Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Prodlouzeni WHS o 3 mesice

Nový Zéland
07. 11. 2013 v 6:33

nazdarek,je to asi hloupej dotaz,ale neda mi to se nezeptat:)kdyz jsi chci prodloizit whsko o 3mesice,je nezbytne nutne abych pracovala min ty 3 mesive v zemedelstvi (sad,vinice,farma....) nebo by mi ho prodlouzili i kdybych pracovala mimo zemedelstvi a zazadala o nej?nemate s tim nekdo zkusenost? predem moc diky za rady...;) 

Pavlina

Nový Zéland
11. 11. 2013 v 1:17

takze nikdo nic? :):)

Nový Zéland
VaclavVenca
11. 11. 2013 v 5:39

Nám prodloužili o ty tři měsíce, ale dělali jsme v sadu, takže zemědělství. V podmínkách imigračního je že musíš doložit žes pracovala v zemědělství, sadech a pod- viz https://www.immigration.govt.nz/

Ale račí prostuduj http://www.dol.govt.nz/immigration/knowledgebase/item/1169
 protože tam možná něco najdeš k tvému problému, nestudoval jsem lze pokud nemáš odděláno ty tři měsíce...

Nový Zéland
11. 11. 2013 v 7:49

to mam vsechno nastudovany:) dalsi moznost je ze ses uk citizen,coz taky nejsem:) takze mam smulu a budu muset taky vyrazit nekam na sad,mam ted ale super job,takze na sad nebo vinici budu moct az kolem cervna nebo cervence coz je pomerne blba doba:) jedine asi treba balicka nebo tak neco....no uvidim:) kazdopadne rok je na nz moc malo:)

Nový Zéland
17. 12. 2013 v 0:21

me by treba zajimalo, pac se chci duchovne rozvijet a vypadnout ze sveta, kde prachy znamenaji vse, jestli mi prodlouzej whs i kdyz nebudu mit payslip nebot bych delala woofing na farmach? Slysela jsem, ze nejspise ne, ale treba kdyby nahodou
Nebo backhousy... pocitaj se do toho zemedelstvi balirny kiwi? mam to v nejhorsim pripade v planu na zimu, kdyby vse ostatni selhalo

Nový Zéland
17. 12. 2013 v 0:21

auto correct: packhousy :D

Nový Zéland
17. 12. 2013 v 5:36

HeN52338: Pokud si chceš prodloužit pobyt, tak musíš doložit na emigračním payslip, že jsi pracovala min. 3 měsíce na sadu..Je jedno jestli si sbírala ovoce nebo jsi byla v packhousu. Co máš za Job? Jestli tu chceš zůstal déle, můžeš to zkusit přes permit viza.

Nový Zéland
17. 12. 2013 v 20:42

Ted aktualne delam servirku v kavarne a catering a dva mesice jsem byla na neplacene stazi ve vzdelavacim institutu. Jsem na NZ teprve od rijna, takze mam casu spoustu, ale nejak se mi nechce zpatky do Cech a jeste mam stavebni sporeni, kdyby bylo jo nejhur. Jen ted nemam penize na skolu a jen zvazuju jak se tu usidlit trvale a co nejrychleji neb jsem chtela delat letusku a bylo mi receno, ze dokud nejsem residentem tak mam smulu. Samozrejme jako single se tu porozhlizim i po moznosti najit si pritele (ale opravdickyho ne jako Rusky ucelove) a nebo premyslim, ze pogooglim jak je to s working holiday visem do Australie a jsem schopna casem prejit na studenta nebo turistu, jen nechci plytvat casem, co bezi rychle a taky uz me omrzel po dvou mesicich Auckland. Rada bych se posunula nekam dale, ale kamaradi z Hastings nadavali, ze vse super parta, prace, kontraktor, ale ze nemaji prilezitost mluvit anglicky a ja zas skoro nemluvim cesky, mela jsem jazykovy kurz, bydlim s Britama, takze po teto strance ma pro me muj pobyt vetsi prinos. Na druhou stranu mam fobii z toho ze se sprajcnu v Aucklandu a po roce a bez penez pofrcim domu.

Nový Zéland
18. 12. 2013 v 11:27

No working holiday visa pro Austrálii není, momentálně je to v jednání, aspoň co jsem slyšel teda.Já už 4 měsíce bydlím u kiwáku a mluvím jen anglicky a to i v práci, všude, vůbec nejsem ve styku z češtinou..to se sice změni, protože se stěhuju, ale i tak budu mluvit pořád anglicky a na to že jsem se neučil angličtinu, sem udělal velký pokrok si myslím..rozumím všemu a nemám problém si popovídat o čemkoliv..To už máš hodně plánů jak vidím, já co jsem tady zažil, tak neplánuju nic, protože se to mění pořád ze dne na den a myslím že to nemám jenom já tak ;) Btw, jižní ostrov je lepší ;)) 

Nový Zéland
18. 12. 2013 v 21:39

fitino: jo mas pravdu meni se to jak pocasi :D ja si jen chci asi nechat otevreny dvere vsude
a prisla sem na to, ze moje usili o residenci v co nejkratsim case bylo tak krecovity, ze sem byla nestastna, malem jsem utratila vsecky penize za prezivani a uz sem se chystala balit domu
misto toho jsem si napujcovala v knihovne knizky o pozitivnim mysleni, rozhodla se pronajmout pokoj, koupit stan a mezitim chodim na tenis a na cerok ve meste a snazim se vic bavit a relaxovat a najednou jde vsecko lip nez kdyz jsem chodila na praxi na anglictinu spat po-patek a so ne kmitat na plac do kavarny kde bylo jak ve skleniku, abych mela na najem

Nový Zéland
19. 12. 2013 v 5:37

Ty si chtěla získat rezidenci co nejrychej, nevím jak je to přesně ale musíš tu být min. 2 roky ne? Lepší je se jen tak bavit a pak se ti otevřou nové možnosti, než jen makat a pak být zavřená na pokoji a pořád dokola.. 

Nový Zéland
19. 12. 2013 v 10:10

Na rezidenturu tu nemusis byt 2 roky. 

Nový Zéland
19. 12. 2013 v 22:39

fitino: chtela jsem ziskat skilled migrant residency, ale zjistila sem ze to vyzaduje hafo penez a casu atd a navic ze zas tak skilled nejsem (ale na druhou stranu mam pocit, ze tu funguje system jak u nas kdyby clovek zaplatil soukromou ekonomku- po dvou letech absolvovani tohoto institutu muze clovek dostat otevrene working visa jen tak bez niceho jen musi predtim mit dost penez na dva roky studia)... tak jsem si rikala, ze treba si tu najdu pritele, ale na to zas cas nebyl

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,803 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 4 návštěvníci online