Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Routeburn Track, nejkrásnější z Great Walků

Routeburn Track naleznete na pomezí nejnavštěvovanějšího Národního Parku Nového Zélandu, Fiordland, na jihozápadě jižního ostrova Nového Zélandu . Počítá se mezi velkou devítku novozélandských Great Walks a pokud tedy plánujete jeho zdolání, musíte si opředu zabookovat ubytování v jedné ze čtyř chat. Routeburn Track je posazen v nádherném prostředí Národního Parku Mt. Aspiring.

Routeburn Track

Novy-Zeland-Routeburn-Routeburn-Track-1.Nový Zéland | Routeburn Track

Jak jsme již zmiňovali, trasy v Národním parku Mt. Aspiring jsou značně flexibilní a díky tomu se můžete vytratit do divočiny až na několik dní. Vše záleží jen na vašich časových možnostech [a také na počasí, na které se na Novém Zélandu bohužel nelze spolehnout].

Novy-Zeland-Routeburn-Routeburn-Track-2.Nový Zéland | Routeburn Track

Při zdolávání Routeburn Track vás čekají úžasné [někdy až kýčovitě úžasné] výhledy na štíty okolních hor. Budete procházet podhorskou buší, ve které nechybí stromové kapradiny a novozélandské pabuky. Až se vyškrábete okolo vodopádu Routeburn Falls, čeká vás úžásný přechod alpské sekce, plné vysokohorské flóry. Nad hlavou vám pravděpodobně přelétne horský papoušek Kea. Jakmile se přehoupnete sedlem Harris Saddle, v dálce uvidíte třpytivé odlesky fjordu Milford Sound.

Novy-Zeland-Routeburn-Track-cesta-lesem.Nový Zéland | Routeburn Track

Trasa Routeburn Track je dlouhá 32 km a volným tempem by vám měla zabrat tři dny. Pokud spěcháte, dá se zvládnout za dva dny, viděli jsme však i extremáky, kteří ji prošli za jediný den. Nevýhodou Routeburn Track je, že trasa je jednosměrná a mezi jejími konci je vzdálenost 350 kilometrů. Jedno východiště [Routeburn Shelter] se nachází asi dvacet kilometrů severně od vesnice Kinloch, druhé [The Divide] na druhé straně hor, na silnici vedoucí do vesnice Milford Sound.

Novy-Zeland-Routeburn-Track-zaveseny-mosNový Zéland | Routeburn Track

Pokud tedy chcete Routeburn Track absolvovat, budete muset zkombinovat dopravu. Komerční shuttle, který v sezóně operuje každý den, vás vyjde asi na 120 NZD/osoba. Jak vidíte, po přičtení nákladů na ubytování vás celý Routeburn přijde na sumu okolo 220NZD. Samozřejmě si můžete vybrat z jakého konce trasu Routeburn půjdete, vzhledem k nákladům je ale nejlepší domluvit se s jinou dvojicí a až se na trase potkáte, vyměnit si klíče od auta.

Novy-Zeland-Routeburn-Track-pohled-na-okNový Zéland | Routeburn Track

Mějte na paměti, že se nacházíte v Národním Parku Mt. Aspiring, své chování tomu tedy musíte podřídit. Kempování na trase Routeburn track je povoleno pouze na místech k tomu určených. Na trase Routeburn Track proto naleznete dva kempy a to nedaleko chaty Routeburn Flats a chaty Lake Mackenzie Hut. Pokud při zdolávání trasy plánujete kempování, není vám dovoleno využívat vybavení chat, jako je voda, plynový vařič nebo vytápění. Kempy mají přístřešek na vaření a zdroj studené vody.

Dbejte prosím na zákazy, už tak mají čeští cestovatelé značně pošramocenou pověst. [Jako příklad uvedu ČESKY psané upozornění pro turisty, které varuje před kempováním v otevřené přírodě. Tato upozornění visí ve všech chatách na trase Routeburn Track a vypovídají o české povaze ušetřit na všem a za každou cenu.] S tím souvisí také rozdělávání ohňů, které je na Routeburn Track také zakázané. [Zákaz rozdělávání ohně neplatí na Greenstone-Caples a na tábořišti Howden Camp. Na těchto místech si tedy oheň udělat můžete]

Novy-Zeland-Routeburn-Track-alpske-pohleNový Zéland | Routeburn Track

Na trase Routeburn Track také nenajdete pitnou vodu [všechna voda, která se nachází na jednotlivých chatách pochází buď z horských potoků, nebo ze zásobníku na dešťovou vodu. A protože se ve vodních zdrojích na Novém Zélandu občas nachází bakterie, které způsobují nevolnost a průjmy, je rozumné vodu před konzumací ošetřit varem, nebo speciálními tabletami.] Možná tedy bude jednodušší, když si na Routeburn Track vezmete dostatek pitné vody.

Vzhledem k proměnlivosti počasí byste si měli vzít oblečení do nepohody, průvodci varují, že na Routeburn Track zažijete minimálně jeden deštivý den. Počasí se na Novém Zélandu mění z hodiny na hodinu a není výjimkou, když se přižene průtrž mračen, po které následuje parný den plný slunce. Některé sekce trasy Routeburn Track mohou být po dešti zaplavené, pokud prší silně, počítejte s broděním až 30 cm hluboké vody. I když je Routeburn Track dobře udržovaný, jsou doporučované pevné boty.

Vzhledem k poloze trasy Routeburn Track, počítejte s nízkými nočními teplotami ! Výjimkou nejsou ani teploty pod nulou a to i v létě! Nepodceňujte počasí a to zejména pokud plánujete kempovat. V každém případě budete potřebovat spacák, chaty na Routeburn Track nemají přikrývky.

Možnosti na Routeburn Track

Novy-Zeland-Routeburn-Track-Routeburn-FaNový Zéland | Routeburn Track

Pokud se pro Routeburn Track rozhodnete [a my Vám Routeburn rozhodně doporučujeme], máte na výběr z několika možností.

První možností, která je relativně fyzicky [ale i finančně] nenáročná, je absolvování trasy Routeburn Track ve formě jednodenního výletu. Pokud totiž vyrazíte nalehko, pravděpodobně se z obou konců dostanete minimálně až do Harris Saddle, které leží zhruba v polovině trasy Routeburn Track. Přesně tak jsme to udělali i my, protože jsme neměli nikoho, kdo by pro nás k The Divide dojel.

Novy-Zeland-Routeburn-Track-Key-Summit-rNový Zéland | Routeburn Track

Část trasy Routeburn Track směrem od Routeburn Shelter nám zabrala i s návratem necelých 9 hodin a dostali jsme se téměř do sedla Harris Saddle. Nutno říct, že byl nádherný den a my jsme nikam nespěchali. Něco přes pět hodin jsme šli nahoru a cestou jsme se zastavovali, fotili jsme a užívali si krásného dne a výhledů okolo nás.

Novy-Zeland-Routeburn-Routeburn-Track-HoNový Zéland | Routeburn Track

Část trasy Routeburn Track, směrem ze silnice na Milford Sound, začíná místem zvané The Divide. Na mapě je označené a díky systému ukazatelů na novozélandských silnicích ho také nepřehlédnete. U The Divide je obrovské parkoviště, kde můžete nechat auto. [Informační centra varují: V sezóně hrozí poškození nebo dokonce vloupání do zaparkovaných vozidel, nenechávejte si v autě žádné cennosti

Novy-Zeland-Routeburn-Track-Key-Summit.jNový Zéland | Routeburn Track

Zde máte opět více možností. Od The Divide se můžete vydat na Key Summit [buď jako 5 hodinová samostatná trasa s návratem k The Divide, nebo jako 1-1,5 hod. odbočka z trasy Routeburn Track]. My jsme si naplánovali na první noc kempování na Lake Howden Campground [zdarma], takže jsme se vydali i na Key Summit. Nutno podotknout, že výstup stojí za to, rozhledy z Key Summit jsou fantastické. Pokud pokračujete dále po Routeburn Track, můžete nechat batohy u odbočky na Key Summit a nahoru se vydat nalehko. Poznámka ke spaní na Lake Howden Campground. V noci byla hrozná kosa a to i přesto, že byla letní sezóna. Pokud plánujete kempování, vezměte si teplé oblečení na noc.

Novy-Zeland-Routeburn-Track-Key-Summit-1Nový Zéland | Routeburn Track

Ke kempu Lake Howden Campground se dostanete od chaty Howden hut, která je vzdálená asi dvě hodiny cesty od The Divide. Tento úsek trasy Routeburn Track je nejstrmější a nejnáročnější. Ve vrcholné sezóně počítejte se zástupem lidí. U chaty Howden Hut je ukazatel směru na Greenstone-Caples, po které se vydáte a asi po půl hodině narazíte na Lake Howden Campground.

Pro první noc můžete také využít campground u jezera Mackenzie, poplatek je 15NZD, což také není moc. Záleží jen na tom, jak se cítíte, protože od Howden Hut je to ještě kus cesty. Nezapomeňte si koupit lístky dopředu, vzhledem k tomu, že Routeburn Track se řadí mezí Great Walks, v chatách je neustále přítomen ranger, který kontroluje váš booking. Pokud ho nemáte, musíte na místě zaplatit pokutu ve výši poplatku za chatu/kemp zvýšenou o váš věk. Toto platí pro všechny Great Walks, nejen Routeburn Track.

Novy-Zeland-Routeburn-Track-Upper-CaplesNový Zéland | Routeburn Track Upper Caples

Kombinace Routeburn Track a Greenstone/Caples

Novy-Zeland-Routeburn-Routeburn-reka-RouNový Zéland | Routeburn Track, řeka Routeburn River

Druhou možností je zkombinovat trasu Routeburn Track s jednou z dvojice Greenstone Caples. Vzhledem k ceně chat na trase Routeburn Track, bych se přikláněl k možnosti stanování. Na trasách Greenstone a Caples je stanování zdarma, na trase Routeburn potom stojí jedna noc 15 NZD. Výhodou této možnosti je, že se vrátíte téměř [asi 20 km vzdálené] na místé, ze kterého jste vyrazili. V závislosti na počasí, byste měli celý okruh včetně Routeburn Track zvládnout asi za 5 dní volným tempem.

Popis Routeburn Track

Budeme tedy předpokládat, že jste se rozhodli jako většina cestovatelů a budete vyrážet jedním směrem od Routeburn Shelter. Nezapomeňte si zabookovat vstupenky do chat, jedna noc na Routeburn Track vás přijde na 50NZD v chatě, nebo na 15NZD ve stanu. Jak už jsem zmiňoval, pokuty jsou dost vysoké a v chatách je vždy ranger, který vstupenky kontroluje. Pokud máte naspěch, Routeburn Track se dá přejít i za dva dny.

Routeburn Track | Od Routeburn Shelter k Routeburn Falls Hut

Novy-Zeland-Routeburn-Routeburn-Track-1.Nový Zéland | Routeburn Track, údolí Routeburn Flats

8,8 km | 3-4 hodiny První část trasy Routeburn Track je fyzicky nenáročná, povede vás podél zurčící řeky Routeburn, zelenými pastvinami údolí Routeburn Flats. Většina trasy je ukryta v bukovém lese, což se hodí zejména v parném letním dnu. Kousek před chatou Routeburn Flats hut se trasa odděluje a pokračuje dále na Routeburn Falls. Pokud si chcete trochu odpočinout a dát si malou svačinu, chata Routeburn Flats je asi 10 minut chůze. Od chaty Routeburn Flats jsou nádherné pohledy přes louku do otevřeného údolí a zelených planin Routeburn Flats.

Novy-Zeland-Routeburn-Routeburn-Flats-HuNový Zéland | Routeburn, Routeburn Flats Hut

Od Routeburn Flats, track stabilně šplhá vzhůru k chatě Routeburn Falls Hut. Většinou jdete ve stínu lesa a buše. Pod vámi se otvírají krásné pohledy do údolí řeky Routeburn a okolo vás zasněžené vrcholky horských obrů, zejména na jaře. Po cestě přejdete dva visuté lanové mosty. V roce 1994 zničil mohutný sesuv půdy asi 150 metrů dlouhou část trasy Routeburn Track, pozor byste si měli dát zejména po dešti, i tak to bláto docela klouže. V některých místech také hrozí pád kamenů ze stěny nad vámi, měli byste být na pozoru.

Jakmile uslyšíte burácení vodopádu, bude to neklamné znamení, že se blížíte k Routeburn Falls Hut. V době naší návštěvy, v těchto místech stavěli druhou luxusnější chatu pro turisty s průvodcem, přišlo mi to trochu jako paradox, v porovnání s batůžkářskou Routeburn Falls Hut. Už tak se mi zdálo, že jsme na Routeburn Track potkávali na můj vkus až příliš moc lidí. Zdá se mi že Routeburn bude brzy následovat Milford Track a bude se muset zavést systém bookingu, aby nedošlo k jeho přelidnění. Chata Routeburn Falls pojme až 48 spáčů a má ve výbavě plynové vařiče a topení.

Routeburn Track | Od Routeburn Falls k Lake Mackenzie Hut

Novy-Zeland-Routeburn-Track-Lake-MackenzNový Zéland | Routeburn Track, Mackenzie hut

11,3 km | 4-6,5 hodin Od chaty Routeburn Falls trasa stabilně a strmě stoupá až do sedla Harris Saddle. Mějte na paměti, že tato část cesty je exponovaná a to jak dešti, tak slunci. Nepodceňujte horské slunce, a raději se namažte krémem s dostatečným ochranným faktorem. Nešlapejte mimo vyznačenou trasu, nachází se zde řada chráněných rostlin. Od jezera Harris Lake šplhá Routeburn Track strmě až do sedla Harris Saddle. U přístřešku si můžete oddechnout, cesta bude jen klesat.

Novy-Zeland-Routeburn-Routeburn-Track-HaNový Zéland | Routeburn Track

V Harris Saddle si můžete udělat nepovinnou odbočku na vrchol Conical Hill. Je to krátký asi půlhodinový výšlap, na jehož vrcholu vás čekají úžasné pohledy na údolí Hollyford a okolní horské štíty. V dálce uvidíte i odlesky mořské hladiny fjordu Milford Sound. I s návratem by vám tato odbočka neměla trvat více než hodinu.

Z Harris Saddle Routeburn Track jen stabilně klesá až jezeru Mackenzie. Jakmile se přehoupnete přes sedlo, jezero Mackenzie se pod vámi otevře jako zelenomodré oko položené v údolí mezi masivními horskými štíty. Pro takové pohledy stojí za to žít. Chata Mackenzie, případně kemp u jezera Mackenzie, bude pravděpodobně vaším noclehem. Okolo jezera jsou nádherná místa, pokud ještě není tma, věnujte chvíli procházkou po okolí.

Routeburn Track | Od Lake Mackenzie k The Divide

Novy-Zeland-Routeburn-zaveseny-most-precNový Zéland | Routeburn Track

12 km | 4-5 hodin Na závěrečné části Routeburn Track minete několik zajímavých míst, mezi které patří 'The Orchard' - zelená louka s několika stromy, která někomu asi připomínala sad, Earland Falls, impozantní 174 metrů vysoký vodopád, kde se pravděpodobně i trochu namočíte - zejména pokud fouká vítr. U Howden Hut je odbočka, která vás dovede do kempu Lake Howden Campsite a dále do údolí řeky Greenstone. Od chaty Howden Hut vás čeká jen chvilka mírného stoupání a pak už se Routeburn track spouští do údolí k východišti The Divide.

Novy-Zeland-Routeburn-pohled-od-Key-SummNový Zéland | Routeburn Track

Poslední nepovinnou odbočkou z Routeburn Track je výstup na Key Summit, kde vás čekají krásné výhledy do okolí, rašeliniště a poznávací procházka, při které se dozvíte něco o chráněných horských rostlinách. Pokud se chcete na Key Summit vydat, u odbočky si můžete nechat věci a nahoru se vydat nalehko. Odbočka na Key Summit by vám i s návratem na Routeburn Track měla zabrat hodinu a půl. Pokud ještě nemáte dost, na Key Summit se rozhodně vydejte.

letenky | cestování | práce | New Zealand | studium | levné letenky | Nový Zéland

Komentáře ke článku

honza
08. 02. 2015 v 15:55

Dobrý den

rád by jsem s časových důvodů podnikl track jako jednodenní. Která půlka je prosím hezčí ta od Divide nebo z druhé strany?

 

Dekuji za odpověd Honza

honza
08. 02. 2015 v 15:56

jinak vase stranky a hlavne fotky jsou fantastické

05. 02. 2018 v 1:54

 

canada goose outlet

ugg outlet

pandora charms sale clearance

pandora outlet

kate spade handbags

ugg boots clearance

polo ralph lauren outlet

canada goose outlet store

cheap ray ban sunglasses

coach outlet

michael kors outlet clearance

pandora outlet

coach outlet

canada goose jackets

ugg outlet

prada outlet online

canada goose jackets

coach outlet online

ralph lauren

cheap ray ban

true religion outlet online

canada goose outlet

yeezy boost

ralph lauren polo

ralph lauren

mulberry outlet

ugg boots clearance

mbt shoes

canada goose outlet

ed hardy clothing

coach factory outlet

polo outlet

pandora outlet

ralph lauren shirts

giuseppe zanotti shoes

true religion outlet

pandora outlet online

moncler outlet

tory burch outlet

cheap mlb jerseys

polo ralph lauren

mulberry sale

michael kors outlet

ray ban sunglasse

ugg outlet

christian louboutin outlet

christian louboutin

coach outlet

polo outlet

coach factory outlet

christian louboutin shoes

christian louboutin outlet

cheap ugg boots

tory burch handbags

uggs outlet

oakley sunglasses

polo ralph lauren outlet

oakley sunglasses wholesale

polo ralph lauren

lebron shoes

ralph lauren polo

pandora jewelry outlet

michael kors outlet clearance

canada goose outlet online

oakley sunglasses

kate spade bags

yeezy boost 350 v2

michael kors outlet store

michael kors outlet

air jordan shoes

michael kors handbags

coach outlet online coach factory outlet

lacoste outlet

polo shirts

canada goose outlet

kate spade outlet store

oakley sunglasses

polo ralph lauren outlet online

cheap ray ban sunglasses

pandora jewelry outlet

kate spade sale

cheap nhl jerseys

canada goose jackets

cheap jordans

adidas outlet

fred perry clothing

mlb jerseys wholesale

canada goose jackets

canada goose jackets

canada goose jackets

adidas yeezy shoes

uggs outlet

clarks outlet

christian louboutin shoes

longchamp bags

polo ralph lauren outlet online

cheap ugg boots

nfl jerseys

ugg boots clearance

mulberry bags

coach factory outlet

christian louboutin sale

christian louboutin outlet

michael kors handbags

uggs outlet

nike air max

adidas yeezy shoes

canada goose

michael kors outlet

canada goose

yeezy shoes

ugg outlet

coach outlet online

adidas nmd

uggs outlet store

pandora charms outlet

adidas yeezy shoes

pandora charms

coach outlet store online

ugg boots clearance

mulberry sale

ralph lauren outlet

ralph lauren outlet

nike shoes

oakley sunglasses

nike shoes on sale

michael kors outlet clearance

cheap snapbacks

ugg boots clearance

canada goose outlet

canada goose outlet

ray ban sunglasse

mcm bag

michael kors outlet

canada goose outlet

oakley sunglasses

adidas yeezy boost

canada goose outlet

true religion outlet store

michael kors outlet online

ugg outlet

polo ralph lauren outlet

canada goose outlet

canada goose outlet

ugg outlet store

michael kors outlet

ugg outlet

michael kors outlet online

michael kors outlet store

coach outlet

ugg boots outlet

michael kors outlet

mulberry handbags

canada goose jackets sale

michael kors outlet online

canada goose outlet

canada goose outlet

michael kors outlet

mont blanc outlet

ugg outlet

cheap ugg boots

cheap jordan shoes

michael kors handbags clearance

polo ralph lauren

christian louboutin outlet

ugg outlet

mbt shoes

cheap authentic nba jerseys

ralph lauren

mont blanc pens for sale

nike outlet

canada goose jackets

canada goose outlet store

polo outlet

canada goose uk

michael kors outlet

coach factory outlet

ralph lauren shirts

canada goose outlet

coach outlet

uggs outlet

christian louboutin outlet

michael kors handbags

cheap uggs

pandora charms outlet

michael kors outlet

fitflops sale

uggs outlet

christian louboutin shoes

oakley sunglasses

cheap nfl jerseys

fitflops sale clearance

ugg boots

kate spade

ugg boots clearance

moncler jackets

polo ralph lauren

adidas ultra boost

mulberry outlet

ralph lauren outlet

yaoxuemei20180205dsacdascdsa

 

08. 04. 2018 v 8:29

 abc20180408

louboutin shoes

 

moncler outlet online

 

valentino outlet

 

pandora charms outlet

 

timberland shoes

 

nike outlet online

 

cheap jordans free shipping

 

longchamp sale

 

oakley sunglasses outlet

 

canada goose

 

moncler coats

 

air max

 

louboutin outlet

 

adidas yeezy

 

adidas nmd r1

 

fitflops uk

 

pandora charms sale clearance

 

coach factory outlet online

 

coach factory outlet

 

adidas nmd r1

 

nike air max 2018

 

coach outlet online

 

coach outlet store

 

adidas yeezy boost

 

polo ralph lauren

 

ecco outlet

 

coach outlet store online clearance

 

polo ralph lauren outlet online

 

canada goose sale

 

valentino

 

rolex replica watches

 

burberry outlet online

 

cheap air jordans

 

timberland outlet

 

kate spade outlet

 

canada goose sale

 

moncler sale

 

burberry handbags

 

michael kors uk

 

pandora charms

 

fitflop shoes

 

pandora jewelry

 

ugg boots women

 

ray bans

 

canada goose jackets

 

ugg outlet store

 

mbt

 

adidas nmd r1

 

nike air max 2018

 

pandora charms outlet

 

air max

 

ralph lauren outlet online

 

coach factory outlet online

 

ralph lauren uk

 

fitflop sandals

 

fitflops sale

 

pandora jewelry outlet

 

canada goose outlet store

 

fitflop sandals

 

coach outlet online

 

toms shoes

 

supra for sale

 

canada goose sale

 

adidas sneakers

 

moncler jackets

 

ugg outlet online

 

cheap jordans

 

coach outlet store

 

polo ralph lauren outlet

 

supreme shirts

 

ray ban sunglasses outlet

 

michael kors

 

polo ralph lauren

 

timberland boots

 

uggs

 

michael kors outlet online

 

canada goose coats

 

polo ralph lauren outlet

 

coach outlet online

 

new balance outlet store

 

louboutin outlet

 

louis vuitton factory outlet

 

prada outlet online

 

tory burch shoes

 

christian louboutin shoes

 

michael kors outlet online

 

cheap air jordans

 

red bottom

 

ferragamo outlet

 

mulberry

 

adidas yeezy shoes

 

adidas superstar shoes

 

canada goose jackets

 

coach factorty outlet online

 

yeezy boost 350

 

kate spade outlet online

 

hermes bags

 

air max

 

louis vuitton outlet store

 

coach factory outlet

 

kate spade outlet online

 

toms outlet store

 

coach outlet online

 

jordans

 

moncler jackets

 

michael kors outlet store

 

cheap nike shoes

 

birkenstock outlet store

 

air jordan retro

 

air jordan shoes

 

christian louboutin shoes

 

oakey sunglasses outlet store

 

adidas yeezy boost

 

mont blanc pen

 

supreme shirts

 

michael kors outlet store

 

adidas yeezy boost 350

 

birkenstock outlet

 

coach factory outlet online

 

michael kors outlet store

 

polo ralph lauren outlet

 

pandora charms sale clearance

 

timberland outlet

 

oakley sunglasses wholesale

 

the north face jackets

 

coach outlet online

 

canada goose coats

 

discount ray ban sunglasses

 

coach factory outlet

 

abercrombie kids

 

tods shoes

 

bottes ugg

 

coach outlet store online

 

nmd adidas

 

kate spade outlet online

 

coach outlet store

 

birkenstock shoes

 

michael kors outlet

 

tory burch outlet online

 

ugg boots

 

ralph lauren

 

michael kors canada

 

cheap jordan shoes

 

pandora jewelry store

 

canada goose coats

 

moncler coats

 

michael kors outlet online

 

moncler outlet online

 

salvatore ferragamo shoes

 

coach outlet online

 

michael kors outlet

 

michael kors bags

 

cheap jordans for sale

 

nike huarache shoes

 

cheap nfl jerseys wholesale

 

michael kors outlet clearance

 

nike air max 90

 

ugg boots

 

michael kors outlet store

 

coach outlet online

 

coach factory outlet online

 

canada goose jackets

 

louis vuitton outlet

 

new balance outlet

 

coach outlet online

 

timberland outlet store

 

cheap jordan shoes

 

michael kors outlet store

 

canada goose jackets

 

yeezy boost 350

 

kate spade handbags

 

moncler uk

 

philipp plein

 

mulberry uk

 

supreme clothing

 

fred perry polo shirts

 

nike outlet store

 

birkenstock shoes outlet

 

louis vuitton outlet

 

mlb jerseys

 

uggs outlet

 

coach outlet

 

nike air max 97

 

adidas outlet store

 

mcm bags

 

moncler outlet online

 

ugg sale

 

nike outlet

 

hermes bag

 

moncler uk

 

red bottom heels

 

fitflops sale clearance

 

canada goose jackets

 

discount oakley sunglasses

 

yeezy shoes

 

jordan shoes

 

mlb jerseys wholesale

 

adidas outlet online

 

ugg boots

 

puma outlet

 

rolex replica watches for sale

 

coach factory outlet

 

adidas store

 

cheap jordan shoes

 

ralph lauren outlet online

 

ralph lauren sale

 

nmd adidas

 

adidas outlet online

 

pandora jewelry outlet

 

nike sneakers

 

michael kors bags

 

yeezy boost 350

 

gucci outlet

 

ralph lauren uk

 

pandora charms uk

 

ray ban sunglasses sale

 

cheap ugg boots

 

nike zoom

 

canada goose sale

 

adidas shoes

 

adidas yeezy boost

 

michael kors handbags

 

valentino outlet

 

pandora charms sale

 

nike outlet store

 

jordan shoes for sale

 

canada goose jackets

 

converse all star

 

hermes bags

 

kate spade outlet

 

ugg canada

 

coach outlet online

 

ralph lauren uk

 

longchamp bags

 

pandora charms

 

air max 90

 

nike air max 2019

 

hollister sale

 

longchamp outlet store

 

ralph lauren outlet online

 

uggs outlet

 

birkin handbags

 

michael kors

 

michael kors outlet store

 

ray ban sunglasses outlet

 

nike air max uk

 

adidas nmd runner

 

kate spade outlet online

 

pandora jewelry

 

christian louboutin shoes

 

fitflops sale

 

moncler

 

pandora outlet

 

mcm outlet store

 

kate spade handbags

 

nike outlet online

 

michael kors outlet online

 

polo ralph lauren outlet

 

birkenstock sale

 

michael kors outlet clearance

 

hermens

 

ugg outlet store

 

birkenstock outlet store

 

cheap oakley sunglasses

 

oakley sunglasses outlet

 

fitflops sale clearance

 

oakey sunglasses outlet

 

pandora outlet

 

cheap ray ban sunglasses

 

fred perry outlet

 

air jordans

 

canada goose jackets

 

pandora sale clearance

 

discount oakley sunglasses

 

canada goose jackets

 

discount oakley sunglasses

 

coach outlet online

 

durant shoes

 

coach factory outlet online

 

coach outlet store online

 

toms outlet online

 

coach outlet online

 

ugg boots outlet

 

cheap oakley sunglasses

 

birkenstock uk

 

tiffany and co outlet

 

cheap jordan shoes

 

kate spade outlet

 

polo ralph lauren outlet

 

canada goose jackets

 

pandora charms

 

canada goose jackets

 

ralph lauren

 

mlb jerseys cheap

 

fitflop uk

 

coach factory outlet online

 

ralph lauren uk

 

harden vol 1

 

ugg boots sale

 

ralph lauren outlet online

 

tiffany outlet

 

ugg outlet

 

birkenstock uk

 

oakley sunglasses outlet

 

fitflops sale

 

ferragamo shoes

 

yeezy shoes

 

pandora charms sale

 

salvatore ferragamo outlet

 

cheap oakley sunglasses

 

adidas ultra boost

 

pandora charms sale clearance uk

 

nike running shoes

 

moncler sale

 

kobe shoes

 

cheap ray ban sunglasses

 

coach factory outlet online

 

canada goose

 

birkenstock sandals

 

fitflop shoes

 

skechers outlet

 

reebok outlet

 

coach outlet store online

 

pandora charms sale clearance

 

canada goose

 

moncler pas cher

 

nike air max 97

 

coach factory outlet online

 

nike outlet store online

 

canada goose jackets uk

 

tory burch outlet online

 

michael kors outlet online

 

christian louboutin shoes

 

vans outlet

 

cheap jordan shoes

 

nike sneakers

 

coach outlet online

 

red bottoms

 

coach factory outlet

 

adidas outlet store

 

canada goose

 

hollister clothing

 

polo ralph lauren outlet online

 

adidas outlet

 

ralph lauren outlet

 

coach outlet online

 

adidas outlet online

 

nike shoes outlet

 

pandora rings

 

nba jerseys cheap

 

asics outlet

 

supreme uk

 

michael kors outlet online

 

adidas superstars

 

mont blanc pens

 

kate spade outlet online

 

polo ralph lauren outlet online

 

coach outlet online

 

ralph lauren outlet online

 

cheap jordans

 

gucci outlet online

 

birkenstock outlet online

 

coach factory outlet online

 

coach outlet online

 

ralph lauren outlet

 

coach outlet store online

 

mbt

 

hollister clothing store

 

ugg canada

 

tory burch handbags

 

canada goose sale

 

kate spade outlet store

 

michael kors outlet clearance

 

mulberry outlet uk

 

pandora jewelry

 

canada goose parka

 

louboutin shoes

 

retro 11

 

christian louboutin sale

 

timberland boots outlet

 

michael kors outlet clearance

 

nba jerseys wholesale

 

abercrombie and fitch canada

 

louis vuitton outlet online

 

pandora charms outlet

 

nike outlet

 

north face outlet

 

coach outlet online

 

nfl jerseys

 

louis vuitton outlet online

 

moncler outlet online

 

canada goose coats

 

michael kors outlet online

 

cheap oakley sunglasses

 

cheap jordan shoes

 

fitflop uk

 

cheap air jordans

 

ecco shoes for women

 

pandora jewelry

 

philipp plein outlet

 

mlb jerseys cheap

 

louis vuitton handbags

 

coach factory outlet

 

adidas nmd r1

 

ralph lauren sale clearance uk

 

michael kors

 

uggs outlet

 

adidas originals

 

coach outlet online

 

hermes handbags

 

pandora uk

 

gucci outlet online

 

the north face outlet

 

air max shoes

 

converse outlet

 

vans outlet store

 

prada shoes

 

cheap oakley sunglasses

 

nike shoes

 

oakley sunglasses for women

 

canada goose jackets

 

nfl jerseys

 

coach outlet canada

 

coach factory outlet online

 

mbt shoes sale

 

cheap jordan shoes

 

moncler jacket

 

birkenstock outlet

 

pandora charms outlet

 

yeezy shoes

 

longchamp outlet

 

coach factorty outlet online

 

ugg outlet online

 

air max outlet

 

ray ban sunglasses discount

 

canada goose jackets

 

canada goose

 

canada goose jacket

 

coach outlet online

 

tiffany and co jewelry

 

ugg boots

 

michael kors outlet store

 

supra for sale

 

birkenstock sale

 

adidas campus shoes

 

pandora charms sale clearance

 

michael kors outlet online

 

ralph lauren outlet

 

adidas yeezy

 

michael kors outlet store

 

tory burch outlet store

 

canada goose jackets

 

coach factory outlet online

 

mulberry handbags

 

kate spade handbags

 

cheap air max

 

yeezy boost

 

polo outlet online

 

oakley sunglasses outlet

 

ray ban glasses

 

ugg boots

 

nike outlet store

 

louis vuitton factory outlet

 

yeezy boost 350

 

air jordan shoes

abc20180408

ass 

chenlixiang
20. 04. 2018 v 2:04

2018.4.20chenlixiang

jordan 1

air max 2018

cartier bracelet

softball bats

jordan 5

bijoux swarovski

air max plus

pandora jewelry

ray ban

salomon shoes

adidas trainers uk

converse

jordan

ralph lauren outlet

sac vanessa bruno

blazer nike

louboutin pas cher

christian louboutin

adidas outlet store

occhiali oakley

sac longchamp

michael kors uk

new balance

nike air max

yeezy shoe

ray ban sunglasses

converse

jordan pas cher

air max

england world cup jersey

weitzman shoes

ed hardy

hermes birkin bag

longchamp handbags

burberry

mac cosmetics

michael kors

ralph lauren

supra shoes

montre homme

five finger shoes

oakley pas cher

air force

nike blazer

fitflops

nike shoes

jordan

longchamp outlet

yves saint laurent

pandora charms

dolce and gabbana

longchamp

chrome hearts jewelry

cheap basketball shoes

converse chuck taylor

mac cosmetics outlet

air max 95

nike pas cher

coach factory outlet

true religion jeans

lunette ray ban

instyler

hilfiger outlet

jordan 4

beats headphones

guess canada

adidas slides

replica watches

polo ralph lauren

ray ban

nike air

ferragamo

balance shoes

marc by marc jacobs

nike soccer shoes

lebron shoes

jordan

nike air max 2017

iphone x case

nike free run

tory burch

converse uk

timberland pas cher

supra shoes

cheap oakley sunglasses

lebron 11

reebok shoes

converse all stars

nike air max

cheap jerseys

air force

mulberry

nike factory outlet

jordans

fitflop

herve leger dresses

true religion

timberland

france world cup jersey

beats headphones

2018.4.20chenlixiang232322232222d

 

02. 05. 2018 v 5:31

 gtrr

cheap ray ban sunglasses

michael kors outlet clearance

canada goose jackets

ralph lauren pas cher

kate spade outlet

fred perry

snapbacks wholesale

michael kors outlet online

mont blanc

asics shoes

pandora outlet

canada goose

oakley sunglasses wholesale

pandora charms

mulberry outlet

oakley sunglasses wholesale

adidas outlet

pandora jewelry

michael kors outlet online

ugg boots clearance

coach outlet online

nfl jerseys

pandora jewelry

polo outlet

moncler jackets

canada goose outlet store

rolex watches for sale

pandora jewelry

coach outlet

pandora charms sale clearance

michael kors outlet

michael kors outlet

ralph lauren uk

kate spade outlet

ugg outlet

ugg boots canada

canada goose

jordan retro shoes

canada goose outlet store

ugg,uggs,uggs canada

pandora charms

pandora outlet

pandora charms

air jordan 4

michael kors outlet clearance

michael kors outlet clearance

coach outlet online

kate spade handbags

ralph lauren shirts

ralph lauren polo shirts

canada goose jackets

coach outlet

coach outlet online

ed hardy jeans

nfl jerseys wholesale

coach outlet

cheap ugg boots

moncler outlet

nike factory outlet

ugg boots clearance

kate spade

yeezy boost

lacoste shoes

cheap nfl jerseys

oakley sunglasses wholesale

canada goose outlet online

ray ban sunglasses

coach outlet online

coach outlet online

christian louboutin shoes

ralph lauren

valentino outlet store

coach outlet

coach outlet

true religion outlet

ugg boots

canada goose outlet store

cheap ugg boots

coach outlet store online

true religion outlet

pandora charms sale clearance

ray ban wayfarer

nhl jerseys for sale

pandora jewelry outlet

cheap ray bans sunglasses

canada goose jackets canada

canada goose uk

michael kors outlet clearance

canada goose outlet store

pandora outlet

fred perry shirts

true religion

pandora charms

pandora charms

ugg boots clearance

nike outlet store

canada goose outlet

rolex watches

canada goose

canada goose outlet

cheap mlb jerseys

true religion

jordan retro

true religion outlet

pandora jewelry outlet

cheap oakley sunglasses

coach outlet online

pandora jewelry

moncler jackets

nmd adidas

polo shirts

coach outlet

coach outlet

ralph lauren polo

canada goose jackets

canada goose jackets

cheap jordans

lacoste clothing

lacoste shirts

coach outlet

pandora charms

pandora charms

michael kors outlet

jordan shoes

christian louboutin uk

canada goose uk

cheap nfl jerseys

nfl jerseys

polo outlet

ugg boots clearance

polo ralph lauren outlet

coach outlet online

nike shoes

michael kors outlet

adidas outlet online

nike outlet

asics running shoes

ray ban sunglasses outlet

kate spade handbags

coach outlet online

kate spade outlet

ralph lauren polo

fitflops shoes

canada goose uk

ray ban sunglasses

michael kors outlet online

coach outlet online

coach factory outlet

coach outlet

coach outlet online

ugg boots clearance

christian louboutin outlet

birkenstock sandals

coach outlet online

polo ralph lauren

air jordan 4 retro

ralph lauren outlet

canada goose

michael kors outlet clearance

mulberry handbags

michael kors outlet online

pandora outlet

michael kors outlet clearance

louis vuitton outlet online

michael kors outlet clearance

moncler coats

cheap oakley sunglasses

hermes outlet

oakley sunglasses

adidas outlet

cheap air jordan

fitflops sale clearance

nike shoes

ray ban sunglasses

ugg boots

polo ralph lauren

ralph lauren uk

cheap jerseys

nike air ma 90

coach outlet

ferragamo shoes

adidas yeezy

uggs outlet

coach factory outlet

canada goose coats

coach outlet online

canada goose

adidas nmd

nike outlet online

ed hardy clothing

polo ralph lauren

louis vuitton

canada goose

coach outlet store online

canada goose outlet online

coach factory outlet

moncler coats

pandora jewelry

yaoxuemei20180502

08. 05. 2018 v 14:56
The watchs 45-mm case is made of satin-finished Replica Breitling and polished titanium and is engraved with B¨¹chi¡¯s signature Replica Watches geometric lines and shapes. The design motif continues seamlessly into the black calfskin strap, which is sewed onto rubber and hot-stamped in a gradient from black to gray. Replica hublot watches The rubber interior of the strap is also engraved with a Sang Bleu logo
11. 05. 2018 v 5:50

20180511 xiaoou15

ralph lauren outlet online

canada goose uk

true religion jeans sale

ralph lauren polo shirts

ralph lauren outlet

jordan shoes

lacoste outlet

canada goose outlet store

coach outlet online

fitflops

michael kors

ugg boots

michael kors outlet clearance

polo outlets factory store

coach outlet

supra shoes sale

uggs outlet

ugg boots clearance

tory burch outlet

uggs outlet

pandora jewelry

burberry outlet online

true religion jeans

christian louboutin sale

uggs canada

swarovski crystal

cheap oakley sunglasses

true religion outlet

pandora jewelry

kobe shoes

coach outlet online

nike nba jerseys

michael kors outlet

jordan shoes

jordan 4

manolo blahnik outlet

cheap basketball shoes

mbt outlet

michael kors handbags

ugg outlet online

manolo blahnik

coach factory outlet

canada goose jackets outlet

ugg boots on sale

air jordan shoes

mulberry outlet

cheap ray ban sunglasses

pacers jerseys

cheap ray ban sunglasses

michael kors handbags

mont blanc outlet

oakley sunglasses wholesale

uggs outlet

tory burch outlet online

coach outlet online

canada goose outlet

michael kors outlet online

kobe 9 elite

air max 90

canada goose

ugg outlet

longchamp outlet

air jordan shoes

oakley sunglasses

ugg outlets

ugg outlet

air jordan shoes

polo shirts

air jordan shoes

ferragamo outlet

oakley sunglasses

prada outlet online

coach outlet

air jordan shoes

michael kors outlet online

michael kors outlet clearance

canada goose outlet online

air jordan shoes

golden state warriors

canada goose jackets

ralph lauren outlet

oakley sunglasses wholesale

coach outlet store online

cleveland cavaliers jerseys

christian louboutin shoes

mavericks jerseys

puma shoes

michael kors outlet clearance

ugg boots

lacoste soldes

michael kors bags

true religion jeans for men

coach outlet

coach outlet

michael kors outlet

soccer cleats

kobe shoes

pandora charms sale clearance

true religion jeans

links of london

fitflops

polo ralph lauren

uggs outlet

ugg boots

uggs clearance

ray ban sunglasses

ferragamo outlet

fitflops sandals

reebok shoes

coach outlet online coach factory outlet

michael kors handbags

hermes online

christian louboutin shoes

michael kors outlet store

moncler outlet

adidas outlet store

pandora charms sale clearance

nike shoes on sale

air max shoes

coach factory outlet

canada goose coats

ferragamo shoes

giuseppe zanotti outlet

adidas nmd

christian louboutin shoes

pandora charms

polo ralph lauren

off white outlet

pandora charms

moncler

nike shoes outlet

cheap mlb jerseys

uggs outlet

tory burch outlet

louboutin shoes

michael kors outlet

pandora charms

nba jerseys wholesale

pandora jewelry

coach factory outlet

hermes birkin bag

oakley sunglasses sale

birkenstock sandals

christian louboutin outlet

canada goose jackets

polo ralph lauren

true religion jeans

clippers jerseys

uggs outlet

air max 90

cheap jordan shoes

tory burch outlet online

cheap jordans

nobis jackets

longchamp outlet

christian louboutin sale

futbol baratas

polo ralph lauren outlet

michael kors outlet store

ralph lauren outlet

michael kors outlet clearance

oakley sunglasses

ray ban sunglasses outlet

coach outlet store online

polo ralph lauren

nike air huarache

ray ban sunglasses outlet

fitflops sale clearance

michael kors outlet online

coach outlet

ugg boots

michael kors outlet

coach outlet online

michael kors outlet

lacoste polo

true religion jeans

herve leger outlet

burberry outlet stores

foamposite shoes

michael kors uk

michael kors outlet online

longchamp solde

cheap oakley sunglasses

canada goose outlet online

michael kors outlet online

ralph lauren polo

canada goose jackets

birkenstock shoes

canada goose outlet store

cheap ray ban sunglasses

ferragamo shoes

michael kors outlet online

michael kors outlet clearance

denver broncos jersey

canada goose outlet

cheap oakley sunglasses

celtics jerseys

manolo blahnik outlet

canada goose jackets

tory burch outlet

true religion outlet store

stephen curry shoes

coach factory outlet

swarovski uk

coach factory outlet

ugg outlet

canada goose

oakley sunglasses wholesale

air huarache

coach factory outlet

moncler outlet

ralph lauren outlet

air max 90

cheap oakley sunglasses

ralph lauren

swarovski outlet

mulberry uk

coach outlet online

swarovski outlet

cazal sunglasses

michael kors outlet online

coach outlet online

ray-ban sunglasses

michael kors outlet clearance

michael kors

cheap ray ban sunglasses

coach outlet clearance

adidas store

air jordan shoes

uggs

true religion outlet uk

coach outlet store online

new balance outlet

coach outlet store online

cheap ray bans

michael kors outlet online

nba jerseys

ugg boots

longchamp pas cher

cheap oakley sunglasses

coach handbags outlet

canada goose parka

cheap jordans for sale

polo ralph lauren

cheap jordan shoes

cheap oakley sunglasses

true religion outlet

michael kors outlet

coach outlet online

cheap nba jerseys

ralph lauren factory store

pandora charms

blackhawks jerseys

nba jerseys

true religion jeans

coach outlet

new balance shoes

coach outlet online

ugg boots clearance

adidas trainers

mulberry handbags

pandora charms

michael kors outlet online

canada goose jackets

canada goose jackets

canada goose jackets

yeezy boost

coach outlet

trailblazers jerseys

oakley sunglasses

canada goose outlet sale

pandora outlet

nhl jerseys

oakley sunglasses wholesale

michael kors outlet online

coach outlet

canada goose jackets

mulberry handbags

michael kors

barbour outlet

true religion jeans sale

longchamp outlet store

coach outlet

prada bags

nfl jerseys wholesale

canada goose outlet

ugg boots

ugg outlet

christian louboutin

oakley sunglasses wholesale

bucks jerseys

birkenstock outlet

supreme clothing

fitflops sale clearance

canada goose jackets

canada goose jackets

valentino outlet

coach factory outlet

polo ralph lauren outlet

swarovski outlet

kate spade outlet

pandora jewelry

mulberry bags

michael kors outlet clearance

air max 2015

tory burch outlet store

polo ralph lauren shirts

ugg outlet

pandora outlet

polo outlet

coach outlet store online clearances

san antonio spurs

pandora charms

cheap jordan shoes

air jordan shoes

pandora charms sale clearance

moncler outlet online

mulberry outlet,mulberry handbags outlet

canada goose jackets sale

michael kors outlet online

ugg outlet

nike shoes

oakley sunglasses

coach outlet online

ray-ban sunglasses

fitflops shoes

coach outlet store

ugg outlet

christian louboutin sale

christian louboutin

air jordan release dates

pandora outlet

canada goose jackets

christian louboutin

polo ralph lauren

air max uk

canada goose outlet

michael kors outlet clearance

uggs outlet

ugg boots

lakers jerseys

coach outlet online

burberry outlet

coach outlet store online

michael kors outlet stores

coach factory outlet

coach outlet

coach outlet

polo ralph lauren outlet

ray ban sunglasses on sale

cheap jordans

ugg outlet

ugg outlet online

yeezy boost

michael kors outlet clearance

michael kors outlet online

nhl jerseys

ysl outlet online

nike factory store

nike air max 2017

cheap ugg boots

cheap jordan shoes

ugg boots

polo ralph lauren

michael kors outlet clearance

adidas outlet store

jordan shoes

birkenstock shoes

ralph lauren polo

coach outlet

ray ban sunglasses outlet

supreme clothing uk

mulberry bags

oakley sunglasses

pandora outlet

coach outlet

bulls jerseys

ralph lauren polo shirts

cheap mlb jerseys

canada goose outlet store

off white

michael kors outlet online

ralph lauren uk

christian louboutin

ugg boots clearance

ray ban sunglasses

michael kors outlet

coach outlet store online

cheap nfl jerseys

oakley sunglasses wholesale

moncler jackets

adidas nmd r1

moncler jackets

michael kors uk

fitflops sale

uggs outlet

true religion outlet

ray ban sunglasses

pandora charms

tory burch handbags

true religion jeans

cheap nba jerseys

coach factory outlet

lacoste polo shirts

michael kors outlet clearance

cheap ray ban sunglasses

uggs outlet

nba jerseys

christian louboutin sale

coach outlet store online

asics running shoe

tory burch sandals

pandora charms sale clearance

ugg outlet

adidas outlet

cheap jordan shoes

canada goose outlet

michael kors outlet

polo outlet

camisetas futbol baratas

cheap jordans

ferragamo shoes

longchamp handbags

nike outlet store

longchamp outlet online

pandora outlet

michael kors outlet clearance

longchamp pliage

canada goose

ray ban sunglasses

chrome hearts clothing

michael kors outlet

michael kors outlet

coach factory outlet

wizards jerseys

cheap oakley sunglasses

air jordan shoes

adidas outlet

fitflops shoes

ugg outlet online

ray ban sunglasses

tory burch outlet stores

polo outlet online

cheap nhl jerseys

coach factory outlet

michael kors outlet online

burberry outlet store

mizuno shoes

tory burch handbags

2018 world cup jerseys

ugg outlet

michael kors outlet clearance

ray ban sunglasses outlet

adidas wings

ugg outlet

soccer jerseys

pandora charms

polo pas cher

canada goose outlet

 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,210 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 7 návštěvníků online