Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Deset důvodů pro cestu na Nový Zéland

Cesta na Nový Zéland | důvod číslo jedna

Nový Zéland je pro středoevropady jednou z nejvzdálenějších destinací.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-jNový Zéland | Westland - odrazy jižních Alp

Cesta na Nový Zéland trvá 22 hodin letu mezi Prahou a Aucklandem. Nový Zéland se na glóbusu nachází přímo naproti České Republice. Dále už můžete letět jen na pacifické ostrovy Tonga, Samoa nebo Fiji. [kam je to z Nového Zélandu, co by kamenem dohodil] Tento fakt činí z cestování na Novém Zélandu úžasnou zkušenost.

Novy-Zeland-narodni-park-Abel-Tasman.jpgNový Zéland | Národní Park Abel Tasman

Odměna po dlouhé době strávené v letadle na sebe nenechá dlouho čekat. Úžasné pohledy z okna vás čekají už několik kilometrů za největší metropolí Nového Zélandu, Aucklandem. Nechte se

Cesta na Nový Zéland | důvod číslo dva

Úžasná krajina a zachovalá příroda, činí z Nového Zéland ráj pro milovníky outdoorových sportů.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-NNový Zéland | Národní Park Tongariro - Emerald Lakes

Desítky Národních parků lákají na Nový Zéland každý rok statisíce turistů. Velká devítka Great Tracks, mezi které patří nezapomenutelná procházka po zlatých plážích Národního Parku Abel Tasman, Routeburn Track, který vás uchvátí majestátnou krásou horských velikánů Národního Parku Mt. Aspiring

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Westland - Copland River

Procházka po lávovém poli Národního Parku Tongariro, nebo několik dní strávených v neporušené novozélanské buši, ve stínu stromových kapradin a mocných velikánů kauri vás nenechá na pochybách, že Nový Zéland je bezesporu jednou z nejkrásnějších zemí na světě.

Cesta na Nový Zéland | důvod číslo tři

Svoboda, kterou si při návštěvě Nového Zélandu užijete zapříčiní, že se vám nebude chtít domů!

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-WNový Zéland | Wellington

Jednoduchost života, kterou vám Nový Zéland nabídne je dalším důvodem, proč se cestovatelům nechce Nový Zéland opustit. My strávili na Novém Zélandu 18 měsíců a věřte, že ani tak dlouhé odloučení od domova nebylo důvodem k našemu návratu. Nový Zéland je svým životním stylem a bezpečností na prvním místě žebříčku světového indexu míru.

Novy-Zeland-cestovani-campervan.jpgNový Zéland | život na čtyřech kolech

Kupte si vlastní campervan a vydejte se na cestu po Novém Zélandu. Peněz, které zde utratíte nebudete nikdy litovat. Svoboda, kterou ucítíte první noc kdy budete ve svém novém Campervanu spát, vás neopustí až do konce vašeho pobytu na Novém Zélandu. Ještě dlouho po svém návratu budete na ten pocit vzpomínat.

Cesta na Nový Zéland | důvod číslo čtyři

První den v Novém Roce, uvidíte na Novém Zélandu jako jedni z prvních lidí na světě!

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-MNový Zéland | Taranaki

Vzhledem k časovému pásu, ve kterém se Nový Zéland nachází, opravdu vidíte východ slunce mezi prvními na světě. Jak už bylo zmíněno, před vámi jsou jen obyvatelé pacifických ostrovů Tonga, Fiji a Samoa [ale těch stejně není moc :) ]

Novy-Zeland-cestovni-pruvodce-Novy-ZelanNový Zéland | Taupo

Krom toho, východy slunce na Novém Zélandu jsou úžasným a neopakovatelným zážitkem. Ještě hezčí však jsou, když v Austrálii hoří buš. To se pak celá obloha zbarví do ruda a barvy západu a východu slunce jsou ještě barevnější.

Cesta na Nový Zéland | důvod číslo pět

Když vám budou docházet peníze, na Novém Zélandu je spousta legálních příležitostí, jak si přivydělat!

Novy-Zeland-sezonni-prace-na-Novem-ZelanNový Zéland | Hastings - sbírání jablek

Nový Zéland je na předních místech světového vývozu ovoce a vína. Vzhledem k obrovským rozlohám sadů a vinic, potřebuje Nový Zéland každoročně desítky tisíc pracovnáků, aby tuto úrodu sklidili včas. Díky tomu máte legální příležitost, vydělat si na Novém Zéland dolary, tolik potřebné pro vaše cestování.

Novy-Zeland-sezonni-prace-na-Novem-ZelanNový Zéland | Alexandra - sbírání třešní

Určitě nebudu přehánět, když napíšu, že platy za sbírání ovoce na Novém Zélandu jsou přímo královské. Sehnat práci v době sklizně je tak jednoduché, jako jít nakupovat do supermarketu. Vzhledem k neustálému nedostatku pracovníků, vám farmáři přímo utrhnou ruce, aby vás mohli zaměstnat.

Cesta na Nový Zéland | důvod číslo šest

Na Novém Zélandu nežijí žádní nebezpeční ani jedovatí tvorové!
Novy-Zeland-horsky-papousek-kea.jpgNový Zéland | Alexandra - papoušek Kea

Díky svému dlouhému odloučení od prakontinentu Gondwana, na Novém Zélandu nežijí žádní nebezpeční tvorové. Faunu Nového Zélandu tvoří především ptáci [unikátním příkladem je pták kiwi] a mořští savci [jako například lvouni nebo tuleni]

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-KNový Zéland | Kiwi

Jediným jedovatým hmyzem, který na Novém Zélandu žije [ovšem je importovaný, nikoli původní] je takzvaný Red Back, neboli snovačka. Vzhledem k vzácnému výskytu však nemáte téměř žádnou příležitost se s ní setkat.

Cesta na Nový Zéland | důvod číslo sedm

K vulkanické aktivitě máte na Novém Zélandu blíže než byste si mysleli!

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-gNový Zéland | Waiotapu - projevy vulkanické aktivity

Díky tomu, že Nový Zéland leží ve vulkanické zóně tichomořského ohnivého kruhu, budete mít spoustu příležitostí setkat se s vulkanickou aktivitou na vlastní oči. Zejména střed severního ostrova Nového Zélandu, kde se nacházejí nejvyšší a nejaktivnější sopky Nového Zélandu vás nenechá na pochybách. Nemusíte se ale bát, sopky jsou sice aktivní, ale spící. Poslední sopečná erupce na Mt. Ruapehu proběhla v roce 1995, od té doby je klid. Mezi klidnější ukázky vulkanické aktivity Nového Zélandu patří gejzíry, výrony sopečných plynů a barevné výtvory Matky přírody.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-WNový Zéland | White Island - aktivní vulkán

Se sopečnou aktivitou však úzce souvisí také zemětřesení. Ty jsou na Novém Zélandu velmi častá, málokdy však nebezpečná. Poslední zemětřesení, které Novým Zélandem otřáslo je však výjimkou, potvrzující pravidlo. Město Christchurch, které se nachází na jižním ostrově Nového Zélandu, bylo tímto zemětřesením zasaženo poměrně vážně. Většina zemětřesení však má charakter jemného zhoupnutí půdy pod nohama. Každopádně, jako všechno na Novém Zélandu, je to unikátní zážitek.

Cesta na Nový Zéland | důvod číslo osm

Pořízení automobilu nebo motorky je na Novém Zélandu otázkou několika minut. Už žádné dlouhé papírování nebo přepisy!

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-MNový Zéland | pořízení auta na Novém Zélandu

Pro české cestovatele navyklé na klasickou byrokracii České Republiky je Nový Zéland obratem o 180 stupňů. Pořízení a přepis auta je skutečně otázkou několika minut, tedy žádné složité vyplňování formulářů, fronty na úřadech nebo nepříjemní úředníci. Zajdete na poštu, za pár novozélandských dolarů odešlete formulář a auto je vaše. Možná proto na Novém Zélandu vystřídáte několik aut.

Novy-Zeland-cestovni-pruvodce-Novy-ZelanNový Zéland | pořízení auta na Novém Zélandu

Díky počasí na Novém Zélandu, které nezahrnuje sníh a kruté zimy, automobily jsou zde v perfektním technickém stavu. Ceny automobilů na Novém Zélandu jsou pro Evropany až neuvěřitelné. Mimo sezónu seženete vybavený campervan za ceny okolo 2.000 NZD. Není to úžasné?

Cesta na Nový Zéland | důvod číslo devět

Na Novém Zélandu poznáte spoustu nových lidí a vytvoříte si řadu nových přátel z celého světa!

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-MNový Zéland | posezení po práci

Oblíbenost Nového Zélandu mezi cestovateli z celého světa je až neuvěřitelná. Dva miliony cestovatelů, kteří navštívili Nový Zéland v roce 2009, by vám o tom mohli vyprávět.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-MNový Zéland | práce na kiwi

Zejména pracovní prázdniny v sadu, kde kolem vás sbírají jablka doktoři, právníci a učitelé z celého světa, vám přinesou mnoho nezapomenutelných chvil, zvláště pak u piva či vína v závěru dne. Díky cestě na Nový Zéland jsme si vytvořili spoustu přátel ze všech koutů světa.

Cesta na Nový Zéland | důvod číslo deset

Na Novém Zélandu se natáčela legendární trilogie Pán Prstenů!

plakat-pan-prstenu-dve-veze.jpg

Jaká by to byla zmínka o Novém Zélandu, kdybych zapoměl na slavnou trilogii Pán Prstenů od slavného režiséra Petera Jacksona. Spoustu míst, kde se tento film natáčel, můžete dnes navštívit a to zcela zdarma.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-TNový Zéland | ve stínu hory osudu
Některá místa byla sice díky digitálním trikům změněna k nepoznání, ale garantuji vám, že až se jako milovník Pána Prstenů budete procházet pod sopkou Mt. Ngauruhoe, která ztvárnila Horu Osudu, bude vám přinejmenším běhat mráz po zádech. Pokud jste stejně jako my milovníkem tohoto megafilmu, na Nový Zéland zkrátka musíte jet!
letenky | cestování | práce | New Zealand | studium | levné letenky | Nový Zéland

Komentáře ke článku

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,203 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy