Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Catlins, divočina na jihu jižáku

Jihem jižního ostrova, z města Invercargill do Balclutha, vede malebná silnice, označovaná jako Southern Scenic Route. Po cestě se vám otevírájí nádherné pohledy na zelené pastviny, neprostupnou buš s malebnými vodopády na straně jedné a potrhanými útesy a azurovým mořem na straně druhé. Krásu přírody podtrhují kolonie tuleňů, lvounů a tučňáků.

Catlins

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, větrem ohnuté a ošlehané stromy

Oblast Catlins, která je pojmenovaná podle řeky Catlins a stejnojmenného lesního parku, který se rozkládá na jihu jižního ostrova Nového Zélandu. Catlins má zhruba tvar trojúhelníku a pokrývá oblast asi 1.600 km2Catlins ohraničují města Invercargill a Balclutha. Tato větrem ošlehaná, členitá část Nového Zélandu zahrnuje zelené pastviny, zubaté útesy omývané vysokými vlnami, hustou zelenou buš se svými stromovými kapradinami a vodopády.

Catlins | historie a osídlení

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, malebné zátoky

Prvními osadníky, kteří se v Catlins usazovali, byli Maorové. Podle archeologických vykopávek osidlování začalo okolo roku 1350. Byly to většinou polokočovné maorské kmeny z iwi Kāti Mamoe, Waitaha, a Kāi Tahu iwi. K usazování si vybírali strategická místa jako například ústí řek, kde byl dostatek potravy. Přestože se v oblasti Catlins nedochovaly tradiční maorské opevněné vesnice pa, bylo nalezeno několik přechodných loveckých táborů [jako například v Papatowai, u ústí řeky Waikawa].

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins a její vodopády

Prvním Evropanem, který Catlins spatřil a zanesl do mapy, byl roku 1770 kapitán James Cook. Pojmenoval záliv v oblasti Catlins jako Molyneaux Bay [A i když to podle všeho byl záliv, do kterého ústí řeka Waikawa, pozdější osadníci pojmenovali tímto názvem jiný záliv dál na východ. Řeka Clutha, která se do něj nyní vlévá byla po dlouhá léta známá jako Molyneaux River ]

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, strmé a ostré útesy

Prvními osadníky, kteří zakládali v Catlins zakládali osady, byli tuleňáři a velrybáři [což byly v té době dvě hlavní ekonomické motory Nového Zélandu], na začátku 19. století. Zhruba v polovině 19. století se Catlins stalo významnou dřevorubeckou oblastí s několika pilami. Mohla za to zejména zlatá horečka a prudký rozvoj města Dunedin, které bylo hlavním odběratelem catlinského dřeva. Těžba dřeva ke konci 19. století začala upadat, v roce 1935 ji definitivně ukončila série několika lesních požárů. Kam až těžba dřeva došla se můžete podívat na mapě Nového Zélandu. Zbytek Catlins Forest, byl prohlášen za Národní rezervaci.

Vytěžené plochy obratem začaly sloužit pro farmaření, zejména hovězího dobytka a ovcí. Do dnešního dne je farmaření hlavním ekonomickým příjmem oblasti Catlins

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, tučňák žlutooký

Catlins | wildlife

Většina pláží v Catlins je obydlena zástupci novozélandské fauny, proto je tato oblast tolik oblíbená mezi fotografy a milovníky přírody. I v případě, že nejste úplní milovníci zvířátek, byste se měli v Catlins na chvíli zastavit. Až uvidíte desítky lachtanů líně se povalujících po kamenech, nebo dovádějících ve vlnách, jistě dáte mi za pravdu, že jsou to úžasné pohledy.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, lachtan novozélandský

V Catlins proto najdete několik druhů tučňáků [tučňák žlutooký, tučňák malý modrý], mořští savci jako například lvoun Hookerův, novozélandský lachtan, či vzácný rypouš sloní. Tento výčet je doplněn spoustou jiných ptáků, které znáte z jiných míst Nového Zélandu [tui, fantail, kereru, terej, nebo ústřičník]. V Catlins můžete vidět i ohroženého papouška, zelenkavého parakeeta.

Southern Scenic Route

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, Southern Scenic Highway

Tato malebná silnice prochází jihem jižního ostrova Nového Zélandu. Spojuje Národní park Fiordland, s městem Dunedin, přičemž prochází městy Invercargill a Balclutha. Southern Scenic Route vede nedaleko pobřeží, máte proto jedinečnou možnost zblízka nahlédnout do života lachtanů, lvounů či tučňáků žlutookých.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, zatáčky na Southern scenic Highway

Pokud nemáte napilno, udělejte si při cestě po cestě několik zastávek. DOC vydává brožurku, kterou si vyzvedněte v Invercargillu, nebo v Dunedinu. Jmenuje se jak jinak než Southern Scenic Route a najdete v ní všechna zajímavá místa spolu s komentářem.

Catlins |

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, maják na Slope Point

Slope Point není zajímavý ničím jiným, než že je to nejižnější bod pevniny Nového Zélandu. Podle mnohých se však jako Nový Zéland počítá ještě Stewart Island/Rakiura, takže nevím, jak na to přišli. A protože u Slope Point jsme jednu noc spali a tak jsme si jeho návštěvu nechali na ráno. Cesta k majáku na Slope Point není náročná, je to asi půlhodinová procházka od brány, kde necháte auto. Dívejte se pod nohy, procházíte ovčí farmou. Slope Point je také velice větrný, všimněte si větrem ohnutých keřů okolo silnice.

Catlins | Curio Bay

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, zátoka Curio Bay

Pokud jste ještě neseznámili s životem tučňáků žlutookých, právě v Curio Bay máte skvělou možnost. Kolonie tučňáků je mezi pozorovateli ptáků velice oblíbenou, zejména díky blízkosti, na jakou se můžete k tučňákům přiblížit. Přijďte ráno, kdy jě tučňák žlutooký nejvíce aktivní a kdy se vydávají ze svých hnízd na celodenní plavbu za potravou. Jejich návrat můžete vidět večer, kdy se vrací s kořistí.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, zkamenělé stromy v Curio Bay

[Pro svou potravu se tučňák žlutooký vydává daleko do širého oceánu. Není výjimkou, když překoná vzdálenost 30 km od břehu. Tuto a ještě spoustu dalších zajímavých informací o tučňáku žlutookém se dozvíte z informačních tabulek, které jsou rozmístěny po celém Curio Bay ] Zajímavé nám přišlo chování tučňáků žlutookých, jelikož při ohrožení ztuhnou, stojí na místě a dělají že nejsou.

Dalším důvodem, proč se cestovatelé v Curio Bay zastavují je zkamenělý les, který je možno za odlivu spatřit. Zkamenělý les v Curio bay se odhaduje na 160 milionů let stáří a jedná se o jeden z nejzachovalejších na světě. Představuje pozůstatek subtropického lesa, který Catlins kdysi pokrýval. Vědci nalezli souvislost zdejších stromů s dnešními stromy kauri.

Catlins | McLean Falls

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins vodopády McLean Falls

Pěkná krátká zastávka, která vás dovede zelenou buší až k vodopádu McLean Falls. Zejména v parném letním dni je ponoření do stinné buše tou pravou úlevou od vedra. Pod vodopádem se dá koupat, takže pokud chcete ještě lepší osvěžení, vezměte si sebou plavky. Každopádně vás vodopády McLean Falls nezdrží déle jak na hodinu a půl i s návratem. Poslední část trasy je poněkud mokrá, dávejte pozor ať neuklouznete.

Kousek před odbočkou na McLean Falls uvidíte odbočku na Cathedral Cave, která je podle všeho úžasným zážitkem. Avšak jen do té doby, než zjistíte, že se za vstup musí platit.

Catlins | Cannibal Bay

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins
Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, Canibal Bay

Naší další zastávkou byl Cannibal Bay - místo, které jsme navštívili spíše ze zájmu nad jeho názvem, skýtá pěknou procházku po pláži a zajímavé útesy a fotogenické. Kolonie lvounů, která v Cannibal Bay sídlí, se nám zdála trochu krotší. Příjezd je stejně jako k většině míst na jižním pobřeží po štěrkové silnici, místy docela hrubé. Canibal Bay bylo skvělým místem na oběd.

Catlins | Nugget Point a Roaring Bay

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-NNový Zéland | Catlins, maják na Nugget Point

Odbočku na Nugget Point rozhodně neminete, pojedete-li po Southern Scenic Highway, odbočka je dobře označená. Mys Nugget point je oblíbený zejména díky své kolonii lachtanů, kterých jsou po okolních plážích doslova stovky. Zastavte se alespoň zde, abyste tato úžasná zvířata spatřili v jejich přirozeném prostředí.

Novy-Zeland-cestovani-na-Novem-Zelandu-CNový Zéland | Catlins, západ slunce na Roaring Bay

V Roaring Bay naleznete další kolonii tučňáků žlutookých, pozorovatelna je umístěná na útesu asi padesát metrů od pláže, kde tučňáci hnízdí. Tučňáky žlutooké sice uvidíte jen z velké dálky, i tak je to ale úžasný zážitek. Nemusíte však mít obavu, tučňáci žijí v celé této oblasti a tak nebudete mít s jejich spatřením žádný problém.

Kousek dále po nezpevněné silnici je potom parkoviště, od kterého vede krátká asi půlhodinová procházka k majáku na Nugget Point. Nyní, plně automatický maják byl na Nugget point postaven v roce 1869.

Catlins | kde přespat

Vzhledem k odlehlosti Catlins, nebudete mít problém s přespáním zdarma v campervanu. My jsme strávili noc u Slope Point, a také na parkovišti u Roaring Bay [což se nakonec ukázalo jako špatná volba, když v noci začalo pršet a foukal tak silný vítr, že nám to až houpalo s dodávkou]. Třetí noc jsme spali u pláže, nedaleko Kaka Point, ani jednou jsme s tím neměli problém. V Catlins je také dostatek kempů, jeden dobrý najdete v Curio Bay, kde jsme také strávili jednu noc.

letenky | cestování | práce | New Zealand | studium | levné letenky | Nový Zéland

Komentáře ke článku

05. 02. 2018 v 1:53

 

 

canada goose outlet

ugg outlet

pandora charms sale clearance

pandora outlet

kate spade handbags

ugg boots clearance

polo ralph lauren outlet

canada goose outlet store

cheap ray ban sunglasses

coach outlet

michael kors outlet clearance

pandora outlet

coach outlet

canada goose jackets

ugg outlet

prada outlet online

canada goose jackets

coach outlet online

ralph lauren

cheap ray ban

true religion outlet online

canada goose outlet

yeezy boost

ralph lauren polo

ralph lauren

mulberry outlet

ugg boots clearance

mbt shoes

canada goose outlet

ed hardy clothing

coach factory outlet

polo outlet

pandora outlet

ralph lauren shirts

giuseppe zanotti shoes

true religion outlet

pandora outlet online

moncler outlet

tory burch outlet

cheap mlb jerseys

polo ralph lauren

mulberry sale

michael kors outlet

ray ban sunglasse

ugg outlet

christian louboutin outlet

christian louboutin

coach outlet

polo outlet

coach factory outlet

christian louboutin shoes

christian louboutin outlet

cheap ugg boots

tory burch handbags

uggs outlet

oakley sunglasses

polo ralph lauren outlet

oakley sunglasses wholesale

polo ralph lauren

lebron shoes

ralph lauren polo

pandora jewelry outlet

michael kors outlet clearance

canada goose outlet online

oakley sunglasses

kate spade bags

yeezy boost 350 v2

michael kors outlet store

michael kors outlet

air jordan shoes

michael kors handbags

coach outlet online coach factory outlet

lacoste outlet

polo shirts

canada goose outlet

kate spade outlet store

oakley sunglasses

polo ralph lauren outlet online

cheap ray ban sunglasses

pandora jewelry outlet

kate spade sale

cheap nhl jerseys

canada goose jackets

cheap jordans

adidas outlet

fred perry clothing

mlb jerseys wholesale

canada goose jackets

canada goose jackets

canada goose jackets

adidas yeezy shoes

uggs outlet

clarks outlet

christian louboutin shoes

longchamp bags

polo ralph lauren outlet online

cheap ugg boots

nfl jerseys

ugg boots clearance

mulberry bags

coach factory outlet

christian louboutin sale

christian louboutin outlet

michael kors handbags

uggs outlet

nike air max

adidas yeezy shoes

canada goose

michael kors outlet

canada goose

yeezy shoes

ugg outlet

coach outlet online

adidas nmd

uggs outlet store

pandora charms outlet

adidas yeezy shoes

pandora charms

coach outlet store online

ugg boots clearance

mulberry sale

ralph lauren outlet

ralph lauren outlet

nike shoes

oakley sunglasses

nike shoes on sale

michael kors outlet clearance

cheap snapbacks

ugg boots clearance

canada goose outlet

canada goose outlet

ray ban sunglasse

mcm bag

michael kors outlet

canada goose outlet

oakley sunglasses

adidas yeezy boost

canada goose outlet

true religion outlet store

michael kors outlet online

ugg outlet

polo ralph lauren outlet

canada goose outlet

canada goose outlet

ugg outlet store

michael kors outlet

ugg outlet

michael kors outlet online

michael kors outlet store

coach outlet

ugg boots outlet

michael kors outlet

mulberry handbags

canada goose jackets sale

michael kors outlet online

canada goose outlet

canada goose outlet

michael kors outlet

mont blanc outlet

ugg outlet

cheap ugg boots

cheap jordan shoes

michael kors handbags clearance

polo ralph lauren

christian louboutin outlet

ugg outlet

mbt shoes

cheap authentic nba jerseys

ralph lauren

mont blanc pens for sale

nike outlet

canada goose jackets

canada goose outlet store

polo outlet

canada goose uk

michael kors outlet

coach factory outlet

ralph lauren shirts

canada goose outlet

coach outlet

uggs outlet

christian louboutin outlet

michael kors handbags

cheap uggs

pandora charms outlet

michael kors outlet

fitflops sale

uggs outlet

christian louboutin shoes

oakley sunglasses

cheap nfl jerseys

fitflops sale clearance

ugg boots

kate spade

ugg boots clearance

moncler jackets

polo ralph lauren

adidas ultra boost

mulberry outlet

ralph lauren outlet

yaoxuemei20180205dacdsacdsa

linpingping
12. 03. 2018 v 15:48

fsafsafsafsamichael kors bags cheap ray ban sunglasses tory burch handbags valentino reebok outlet polo ralph lauren outlet birkenstock outlet store christian louboutin shoes ralph lauren outlet online ray ban sunglasses outlet coach factory outlet online pandora jewelry canada goose jacket mulberry handbags coach outlet store online birkenstock shoes outlet uggs hermes outlet cheap jordan shoes oakley sunglasses outlet michael kors outlet store canada goose coats kate spade handbags ralph lauren adidas adidas yeezy canada goose jackets canada goose coats moncler sale coach outlet online nfl jerseys red bottom heels adidas yeezy boost coach outlet online pandora charms outlet adidas outlet michael kors coach factory outlet online harden vol 1 canada goose sale supreme shirts polo ralph lauren outlet hermens moncler pas cher michael kors handbags valentino outlet burberry outlet fitflops sale clearance mlb jerseys cheap cheap jordan shoes puma outlet red bottom canada goose jackets longchamp bags adidas outlet store louboutin outlet longchamp sale coach outlet store online coach factory outlet online longchamps timberland boots michael kors canada goose pandora jewelry outlet canada goose outlet canada goose jackets coach factory outlet online cheap jordan shoes cheap air max fitflops sale ugg boots coach factory outlet online air max outlet ray ban sunglasses discount christian louboutin sale kate spade handbags nike shoes ralph lauren sale cheap air jordans adidas nmd runner ugg canada canada goose jackets canada goose adidas yeezy coach outlet online yeezy boost 350 canada goose outlet online birkenstock outlet canada goose jackets nfl jerseys nike outlet online adidas nmd r1 ugg boots philipp plein outlet supreme shirts ralph lauren nike sneakers skechers outlet cheap air jordans coach outlet online mlb jerseys moncler uk bottes ugg ugg outlet online moncler cheap nike shoes coach outlet pandora charms coach factory outlet online pandora uk polo ralph lauren outlet michael kors outlet online ecco shoes for women coach outlet online cheap ray ban sunglasses pandora jewelry columbia sportswear outlet coach factory outlet online tory burch shoes louboutin outlet moncler coats birkenstock uk michael kors outlet online coach factory outlet online cheap air jordans canada goose outlet store nike outlet online adidas superstars fitflop sandals michael kors outlet canada supra for sale ralph lauren uk adidas outlet online pandora sale clearance uggs outlet coach outlet online nike outlet store pandora charms sale north face outlet fitflop shoes supreme uk ralph lauren canada goose jackets ugg outlet store tory burch outlet online nike outlet store online pandora uk coach factorty outlet online canada goose parka burberry outlet online ralph lauren uk asics outlet jordan shoes for sale ralph lauren outlet online birkin handbags christian louboutin shoes adidas sneakers cheap jordans nike air max 97 uggs outlet canada goose pandora outlet christian louboutin shoes salvatore ferragamo shoes oakley sunglasses outlet timberland outlet store ralph lauren sale ugg boots moncler outlet online pandora charms sale clearance nba jerseys cheap coach outlet canada fitflops sale clearance canada goose sale pandora charms ferragamo shoes louis vuitton handbags coach outlet store online uggs outlet adidas campus shoes nfl jerseys gucci outlet online mbt moncler outlet online canada goose supreme clothing nike shoes uggs on sale gucci outlet adidas yeezy boost cheap jordan shoes ray bans pandora jewelry outlet louis vuitton outlet online fitflops sale new balance outlet canada goose jackets ugg boots sale ugg outlet store ralph lauren uk nike outlet store oakley sunglasses outlet supra for sale michael kors outlet online burberry handbags cheap nfl jerseys wholesale timberland outlet michael kors michael kors bags polo ralph lauren outlet online vans outlet hermes handbags canada goose jackets uk coach outlet online polo ralph lauren outlet online coach outlet online canada goose jackets ugg boots women ralph lauren outlet air max shoes yeezy shoes moncler outlet online jordans coach factory outlet adidas nmd r1 ralph lauren outlet online canada goose jackets pandora charms adidas nmd runner kate spade outlet online air max coach factory outlet kate spade outlet canada goose jackets coach outlet online nike air max 2018 prada outlet online michael kors outlet store caterpillar boots adidas yeezy boost cheap jordans free shipping canada goose sale kate spade outlet online pandora charms kate spade outlet birkenstock shoes tory burch outlet store louboutin shoes yeezy shoes mcm bags discount ray ban sunglasses canada goose coats coach factory outlet online adidas yeezy shoes cheap ugg boots canada goose coats coach factory outlet online mulberry outlet uk polo ralph lauren outlet birkenstock outlet fitflop sandals ralph lauren moncler coats pandora charms outlet air jordan retro retro 11 birkenstock sandals kate spade handbags mbt new balance outlet store coach outlet store online vans outlet store longchamp bags yeezy boost 350 coach outlet online yeezy shoes air jordan shoes ugg boots outlet fred perry shirts ray ban sunglasses sale polo outlet online michael kors outlet store coach outlet online coach outlet online pandora jewelry store adidas store nike zoom polo ralph lauren outlet pandora charms sale clearance adidas nmd r1 kate spade outlet store ugg boots michael kors outlet online cheap ugg boots kate spade outlet online ralph lauren outlet online cheap oakley sunglasses ray ban sunglasses outlet louis vuitton factory outlet canada goose jackets coach outlet canada oakley sunglasses outlet pandora rings moncler jackets canada goose jackets ugg outlet online coach outlet online cheap jordan shoes moncler jackets mcm outlet store salvatore ferragamo outlet birkenstock uk michael kors outlet polo ralph lauren outlet online fred perry polo shirts ugg sale ralph lauren outlet online michael kors ugg boots outlet pandora jewelry coach outlet online ray ban sunglasses discount air max 90 ugg outlet coach factory outlet hermes bags polo ralph lauren cheap oakley sunglasses cheap nfl jerseys wholesale jordan shoes coach factorty outlet online nike outlet pandora charms outlet oakley sunglasses for women coach factory outlet fitflops sale nike air max 2018 longchamp outlet store ugg outlet adidas yeezy boost 350 coach outlet store birkenstock sale pandora charms outlet moncler uk red bottoms mlb jerseys cheap canada goose sale moncler outlet online coach outlet online kate spade outlet online michael kors outlet clearance coach outlet online longchamp outlet cheap jordan shoes the north face outlet adidas outlet store ecco outlet moncler coats nike sneakers hermes bags prada shoes mlb jerseys wholesale nike air max 97 pandora charms sale clearance michael kors outlet canada canada goose coats kate spade outlet online michael kors outlet clearance mulberry birkenstock sale ugg boots discount oakley sunglasses nba jerseys wholesale adidas superstar shoes canada goose coats coach outlet store online clearance ugg canada polo ralph lauren the north face jackets polo ralph lauren outlet michael kors outlet clearance michael kors outlet store canada goose mbt shoes sale canada goose sale pandora charms sale clearance ralph lauren uk polo ralph lauren outlet online michael kors outlet online pandora jewelry kate spade handbags burberry outlet online adidas shoes coach factory outlet online michael kors uk ralph lauren outlet pandora outlet uggs outlet louis vuitton outlet canada goose jackets pandora charms sale canada goose jackets michael kors outlet store polo ralph lauren outlet online converse all star adidas nmd r1 michael kors outlet store cheap jordans ralph lauren outlet online moncler jackets michael kors outlet store adidas outlet online nmd adidas polo ralph lauren cheap jordans for sale canada goose jackets yeezy boost 350 coach outlet online nike outlet store coach outlet online hermes bag michael kors burberry handbags louis vuitton outlet store air max moncler jacket louis vuitton factory outlet yeezy boost 350 ugg boots adidas originals moncler sale timberland outlet air jordans yeezy boost coach factory outlet ray ban glasses canada goose jackets cheap oakley sunglasses michael kors outlet ugg boots philipp plein ferragamo outlet coach outlet store converse outlet adidas ultra boost ralph lauren outlet online cheap oakley sunglasses 3.02linpingping

10. 04. 2018 v 10:33

bears jerseys

ray ban sunglasses

louboutin shoes

canada goose outlet

true religion outlet store

pandora outlet

chrome hearts

coach outlet online

oakley sunglasses wholesale

coach factory outlet

nike trainers

moncler outlet

fitflops sale

new york knicks jersey

packers jerseys

coach outlet

chicago bulls jersey

eagles jerseys

michael kors outlet

nike outlet store

nike roshe run

ferragamo shoes

ferragamo outlet

seattle seahawks jerseys

cheap nhl jerseys

nike huarache

mulberry handbags

cheap ray bans

miami heat

oklahoma city thunder

fitflops shoes

coach outlet

skechers outlet

patriots jerseys

nike shoes

nike outlet

ravens jerseys

true religion outlet

nike shoes

fitflops sale clearance

cardinals jersey

reebok outlet

mlb jerseys

ray ban sunglasses outlet

cheap ray ban sunglasses

mbt shoes

asics shoes

christian louboutin shoes

supreme clothing

cleveland browns jerseys

tennessee titans jersey

polo ralph lauren

jordan shoes

miami heat jersey

green bay packers jerseys

carolina panthers jersey

soccer shoes

prada shoes

san diego chargers jerseys

chicago bears jerseys

christian louboutin sale

coach handbags

christian louboutin shoes

nike air huarache

ray ban sunglasses outlet

bengals jersey

boston celtics

jets jersey

houston texans jerseys

canada goose

nike factory outlet

titans jersey

adidas superstar

fitflops sale clearance

christian louboutin outlet

kate spade outlet

canada goose jackets

jordan 4

converse trainers

vikings jerseys

colts jerseys

cheap oakley sunglasses

oakley sunglasses

coach outlet

cheap oakley sunglasses

jacksonville jaguars jersey

ralph lauren outlet

coach factory outlet

49ers jersey

los angeles lakers

golden state warriors

cheap nfl jerseys

san francisco 49ers jerseys

coach outlet

golden state warriors jerseys

coach outlet

coach outlet store online

fitflops

nike huarache

prada outlet

red bottom shoes

ray ban sunglasses

cheap nba jerseys

ralph lauren outlet

oakley sunglasses

ray ban sunglasses

kate spade sale

coach outlet

longchamp outlet

hermes belts

superdry clothing

cheap oakley sunglasses

giants jersey

tory burch outlet

cheap ray bans

ralph lauren outlet

texans jerseys

supreme clothing

michael kors uk

cheap mlb jerseys

salomon shoes

christian louboutin shoes

browns jerseys

christian louboutin shoes

cheap jordan shoes

polo ralph lauren outlet

michael kors uk

denver broncos jerseys

ralph lauren outlet

air huarache

polo ralph lauren

cleveland cavaliers jerseys

true religion jeans

ralph lauren outlet

chargers jerseys

nike outlet store

dallas cowboys jerseys

clippers jersey for sale

new england patriots jerseys

oakley sunglasses

polo ralph lauren

kate spade handbags

nike trainers shoes

true religion outlet store

cheap oakley sunglasses

coach outlet

cincinnati bengals jerseys

ray ban sunglasses outlet

true religion outlet

lions jerseys

cleveland cavaliers

fitflops sale

raiders jerseys

cheap basketball shoes

fitflops sale clearance

nike tn

jordan 8

cheap ray bans

michael kors handbags sale

cheap ray bans

kate spade sale

adidas yeezy

michael kors handbags

ed hardy clothing

discount oakley sunglasses

ray ban sunglasses

kate spade outlet

supreme clothing

nike outlet

pittsburgh steelers jersey

reebok shoes

ed hardy uk

seahawks jersey

cheap jordans

red bottom shoes

coach outlet online

jordan shoes

coach outlet online

nike tn pas cher

los angeles lakers jerseys

kate spade outlet

jaguars jersey

coach outlet online

nfl jerseys wholesale

louboutin shoes

converse shoes

san antonio spurs jerseys

nike air jordan

dolphins jerseys

nike outlet

new york jets jerseys

tods shoes

coach outlet

air jordan 4

polo ralph lauren

moncler jackets

hugo boss outlet

kate spade outlet

nike air huarache

true religion jeans

michael kors outlet

ralph lauren outlet

chiefs jersey

nike factory store

air jordan uk

nike air huarache

jimmy choo outlet

giuseppe zanotti outlet

oklahoma city thunder jerseys

washington redskins jerseys

coach outlet

nike soccer shoes

coach factory outlet

hugo boss sale

coach factory outlet

nike huarache

new york knicks

air jordan 8

oakley sunglasses wholesale

hermes belt

coach outlet online

ray ban sunglasses

nba jerseys

oakley sunglasses

skechers shoes

ecco shoes

ralph lauren outlet

ecco sandals

coach outlet

cheap snapbacks

coach outlet

oakley sunglasses wholesale

ralph lauren polo

ray ban sunglasses outlet

atlanta falcons jerseys

cheap jordans

polo ralph lauren

oakley sunglasses

christian louboutin uk

indianapolis colts jerseys

oakley sunglasses

new york giants jerseys

fitflops sale clearance

oakland raiders jerseys

longchamp handbags

saints jerseys

nike shoes

coach outlet

polo ralph lauren

nike store

christian louboutin outlet

bills jerseys

nike shoes

coach outlet store online

ralph lauren uk

cheap jordan shoes

jordan shoes

tods outlet

valentino shoes

true religion jeans

lacoste polo

ray ban sunglasses

redskins jerseys

salomon boots

nike trainers

nike outlet

nike huarache

christian louboutin shoes

nike roshe

coach outlet

cowboys jerseys

detroit lions jerseys

clippers jersey

ray ban sunglasses

polo ralph lauren

bottega veneta

coach outlet

christian louboutin outlet

cheap ray ban sunglasses

canada goose sale

polo ralph lauren

ray ban sunglasses

nhl jerseys

nike shoes

san antonio spurs

nike outlet

carolina jerseys

true religion outlet

cheap ray bans

kansas city chiefs jerseys

coach outlet online

nike blazer pas cher

mbt shoes outlet

ralph lauren outlet

nike trainers

arizona cardinals jerseys

coach outlet online

cheap ray bans

polo ralph lauren

yeezy shoes

nike air max 90

ray ban sunglasses

nike outlet

coach factory outlet

new orleans saints jerseys

minnesota vikings jerseys

buffalo bills jerseys

steelers jerseys

nike blazer

cheap nike shoes

ray ban sunglasses outlet

nike factory outlet

michael kors handbags

oakley sunglasses wholesale

louboutin shoes

michael kors outlet

christian louboutin shoes

air max 90

basketball shoes

broncos jerseys

oakley sunglasses wholesale

baltimore ravens jerseys

christian louboutin outlet

snapbacks wholesale

jimmy choo shoes

jordan shoes

oakley sunglasses

oakley sunglasses

falcons jersey

christian louboutin outlet

michael kors handbags

true religion outlet

michael kors handbags

philadelphia eagles jerseys

chicago bulls

boston celtics jersey

miami dolphins jerseys

coach outlet online

zzzzz dsvfsdvf

 

chenlixiang
20. 04. 2018 v 1:35

2018.4.20chenlixiang

chrome hearts jewelry

cheap basketball shoes

converse chuck taylor

mac cosmetics outlet

air max 95

nike pas cher

coach factory outlet

true religion jeans

lunette ray ban

instyler

hilfiger outlet

jordan 4

beats headphones

guess canada

adidas slides

replica watches

polo ralph lauren

ray ban

nike air

ferragamo

balance shoes

marc by marc jacobs

nike soccer shoes

lebron shoes

jordan

nike air max 2017

iphone x case

nike free run

tory burch

converse uk

timberland pas cher

supra shoes

cheap oakley sunglasses

lebron 11

reebok shoes

converse all stars

nike air max

cheap jerseys

air force

mulberry

nike factory outlet

jordans

fitflop

herve leger dresses

true religion

timberland

france world cup jersey

beats headphones

flip flops

mizuno

replica watches

guess factory

tommy hilfiger pas cher

michael jordan

ray ban sunglasses

belgium world cup jerseys

cheap oakley sunglasses

converse shoes

air max

prada handbags

adidas zx flux

chaussure nike

adidas shoes

christian louboutin

oakley sunglasses

longchamp handbags

hilfiger uk

tods shoes

christian louboutin

polo lacoste pas cher

puma shoes

pandora jewelry

michael jordan

nike blazer

asics gel

roty burch outlet

cheap wedding dresses

jordan

nike air max

mac makeup

iphone 7 cases

replica watches

nike store

salvatore ferragamo

germany world cup jersey

ray ban pas cher

nike huarache

michael kors outlet

portugal world cup jersey

bottega veneta

celine handbags

louboutin outlet

hermes birkin

bcbg

nike shoes

cheap jerseys

nike roshe

longchamp pas cher

hogan

michael jordan

2018.4.20chenlixiang2dg2fg2gf2gf2g

 

09. 05. 2018 v 5:20

The Big Bang Sang Bleu gets its francophone surname from Replica Watches UK the magazine and contemporary design brand that Buchi founded in 2006. Replica hublot watches The watch makes an immediate impression with its sharply beveled lines Replica tag heuer watches and hexagonal bezel conferring a highly geometric, three-dimensional look, a key aesthetic in the tattoo art of Buchi, whose celebrity clients include Swiss replica Watches Kanye West and Adam Lambert.

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,236 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 8 návštěvníků online