Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Cesta do Austrálie a Bali

Nový Zéland
16. 11. 2013 v 10:29

Ahoj všichni,

po 15 měsících na Novém Zélandu už přišel čas na cestu zpět do ČR a tak jsem začal plánovat, kudy a jak to vzít domu. Přibližně 10. prosince bych chtěl navštívit Austrálii na týden a 17. odletět na Bali a sousední ostrov Lombok, abych vyšplhal na vulkán Rinjani.

Chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo doporučil který místo v Austrálii navštívit v rámci mýho krátkýho stopoveru. Moc rád fotim a vždycky jsem se chtěl podívat do typický australský  buše, kde jsou různý červený skály a pěkná krajina. Našel jsem takový místo - Ayers rocks, ale je to uprostřed pouště a vypadá to, že je strašně drahý se tam dostat ať už letadlem nebo autobusem. Pokud byste někdo měl nějaké info jak se tam dostat a nebo tip na jiné místo, moc by mi to pomohlo.

Zároveň pokud by někdo měl zkušenosti z treku Rinjani rozhodně bych to uvítal.

No a pokud má někdo podobné plány rád vyměním informace případně bych byl rád za spolucestovatele.

Mail TomasGrepl2@seznam.cz, FB Tomáš Grepl, Mob 021 208 5490

Austrálie
Ahoj bydlím v Sydney a také jsem měla v plánu se vydat na Urulu - to je ta červená skála :)
24. 11. 2013 v 11:16

Ale bohužel je to tak drahý se tam dostat, že jsem to zabalila a nakonec ani už nahoru nesmíš jít. Je to posvátné místo aboriginalců. Jukni na Blue Montain ty jsou u Sydney a nebo 12 apoštolů - Great Ocean Road. 

Česká Republika
24. 11. 2013 v 15:50

Nahoru jít můžeš (pokud tedy nechceš respektovat přání aboriginů) je to pravda posvátné místo. Každopádně zážitek z pouště a samotného Uluru je k nezaplacení. Pokud máš málo času, doporučuju si koupit letenku do Alice Sprins, tam si půjčit auto a vydat se autem. Dá se přespat ve stanu kousek od silnice asi 40 km před Uluru. Krom toho je nedaleko Uluru také Kings Canyon a Kata Tjuta. Všechno to leží uprostřed rudé pouště a zejména západy slunce spojené s lahvinkou vína jsou NEZAPOMENUTELNÉ!!!

Nový Zéland
27. 11. 2013 v 23:17

Ahoj, děkuju za náměty a informace. Cestuju sám a tak bych musel všechny náklady za auto platit v jednom člověku. Red centre jsem si ale nechtěl nechat ujít a tak přiletim 8.12. do Sydney, tam bych se chtěl podívat do těch Blue Mountains a odsud pak do Alice Springs 12.12., kde jsem si koupil od Mulgas adventure kempovací výlet do Uluru, Kata Tjuta a Kings Canyon na 3 dny. Z Alice odlétám 17.12. na Bali - Lombok a trek Rinjani.

Chtěl bych se zeptat, jestli máte nějaké rady ohledně Blue Mountains. Kamarád mi říkal, že se tam dá dostat vlakem, ale nevim jestli od toho vlaku se dá rovnou dostat na nějaké treky a případně který trek tam dát. Případné další tipy by mě moc pomohly. Děkuju.

Zdraví Tom

Nový Zéland
Pygmej
06. 12. 2013 v 2:10

Na Rinjani nešplhej, Lombok je strašná díra. Dej si raději výšlap na Agung na Bali a pak se podívej na zajímavější ostrůvky v Indonésii, ale Lombok? Upřímně....vyhozené peníze! (osobní doporučení: Alor, Timor, Papua či Flores)

Česká Republika
Eliška
31. 01. 2014 v 15:56

Ahoj :-) Mohl byste mi někdo prosím dát typ, jak se co nejlevněji dostat do australské busche. Budu nedaleko Perthu a ráda bych vyrazila s kamarádkou do australského vnitrozemí. Má klasické auto, ale bohužel žádné terénní:-) A je mi líto, když budu tak daleko abych nenavštívila tuto krásnou přírodu:) Děkuji Eliška

novotná81@gmail.com

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,858 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 16 návštěvníků online