Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

VELKÝ, VELKÝ problém s FERRY

Nový Zéland
20. 11. 2013 v 22:21
Ahoj. Pokud máte v plánu cestovat mezi ostrovy, tak bookujte co nejrychleji můžete - na prosinec i na leden. Jedna ze společností, která provozuje FERY má na 6 měsíců kvůli poruše odstavenou největší loď, která zajišťovala 45% kapacity Interislander. Přišel mi mail od Interislander a ve zkratce se tam píše, že jelikož mají dlouhodobou smlouvu s KIWIRAIL, tak po dobu odstávky bude mít přednost hlavně nákladní doprava, že nepřijímají nové rezervace a pokud už někdo má rezervaci, tak bude nejspíše přesunuta na jiný termín. Protože máme v plánu cestu na jih, tak jsem zrovna bookoval a volných termínů je katastrofálně málo a když jsou tak ve 2.30 ráno u Bluebridge. I v prosinci je to mazec, skoro nic volného... Myslím, že s tím jak přibývá turistů díky začínající sezoně, bude za chvíli nemožné se dostat na jižák, obráceně to možná bude lepší. Každopádně to může být pro někoho docela katastrofa. So hury up and good luck http://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c_id=1&objectid=11157309
Nový Zéland
21. 11. 2013 v 7:56

Jo, už jsem taky zjistil, že v půlce prosince na jižák nevyrazím :)

Nový Zéland
21. 11. 2013 v 9:45

No já jsem si chtěl ted bukovat začátkem ledna a vidím, že jsem pěkně v prdeli :(

Nový Zéland
01. 12. 2013 v 1:29

Ahojte.

Čekáme teď cca 100 km severně od Wellington na ferry (máme zabookováno) a včera jsem se bavil s kiwákem z Wellington právě o problému s ferry. Abych to zkrátil - říkal mi, že oni, když potřebovali na jižák a všechno bylo zabookováno, tak prostě jeli na terminál a čekali co bude... Na ferry měli spočítáno, že přijede tolik a tolik aut a že mají v průměru xy metrů na délku a když pak naložili všechny auta, které byly zabookovány, zjistili, že třeba pár aut bylo kratší než průměr, tímpádem je ještě nějaké místo v lodi a nalodili auto, které nebylo na listu...

Je to ale jen zkušenost jednoho kiwáka - nemusí to vyjít... Pro někoho, kdo se fakt potřebuje dostat na jižák to může být možnost, ale taky to nemusí vyjít.... No ale kdo si nikdy nevsadí, tan nikdy nevyhraje.

Hodně štěstí.

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,858 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 11 návštěvníků online