Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Podvodníci a podvodné agentury na Novém Zélandu

Kromě lidí, kteří na Nový Zéland přijeli pracovat a užít si krásných několik měsíců života, se na Nový Zéland dostala spousta lidí, která se potřebovala někam uklidit. Velice brzy přišli na to, že pokud dohodí farmáři pár lidí, můžou si z toho udělat slušný kšeft. Ne všichni jsou však poctiví a tak vás okrádají na daních nebo vám účtují horší úkolové sazby. Dělají všechno proto, aby nemuseli pracovat, ale měli z toho co největší zisk.

Jak už bylo naznačeno, na Novém Zélandu působí nespočet agentur, které se živí zprostředkováním práce pro zahraniční návštěvníky. Pokud si chcete pracovní prázdniny na Novém Zélandu užít bez stresu, nejlepší rada zní vyhněte se jim. Tito zprostředkovatelé se napovrch tváří jako největší svatouškové, všechno dělají jen z čiré poctivosti a lásky k vám. Nicméně za touhle maskou přátelství nehledejte nic jiného než dolary. Falešné přátelství ve vás má navodit soucit v případě že pro vás agentura "náhodou" nemá slibovanou práci.

Kontraktoři a kontraktorské agentury

Těmto zprostředkovatelům práce na Novém Zélandu se říká kontraktoři. Abychom věci uvedli na pravou míru, kontraktoři jsou podle zákona prostředníci mezi těmi co chtějí pracovat a mezi lidmi co potřebují pracovní síly. [Abych řekl pravdu, byl jsem konceptem KONTRAKTOR na Novém Zélandu zklamán. Lidé kteří se živí tím že téměř legálně okrádají jiné lidi mi přijdou nechutní. ] V podstatě to má fungovat tím stylem, že kontraktor sežene farmáři lidi na práci a sám farmář se tedy nemusí starat o mzddy a o papíry. Kontraktor dostane zaplaceno za zprostředkování pracovníků a za provedenou práci. Jenže kontraktoři s vidinou snadného zisku začali lidem krátit mzdy. Buď jim zkrátí cenu za kontrakt [místo 50 NZD za bin, vyplatí jen 45 NZD. Farmář má sklizeno, picker si vydělá a kontraktorovi se plní kapsy. Všichni jsou tedy happy], nebo jim nasadí minimální hodinovou mzdu a rozdíl si ponechá. A to se ještě musíme zmínit o tom, že někteří kontraktoři vám strhnou daně, ovšem místo toho aby vybrané daně zaplatil státu, strčí si je do kapsy. Věřte tomu, že kontraktoři mají vypracované metody tak dokonale, že nepoznáte vůbec nic.

agentura RTW New Zealand a Ladislav Čech

Klasickým přikladem takového kontraktora je Ladislav Čech, vlastnící agenturu RTW New Zealand. Agentura RTW New Zealand která sídlí v Havelock North, nedaleko Hastings, na svém webu nabízí zprostředkování práce na Novém Zélandu plus vyřízení Working Holiday víz, uhlazenými a lákavě napsanými větami. Služby samozřejmě nejsou zdarma ,a i když podle zákonů na Novém Zélandá nesmí žádná agentura vybírat poplatky za zprostředkování práce, právě agentura RTW New Zealand si s tím hlavu absolutně neláme. Poplatky za zprostředkování práce skrývá za balíček služeb, který nazývá asistenční. Tím že se asistenční balíček agentury RTW New Zealand platí až na Novém Zélandu a ne předem, získává firma na serióznosti. Stojí však zmíněný balíček agentury RTW New Zealand za 675 NZD plus 12.5% GST?

Co tedy za svých 675 NZD od RTW New Zealand dostanete? vyřízení IRD number [které je zdarma] Otevření účtu v bance na Novém Zélandu [které je také zdarma] kontroverzní zprostředkování práce [při troše snahy zdarma] asistenci při hledání ubytování [opět lze sehnat zdarma] dopravu z letiště v Aucklandu, cena není obsažena v asistenčním balíčku [za kterou si Ladislav Čech účtuje navíc 240 NZD plus GST Autobus z Aucklandu do Hastings vás bude stát 80 NZD]

Kromě toho, že zaplatíte vysoké ceny za to, co je vlastně zdarma, nakonec agentura RTW New Zealand ani nedostojí slibům a to hlavně ohledně práce. [ Přísloví "Když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají" u agentury RTW New Zealand platí na 100 procent ] Ačkoli na svých webových stránkách agentura RTW New Zeland velkoryse nabízí 180 pracovních míst, práci má podle slov bývalého zaměstnance sotva pro dvacet .

[ Patřili jsme k těm, kteří se nechali zlákat chytře napsanými řádky na stránkách agentury RTW New Zealand. Malou omluvou nám budiž to, že jsme neměli přístup na internet, toho času v Anglii a proto jsme se spoléhali na služby agentury. Musím přiznat, že to byla největší chyba, kterou jsme mohli udělat. Práci jsme neměli i přes to, že nám paní Čechová slibovala spoustu práce na výběr. ]

proč Ladislav Čech podvádí Čechy, když je to Čech?

Pan Ladislav Čech, otylý majitel agentury RTW New Zealand, na první pohled působí, že něco skrývá. Za každou cenu se bude snažit působit na vás dojmem pohodového manažera. Bohužel, jeho falešné přátelství slouží přesně v situacích, kdy pro vás nemá práci. Bude vám neustále a dokola opakovat, at jste v pohodě, že takhle přesně to na Novém Zélandu chodí. A vy čekáte, utrácíte peníze za drahé ubytování a stále čekáte. A protože bydlíte na ubytování, které má pronajaté, nechá vás Ladislav Čech pracovat pár hodin týdně, abyste měli na zaplacení ubytování a jídla a bude se všemožnými i nemožnými způsoby vymlouvat že práce prostě není. V horším případě vás pošle někam, kde zaručeně práce za pár dní bude a pak už se neozve, tak jak se to stalo nám.

Prodloužená ruka [ v jejím případě by se možná více hodilo prodloužená ústa, pozn autora] agentury RTW New Zealand v České republice je paní Libuše Čechová. [ hodí se upozornit, že se jedná o matku Ladislava Čecha ]. Paní Čechová po českém internetu rozhazuje sítě agentury RTW New Zealand ve formě inzerátů, lákající na skvělé výdělky na Novém Zélandu. Kancelář má v Českých Budějovicích, kde rozdává svoje moudré rady ve formě předražených konzultací. Osobně jsem konzultaci nezažil, ale už se těším na to, až se s paní Libuší Čechovou setkám osobně. [ Pan Ladislav Čech nás totiž po skončení jablečné sezóny v Hastings odeslal do Aucklandu, kde jsme měli podle jeho tvrzení zajištěnou práci na zimu. V Aucklandu jsme potom přes tři týdny marně čekali až práce začne, nakonec telefon agentury RTW New Zealand úplně ohluchnul a pan Ladislav Čech se ztratil z povrchu Nového Zélandu ] Na to nám paní Čechová řekla, že agentura RTW New Zealand splnila všechno co měla, pomluvila nás z lenosti a neschopnosti a poté co jsme náš příběh zveřejnili na webu o podvodech agentury RTW New Zealand na nás poslala imaginární právníky agentury RTW New Zealand. Možná paní Libuše Čechová nemohla unést pravdu o tom, že její dítě je takový podvodník.

letenky | cestování | práce | New Zealand | studium | levné letenky | Nový Zéland

Komentáře ke článku

12. 05. 2013 v 19:01

 Na začátku než jsem našel Váš web tak jsem sondoval kdo je schopen zajistit WHS. A zajišťuje to i Student Agency + poradenstvi, odvoz z letiště, 2 noci ubytko, IRD atd a to za pouhých 685 NZD. Taky celkem palba 4.pnghttp://www.studentagency.cz/pracovni-a-au-pair-pobyty/Novy-zeland/Working_Holiday_Novy_Zeland/

Pepa.
02. 10. 2013 v 1:37

Hola pravda !!!!!!!. Pracoval sem nedavno pod nim a ubohost . Hlavne se knemu nehlaste .!!!!.prijdete o prachy a radostny pobyt na NZ. jen kazi Zelandu pověst .!.Se divim ze ho jeste neposlali zpatky do Cr. za mamou.Do Trebone .   Se divim ze to je legalni .!.  Znate nake prostredky kterymi by se dali penize vymahat zpet ?.

Jana
16. 06. 2014 v 15:17

 A co stoho  stejna tadi nic ne

 

05. 02. 2018 v 2:04

 

prada outlet

ralph lauren polo

polo ralph lauren

ferragamo outlet

cheap uggs

longchamp outlet

polo ralph lauren outlet

polo outlet

true religion outlet

ray ban sunglasses

canada goose outlet

polo ralph lauren outlet online

michael kors outlet store

cheap ugg boots

fitflops sale clearance

nike outlet online

coach outlet

jordan shoes

air jordan retro

ugg boots

mbt shoes clearance outlet

asics running shoes

ugg boots clearance

polo outlet

coach outlet

ralph lauren uk

valentino shoes

canada goose jackets canada

adidas shoes for women

nfl jerseys

air max 90

michael kors outlet online

nike shoes

christian louboutin

michael kors outlet

kate spade handbags

nike outlet

kate spade outlet

ray ban outlet

adidas nmd r2

hermes birkin

oakley sunglasses

pandora jewelry

asics outlet

mulberry bags

pandora jewelry

nike outlet store

michael kors outlet online

coach factory outlet online

coach outlet store online

pandora jewelry

pandora charms

mbt outlet

nfl jerseys wholesale

pandora charms sale clearance

cheap ugg boots

kate spade outlet online

nike outlet store

pandora outlet

oakley sunglasses wholesale

ugg outlet online

ugg outlet store

coach outlet store

ralph lauren shirts

canada goose outlet store

mcm outlet

pandora charms

nike outlet store

nike trainers

nike shoes

true religion outlet

canada goose jackets

michael kors outlet

ugg boots

ugg outlet store

polo outlet

michael kors outlet clearance

coach outlet

christian louboutin outlet

michael kors outlet

coach outlet online

ray-ban sunglasses

canada goose jackets canada

canada goose jackets

mulberry handbags

ugg outlet

michael kors outlet clearance

coach outlet store online

pandora outlet

michael kors outlet stores

ugg outlet

uggs outlet

fitflop sandals

pandora jewelry

michael kors outlet online

michael kors outlet online

hermes outlet

kate spade bags

michael kors outlet

jordan shoes

coach outlet

giuseppe zanotti outlet

michael kors official site

michael kors outlet clearance

michael kors outlet

cheap jordans

ugg outlet

ugg boots

moncler jackets

uggs canada

cheap nike shoes

nfl jerseys

pandora charms

michael kors outlet online store

michael kors outlet clearance

ugg boots

pandora charms sale clearance

ugg,uggs,uggs canada

michael kors outlet

uggs outlet

ugg boots clearance

air max 90

coach outlet

nike air max

air jordan shoes

pandora jewelry

coach factory outlet

mulberry uk

adidas outlet store

ugg boots

ugg boots

canada goose outlet

tory burch outlet

mont blanc outlet

puma shoes

nike outlet

ugg boots clearance

ugg boots clearance

coach outlet clearance

coach outlet

michael kors outlet

canada goose outlet store

pandora jewelry sale

cheap ugg boots

polo outlet

uggs outlet

valentino outlet

coach outlet online

michael kors outlet clearance

canada goose jackets

pandora outlet

michael kors outlet

fred perry polo shirts

uggs outlet

ray ban sunglasses

ralph lauren uk

canada goose outlet store

coach outlet

ugg outlet online

uggs outlet

oakley sunglasses

ugg outlet online clearance

pandora jewelry outlet

ugg boots

canada goose

moncler outlet

polo outlet

ugg outlet online clearance

cheap nfl jerseys

coach outlet online

adidas yeezy

ray ban sunglasses

pandora jewelry

michael kors outlet

pandora charms sale clearance

ralph lauren

ray ban sunglasses

canada goose

canada goose jackets

mbt shoes

coach outlet

michael kors outlet online

nfl jerseys wholesale

michael kors outlet clearance

pandora outlet online

michael kors outlet

nike shoes outlet

mont blanc pens

mont blanc

adidas nmd r1

polo ralph lauren outlet

ugg outlet

nike outlet online

michael kors outlet

coach outlet

ugg boots outlet

canada goose outlet

canada goose outlet store

fred perry

nfl jerseys wholesale

yaoxuemei20180205dscdas

xiaojun
10. 02. 2018 v 10:01

20180211 junda

ray ban sunglasses outlet

nike outlet online

ugg boots

swarovski outlet

longchamp bags

ugg outlet

coach outlet

nike shoes

nike air force 1

ugg outlet

canada goose outlet

true religion outlet store

tory burch outlet store

oakley sunglasses

ugg canada

pandora outlet

cheap nba jerseys

canada goose outlet store

tory burch outlet

canada goose

cartier watches

canada goose jackets sale

uggs clearance

polo ralph lauren

nike trainers uk

rayban sunglasses

cheap ray ban sunglasses

true religion jeans

uggs

michael kors outlet online

ferragamo shoes

ray ban sunglasses

coach outlet store online

canada goose jackets

kevin durant shoes

polo outlet

christian louboutin outlet

michael kors outlet online

michael kors outlet clearance

true religion outlet

polo outlet

air max 90

coach outlet

coach outlet online coach factory outlet

blackhawks jerseys

christian louboutin shoes

tory burch outlet online

cheap snapbacks

cheap snapbacks

ray ban sunglasses outlet

oakley sunglasses

mulberry bags

pandora charms

christian louboutin outlet

cheap jordans for sale

michael kors outlet clearance

coach outlet online

jordan shoes

cheap soccer jerseys

fitflops

true religion jeans

coach outlet store online

prada shoes

oakley sunglasses

canada goose outlet store

coach outlet online

pandora outlet

tods outlet

ferragamo shoes

air jordan shoes

christian louboutin outlet

moncler jackets

coach factory outlet

burberry outlet store

oakley sunglasses wholesale

canada goose outlet

longchamp outlet

canada goose outlet

coach factory outlet

snapback hats

coach outlet online

michael kors outlet

lacoste pas cher

coach outlet

michael kors outlet clearance

moncler jackets

oakley sunglasses wholesale

uggs outlet

coach outlet store online

nike factory store

fitflops shoes

michael kors outlet online

ugg boots

coach handbags

cleveland cavaliers jerseys

ray ban sunglasses

air max shoes

cheap oakley sunglasses

air max shoes

bottega veneta outlet

canada goose outlet

kobe shoes

canada goose uk

oakley sunglasses

prada outlet online

uggs outlet

coach outlet online

ugg boots outlet

coach outlet

uggs outlet

ferragamo shoes

polo ralph lauren

burberry outlet

ugg outlet

tory burch outlet

oakley sunglasses

swarovski crystal

air max trainers

oakley sunglasses wholesale

cheap nba jerseys

true religion jeans

polo outlet

air max uk

cheap ugg boots

canada goose outlet

hermes birkin

louboutin shoes

canada goose coats

polo ralph lauren

coach outlet

ugg boots clearance

coach outlet

michael kors outlet

coach outlet

ferragamo outlet

ralph lauren polo shirts

polo outlet

coach factory outlet

ray ban sunglasses outlet

ugg outlet online

ferragamo outlet

ed hardy outlet

coach outlet

polo ralph lauren

moncler coats

mbt outlet

nike outlet

true religion jeans

kobe bryant shoes

fitflops sale

c17

 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,057 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 9 návštěvníků online