseys

ugg boots

air jordans

ugg australia boots

cheap ugg boots

ugg australia

ugg boots on sale

ugg outlet online

michael kors handbags

adidas originals uk

converse shoes

ugg boots

north face jackets on sale

coach outlet

cheap pandora jewelry

nfl jerseys from china

moncler jacket outlet

coach outlet

ray ban sunglasses

cheap ugg boots

ugg boots outlet

hermes birkin handbags

true religion jeans

jordan shoes

ugg australia boots

uggs

michael kors outlet 70% off

prada bags

ugg boots uk

nike running

yeezy boost 350 v2

ray bans

ugg factory outlet

nike factory store

louis vuitton handbags

coach outlet online

uggs outlet

burberry handbags

prada outlet

canada goose for sale

michael kors handbags

the north face clearance

cheap jordans

cartier sunglasses

ugg on sale

oakley sunglasses outlet

ralph lauren

north face clearance

canada goose outlet

birkenstock shoes

ugg boots cheap

canada goose canada

2017.9.7chenlixiang

31

Spojené státy
14. 11. 2017 v 9:58

chenlina20171114yhjy

coach outlet online

coach outlet online

michaelkors outlet

michael kors handbags

mlb jerseys

louboutin

coach factory outlet

oakley sunglasses cheap

michael kors taschen

north face

nfl jerseys wholesale

cheap snapbacks

ugg clearance

true religion jeans

ugg outlet

ugg boots outlet

jordan shoes

north face

canada goose jackets

ugg outlet

ugg boots

true religion jeans

cheap mlb jerseys

nike outlet

ugg boots

louboutin

michael kors handbags

tory burch outlet

beats by dre headphones

longchamp handbags

henrikh mkhitaryan jersey

nfl jerseys

nike air max

cheap mlb jerseys

coach outlet online

cheap nhl jerseys

birkenstock shoes

baseball jerseys

coach factory outlet

blackhawks jersey

uggs outlet

ugg boots

burberry scarf

air max

ferragamo

nike jordans

cheap oakley sunglasses

birkenstock sandals

coach outlet online

ugg outlet

polo ralph lauren outlet

ralph lauren

pandora jewelry

north face outlet

jordans

nike football boots

giuseppe zanotti shoes

mulberry uk

hermes

rolex replica watches

hermes birkin

under armour outlet

adidas shoes

ugg boots

adidas jeremy scott

ugg boots

swarovski

calvin klein

nike factory outlet

ugg boots

north face

air max

longchamp

coach outlet

moncler jackets

coach outlet online

coach outlet online

adidas stan smith

salvatore ferragamo

christian louboutin

ralph lauren

north face

polo ralph lauren outlet

ugg boots clearance

ugg outlet

cheap jordans

north face jackets clearance

pandora jewelry

oakley sunglasses

moncler pas cher

ugg boots

pandora charms

running shoes

ugg boots

canada goose outlet

burberry outlet canada

moncler

coach factory outlet

caoch factory outlet online

coach

oakley sunglasses

cheap nfl jerseys

coach factory

tory burch outlet online

ugg boots classic

nike outlet

prada handbags

canada goose jackets

flops

burberry outlet

canada goose sale

coach outlet

tory burch outlet

uggs outlet

ugg outlet

birkenstock outlet

coach outlet online

converse shoes

longchamp

cheap nfl jerseys

ugg australia

true religion

burberry scarf

moncler outlet

ugg australia

mont blanc pens

oakley vault

jordan shoes

jordans

kate spade

flip flops

canada goose

hermes outlet

air jordan

prada

canada goose outlet

north face

longchamp outlet

canada goose outlet

hermes uk

michael kors outlet

jordan shoes

ugg outlet

oakley sunglasses

pandora rings

uggs outlet

uggs

ralph lauren outlet

cheap ugg boots

flip flops

adidas yeezy boost

ray ban

flops

juicy couture

ugg boots

nfl jerseys from china

uggs on sale

adidas outlet

the north face

air max

roshe run

ugg outlet

adidas shoes

ugg boots

oakleys

ralph lauren uk

canada goose jackets

coach outlet

ugg outlet

jordan retro

longchamp

oakley sunglasses

ray bans

ray ban

coach outlet online

kate spade outlet

polo ralph

mbt shoes

cheap nfl jerseys

nike blazer shoes

coach outlet

ugg boots

north face uk

rayban

uggs outlet

uggs outlet

ray ban

canada goose outlet

longchamp outlet

canada goose jackets

balance shoes

uggs

canada goose

air max

ugg boots

air max

supreme

kate spade outlet

michael kors handbags

ray ban

michael kors outlet

michael kors handbags

pandora jewelry

ugg boots

moncler

north face outlet

coach outlet

adidas outlet

oakley sunglasses cheap

ferragamo shoes

ugg boots

supreme outlet

ugg boots

basketball shoes

polo ralph lauren

ugg boots

michael kors outlet

uggs outlet

ugg boots cheap

moncler outlet

uggs outlet

doudoune canada goose

ugg slippers

louboutin shoes

ray ban outlet

uggs outlet

scarpe hogan

mont blanc

michael kors outlet

moncler outlet

coach handbags

soccer jerseys

nike huarache

uggs outlet

hollister co

louboutin

ray ban

moncler jacken

canada goose

moncler jackets

polo ralph lauren

fitflops

kate spade outlet

ugg australia

ray ban sunglasses

canada goose jackets

coach outlet online

ugg boots

air max 90

nike air max

ugg boots outlet

polo ralph

louboutin

burberry outlet

flip flops

air jordan

polo ralph

oakley sunglasses

nike air force

uggs outlet

adidas football boots

ugg australia

north face jackets

adidas uk

stan smith shoes

pandora jewelry

moncler outlet

ugg outlet

prada

ralph lauren outlet

nike huarache

ugg boots

north face uk

ugg boots

the north face

christian louboutin

ugg boots

ugg uk

ugg boots

pandora charms

ugg

tommy hilfiger

kate spade

jordan shoes

ugg outlet

adidas wings

jordans

michael kors handbags

coach

pandora charms

moncler

ugg boots

cheap rolex watches

moncler

ugg australia

supreme uk

manolo blahnik

cheap ray bans

polo shirts

cheap nfl jerseys

canada goose sale

ugg boots

vibram fivefingers

ugg

jordan shoes

canada goose jackets

ugg outlet

uggs

north face

air max

nba jerseys

canada goose canada

cheap nfl jerseys

ugg boots

louboutin

coach outlet online

mont blanc

supreme

canada goose outlet

true religion jeans

nike factory outlet

adidas originals

uggs outlet

true religion jeans

coach outlet online

michael kors outlet

michael kors outlet

louboutin

rayban

coach outlet online

north face jackets

ugg boots

michael kors uk

moncler

nike trainers

cheap ugg boots

michael kors outlet

polo ralph lauren

nike outlet

coach outlet online

nhl jerseys

nfl jerseys wholesale

north face outlet

the north face

nike store

prada bags

ralph lauren outlet

polo ralph lauren

true religion jeans

air jordan

ray ban wayfarer

doudoune canada goose

uggs outlet

ugg outlet

ugg boots

michael kors handbags

ugg outlet

ugg

the north face

pandora jewelry

kate spade

ugg outlet

hollister clothing

ugg boots outlet

moncler

coach factory

scarpe mbt

ugg boots

supra shoes

nike outlet

polo ralph lauren

north face

air jordan

pandora jewelry

canada goose jacka

canada goose outlet

timberland boots

michael kors outlet

michael kors

polo ralph lauren

ralph lauren

michael kors outlet chenlina20171114

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,820 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 12 návštěvníků online