Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Kajakem po jezeře Manapouri

Kousek od Te Anau leží malé městečko Manapouri na břehu stejnojmenného jezera. Hluboké jezero Manapouri nabízí odpočinkový den strávený kajakováním. Manapouri je také odrazovým můstkem k výletním plavbám po fjordu Doubtful Sound.

Novy-Zeland-Manapouri-skoleni-na-kajak.jNový Zéland | Jezero Manapouri

My jsme půjčili kajaky od firmy Adventure Kayak & Cruise, která nabízí i jednodenní a vícedenní výlety na Doubtful Sound. Půjčují kajaky pro dva za zhruba 50 NZD na osobu na den. Nečekejte žádné dobrodružství spíš pohodový den plný malých lagun, pláží, ostrůvků, jeskyní. V půjčovně Vám vysvětlí základní věci ohledně kajakování, bezpečnost a dostanete mapu a navrhnou Vám i trasu vzhledem k Vašim zkušenostem a fyzické zdatnosti.

Novy-Zeland-Manapouri-kajakovani-na-jezeNový Zéland | Jezero Manapouri

Pokud máte po dokončení Kepler tracku síly a jeden den navíc doporučujeme udělat si tady zastávku. Dostanete se na odlehlé pláže a zákoutí, kde Vaším jediným společníkem při pikniku budou sandflies:) Zároveň to zvládnou i méně zdatní jedinci, protože na jezeře Vám nehrozí žádné proudy nebo vlny ... je to olej:)

Novy-Zeland-Manapouri-jezero-Manapouri.jNový Zéland | Jezero Manapouri

Jediné na co si musíte dávat pozor jsou výletní lodě, ale na to Vás upozorní už v půjčovně a vymezí Vám místa, kde budete v bezpečí. K nezapomenutelnému zážitku také patří "vyfasování" vysílačky, kdy se musíte nahlásit hodinu před navrácením kajaků, aby Vás vyzvedli u mola. A taky samozřejmě slouží k přivolání pomoci, pokud se Vám něco stane.

Z městečka Manapouri můžete vyrazit taky na Dusky track i na Kepler Track (od chaty Shallow Bay Hut na břehu jezera Manapouri).

letenky | cestování | práce | New Zealand | studium | levné letenky | Nový Zéland

Komentáře ke článku

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz
Warning: file(http://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_devizoveho_trhu/denni_kurz.txt): failed to open stream: HTTP request failed! in /data/web/virtuals/13283/virtual/www/domains/cestananovyzeland.cz/includes/functions.php on line 326

Warning: join(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/13283/virtual/www/domains/cestananovyzeland.cz/includes/functions.php on line 326
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy