Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Horské chaty v zimě

11. 12. 2013 v 9:25

Ahoj,v návaznosti na předchozí příspěvek bych se taky rád zeptal, jestli víte, které KONKRÉTNÍ chaty jsou v zimě VE FIORDLANDU  A OKOLÍ vytápěné nebo v nich je reálná možnost zatopit? Zejména na Routeburn Track, Greenstone Track a Kepler Track, ale i jinde. Děkuji Honza

11. 12. 2013 v 10:04

V drtivy vetsine chat si muzes zatopit.. Ktery konkretne si muzes jednoduse najit na strankach DOC..

http://www.doc.govt.nz

11. 12. 2013 v 22:47

Dekuju za odpoved - vim jen to, ze tam maji u kazde na webu DOC chaty symbol, jestli zatopit lze nebo ne, ale nevim jestli to v reale plati, pac mi na DOC v Te Anau rekli, ze je to bez zaruky a nekdy dojde drevo a ranger se tam neukaze a zatopit pak nelze. Mas osobni zkusenost z cervna nebo cervence? A jak to vlastne pak je? Je teplo jen u kamen nebo i tam, kde se spi nebo se to lisi? Je tam fakt teplo nebo tak akorat spis na to vlezt do spacaku? Ja jsem tam byl jen v lete a to jsem spal pod stanem tak nevim. Dekuju moc za radu!

13. 12. 2013 v 5:43

Tak kdyz neni drevo tak je na tobe aby sis nejaky sehnal. Zadnou zaruku ti samo nikdo neda, ze tam bude... Kazda chata je jina.. Uvidis sam..)

13. 12. 2013 v 11:44

Ano, je to tak, jak rikas. Problem je, kdyz dojdes treba pro dennim pochodu do chaty, kde drevo neni o to v okoli se zasnezeny nebo mokry. A to se prave snazim zjistit, JAKA JE PRAVDEPODOBNOST, ze tam +- suchy drevo bude: Hlavne na Great walks - Routeburn, Kepler...Myslis, ze je to 50/50 nebo tam spis byva?

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,950 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 13 návštěvníků online