Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Cestování s rodiči

Nový Zéland
03. 01. 2014 v 0:08

Ahoj.

Cca v půlce dubna mě asi přijedou navštívit rodiče, přibližně na 4 týdny. Chci naplánovat cestování a zajímalo by mě, jak vy jste cestovali se svými rodiči. 

Přemýšlím, jestli je lepší si pronajmout campervan se vším všudy a nebo jet normálním autem a spát po motelech. 
S campervanem se stejně asi v kempech musí platit, takže to nebude jen cena za pronájem auta, navíc to asi žere víc než normální auto. 
Vím, že nejlepší by asi bylo jet autem a spát ve stanu, ale to bohužel nepřipadá v úvahu. 

Jinak plán cesty ještě přesně nemám, ale začli bysme v Queenstownu a pravděpodobně skončili v Aucklandu. 

Předem díky za jakékoliv rozumné rady. 

Nový Zéland
Zuzka
06. 01. 2014 v 13:31

Čus Marlo:)

hele mám uplně stejný dilema. Ale asi to vidim spíš na spaní po hostelech a kempech. Protože fakt platit za půjčení karavanu, palivo a pak ještě velký pálky za parkování?! To radši nacpu rodiče do stanu a bude trochu vzrůšo. Už to hlavně nebude všechno tak přecpaný, takže se třeba vpohodě seženou i trojlůžáky v hostelích a za rozumnou cenu:D My bysme zase začli obráceně(z Aucklandu na Jižní ostrov). Myslíš, že bude ještě vpohodě počasí na jižáku koncem dubna? Díky  

Nový Zéland
07. 01. 2014 v 7:41

Ahoj Zuzko,

mně bohužel mamka spát ve stanu nebude, takže u mě připadají v úvahu hostely a motely. 
Jako doufám, že počasí bude dobrý. Naši přijet dřív nemůžou kvůli práci. 
Jinak kamarádka tady cestovala loni v červnu a to bylo počasí dobrý. Ráno sice zima, ale přes den pěkně. Jenže ono teďka léto tady stojí za prd. Furt prší a teploty jsou okolo 16 stupňů, občas je hezký den, kdy je pětadvacet, ale to je málokdy. Doufám, že se to ještě zlepší. 

Nový Zéland
Mary
13. 01. 2014 v 5:27

Mazec,taky cestuju s nasima od 12.unora ,necham je priletet do Nelsonu a pojedeme autem do Aucklandu. Zabookovala jsem supermotely,ktery pro 3-4 osoby vyjdou mnohem levneji nez hostel!

Nový Zéland
Zuza
13. 01. 2014 v 20:21

Ahoj Mary, mohla bys mi, prosím, poslat nějaký odkaz na stránky s těmi supermotely nebo alespoň tipy ? můj mail: zuziholub{zavináč}gmail.com. Díky moc! Asi s rodičema nebudu spát ve stanu, přecejen bude dost zima:))

Nový Zéland
Ladis
15. 01. 2014 v 22:51

V dubnu se dají sehnat celkem levně obytný auta. Já jsem zařídil auto pro čtyři. Bylo postavený na VW 2,5TDi (tuším rok výroby 2007) a průměrná spotřeba byla 8,5L nafty. Půjčoval jsem to od Wendekreisen a už byly i předplacený km, takže jsme opravdu platili jen naftu... Bohužel zbytek posádky byl tak zhýčkanej, že jsme i přes moje neustálý protesty, spali každej druhej den v kempu:D Auto bylo supr, hezkej interiér, jen povlečení jim smrdělo, tak se muselo přeprat:) Celkem to vyšlo na cca 1500NZD za 18dní (ke slevě probíhala zrovna akce 7dní pronájmu = extra 2dny zdarma). Tudíž pokud by jsme nespali tak často v kempech, bylo by to vlastně i supr levný, řekl bych...

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,858 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 9 návštěvníků online