Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Cestovani po jiznim ostrove (16.-23.11.2013)

Nový Zéland
08. 11. 2013 v 7:46

Zdravim,

hledam partaka/partacku na cestovani po jiznim ostrove ve dnech 16.11. - 24.11.2013 (moznost cestovani prodlouzit).

V sobotu 16.11. priletim z Wellingtonu do Christchurch a chtel bych navstivit Queenstown, Milford Sound, Dunedin, nektery z narodnich parku, vylezt na nejakou tu horu, apod.

Presne stanoveny plan nemam, neni problem se domluvit.

Pokud ma nekdo zajem se pridat, napiste mi na mail: jandik.roman@gmail.com nebo zavolejte/napiste na 022 396 7734.

Mejte se,

Roman

Nový Zéland
08. 11. 2013 v 13:02

Čau. Já se teda nehlasím na to cestování (už tu jsem 4 roky ve Wanace, tak už to tu mám hodně procestováný - například 8x Milford + 16.-27.11. budu na Severním ostrově), ale dám pár tipů.

z Christchurch bych to dal na Lake Tekapo + Mt. Cook, po Mt. Cook směr jih, tak před Omarama je nádherné skalní město Clay Cliff - odbočka z hlavní, pak do Wanaky (jedno z nejhezčích městeček na NZ, dvě jezera, NP Mt. Aspiring, Puzzling World), pak na Queenstown - kdyby byl čas tak i dál do Glenorchy, z Queenstown pak na Te Anau a Milford Sound (doporučuji dva 3 hodinové tracky na Key Summit a Lake Marian + pár zastávek po Milford Road), Milford Sound a zpět do Te Anau, dále Invercargill a po Southern Scenic Road - Slope Point (nejjižnější místo Jižního ostrova), Curio Bay (zkamenělé stromy na pláži, možnost spatřit tučňáky, delfíny atd.), purakaunui falls (nejfotografovanější vodopády NZ - pěkné kaskády), Nugget Point (nejhezčí a nejmagičtější místo Catlins - to se musí vidět cesta k majáku a za majákem výhled na mizející skály v oceánu), pak směr Dunedin (nejšikmější ulice na světě, centrum - spousta nádherných budov včele s nádražím, Cadbury chocolate factory), u Dunedinu pak Otago Peninsula (Sandfly bay - možnost spatřit tučnáky, lvouny atd., albatrosy, jedinej zámek na NZ atd.), z Dunedinu směr na Oamaru, Moeraki Boulders, Oamaru. Kdyby byl čas tak od Oamaru směrem na Duntroon je oblast skal a fosílií, pěkné místo je Elephant Rocks, kde se natáčel docela velký kus prvního dílu Narnie. Snad to stačí :-)))

Nový Zéland
08. 11. 2013 v 21:14

Ahoj,

diky moc za tipy. Strasne si mi pomohl. Usetril si mi hodiny a hodiny prosezene na googlu.

Jeste jednou diky moc.

Roman

Nový Zéland
12. 11. 2013 v 15:22

Není zač, kdyby nějaké dotazy, ptej se  radeknohejl@seznam.cz

Nový Zéland
17. 11. 2013 v 0:02

7 dni je na juzny ostrov malo

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,858 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 9 návštěvníků online