Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Wai-o-tapu, termální údolí se skvělým marketingem

Pokud jste na Nový Zéland přijeli se záměrem prozkoumat projevy vulkanické činnosti a nemáte mnoho času, termální park Wai-o-Tapu vám nabídne příjemný mix všech přírodních termálních aktivit na jednom místě. Pokud jen projíždíte, Wai-o-tapu zvládnete projít za hodinu. Pokud vás však tyto přírodní divy zaujmou, počítejte s tím, že zde strávíte odpoledne. Každopádně, podle našeho názoru se jedná o jednu z nejhezčích ukázek sopečných projevů na Novém Zélandu.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-gNový Zéland, Wai-0-Tapu, sytě zelenožluté jezero Ngakoro

Oblast Wai-o-Tapu [posvátné vody] se nachází asi 30 kilometrů od Rotorua směrem po silnici na Taupo. Tisíce let geotermální činnosti, vytvořily v této oblasti podle našeho názoru nejkrásnější geotermální úkazy na Novém Zélandu. Zvláště za krásného a slunečného dne si budete moci vychutnat hru barev, které vytvořily nejrůznější chemické sloučeniny vulkanického původu. Pokud se chcete seznámit s geotermální činností Nového Zélandu a nemáte moc času, Wai-o-Tapu vám nabídne všechno v jednom. V geotermální zemi zázraků, Wai-o-tapu najdete největší jezírko s bublajícím bahnem, spoustu síry, úžasnou vůni geotermálních plynů, spoustu čmoudíků a barviček a samozřejmě také věhlasný gejzír Lady Knox.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-gNový Zéland, Wai-0-Tapu, hra barev a světel

Oblast Wai-O-Tapu byla vyhlášena přírodní rezervací v eroce 1931, ale její geotermální aktivita a úkazy přitahují návštěvníky a obdivovatele mnohem déle. V místech, kde se nyní nachází veřejnosti zdarma přístupné bahenní jezírko existovala před rokem 1920 velká bahenní sopka, která byla bohužel zničena erozí.

Přes údolí Wai-o-Tapu vede zpevněná trasa, v neschůdných místech jsou vybudovány schody nebo boardwalk. U každého zajímavého úkazu je podrobná tabulka s popisem geologického vzniku a s důkladným popisem. Ani v případě, že nejste vyloženými milovníky síry nebo vulkanických geotermálních projevů vás Wai-O-Tapu nezklame. Geotermální aktivita k Novému Zélandu patří a proto by měl Wai-O-Tapu do svého itineráře zařadit každý návštěvník. V případě že se nebudete moc zdržovat focením a obdivováním geotermálních úkazů vám návštěva Wai-O-Tapu zabere slabé dvě hodinky.

Mapa geotermálního údolí Wai-O-Tapu

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-W

A co vás ve Wai-O-Tapu čeká?

Bahenní jezírka Mud Pools

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-gNový Zéland, Wai-O-Tapu, bahenní jezírko
Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-gNový Zéland, Wai-O-Tapu

Jak už bylo zmíněno, bahenní jezírka můžete obdivovat bez placení. Nachází se nedaleko parkoviště, asi 500 metrů od návštěvnického centra. Bahenní jezírko ve Wai-O-Tapu, které nemá na Novém Zélandu obdoby je nádhernou ukázkou přírodní síly a nabízí úžasné podhledy na vulkanické plyny probublávající řídkým sopečným bahnem. Bylo to možná způsobeno tím, že v našich končinách nic podobného nenajdete, ale my se prostě od té nádherné přírodní podívané nemohli odtrhnout. Výrony vulkanických plynů doprovázejí skvělé zvukové efekty bublání a pleskání. Dávejte ale pozor, občas je erupce tak silná, že sopečné bahno vystříkne až na přilehlou vyhlídku! A také si dejte pozor, abyste konsternováni bublajícím bahýnkem, nepropásli výtrysk gejzíru Lady Knox, který je každý den v 10:15.

Gejzír Lady Knox

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-gNový Zéland, Wai-O-Tapu, Gejzír Lady Knox

Gejzír Lady Knox je další skvělou ukázkou geotermální aktivity Nového Zélandu. Gejzír byl náhodně objeven skupinou trestanců, kteří využívali horkou termální vodu k praní oblečení. Jeden z nich náhodou upustil kousek mýdla pukliny v zemi a výsledkem byl gejzír, který tryská až do výše 20 metrů. Geologicky se gejzír skládá ze dvou komor, spodní komora obsahuje vodu přehřátou geotermální aktivitou, zatímco druhá obsahuje vodu studenou. Poté co je do komory vržen kousek přírodního mýdla, nastane reakce, jejímž výsledkem je již zmiňovaný gejzír. Není to tedy přírodní gejzír v pravém slova smyslu, ale za vidění to stojí.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-gWai-O-Tapu, Gejzír Lady Knox

Gejzír byl pojmenován podle dcery patnáctého guvernéra Nového Zélandu, Lady Constance Knox. Show začíná každý den v 10:15, přičemž moderátor nejdříve krátce vysvětlí vznik gejzíru a jeho geologickou strukturu, načež vrhne do pukliny kousek mýdla. V závislosti na hladině podzemí vody, která je ovlivněna počasím a srážkami, vytryskne gejzír až do výše 20 metrů. Délka výtrysku je přibližně hodinu, jeho délka, je však také ovlivněna počasím a hladinou spodní vody.

Kráterové jezírko Champagne Pool

Champagne Pool je další unikátní podívanou v geotermálním parku Wai-O-Tapu. Pokud jste Nový Zéland navštívili, zaručeně jste se setkali s fotografií modrozeleného jezírka s oranžovými okraji, ostře kontrastujícího s šedou barvou okolního křemičitého povrchu. Tím kouřícím jezírkem bylo právě Champagne Pool v geotermálním parku Wai-o-Tapu.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-gNový Zéland, Wai-O-Tapu, Champagne Pool

Geologicky je Champagne Pool vlastně mladíkem, vzniklo před nějakými 900 lety jako hydrotermální erupce. Hloubka Champagne Pool je 62 metrů, obsahuje 50.000 m³ vody a průměr jeho kráteru je 63 metrů. Na dně Champagne Pool je voda díky geotermální aktivitě přehřátá na 260 stupňů a odspodu je neustále sycena výronem oxidu uhličitého. Ten také dodává Champagne Pool jeho charakteristické bublinky, díky nimž dostal svůj název. Oranžové okraje kráteru způsobují různé chemické sloučeniny [pro chemiky - stibnit (Sb2S3)]

Kromě zmiňovaných atrakcí, nabízí Wai-O-Tapu spoustu více či méně zajímavých míst, zmíním třeba Artistovu paletu, která je opět díky chemickým sloučeninám různobarevně barevná, jedovatě zelené Ngakoro, nebo ďáblovu koupelnu, jejíž voda má sytě žlutozelenou barvu.

Kde přespat při cestě na Wai-O-Tapu

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-kNový Zéland, jezero Rerewhakaaitu

Pokud si chcete po příjemně stráveném odpoledni trochu zarelaxovat, doporučujeme vám zajet si do Waikite Valley, které najdete asi deset km od Wai-O-Tapu, a které skrývá venkovní termální koupaliště. Vstupné se samozřejmě platí, ale pokud se rozhodnete strávit tady noc, k dispozici jsou pokoje, nebo kemp. Informace a aktuální ceník naleznete na oficiálním webu termálních pramenů Waikite Valley. Počítejte s cenou okolo 15NZD za osobu na noc. Při využití kempu máte vstup ddo termálních bazénů zdarma.

Další možností přenocování je využít našeho oblíbeného kempu u jezera Rerewhakaaitu, o kterém se zmiňujeme zde.

Náš tip

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-KNový Zéland, Waiotapu, Kerossene Creek

Pokud si chcete trochu zarelaxovat a využít přírodní geotermální aktivity aniž byste museli něco platit, zastavte se na své cestě Z Rotorua do Taupo v Kerossene Creek. Jedná se o přírodní termální potok v příjemném stínu lesa, asi kilometr od hlavní silnice Rotorua Taupo. Pokud máte mapu, najděte si Old Wai-O-Tapu rd a vydejte se po ní. Pokud mapu nemáte a jedete směrem od Rotorua, sledujte krajinu po levé straně silnice. Až budete míjet zvláštní lysý skalnatý kopec [Rainbow Mountain] s jezerem u její paty, vydejte se po štěrkové cestě vedoucí okolo. Asi po kilometru narazíte na malé parkoviště, kde necháte auto a vydáte se po lesní stezce. Zhruba po 200 metrech narazíte na přírodní termální potok, kde se zejména v chladném počasí nádherně osvěžíte. [Varování: Pokud se budete koupat v termálních vodách, ať už je to kdekoliv na Novém Zélandu, mějte se na pozoru a držte svou hlavu nad hladinu vody. Není to pravidlem, ale v hosrké termální vodě se mohou vyskytovat bakterie, které způsobují meningitidu! Kromě toho vám nedoporučujeme v horké termální vodě pít alkohol ve větším množství. Vím že to bude jak když hrách na stěnu hází, ale horká voda způsobí, že budete naplech než dopijete láhev.]

Wai-O-Tapu na intenetu

Wai-O-Tapu, oficiální web, Waiotapu na Wikipedii

letenky | cestování | práce | New Zealand | studium | levné letenky | Nový Zéland

Komentáře ke článku

xiaojun
10. 02. 2018 v 9:34

20180211 junda

ray ban sunglasses outlet

nike outlet online

ugg boots

swarovski outlet

longchamp bags

ugg outlet

coach outlet

nike shoes

nike air force 1

ugg outlet

canada goose outlet

true religion outlet store

tory burch outlet store

oakley sunglasses

ugg canada

pandora outlet

cheap nba jerseys

canada goose outlet store

tory burch outlet

canada goose

cartier watches

canada goose jackets sale

uggs clearance

polo ralph lauren

nike trainers uk

rayban sunglasses

cheap ray ban sunglasses

true religion jeans

uggs

michael kors outlet online

ferragamo shoes

ray ban sunglasses

coach outlet store online

canada goose jackets

kevin durant shoes

polo outlet

christian louboutin outlet

michael kors outlet online

michael kors outlet clearance

true religion outlet

polo outlet

air max 90

coach outlet

coach outlet online coach factory outlet

blackhawks jerseys

christian louboutin shoes

tory burch outlet online

cheap snapbacks

cheap snapbacks

ray ban sunglasses outlet

oakley sunglasses

mulberry bags

pandora charms

christian louboutin outlet

cheap jordans for sale

michael kors outlet clearance

coach outlet online

jordan shoes

cheap soccer jerseys

fitflops

true religion jeans

coach outlet store online

prada shoes

oakley sunglasses

canada goose outlet store

coach outlet online

pandora outlet

tods outlet

ferragamo shoes

air jordan shoes

christian louboutin outlet

moncler jackets

coach factory outlet

burberry outlet store

oakley sunglasses wholesale

canada goose outlet

longchamp outlet

canada goose outlet

coach factory outlet

snapback hats

coach outlet online

michael kors outlet

lacoste pas cher

coach outlet

michael kors outlet clearance

moncler jackets

oakley sunglasses wholesale

uggs outlet

coach outlet store online

nike factory store

fitflops shoes

michael kors outlet online

ugg boots

coach handbags

cleveland cavaliers jerseys

ray ban sunglasses

air max shoes

cheap oakley sunglasses

air max shoes

bottega veneta outlet

canada goose outlet

kobe shoes

canada goose uk

oakley sunglasses

prada outlet online

uggs outlet

coach outlet online

ugg boots outlet

coach outlet

uggs outlet

ferragamo shoes

polo ralph lauren

burberry outlet

ugg outlet

tory burch outlet

oakley sunglasses

swarovski crystal

air max trainers

oakley sunglasses wholesale

cheap nba jerseys

true religion jeans

polo outlet

air max uk

cheap ugg boots

canada goose outlet

hermes birkin

louboutin shoes

canada goose coats

polo ralph lauren

coach outlet

ugg boots clearance

coach outlet

michael kors outlet

coach outlet

ferragamo outlet

ralph lauren polo shirts

polo outlet

coach factory outlet

ray ban sunglasses outlet

ugg outlet online

ferragamo outlet

ed hardy outlet

coach outlet

polo ralph lauren

moncler coats

mbt outlet

nike outlet

true religion jeans

kobe bryant shoes

fitflops sale

as5

 

linpingping
12. 03. 2018 v 16:09

ewqheqghqewgheqahgeqhgeqewqheqheqheqaheqahbeqahbeqahbeqabvqvvf michael kors bags cheap ray ban sunglasses tory burch handbags valentino reebok outlet polo ralph lauren outlet birkenstock outlet store christian louboutin shoes ralph lauren outlet online ray ban sunglasses outlet coach factory outlet online pandora jewelry canada goose jacket mulberry handbags coach outlet store online birkenstock shoes outlet uggs hermes outlet cheap jordan shoes oakley sunglasses outlet michael kors outlet store canada goose coats kate spade handbags ralph lauren adidas adidas yeezy canada goose jackets canada goose coats moncler sale coach outlet online nfl jerseys red bottom heels adidas yeezy boost coach outlet online pandora charms outlet adidas outlet michael kors coach factory outlet online harden vol 1 canada goose sale supreme shirts polo ralph lauren outlet hermens moncler pas cher michael kors handbags valentino outlet burberry outlet fitflops sale clearance mlb jerseys cheap cheap jordan shoes puma outlet red bottom canada goose jackets longchamp bags adidas outlet store louboutin outlet longchamp sale coach outlet store online coach factory outlet online longchamps timberland boots michael kors canada goose pandora jewelry outlet canada goose outlet canada goose jackets coach factory outlet online cheap jordan shoes cheap air max fitflops sale ugg boots coach factory outlet online air max outlet ray ban sunglasses discount christian louboutin sale kate spade handbags nike shoes ralph lauren sale cheap air jordans adidas nmd runner ugg canada canada goose jackets canada goose adidas yeezy coach outlet online yeezy boost 350 canada goose outlet online birkenstock outlet canada goose jackets nfl jerseys nike outlet online adidas nmd r1 ugg boots philipp plein outlet supreme shirts ralph lauren nike sneakers skechers outlet cheap air jordans coach outlet online mlb jerseys moncler uk bottes ugg ugg outlet online moncler cheap nike shoes coach outlet pandora charms coach factory outlet online pandora uk polo ralph lauren outlet michael kors outlet online ecco shoes for women coach outlet online cheap ray ban sunglasses pandora jewelry columbia sportswear outlet coach factory outlet online tory burch shoes louboutin outlet moncler coats birkenstock uk michael kors outlet online coach factory outlet online cheap air jordans canada goose outlet store nike outlet online adidas superstars fitflop sandals michael kors outlet canada supra for sale ralph lauren uk adidas outlet online pandora sale clearance uggs outlet coach outlet online nike outlet store pandora charms sale north face outlet fitflop shoes supreme uk ralph lauren canada goose jackets ugg outlet store tory burch outlet online nike outlet store online pandora uk coach factorty outlet online canada goose parka burberry outlet online ralph lauren uk asics outlet jordan shoes for sale ralph lauren outlet online birkin handbags christian louboutin shoes adidas sneakers cheap jordans nike air max 97 uggs outlet canada goose pandora outlet christian louboutin shoes salvatore ferragamo shoes oakley sunglasses outlet timberland outlet store ralph lauren sale ugg boots moncler outlet online pandora charms sale clearance nba jerseys cheap coach outlet canada fitflops sale clearance canada goose sale pandora charms ferragamo shoes louis vuitton handbags coach outlet store online uggs outlet adidas campus shoes nfl jerseys gucci outlet online mbt moncler outlet online canada goose supreme clothing nike shoes uggs on sale gucci outlet adidas yeezy boost cheap jordan shoes ray bans pandora jewelry outlet louis vuitton outlet online fitflops sale new balance outlet canada goose jackets ugg boots sale ugg outlet store ralph lauren uk nike outlet store oakley sunglasses outlet supra for sale michael kors outlet online burberry handbags cheap nfl jerseys wholesale timberland outlet michael kors michael kors bags polo ralph lauren outlet online vans outlet hermes handbags canada goose jackets uk coach outlet online polo ralph lauren outlet online coach outlet online canada goose jackets ugg boots women ralph lauren outlet air max shoes yeezy shoes moncler outlet online jordans coach factory outlet adidas nmd r1 ralph lauren outlet online canada goose jackets pandora charms adidas nmd runner kate spade outlet online air max coach factory outlet kate spade outlet canada goose jackets coach outlet online nike air max 2018 prada outlet online michael kors outlet store caterpillar boots adidas yeezy boost cheap jordans free shipping canada goose sale kate spade outlet online pandora charms kate spade outlet birkenstock shoes tory burch outlet store louboutin shoes yeezy shoes mcm bags discount ray ban sunglasses canada goose coats coach factory outlet online adidas yeezy shoes cheap ugg boots canada goose coats coach factory outlet online mulberry outlet uk polo ralph lauren outlet birkenstock outlet fitflop sandals ralph lauren moncler coats pandora charms outlet air jordan retro retro 11 birkenstock sandals kate spade handbags mbt new balance outlet store coach outlet store online vans outlet store longchamp bags yeezy boost 350 coach outlet online yeezy shoes air jordan shoes ugg boots outlet fred perry shirts ray ban sunglasses sale polo outlet online michael kors outlet store coach outlet online coach outlet online pandora jewelry store adidas store nike zoom polo ralph lauren outlet pandora charms sale clearance adidas nmd r1 kate spade outlet store ugg boots michael kors outlet online cheap ugg boots kate spade outlet online ralph lauren outlet online cheap oakley sunglasses ray ban sunglasses outlet louis vuitton factory outlet canada goose jackets coach outlet canada oakley sunglasses outlet pandora rings moncler jackets canada goose jackets ugg outlet online coach outlet online cheap jordan shoes moncler jackets mcm outlet store salvatore ferragamo outlet birkenstock uk michael kors outlet polo ralph lauren outlet online fred perry polo shirts ugg sale ralph lauren outlet online michael kors ugg boots outlet pandora jewelry coach outlet online ray ban sunglasses discount air max 90 ugg outlet coach factory outlet hermes bags polo ralph lauren cheap oakley sunglasses cheap nfl jerseys wholesale jordan shoes coach factorty outlet online nike outlet pandora charms outlet oakley sunglasses for women coach factory outlet fitflops sale nike air max 2018 longchamp outlet store ugg outlet adidas yeezy boost 350 coach outlet store birkenstock sale pandora charms outlet moncler uk red bottoms mlb jerseys cheap canada goose sale moncler outlet online coach outlet online kate spade outlet online michael kors outlet clearance coach outlet online longchamp outlet cheap jordan shoes the north face outlet adidas outlet store ecco outlet moncler coats nike sneakers hermes bags prada shoes mlb jerseys wholesale nike air max 97 pandora charms sale clearance michael kors outlet canada canada goose coats kate spade outlet online michael kors outlet clearance mulberry birkenstock sale ugg boots discount oakley sunglasses nba jerseys wholesale adidas superstar shoes canada goose coats coach outlet store online clearance ugg canada polo ralph lauren the north face jackets polo ralph lauren outlet michael kors outlet clearance michael kors outlet store canada goose mbt shoes sale canada goose sale pandora charms sale clearance ralph lauren uk polo ralph lauren outlet online michael kors outlet online pandora jewelry kate spade handbags burberry outlet online adidas shoes coach factory outlet online michael kors uk ralph lauren outlet pandora outlet uggs outlet louis vuitton outlet canada goose jackets pandora charms sale canada goose jackets michael kors outlet store polo ralph lauren outlet online converse all star adidas nmd r1 michael kors outlet store cheap jordans ralph lauren outlet online moncler jackets michael kors outlet store adidas outlet online nmd adidas polo ralph lauren cheap jordans for sale canada goose jackets yeezy boost 350 coach outlet online nike outlet store coach outlet online hermes bag michael kors burberry handbags louis vuitton outlet store air max moncler jacket louis vuitton factory outlet yeezy boost 350 ugg boots adidas originals moncler sale timberland outlet air jordans yeezy boost coach factory outlet ray ban glasses canada goose jackets cheap oakley sunglasses michael kors outlet ugg boots philipp plein ferragamo outlet coach outlet store converse outlet adidas ultra boost ralph lauren outlet online cheap oakley sunglasses 3.02linpingping 

xxx
19. 03. 2018 v 10:18

cheap basketball shoes

cheap nfl jerseys

pandora jewelry

longchamps

timberland outlet

nike air max 2018

air force 1

christian louboutin shoes

kevin durant shoes

nike air max

adidas tubular shadow

yeezy boost 350

michael kors outlet

nike roshe run

michael kors outlet

yeezy

adidas stan smith

moncler jackets

moncler outlet

yeezy boost 350 v2

kobe shoes

yeezy boost 350

michael kors outlet store

light up shoes

pandora bracelet

cheap jordans

tom ford sunglasses

paul george shoes

michael kors outlet

crazy explosive

falcons jersey

longchamp handbags

nike hyperdunk

longchamp

balenciaga shoes

nike air max 90

nike lebron soldier 10

asics gel kayano

adidas iniki

yeezy shoes

adidas tubular

goyard handbags

james harden shoes

nike running shoes

yeezy shoes

air jordan 4

fenty puma

air jordans

chrome hearts online

nike shoes for men

adidas yeezy

michael kors handbags

kobe 11

true religion

pandora charms

jordan shoes

cheap jordans

longchamp bags

longchamp handbags

air max 90

michael kors uk

nike roshe

nba jerseys

lebron soldier 10

nike huarache

adidas ultra boost

nike flyknit racer

chrome hearts

adidas stan smith shoes

adidas crazy explosive

longchamp outlet

red bottom shoes

air force 1

yeezy boost

timberland boots

100% real jordans for cheap

michael kors handbags

kobe basketball shoes

adidas superstars

nike air huarache

hermes belt

michael kors outlet

michael jordan shoes

kyrie 4

adidas outlet

nike hyperdunk 2017

golden goose sneakers

nike sneakers for women

yeezy boost

kobe basketball shoes

ysl handbags

lebron 15

longchamp

john wall shoes

prada glasses

nike air huarache

adidas tubular shadow

hermes birkin

ferragamo belts

yeezy boost

adidas ultra boost

birkin bag

adidas nmd

hogan outlet

iniki

air yeezy

tory burch shoes

roshe shoes

jordan 11

pure boost

nike air max 90

cat boots

adidas zx flux

atlanta falcons jersey

off white

dior glasses

tom ford eyewear

nike huarache

longchamp outlet

adidas ultra boost uncaged

nike huarache

converse outlet

kobe shoes

nike zoom

retro jordans

adidas eqt

kobe 9

adidas tubular

adidas outlet

yeezy boost 350 v2

birkin bag

jordan 12

moncler jackets

adidas tubular

basketball shoes

longchamp bags

nike flyknit

curry 4 shoes

nike zoom

nike huarache

yeezy shoes

kyrie 3

reebok shoes

yeezy boost 350

yeezy

adidas superstar

100% real jordans for cheap

kd shoes

moncler jacket

lebron 13

nike cortez

chrome hearts

kate spade outlet

harden shoes

vapor max

nike roshe one

van cleef arpels

nmd

gucci belt

russell westbrook shoes

nike roshe

nike air presto

nike max

adidas nmd runner

adidas stan smith

asics running shoes

yeezy boost 350

curry 3

chrome hearts

lebron 14

vans shoes

converse shoes

golden goose outlet

moncler jackets

nike air max

pandora charms

vibram five fingers

nike air force

nmd

cheap jordans

nike dunk shoes

converse outlet

nfl jerseys

nike free

lacoste online shop

led shoes for kids

nike sneakers

adidas store

nike free run

balenciaga shoes

nhl jerseys

louboutin shoes uk

nike outlet store online shopping

bape hoodie

longchamp bags

kate spade handbags

michael kors outlet online

air max 2018

bape hoodie

christian louboutin

nike air force 1

nike cortez men

hogan outlet online

adidas gazelle

adidas eqt

nike mercurial

curry 4

Kanye West shoes

calvin klein outlet

van cleef

cheap nba jerseys

nike polo shirts

longchamp bags

air max

louboutin shoes

yeezy boost 350

cartier bracelet

ysl

yeezy shoes

asics kayno

kyrie shoes

goyard bags

adidas superstar

jordan 4

adidas nmd

http://www.kobeshoes.uk

adidas shoes

nike flyknit

http://www.kobebasketballshoes.us.com

jordan retro

cheap jordans

af1

vibram fivefingers

kyrie 4

asics shoes

led shoes

nike zoom running shoe

authentic jordans

nike football boots

adidas yeezy boost

led shoes

jordan retro 12

russell westbrook shoes

roshe run

adidas eqt support

nike shoes

lacoste polo

fitflops

goyard handbags

michael kors outlet

supreme clothing

vans outlet

adidas nmd

adidas nmd

michael kors handbags

yeezy boost 350 v2

lebron soldier 11

nike basketball shoes

fitflops sale clearance

reebok outlet

cheap jordans

zx flux

new england patriots jersey

longchamp longchamps

red bottoms

air jordan

jordan 11 retro

adidas online shop

yeezy boost 350

yeezy shoes

damian lillard shoes

hermes handbags

jordan shoes

golden goose

golden goose

lacoste outlet

hermes belt

true religion jeans

converse outlet store

michael kors outlet online

vapormax

yeezy boost 700

nike outlet

kobe sneakers

links of london outlet store

nmd

yeezy boost

yeezy boost 350

adidas yeezy

michael kors outlet

lebron 15

air max 90

basketball shoes

yeezy boost 350 v2

yeezy boost 350

adidas stan smith sneakers

hermes belt

fitflops

adidas ultra

caterpillar boots

vans shoes

adidas nmd

adidas outlet online

links of london

nike dunks

burberry

nike air max 2017

michael kors handbags

retro jordans

ferragamo belt

yeezy boost

nike air max

jordan 13

adidas tubular

lebron james shoes

yeezys

jordan shoes

jordan 6

yeezy boost

balenciaga

off white clothing

longchamp handbags

kobe 11

yeezy 700

michael kors

true religion outlet

nike lebron soldier 11

adidas yeezy

nike sneakers for men

derrick rose shoes

nike air force

goyard bags

michael kors outlet online

moncler outlet

balenciaga sneakers

yeezys

golden goose

curry 4

adidas superstar shoes

nike air huarache

dior sunglasses

nike air zoom

burberry outlet

adidas yeezy

adidas nmd r1

cheap mlb jerseys

air presto

lebron shoes

yeezy boost 350

yeezy boost 350 v2

adidas yeezy

yeezy boost 350 v2

supreme hoodie

air jordan 13

westbrook shoes

stephen curry shoes

curry 3 shoes

nike foamposite

yeezy

birkin bag

yeezy shoes

true religion

nike air zoom

kyrie shoes

kyrie irving shoes

adidas pure boost

paul george shoes

adidas ultra boost

nike air force 1

gucci belts

ultra boost

chrome hearts online

hermes belts for men

patriots jersey

nike polo

jordan retro 6

links of london

nike roshe

tory burch outlet

lacoste outlet

real jordans for sale cheap

yeezy boost 350

mlb jerseys

nike flyknit racer

links of london sale

kobe 9

off white hoodie

michael kors factory outlet

golden goose sneakers

kate spade outlet online

kobe byrant shoes

prada sunglasses

curry shoes

calvin klein outlet online

off white clothing

yeezy boost 350 v2

tory burch shoes

kobe shoes

yeezy boost

pandora jewelry

moncler jackets

 

 

 

 

*9/-

 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,948 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 14 návštěvníků online