Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Cestování po NZ v autě - kontroly

20. 05. 2013 v 13:29

Ahoj, chci se touto formou zeptat těch co na NZ aktivně jezdí. Jak je to s policejní kontrolou? Příklad - budu jezdit bez mezinárodního řp, u sebe jenom pas - Je to problém? Stejně Český ŘP na NZ neplatí - jde mi o to, jestli ho chtějí policajti taky vidět,nebo jim ten pas stačí. Někde jsem třeba četl, že jim pas stačí, dají ti napomenutí, že nemáš udělaný NZ řidičák a nazdar (hlavně je důležitá wof a registrace v pořádku). A taky bych se chtěl zeptat celkově jak je to tam s policajtama - dávat si pořádnýho majzla na předpisy a rychlost, nebo jezdit na pohodu? Díky všem za odpověď!

Ladis
20. 05. 2013 v 15:23

kdykoli mě zastaví policajt, prokazuju se českým řidičákem... nevím jak ostatní česi:) NZ řidičák je potřeba, pokud na NZ zůstáváš déle než 12měsíců. pokud tě po uplynutí této doby zastaví a ty nebudeš mít místní průkaz, dostáváš pokutu, kterou si můžeš odmáznout právě získáním místního řidičáku. dvakrát jsem platil pokutu za rychlou jízdu po městě. mimo města potkáš policajta jen hodně vyjímečně.

20. 05. 2013 v 18:39

No, ale mě jde o to - chtějí po tobě českej řidičák? nebo stačí jim dát pas?

Ladis
21. 05. 2013 v 9:55
Jak jsem napsal dost jasne,ukazuju ceskej ridicak,kterej po me pokazdy chteji.mezinarodni je nezajima a pas uz vubec neresej.zatim me staveli 3x a pokazde to same...
22. 05. 2013 v 10:04

Nazdarek, když už tu to téma je rád bych se zeptal někoho kdo na Zélandu stále je, nebo kdo tam byl v roce 2012. Dočetl jsem se informaci, že by snad prý už nemělo být možné přespávat v campervanu kdekoliv zadarmo a to ani v kempech kde není wc a vylevka.
Je to pravda? Probíhají na to kontroly a jestli ano tak co když mě “nevzbudi“ ? Pomohlo by kdybych měl ve voze chemické wc?

Chápu že s narůstajícím počtem turistů a tím i “prasat“ je možné že by se místní rozezlili a něco takového udělali, takže se raději ptám.

Díky za odpověď.

Barča
22. 05. 2013 v 13:09

Zdravím všechny, já mám taky dotaz, pro všechny co jsou nebo kdo byl na NZ. S přítelem letíme na NZ pouze na dva měsíce, a furt přemýšlíme jakým způsobem vlastně budem cestovat, jeslti se nám auto na dva měsíce vyplatí či ne. Rádi bychom váš názor jestli si auto pouze půjčit nebo stopovat a jezdit busem??

22. 05. 2013 v 13:15

Já bych půjčil auto - na dva měsíce to kupovat nemá smysl, takhle budeš mít jistotu, že bude v dobrém stavu, odpadnou ti starosti s prodejem. Propočítával jsem to a výjde ti to výhodněji půjčit. Jestli teda nemáte opravdu hluboko do kapsy

22. 05. 2013 v 15:00

Taky bych si spíš půjčil, jelikož se nemusíš o nic starat a řešit co s autem za dva měsíce, zařizovat si ho atd....

tady jsou odkazy na pujčovny:

http://puremotorhomesnz.co.nz/

http://www.luckyrentals.co.nz/backpacker-campervan-hire/jucy-cabana-sleeper-toyota/

Barča
23. 05. 2013 v 7:49

Děkuju moc, mrknem na to, opravdu to zní jako nejlepší varianta :)

23. 05. 2013 v 7:51

Tak už jsem si to našel. Ve světle informací přemýšlím, jestli si vybavene auto taky vždy nepujcit jen na nutnou dobu.

Info a podmínky vybavení vozidel zde: www.nzmca.org.nz/self-containment

23. 05. 2013 v 10:37

BB: Dobrá stránka, tam je to hlavně o motorhome tak aby jsi snad s nima mohl zastavit kdekoliv. To co vsichni mají jsou campervan a s těmi musíš spát v oficiálních kempech. Tak jsem to tedy aspoň pochopil po brouzdaní po ruzných stránkách. Jestli má někdo bližší infomace tak se s nimi :-).

Hlavně co se mi nelibi, že když máš motorhome musíš platit ještě navíc za každý ujetý kilometr

Mileage (per kilometre) $0.78 + GST  

Dík

VaH
24. 05. 2013 v 8:27

Tak dříve, před lety, se dávalo spát takřka všude. Ale můžeme všichni poděkovat těm, co se neumějí chovat a zanechávají po sobě bordel, protože díky nim se už na NZ nedá přespávat jen tak. Spí se v placených kempech nebo levnějších DOC kempech. Tam, kde je místo na přespání s cedulí pro campkaravany, osobák nebo dodávka nesmí přenocovat, pokud nemá svůj vlastní záchod a nálepku vzadu. Nás takhle vzbudila hlídka po půl desáte večer! Vyhnali nás a naštěstí bez pokuty. Ale jiní pokutu platili. JInak, kdo se nebojí, může zkusit přespat takřka kdekoli, jako my. (i když já hrůzou moc nespala.

Pokuty: My platili za rychlost, na to si dávejte pozor, jsou v místech, které by jste nečekali. Ještě jsme platili za parkování. Kamarád platil i dost - 150 dol. - za nepřipoutání se.

Zajímalo by mě, když už sem píši, jak je to tedy s řidičákem, když si chceme pobyt prodloužit. A náš mezinárodní platí tady jen na ten rok. Co s tím? Dá se jezdit na černo a nebo jak jsou tady zkoušky těžké? Dělali jste někdo zdejší řidičák? Díky

24. 05. 2013 v 16:07

a musiš mit nutně nálepku? nebo by stačil jen  ten zachod ?

VaH
25. 05. 2013 v 9:17

Právě že ta samolepka prokazuje že vozidlo je vybaveno záchodem schváleného tipu.

Ještě k otázce, co když tě při kontrole nevzbudí: Pokud tě nevzbudí, dostaneš pokutu i tak(neověřená informace cca 200NZD), nechají ti jí jednoduše za stěračem, pokud budeš mít zatažené záclonky. Do auta musí být vidět.

25. 05. 2013 v 10:54

jasně samolepka prokazuje že plníš normy, ale pokud budeš mít záchod a plnit i normy dle požadavků NZ úřadů dle té stranky co posílal BB můžou být i schovívavější, ale jak uvádím nemá někdo zkušenost z tou platbou za ujetý kilometr, 0,78 NZ + GST se mi zdá celkem dost.... Požadavky  nejsou tak strašné a dají se při šikovné přestavbě zvládnout .-)

26. 05. 2013 v 8:44

Pokuta za volný kemping je 200 NZD a dávají papírek za stěrač, vůbec se s tebou bavit nebudou.

28. 05. 2013 v 21:34

souhlas se Zuzkou

Ja nemel ani papirek za steracem, a prisla mi domu 200 poukazka :o) nepomohlo ani tydenni dopisovani i se starostkou (stalo se to v Hokitice). bohuzel...

Helena
07. 06. 2013 v 3:34

zpět k ČR řidičáku. Ano, chtějí český řidičák. Pas po Tobě nikdo nechce a mezinárodní, jak kdy....

Tommy
23. 06. 2013 v 16:08

ahoj,po me chteli mezinarodni.2x me staveli,poprve jsem ho mel pri ruce a po druhy jsem ho nemohl najit tak jsem mu ukazal cesky a vpoho.Jenom se zeptal jestli ho mam.Jinak ohledne spani,jak psaly.Na nz v okoli vsech mest je zakazano spat a dokonce i pro auta se zachodem.Je tam jasne danej okruh okolo mest kde smis spat pouze v kempech.Mimo mesta muzes spat pouze v aute ktere ma prislusne certifikaty a nalepky.My jsme spaly bez wc,v dodavce a posteli vzadu a za pul roku jsme dostali pokutu pouze jednou a to diky tomu ze sme spali na miste kde to bylo striktne zakazane,vzhledem k tomu ze sme tam dorazili okolo 11 vnoci tak uz se mi nechtelo hledat neco jineho a byla to chyba :-(,200 babek vhaji.Jak psali ostatni,nikdo na okno neklepe a  ani je nezajima jestli v tom aute nekdo je.Je tam zakaz stani prez noc a hotovo.Jednou se nam stalo ze nas (bez pokuty)vyhodili i z mista kde byl zachod a zadny zakaz.Ve vseobecnosti jsou policajti a ve mestech hodne schovivavy.Zaklepali na okno a s litosti nam oznamili ze v celem meste je zakazano spat a at odjedem.Jenom doc jsou na toto psi a davaj pokuty a jezdej i v civilnich autech.Tak bacha na to.Ale na druhou stranu v odlehlejsich mistech jako milford maji udelany spani,kde si vemete papirek,vyplnite ho a za 6babek na osobu tam muzete spat.Coz je pohoda,ale pozor na to aby jste to zaplatili,protoze v techto mistech jezdi an kontroly pravidelne a hodne brzy aby to nekdo neobchazel.Mejte se hezky a uzivejte nz.

Tom
25. 06. 2013 v 12:33

Ahoj, mám důležitej dotaz. Jak zjistim, jestli mi udělili pokutu za rychlost? Na mail mě nic nepřišlo a fyzickou adresu, kterou jsem někam uváděl se nedostanu ani nezjistim, jestli mi nějakej dopis přišel. Prý existuje nějaká online možnost zjistit, jestli na mym autě nejsou napsaný nějaký pokuty. Víte o tom něco? Posílají upozornění i na e-mail? Dík Tom.

Hugo
26. 06. 2013 v 17:23

Zdravím. Celkem chápu parkování automobilů po kempech apod. Ale dotaz je - když vyrazím na dlouhý výlet do přírody, musím se tedy vždy vrátit zpět do kempu? Nikdy a nikde nemohu přespat se stanem třeba na pláži někde v přírodě u řeky? Každé spaní = jedině kemp? Díky.

hanka-christchurch
07. 07. 2013 v 13:00

zaha na cestach - pas jim urcite stacit nebude to ze mas pas neznamena, ze mas ridicak me staveli uz cca 7x a z toho jsem jim ridicak ukazovala 2x vetsinou jim jde jen o wof, registraci a o alkohol v krvi. Posledne chteli jen memu 4 letemu synovi dat nalepku po tom co jim zamaval  LOL to se fakt muze stat jen na nz.
tom - co se tyce poluty muzes to vyhledat tady http://www.carjam.co.nz/

ale je to placeny service. Mozna i na policejni stanici ti to reknou

hugo tady prikladam link o freedom campovani kazda cast zelandu to ma trochu jiny, takze bych doporucovala navstivit mistni info centrum a optat se jich. V prirode u reky na odlehle plazi atd te asi nikdo hledat nebude, ale kdyz budes prespavat v aute v mistech jako wanaka, queenstown atd tak bacha na $200 pokutu

http://www.doc.govt.nz/parks-and-recreation/places-to-stay/freedom-camping/  

08. 07. 2013 v 18:47

Super odkaz ten posledni, dik! Konecne sem se proklikal nekam kde je uplny zneni zakona o "freedom camping" :-D 

Z toho co jsem pochopil tak za freedom camping se povazuje jen kempovani do 200metru od silnice, more, nebo reky. Prespani v aute u silnice z duvodu predchazeni unavy ridice pri jizde je dovoleno. Ted jeste zjistit jestli to maji se zakony jako my: co neni zakazano je dovoleno :-D pak by se dalo kempovat skoro vsude ;-) (dal nez 200metru) samozrejme kazde kanton to ma poreseny jinak. Studuju dal... ;-)

Mejte se krasne!

21. 07. 2013 v 18:59

určitě, český řidičák + pas + pokud možno mezinárodní řidičák (stojí 5OKč). Jinak na policajty si dávat majzla, pokuty jsou docela pěkný, za překročení rychlosti o 20Km/h 250NZD, hodně kontrolujou i parkování... radši jezdit podle předpisů, pokud nechceš zbytečně utrácet dolárky :D

25. 07. 2013 v 14:09

BBrandis: nechci moc kazit radost, jenže ono to tu s těmi 200 metry od silnice není tak snadný (samozřejmě záleží na lokalitě), ale vesměs je to okolo silnic buď pastvina obehnaná plotem nebo soukromý pozemek. A když jede člověk lesem, tak nic jako naše lesní cesty prakticky neexistuje, a když ano tak je na začátku závora - takže dostat se na volný plácek autem, kde by se dalo přenocovat, je skoro nemožné :-/ A určitě nedoporučuji přespávat na divoko v Corromandelu, tam si to dost hlídají, a taky po trase Te Anau - Milford Sound a v okolí Queenstown - směr Glenorchy (i po hlavní sezoně to tam evidentně dost kontrolují)

adris
26. 07. 2013 v 12:12
zdravim..prosim o radu ktery office na Nz mi vyda novy ridicak,za kolik a co potrebuji k zadosti?dekuji za veskere odpovedi
H
12. 08. 2013 v 11:45

Jestli máš na mysli Novozélandksý řidičák. Tak na ten máš právo po min.ročním pobytu na Zélandu. Nemusíš být občanem, ale zkládáš písemný test i jízdu. Úplně nejlevnější záležitost to taky není. Jinak office je AA NZ Transport...najdeš ji v každém městě (tedy doufám, že v každém). Jestliže máš český řidičák. Potřebuješ ofociální překlad svého řidičského průkazu ze sezmanu překladatelů, který je na jejich stránkách. A pak platí poplatek za písemný test a za přezkoušení jízdy. 

13. 08. 2013 v 3:10

Jenom trochu upresnim. O NZ ridicak si muzes zazadat kdykoliv. A po tom jednom roce mas povinnost nikoliv pravo ho mit.

13. 08. 2013 v 3:59

Jak to tady ve skutečnosti je s řidičákem (moje zkušenost když jsem tenhle link načnul). Já si ho dělal  těsně před odjezdem na NZ - jel jsem sem a jezdil měsíc a půl úplně bez řidičáku (+ - 2400 km) Tzn. ani českej, ani mezinárodní, ani NZ či nějaká kopie něčeho, prostě na černo. Za tu dobu mě stavěla 3x policie - pokaždé proběhla kontrola rego, wof, pár otázek odkud jsem a co tady na NZ vlastně dělám. Dostal jsem napomenutí za to, že jsem jezdil s prasklým předním sklem, když jsem řekl, že mám řp doma tak to prostě přešli jen tak - jednou jsem ukázal fotku řp (v té době byl ještě v čechách) co jsem měl v iphone, jednou jsem natrefil na pohodáře co zná pár čechů z jeho cestování po EU. Možná je to tím, že jsem na jižáku kde se k sobě celkově lidi chovají líp a v okolí blenu všichni čechy znají protože je nás tu v zimě kolem 500. Každopádně dá se jezdit i úplně bez papírů - tady prostě policajta moc nenapadne, že bych třeba vůbec neměl řp když řídím auto a podobně. Teď už mě došel z Čech, tak jezdím "legálně", takže podle mě - bych z toho dělání nz řidičáků a přidělávání si starostí navíc nedělal moc velkej deal...

13. 08. 2013 v 9:49

Cau, chci se zeptat jak to je s řízením např. Transita , který je certifikovaný pro 12 lidí? musíš mít speciální řidičák jako u nás? Nechci vozil lidi ale udělat to jako campervan.

Dík

29. 08. 2013 v 9:59

http://www.campermate.co.nz/locations/campsites

tady si snad každý vybere, je to i s mapama

05. 02. 2018 v 2:04

prada outlet

ralph lauren polo

polo ralph lauren

ferragamo outlet

cheap uggs

longchamp outlet

polo ralph lauren outlet

polo outlet

true religion outlet

ray ban sunglasses

canada goose outlet

polo ralph lauren outlet online

michael kors outlet store

cheap ugg boots

fitflops sale clearance

nike outlet online

coach outlet

jordan shoes

air jordan retro

ugg boots

mbt shoes clearance outlet

asics running shoes

ugg boots clearance

polo outlet

coach outlet

ralph lauren uk

valentino shoes

canada goose jackets canada

adidas shoes for women

nfl jerseys

air max 90

michael kors outlet online

nike shoes

christian louboutin

michael kors outlet

kate spade handbags

nike outlet

kate spade outlet

ray ban outlet

adidas nmd r2

hermes birkin

oakley sunglasses

pandora jewelry

asics outlet

mulberry bags

pandora jewelry

nike outlet store

coach factory outlet online

coach outlet store online

pandora jewelry

pandora charms

mbt outlet

nfl jerseys wholesale

pandora charms sale clearance

cheap ugg boots

kate spade outlet online

nike outlet store

pandora outlet

oakley sunglasses wholesale

ugg outlet online

ugg outlet store

coach outlet store

ralph lauren shirts

canada goose outlet store

mcm outlet

pandora charms

nike outlet store

nike trainers

nike shoes

true religion outlet

canada goose jackets

michael kors outlet

ugg boots

ugg outlet store

polo outlet

michael kors outlet clearance

coach outlet

christian louboutin outlet

michael kors outlet

coach outlet online

ray-ban sunglasses

canada goose jackets canada

canada goose jackets

mulberry handbags

ugg outlet

pandora outlet

michael kors outlet stores

ugg outlet

uggs outlet

fitflop sandals

pandora jewelry

hermes outlet

kate spade bags

michael kors outlet

jordan shoes

coach outlet

giuseppe zanotti outlet

michael kors official site

michael kors outlet

cheap jordans

ugg outlet

ugg boots

moncler jackets

uggs canada

cheap nike shoes

nfl jerseys

pandora charms

michael kors outlet online store

ugg boots

ugg,uggs,uggs canada

michael kors outlet

uggs outlet

ugg boots clearance

air max 90

coach outlet

nike air max

air jordan shoes

pandora jewelry

coach factory outlet

mulberry uk

adidas outlet store

ugg boots

ugg boots

canada goose outlet

tory burch outlet

mont blanc outlet

puma shoes

nike outlet

ugg boots clearance

ugg boots clearance

coach outlet clearance

coach outlet

michael kors outlet

pandora jewelry sale

cheap ugg boots

polo outlet

uggs outlet

valentino outlet

coach outlet online

canada goose jackets

pandora outlet

michael kors outlet

fred perry polo shirts

uggs outlet

ray ban sunglasses

ralph lauren uk

coach outlet

ugg outlet online

uggs outlet

oakley sunglasses

ugg outlet online clearance

pandora jewelry outlet

ugg boots

canada goose

moncler outlet

polo outlet

ugg outlet online clearance

cheap nfl jerseys

coach outlet online

adidas yeezy

ray ban sunglasses

pandora jewelry

michael kors outlet

ralph lauren

ray ban sunglasses

canada goose

canada goose jackets

mbt shoes

coach outlet

nfl jerseys wholesale

pandora outlet online

michael kors outlet

nike shoes outlet

mont blanc pens

mont blanc

adidas nmd r1

polo ralph lauren outlet

ugg outlet

nike outlet online

michael kors outlet

coach outlet

ugg boots outlet

canada goose outlet

fred perry

nfl jerseys wholesale

yaoxuemei20180205df 

20. 04. 2018 v 14:31

chanyuan2018.04.21

new balance shoes

mbt shoes

yeezy boost 350

moncler outlet

golden state warriors jerseys

pandora charms

canada goose

oakley sunglasses

cleveland cavaliers jersey

true religion jeans

cheap jordans

michael kors outlet

oakley sunglasses

air max 90

real madrid jersey

polo outlet

ray ban sunglasses

chicago blackhawks jerseys

ralph lauren polo

adidas nmd

ugg outlet

basketball shoes

soccer shoes

michael kors outlet

cheap jerseys

coach outlet online

ray ban sunglasses

cheap jordans

new balance pas cher

coach outlet

mulberry bags

coach outlet

air jordan shoes

mulberry handbags

longchamp solde

kate spade outlet

ugg outlet

michael kors

pandora charms

oakley sunglasses

coach outlet online

michael kors uk

michael kors outlet

ferragamo outlet

mcm outlet

giuseppe zanotti outlet

true religion jeans

nhl jerseys

cheap jordans

timberwolves jerseys

gucci outlet

cheap jerseys

swarovski outlet

polo ralph lauren

prada handbags

ray ban sunglasses

kate spade outlet

ray ban sunglasses

true religion jeans

oakley sunglasses

coach outlet online

pandora charms

rolex watches for sale

coach handbags

prada sunglasses

coach outlet

pandora charms

spurs jerseys

air max 90

michael kors bags

true religion jeans

mavericks jerseys

pandora jewelry

nike factory outlet

oakley sunglasses

adidas uk

prada shoes

canada goose outlet

prada outlet

canada goose jackets

asics pas cher

adidas outlet

air max 2017

michael kors outlet

oakley sunglasses

true religion jeans

ray ban sunglasses

kevin durant shoes

coach factory outlet

nfl jerseys wholesale

longchamp handbags

longchamp pliage

coach factory outlet

pandora outlet

canada goose outlet

oakley sunglasses

nike pas cher

michael kors outlet

michael kors outlet

true religion outlet

canada goose parka

asics pas cher

pandora charms

heat jerseys

michael kors outlet

tory burch outlet

lakers jerseys

soccer jerseys

air jordan retro

canada goose outlet

nike outlet

coach outlet

pandora charms

air max 90

michael kors outlet

polo ralph lauren

michael kors handbags

nike trainers

air max trainers

swarovski crystal

michael kors outlet

grizzlies jerseys

longchamp outlet

coach outlet

birkenstock sandals

kate spade outlet

nike air max

ray ban sunglasses

air huarache

nfl jersey wholesale

canada goose coats

pistons jerseys

uggs outlet

kings jerseys

oakley sunglasses

michael kors outlet

michael kors

chrome hearts outlet

gucci outlet

polo ralph lauren

canada goose jackets

cheap nfl jerseys

tory burch outlet

ralph lauren polo

canada goose outlet

jordan shoes

hermes outlet

coach outlet

cheap jordans

adidas wings

links of london

fitflops outlet

canada goose outlet

bottega veneta outlet

ugg boots

oakley sunglasses

air jordan shoes

ugg outlet

coach outlet

air force 1

canada goose outlet

fitflops sale

air max 90

chrome hearts outlet

pandora charms

moncler jackets

kobe bryant shoes

canada goose jackets

true religion jeans

nike shoes

mac makeup

michael kors

fitflops sale clearance

true religion outlet

canada goose outlet

ugg outlet

coach factory outlet

longchamp handbags

rolex watches

jordan shoes

air jordan 12

ed hardy clothing

michael kors handbags

herve leger outlet

mont blanc pens

canada goose outlet

true religion jeans

coach outlet

louis vuitton outlet

coach outlet

michael kors handbags

valentino outlet

barcelona jersey

air jordan 4

lacoste polo shirts

cheap mlb jerseys

coach outlet

fitflops sale

air huarache

canada goose outlet

clippers jerseys

nike outlet

jordan shoes

rolex watches

gucci outlet

kobe shoes

moncler jackets

mulberry bags

pacers jerseys

ray ban sunglasses

gucci outlet

michael kors outlet

adidas nmd

canada goose outlet

cheap jordans

canada goose outlet

ferragamo outlet

louis vuitton outlet

tory burch outlet

air jordan 3

polo outlet

hornets jerseys

polo ralph lauren

bulls jerseys

michael kors outlet

nike store uk

reebok outlet store

76ers jerseys

michael kors outlet

uggs outlet

canada goose jackets

pandora charms

salomon shoes

fitflops sale clearance

stephen curry shoes

canada goose outlet

louis vuitton outlet

ray-ban sunglasses

kate spade outlet

tory burch outlet

burberry outlet

nba jerseys

ferragamo outlet

ugg outlet

nike store

burberry outlet

oakley sunglasses

christian louboutin shoes

polo ralph lauren

ugg outlet

nobis outlet

ecco shoes

raptors jerseys

warriors jerseys

ugg outlet

ugg outlet

ralph lauren outlet

swarovski outlet

bucks jerseys

swarovski crystal

ray ban sunglasses

asics shoes

true religion jeans

jordan shoes

nike foamposite

jazz jerseys

pandora charms

cheap snapbacks

polo ralph lauren

tory burch outlet

oakley sunglasses

ugg boots

montblanc pens

nike pas cher

true religion jeans

jordan shoes

nuggets jerseys

canada goose outlet

cheap nhl jerseys

longchamp handbags

ugg outlet

oakley sunglasses

magic jerseys

burberry outlet

ugg outlet

fitflops

nhl jerseys

cheap jordans

ferragamo shoes

mulberry outlet

mulberry handbags

canada goose jackets

polo shirts

football shirts

ray ban sunglasses

fitflops sale clearance

ugg boots clearance

ray ban sunglasses

canada goose outlet

michael kors wallets

air jordan release dates

canada goose jackets

ralph lauren polo shirts

soccer jerseys

ysl outlet

supra shoes

true religion uk

michael kors outlet

ralph lauren polo

coach outlet canada

fred perry polo shirts

air jordan pas cher

longchamp outlet

trailblazers jerseys

pandora jewelry

polo ralph lauren

yeezy boost

kate spade outlet

pandora charms

uggs

true religion jeans

nike air max 90

birkenstock outlet

fitflops shoes

mizuno running shoes

ray ban sunglasses

tods outlet

coach outlet online

louboutin pas cher

hawks jerseys

pandora outlet

cheap football shirts

ralph lauren pas cher

coach outlet

rockets jerseys

canada goose outlet

canada goose outlet

adidas trainers

ray ban sunglasses

coach outlet

kobe 9

longchamp bags

ugg outlet

michael kors outlet

canada goose jackets

michael kors outlet

moncler outlet

canada goose jackets

michael kors outlet

polo outlet

tory burch outlet

true religion outlet

michael kors outlet

ray ban sunglasses

kate spade outlet

celtics jerseys

louis vuitton outlet

moncler outlet

oakley sunglasses

nike presto

air jordan pas cher

michael kors outlet

ray ban sunglasses

adidas outlet

air max 1

lakers jerseys

coach handbags

cheap mlb jerseys

coach outlet online

coach outlet

true religion outlet

coach outlet online

cartier outlet

michael kors handbags

ralph lauren polo shirts

swarovski outlet

coach outlet

mulberry handbags

oakley sunglasses

nba jerseys

manchester united jersey

coach outlet

lacoste soldes

michael kors outlet

coach outlet

polo outlet

canada goose jackets

canada goose outlet

nike roshe one

futbol baratas

oakley sunglasses

nike blazer pas cher

coach outlet

michael kors outlet

nets jerseys

canada goose jackets

true religion jeans

polo ralph lauren

ray ban sunglasses

air max 90

canada goose jackets

polo outlet

san antonio spurs jerseys

marc jacobs outlet

coach outlet online

oakley sunglasses

rolex watches

suns jerseys

cazal sunglasses

mulberry outlet

new balance pas cher

air jordan 4

ferragamo outlet

michael kors outlet

hermes birkin

jordan shoes

ray ban sunglasses

michael kors

coach outlet

oakley sunglasses

polo ralph lauren

pelicans jerseys

ray ban sunglasses

pandora jewelry

puma outlet

louboutin shoes

chelsea jersey

lebron james shoes

canada goose outlet

denver broncos jerseys

oakley sunglasses

coach outlet

world cup jerseys

wizards jerseys

reebok trainers

dansko shoes

michael kors outlet

longchamp solde

ray ban sunglasses

hermes outlet

kate spade outlet

canada goose jackets

wellensteyn jackets

uggs outlet

ferragamo shoes

pandora

oakley sunglasses

tory burch outlet

ugg outlets

longchamp handbags

michael kors handbags

ugg boots

nike shoes

yeezy boost

longchamp outlet

thunder jerseys

ugg boots

jordan shoes

swarovski outlet

burberry outlet

converse shoes

longchamp pas cher

nba jerseys

kate spade outlet

coach canada

michael kors outlet

uggs outlet

polo outlet

ugg outlet

canada goose outlet

polo ralph lauren

cheap jordans

michael kors outlet

ferragamo outlet

nike air max 2015

mulberry sale

denver broncos jerseys

air max 90

nike shoes

michael kors outlet

nike air force 1

canada goose jackets

michael kors outlet

hermes belt

coach outlet online

coach outlet

cavaliers jerseys

michael kors outlet

cheap jordans

tory burch outlet

ugg outlet

air max uk

knicks jerseys

fitflops

cheap jordans

ralph lauren polo shirts

coach outlet online

coach factory outlet

michael kors handbags

mulberry handbags

polo ralph lauren

barbour outlet

nike roshe

899090p90999999

02. 05. 2018 v 5:29

cd

kate spade outlet

nike outlet

pandora charms outlet

true religion jeans

giuseppe zanotti shoes

pandora jewelry

pandora charms

yeezy shoes

pandora jewelry outlet

pandora outlet

tory burch outlet

kate spade outlet online

kate spade outlet online

michael kors outlet

true religion outlet

coach outlet

pandora jewelry

polo ralph lauren

ray ban sunglasses wholesale

kate spade outlet

kate spade sale

puma shoes

polo ralph lauren outlet

ugg boots clearance

michael kors outlet

polo ralph lauren

nba jersey

michael kors handbags

moncler outlet online

coach outlet online

coach outlet

pandora jewelry

oakley sunglasses

coach factory outlet

fitflops sale

hermes birkin

polo outlet

ray bans

ugg boots

canada goose jackets

polo ralph lauren

nike shoes for men

longchamp outlet

canada goose outlet

adidas yeezy shoes

michael kors outlet

coach outlet

michael kors outlet

canada goose jackets

michael kors outlet

coach outlet

supreme shirts

pandora outlet

canada goose outlet

canada goose jackets

canada goose jackets

kate spade bags

ray ban outlet

mulberry outlet

coach outlet

cheap oakley sunglasses

nike outlet online

pandora outlet store

cheap mlb jerseys

pandora outlet

ralph lauren uk

cheap ray ban

michael kors outlet

coach outlet online

mlb jerseys

polo ralph lauren

polo ralph lauren

pandora charms

polo ralph lauren

pandora jewelry

cheap jerseys

polo outlet

true religion jeans

pandora charms

coach outlet online

nfl jerseys

coach outlet online

mlb jerseys

nike air max

ralph lauren

oakley sunglasses

ugg outlet

canada goose

polo outlet

canada goose jackets

christian louboutin shoes

mlb jerseys wholesale

polo ralph lauren outlet

kate spade outlet online

uggs canada

coach outlet

kate spade outlet online

moncler jackets

louis vuitton outlet

pandora outlet

ralph lauren sale clearance

polo ralph lauren pas cher

nfl jerseys

mbt shoes clearance outlet

oakley sunglasses

michael kors

valentino outlet

coach outlet

coach outlet

cheap jordans

mulberry handbags

polo outlet

cheap oakley sunglasses

moncler outlet

mulberry uk

ralph lauren polo

ralph lauren uk

fitflops sale clearance

birkenstock shoes

valentino outlet store

uggs outlet

polo shirts

canada goose jackets

mont blanc outlet

adidas nmd

lacoste polo

michael kors outlet

canada goose

pandora outlet

polo outlet

mont blanc pens

michael kors outlet

pandora charms outlet

true religion outlet

ralph lauren polo

ray ban sunglasses outlet

moncler coats

coach outlet

nfl jerseys

michael kors outlet

canada goose uk

fred perry polo

pandora charms outlet

nike outlet

rolex watch

canada goose outlet

coach outlet

mcm bags

coach factory outlet

christian louboutin

nba jerseys wholesale

mulberry sale

coach factory outlet

coach outlet online

cheap oakley sunglasses

pandora outlet

uggs outlet

pandora outlet

pandora charms

michael kors outlet

longchamp handbags

pandora charms

valentino shoes

coach outlet

coach factory outlet

nfl jerseys wholesale

pandora outlet

mbt shoes outlet

canada goose outlet online

polo outlet

coach outlet online

ed hardy

louboutin shoes

ray ban sunglasses

nike outlet store

yaoxuemei20180502

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,125 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 5 návštěvníků online