Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Prace na Novem Zelandu, visum, ovooce :)

07. 10. 2013 v 11:14

Ahoj vsem, jiz delsi dobu premyslim, ze bych se vydal nekam do sveta.. V CR me drzi predevsim docela slusne placena prace a hypoteka, kterou mam na byt, co jsem si pred rokem koupil. V praci mi jiz v minulosti zamestnavatel sdelil (jelikoz jsem si chtel zaplatit jazykovy kurz a odjet pryc), ze v tom pripade nemohu pocitat s tim, ze bych dale u firmy pracoval, ze v podstate nemohou na me cekat a znovu ziskat u stejne firmy misto vyhledove nejde. Rozum samozrejme rika, abych zustal a drzel se prace a dal vydelaval, dokud to pujde.. Ale ja bych rad zkusil zmenu, naucil se jazyk. Pozornost jsme zameril na Novy Zeland, vetsina odjizdi za sberem ovoce. Mel bych k tomu nekolik dotazu.. Da se timto skutecne uzivit? Nebo musi clovek drit jako otrok, aby vubec prezil? Jake jsou asi tak mesicni naklady na zivot na NZ? Kde lide pracujici na farmach prespavaji? O kolik cca procent jsou potraviny drazsi v porovnani s CR? Jak tezke je ziskat working holiday vizum? Na webu jsem se docetl, ze pro CR se vydava jen cca 1000 viz.. 

Jelikoz pracuji u velke firmy s mezinarodni pusobnosti, dohledal jsem si nasi pobocku v Australii a Novem Zelandu (Auckland), napadlo me zkusit sepsat nejaky motivacni dopis, ale prolem je moje anglictina.. Prece jen od skoly se znacne zhorsila.. (ta by se snad dala s velkym odhodlanim o neco vylepsit,  pripadne si sehnat  intenzivni jazykovy kurz atd). Zkusenosti a znalosti bych snad mel, ale rodily mluvci nejsem ani zdaleka.. Ale mozna by to mohlo prinejmensim pobavit nekoho z nasi pobocky v Aucklandu :) 

Co radite? Zkusit stesti a odjet, dokud clovek muze? (deti nemam)   Vzdat se dobre placene prace? Pokud nekdo pisne, budu rad. Diky vsem za rady! Kiwi.

 

07. 10. 2013 v 18:33

Ahoj, ok, diky moc, pisnu Ti tedy na mail :o) 

ps: adminovi - ja vul jsem v nazvu vlakna udelal chybu, chtel jsem to editovat, ale nikde nemuzu najit tlacitko pro zmenu.. no tak sry za chyby :) 

 

07. 10. 2013 v 23:06

 Anglictiny se zas tolik neboj. Oni jsou tu docela tolerantni. Prece jenom je to multikulturni zeme a Auckland specialne. Za zkousku nic nedas a kdyz tu budes makat tak se ti rec zlepsi hodne rychle.

05. 11. 2013 v 7:58

Ahoj vsem, jiz delsi dobu premyslim, ze bych se vydal nekam do sveta.. V CR me drzi predevsim docela slusne placena prace a hypoteka, kterou mam na byt, co jsem si pred rokem koupil.

A ikdyž máš slušně placenou práci, cítíš že to není ono...

V praci mi jiz v minulosti zamestnavatel sdelil (jelikoz jsem si chtel zaplatit jazykovy kurz a odjet pryc), ze v tom pripade nemohu pocitat s tim, ze bych dale u firmy pracoval, ze v podstate nemohou na me cekat a znovu ziskat u stejne firmy misto vyhledove nejde. Rozum samozrejme rika, abych zustal a drzel se prace a dal vydelaval, dokud to pujde.. Ale ja bych rad zkusil zmenu, naucil se jazyk.

Rozum je kolikrát největší brzda člověka....

Pozornost jsme zameril na Novy Zeland, vetsina odjizdi za sberem ovoce. Mel bych k tomu nekolik dotazu.. Da se timto skutecne uzivit?

- uživit se dá, někteří říkají, že se dá i vydělat. Záleží, jestli z toho co vyděláš na NZ chceš uživit i hypotéku a jestli jo, tak kolik ta hypotéka je... ale pokud chceš vydělat tak jsou určitě pro to lepší země a pro studium angličtiny taky. Pokud budeš pracovat s ostatníma čechama, tak anglicky mluvit moc nebudeš, a pukud budeš pracovat s Kiwákama, nebo Marorama, tak jejich angličtina je hodně nesrozumitelná ... My s mladou jsme s řekli, že do toho dáme včetně letenek, dodávky a dalších výdajů dohromady cca 100 000 Kč a jestli dokážeme vydělat toto zpátky (aby se pokryly náklady), aniž bychom pořád jen makali a trochu si užili tak budem very happy. Po 8 měsících můžu říct, že se nám to podaří a možná si 100 navíc přivezem, ale je možné že je tady procestujem, Za těch 8 měsícu jsme docela dost času ztrávili v práce (možná zbytečně moc, protože jsme měli smůlu na práci, až poslední tři měsíce to bylo fajn), ale teď máme před sebou 2-3 měsíce cestování po celém NZ.

Potkali jsme ale s dovolením blázny, kteří mi propočítali, že za zasloužené pivko, kterém jsem si dal po práci, by ujeli 12 kilometrů a vařili si marmeládu z nakradených pomerančů a z noční směny ve fabrice šli dělat do sadu - ti asi ušetří hodně...

Nebo musi clovek drit jako otrok, aby vubec prezil?

Když máš smůlu a nepodaří se najít dobrou práci, tak makáš, makáš a moc neušetříš.. Pokud najdeš dobrou práci a nevadí ti, že se zapotíš tak pohoda, někdy jsi jen bezejmenná pracovní síla, někdy jsi kamarád se zaměstnavatelem. Záleží jaký jsi kamarád s manuální praci, třeba němci to moc nezvládají... Pokud bydlíš v dodávce a jsi s tím spokojený, tak dost ušetříš... pokud jsi ale na dodávku sám, je to samozřejmě nákladnější – pojistka, „technická“ každých 6 měsíců, registrace 150 dolarů za půl roku, 10 litrů na sto kilomerů, hodně drahé opravy, když koupíš „nestandardní, nebo starší auto) atd, atd. Je ale možná lepší dřít (jako otrok je relativní pojem, pro někoho je dřít jako otrok to co pro dalšího normální fyzická práce a možná i zábava) nějakou dobu v kuse a nabouchat dolary a pak můžeš cestovat, nic nedělat

Jake jsou asi tak mesicni naklady na zivot na NZ?

Tady se jede na týdny. Týdenní výplata, týdenní náklady. Kurz je cca 16 korun za dolar. Ubytování 50-70 dolarů v dodávce, pokoj v hostelech (mimo velké města) s dalšíma lidma asi 70 až 130 dolarů (nemáme ale zkušenosti...), jídlo u nás cca 70 týdně na osobu (v tom nějaké to pivko, vínko a docela rozmanitá strava – vaříme si každý den a relativně zdravě a vydatně.. Pokud kupuješ hotovky, tak to může být dražší, pokud budeš jíst jen špagety s kečupem a ve svátek tuňáka v konzervě, tak levnější). K tomu náklady na dopravu do práce (záleží podle vzdálenosti), ale myslím, že tak 60 doláčů na benál, pak už je to moc daleko na každodenní dojíždění a lépe si najít blíž práci nebo ubytování.

Kde lide pracujici na farmach prespavaji?

V dodávkách v blízkých kempech, v backpackrech (hostely) v pokojích s ostatními podobnými, v pronajatých pokojích v rodinných domech, nebo pokud je jich víc, tak pronájem celého domu. Někteří bydlí třeba přímo v sadu, mají solární sprchu, záchod se vždycky najde a je to zadara – trochu extrémní řešení pro dlouhodobé setrvání.

O kolik cca procent jsou potraviny drazsi v porovnani s CR?

Těžko vyčíslit, jak jsem psal – 50 – 70 doláčů za jídlo a pivko na zahnání žízně po práci (jinak alkohol , pokud jsi lehký notorik, tak velice velké náklady).. Když to přepočítáváš na koruny, tak bys radči nejed, je to dost dražší, ale jak najedeš na NZ příjem, neřešíš to..

Jak tezke je ziskat working holiday vizum? Na webu jsem se docetl, ze pro CR se vydava jen cca 1000 viz.. 

Letos 1200 víz, každým rokem se zásadně krtátí doba za kterou jsou víza vyčerpána, letos, to trvalo možná měsíc a byly fuč. Můžeš si požádat sám elektronicky na ambasádě v London, ale doporučuji zaplatit agentuře, která se tím zabývá... Víza jsou k máni vždy od března.

Jelikoz pracuji u velke firmy s mezinarodni pusobnosti, dohledal jsem si nasi pobocku v Australii a Novem Zelandu (Auckland), napadlo me zkusit sepsat nejaky motivacni dopis, ale prolem je moje anglictina.. Prece jen od skoly se znacne zhorsila.. (ta by se snad dala s velkym odhodlanim o neco vylepsit,  pripadne si sehnat  intenzivni jazykovy kurz atd). Zkusenosti a znalosti bych snad mel, ale rodily mluvci nejsem ani zdaleka.. Ale mozna by to mohlo prinejmensim pobavit nekoho z nasi pobocky v Aucklandu :) 

Nejsem si jistý, ale pokud chceš získat working holliday viza, tak nemůžeš dělat na trvalý pracovní poměr, nebo něco podobného, ale to si raději ověř. Working holiday je určen primárně pro manuální práce v sadech a zemědělství. Pokud bys chtěl takto pracovat, musíš si vyřídit pracovní vízum, a to je složitější a dražší...

Co radite? Zkusit stesti a odjet, dokud clovek muze? (deti nemam)  

 Vzdat se dobre placene prace? Pokud nekdo pisne, budu rad. Diky vsem za rady! Kiwi.

Já a mladá jsme odjeli, vzdali se relativně dobře placené práce a po 8 krásných měsících kdy bolely těla z práce, nebyla dobře placená práce, byla zima když jsme spali v autě apod, můžem s jistotou říct, že je to náš zatím nejkrásnější rok v životě, a to jsem jich zažil už 30. Půl roku před odjezdem jsme chtěli tak vzít trochu té hypotéky na byt a fungovat jako standardní ovce, ale pak jsme si vybrali Zéland a nelitujeme. Po stresech v kanceláři a termínech je toto krásný mentální odpočinek, kdy můžeš strávit hodně času v nádherné přírodě a jiné realitě novozélandské pohody. Máš prostor uvažovat trochu jinak, než jen „kolik, kolik, kolik“ a pokud chceš uvažovat jinak, tak si to tady krásně užiješ. Pokud máš ale hypotéku, tak bych si asi nashromáždil částku nutnou k placení hypotéky po dobu co budeš na NZ. A jestli chceš zažít něco hodně jiného oproti standardnímu spořádanému životu tak uržitě jeď na Zéland, určitě to nemusí být jen jednoduché a pohoda, ale to člověka posune kolikrát dál, když se má člověk relativně „dobře“ myslím, že začne trochu stagnovat.. Je to ale hodně individuální, kolik hlav, tolik pravd a tolik iluzí o světě.....

Toť názor (iluze) jednoho z mnoha

Venca

 

08. 11. 2013 v 5:59

Ahoj Kiwi,

koukám, že to Venca rozebral do detailu a Žáha ještě přikrmil. Jsem sice na Zélandu teprve 50 dní, ale myslím, že i moje rady mohou být cenné, protože jsem byl v prakticky podobné situaci jako ty.

V ČR jsem měl dobře placenou práci a jelikož mám rád jistotu, dost jsem tak odvážného kroku obával. Sám jsem hypotéku neměl, jednak proto, že nechci bance přeplatit několik milionů a jednak právě proto, že ve mě pořád někde doutnal plamen naděje, že se z ČR dostanu pryč. Ta hypotéka by zas neměl být takový problém ne? S dobrými nájemníky ji nájem v podstatě pokryje, nebo ne?

A ted k tvým dotazům:

>> Da se timto skutecne uzivit? Nebo musi clovek drit jako otrok, aby vubec prezil?

Zkusenost s farmou nemám, ale naše náklady ve dvou na den (bez benzínu) jsou 66 dolarů. Nijak se neomezujeme, jíme v podstatě stejně jako v Česku, ujíždíme na sladkém a na zmrzlinách. Jen to pivo si moc nedávám. Pokud budeš cestovat sám, tak počítám, že to je tak 70% částky, čili nějakých 45. Vzhledem k tomu, že je minimálka 13,75 (pokud se nepletu), tak za něco málo přes 3 hodiny máš vyděláno na životní náklady. Jen se nesmíš dostat do spárů špatného kontraktora, který tě odrhne a nedosáhneš ani na minimálku. Osobně ale doporučuji zkusit práci v oboru, byť máš mizernou angličtinu. Byť bys měl třeba dělat na farmě a jen rozesílat životopisy.

>> Jake jsou asi tak mesicni naklady na zivot na NZ? 

Vyčíslená částka viz výše. Nezbytně musíš ale počítat i náklady na pořízení a provoz auta, nákup letenky na Zéland a podobně. Počítej s tím, že než ti přijde první kiwácká výplata utratíš ranec. My jsme ve dvou aktuálně s útratou na NZ v mínusu 140 tisíc za 2 lidi + cca 100 tisíc z Česka (letenky, vybavení, očkování na zpáteční cestu po Asii, pojištění).  Po 50 dnech jsem konečně našel práci v v oboru (IT) a budeme pomalu obracet kurz k nule. Přítelkyně práci zatím marně hledá.

>> O kolik cca procent jsou potraviny drazsi v porovnani s CR?

Všechno je asi tak 1,5-2x dražší jak v ČR. Zelenina a ovoce víc, ty jsou extrémně drahé. Ale například v Aucklandu se dá o/z u Asiatů koupit výrazně levněji než v supermarketech. 

>> Jak tezke je ziskat working holiday vizum?

Kvóta na rok 2013 byla 1500 víz. Otevírá se 1.3. a za měsíc byla vyčerpaná. Čili když to vyplníš hned ze začátku března, mělo by ti to vyjít.

>> Co radite? Zkusit stesti a odjet, dokud clovek muze? (deti nemam)   Vzdat se dobre placene prace? 

Ač jsme zatím v mínusu, rozhodně nelituji. Život tvoří zážitky, ne peníze nebo nemovitosti. Jeden kluk co tu je prodal byt a taky zakotvil na NZ. Po 2 letech nevypadá, že by toho litoval :) Jednou jsem si poznamenal jeden citát. "Nikdy nelituj toho co jsi udělal, spíš lituj toho co jsi udělat mohl a neudělal". A tím se snažím řídit.

Pokud bys měl zájem o další info, doporučuji můj blog http://jency.info

Přeji správně rozhodnutí! Jency

kala
08. 11. 2013 v 7:49

kazdej ti rekne jenom to co zazil,to,s cim ma zkusenosti,.......neda se rict hele je to takhle,bude to takhle....ber to v uvahu a nenech se oblbnout...v kazdym prispevku co tady mas jsou naky bludy...treba ten borec co se rozepsal bilym perem(nic ve zlym)rek bych ze zadal o vizum v Londyne,akorat mi neni jasne proc platil agenture....dalsi...Zaha...ten prozere 140 tydne.....hele draku,ja mam pres 80 kilo a fakt si davam...ale 140???pak ten dalsi ...minus 140 litru???50 dni hledaj praci???kurva lidi....doufam ze jsem se nikoho nedotknul,na nikoho neutocim....moje zkusenosti jsou jiny....

Honza
08. 11. 2013 v 8:52

Taky by me zajimalo co zere za 140 tydne? :D

 

Djon
08. 11. 2013 v 22:47

jidlo pokud bydlis nekde kde si muzes varit staci cca 80 tydne vklidu a nemusis se ani moc omezovat. Benzin zalezi pokud mas starsi auto po meste to zere hektolitry. I z minimalky tady vpohode usetris nebydlis li v Queenstownu.

 

08. 11. 2013 v 23:36

Kala>

Mne se nedotknes, jak jsem psal, hledal jsem praci v oboru. Jelikoz se chceme usadit, je pro me rozhodne lepsi hledat hned v oboru a treba zit z uspor a byt ve Wellingtonu, nez nekde vydelavat na farme a pak cestovat nekam na pohovor a zase zpet. A pokud ma dobre placenou praci v CR, tak nevim jak mu potom v zivotopisu pomuze rok na farme. Ale to uz je vec kazdeho...

Tech 140 tisic minus taky neni nerealnych. Je to necelych 9 tisic dolaru. Z toho skoro 5500 za auto (koupe + nacestovano pres 3000km + rego + vymena rozrizle pneu), 1500 za jidlo, 1400 za ubytovani (kempy, najem), pak samozrejme nejake drobnosti jako telefon, vstupné, atd. Mozna jsi to prehlidl, ale je to za 2 lidi. Mimochodem za to jidlo nam to vychazi lehce nad 100 dolaru tydne za osobu.

S tou agenturou je to rozhodne blbost. Imigracni stranka neni zas tak slozita, takze zbytecne cpat penize 3. strane. 

 

kala
09. 11. 2013 v 0:00

 vpohode kluci...ja to nesoudim,kazdyho vec jak se zaridi...Zaha tu mel prispevek,jeste vcera vecer(smazano)...vysvetloval jak to ma stim jidlem...(stejky na snidani,sampano na obed,3krat tydne 5kg sladkosti).....

Proč agentura
09. 11. 2013 v 3:14

Proč agentura? Protože jsme žádali v létě 2012, narychlo jsem si vyráběl novou občanku, na kterou jsem čekal cca  3 týdny a k mání bylo jen cca 150 víz a dále rychle mizely. Nechtěl jsem riskovat, že mi napíšou z imigračního, že potřebují něco doplnit, nebo že já dostanu vizum a mladá ne. Hold, každý si platí za to, za co chce plati.  

Líbí se mi jedno přísloví: "je lepší si to posrat podle svého, než podle toho co ti říkají ostatní...."

 

09. 11. 2013 v 5:09

Já se v tom šampáňu přímo koupu, a žeru pořád jitrnice a minule jsem si objednal šunku z Milána a teď si zrovna ukrajuju plátečky s italským chlebem a zapíjím chardonnay za 79,90,-- (v akci). :D :D no já se bavím vy internetové nuly. Tohle mě na NZ vážně nechybí ta česká potřeba pořád někoho kdo má jinej názor nebo žije jinak shazovat, zesměšňovat a leštit si nad ním to svoje chabé ego. Nazval bych to "Českou malostí". dále se nebudu vyjadřovat 

kala
09. 11. 2013 v 7:53

 myslel jsem ze ses chytrejsi "zaho" klidne sem hodim adresu,muzes mi prijet rozbit hubu ty hrdino...dam si te k veceri...

Mirek
10. 11. 2013 v 2:00

Nevím proč kéruješ zrovna do Žáhy, nejvíc dobrej týpek co nám sehnal práci a hodně pomohl. A co tak vím tak nejenom nám. Neznáš mapu....

 

kala
10. 11. 2013 v 4:46

 precti si  co tu psal zaha,viz.internetove nuly.....pak tady neco pis ty mapo....

11. 05. 2018 v 5:13

 

michael kors handbags outlet

cheap oakley sunglasses

oakley sunglasses wholesale

ugg outlet

coach outlet store online

nike store uk

coach outlet online

polo ralph lauren outlet

nike roshe

ray ban sunglasses

canada goose

fred perry polo

michael kors outlet

cheap jordans

michael kors outlet online

polo ralph lauren

oakley sunglasses wholesale

mulberry handbags

pandora charms sale clearance

canada goose jackets

ralph lauren shirts

ralph lauren outlet online

canada goose uk

true religion jeans sale

ralph lauren polo shirts

ralph lauren outlet

jordan shoes

lacoste outlet

canada goose outlet store

coach outlet online

fitflops

michael kors

ugg boots

michael kors outlet clearance

polo outlets factory store

coach outlet

supra shoes sale

uggs outlet

ugg boots clearance

tory burch outlet

uggs outlet

pandora jewelry

burberry outlet online

true religion jeans

christian louboutin sale

uggs canada

swarovski crystal

cheap oakley sunglasses

true religion outlet

pandora jewelry

kobe shoes

coach outlet online

nike nba jerseys

michael kors outlet

jordan shoes

jordan 4

manolo blahnik outlet

cheap basketball shoes

mbt outlet

michael kors handbags

ugg outlet online

manolo blahnik

coach factory outlet

canada goose jackets outlet

ugg boots on sale

air jordan shoes

mulberry outlet

cheap ray ban sunglasses

pacers jerseys

cheap ray ban sunglasses

michael kors handbags

mont blanc outlet

oakley sunglasses wholesale

uggs outlet

tory burch outlet online

coach outlet online

canada goose outlet

michael kors outlet online

kobe 9 elite

air max 90

canada goose

ugg outlet

longchamp outlet

air jordan shoes

oakley sunglasses

ugg outlets

ugg outlet

air jordan shoes

polo shirts

air jordan shoes

ferragamo outlet

oakley sunglasses

prada outlet online

coach outlet

air jordan shoes

michael kors outlet online

michael kors outlet clearance

canada goose outlet online

air jordan shoes

golden state warriors

canada goose jackets

ralph lauren outlet

oakley sunglasses wholesale

coach outlet store online

cleveland cavaliers jerseys

christian louboutin shoes

mavericks jerseys

puma shoes

michael kors outlet clearance

ugg boots

lacoste soldes

michael kors bags

true religion jeans for men

coach outlet

coach outlet

michael kors outlet

soccer cleats

kobe shoes

pandora charms sale clearance

true religion jeans

links of london

fitflops

polo ralph lauren

uggs outlet

ugg boots

uggs clearance

ray ban sunglasses

ferragamo outlet

fitflops sandals

reebok shoes

coach outlet online coach factory outlet

michael kors handbags

hermes online

christian louboutin shoes

michael kors outlet store

moncler outlet

adidas outlet store

pandora charms sale clearance

nike shoes on sale

air max shoes

coach factory outlet

canada goose coats

ferragamo shoes

giuseppe zanotti outlet

adidas nmd

christian louboutin shoes

pandora charms

polo ralph lauren

off white outlet

pandora charms

moncler

nike shoes outlet

cheap mlb jerseys

uggs outlet

tory burch outlet

louboutin shoes

michael kors outlet

pandora charms

nba jerseys wholesale

pandora jewelry

coach factory outlet

hermes birkin bag

oakley sunglasses sale

birkenstock sandals

christian louboutin outlet

canada goose jackets

polo ralph lauren

true religion jeans

clippers jerseys

uggs outlet

air max 90

cheap jordan shoes

tory burch outlet online

cheap jordans

nobis jackets

longchamp outlet

christian louboutin sale

futbol baratas

polo ralph lauren outlet

michael kors outlet store

ralph lauren outlet

michael kors outlet clearance

oakley sunglasses

ray ban sunglasses outlet

coach outlet store online

polo ralph lauren

nike air huarache

ray ban sunglasses outlet

fitflops sale clearance

michael kors outlet online

coach outlet

ugg boots

michael kors outlet

coach outlet online

michael kors outlet

lacoste polo

true religion jeans

herve leger outlet

burberry outlet stores

foamposite shoes

michael kors uk

michael kors outlet online

longchamp solde

cheap oakley sunglasses

canada goose outlet online

michael kors outlet online

ralph lauren polo

canada goose jackets

birkenstock shoes

canada goose outlet store

cheap ray ban sunglasses

ferragamo shoes

michael kors outlet online

michael kors outlet clearance

denver broncos jersey

canada goose outlet

cheap oakley sunglasses

celtics jerseys

manolo blahnik outlet

canada goose jackets

tory burch outlet

true religion outlet store

stephen curry shoes

coach factory outlet

swarovski uk

coach factory outlet

ugg outlet

canada goose

oakley sunglasses wholesale

air huarache

coach factory outlet

moncler outlet

ralph lauren outlet

air max 90

cheap oakley sunglasses

ralph lauren

swarovski outlet

mulberry uk

coach outlet online

swarovski outlet

cazal sunglasses

michael kors outlet online

coach outlet online

ray-ban sunglasses

michael kors outlet clearance

michael kors

cheap ray ban sunglasses

coach outlet clearance

adidas store

air jordan shoes

uggs

true religion outlet uk

coach outlet store online

new balance outlet

coach outlet store online

cheap ray bans

michael kors outlet online

nba jerseys

ugg boots

longchamp pas cher

cheap oakley sunglasses

coach handbags outlet

canada goose parka

cheap jordans for sale

polo ralph lauren

cheap jordan shoes

cheap oakley sunglasses

true religion outlet

michael kors outlet

coach outlet online

cheap nba jerseys

ralph lauren factory store

pandora charms

blackhawks jerseys

nba jerseys

true religion jeans

coach outlet

new balance shoes

coach outlet online

ugg boots clearance

adidas trainers

mulberry handbags

pandora charms

michael kors outlet online

canada goose jackets

canada goose jackets

canada goose jackets

yeezy boost

coach outlet

trailblazers jerseys

oakley sunglasses

canada goose outlet sale

pandora outlet

nhl jerseys

oakley sunglasses wholesale

michael kors outlet online

coach outlet

canada goose jackets

mulberry handbags

michael kors

barbour outlet

true religion jeans sale

longchamp outlet store

coach outlet

prada bags

nfl jerseys wholesale

canada goose outlet

ugg boots

ugg outlet

christian louboutin

oakley sunglasses wholesale

bucks jerseys

birkenstock outlet

supreme clothing

fitflops sale clearance

canada goose jackets

canada goose jackets

valentino outlet

coach factory outlet

polo ralph lauren outlet

swarovski outlet

kate spade outlet

pandora jewelry

mulberry bags

michael kors outlet clearance

air max 2015

tory burch outlet store

polo ralph lauren shirts

ugg outlet

pandora outlet

polo outlet

coach outlet store online clearances

san antonio spurs

pandora charms

cheap jordan shoes

air jordan shoes

pandora charms sale clearance

moncler outlet online

mulberry outlet,mulberry handbags outlet

canada goose jackets sale

michael kors outlet online

ugg outlet

nike shoes

oakley sunglasses

coach outlet online

ray-ban sunglasses

fitflops shoes

coach outlet store

ugg outlet

christian louboutin sale

christian louboutin

air jordan release dates

pandora outlet

canada goose jackets

christian louboutin

polo ralph lauren

air max uk

canada goose outlet

michael kors outlet clearance

uggs outlet

ugg boots

lakers jerseys

coach outlet online

burberry outlet

coach outlet store online

michael kors outlet stores

coach factory outlet

coach outlet

coach outlet

polo ralph lauren outlet

ray ban sunglasses on sale

cheap jordans

ugg outlet

ugg outlet online

yeezy boost

michael kors outlet clearance

michael kors outlet online

nhl jerseys

ysl outlet online

nike factory store

nike air max 2017

cheap ugg boots

cheap jordan shoes

ugg boots

polo ralph lauren

michael kors outlet clearance

adidas outlet store

jordan shoes

birkenstock shoes

ralph lauren polo

coach outlet

ray ban sunglasses outlet

supreme clothing uk

mulberry bags

oakley sunglasses

pandora outlet

coach outlet

bulls jerseys

ralph lauren polo shirts

cheap mlb jerseys

canada goose outlet store

off white

michael kors outlet online

ralph lauren uk

christian louboutin

ugg boots clearance

ray ban sunglasses

michael kors outlet

coach outlet store online

cheap nfl jerseys

oakley sunglasses wholesale

moncler jackets

adidas nmd r1

moncler jackets

michael kors uk

fitflops sale

uggs outlet

true religion outlet

ray ban sunglasses

pandora charms

tory burch handbags

true religion jeans

cheap nba jerseys

coach factory outlet

lacoste polo shirts

michael kors outlet clearance

cheap ray ban sunglasses

uggs outlet

nba jerseys

christian louboutin sale

coach outlet store online

asics running shoe

tory burch sandals

pandora charms sale clearance

ugg outlet

adidas outlet

cheap jordan shoes

canada goose outlet

michael kors outlet

polo outlet

camisetas futbol baratas

cheap jordans

ferragamo shoes

longchamp handbags

nike outlet store

longchamp outlet online

pandora outlet

michael kors outlet clearance

longchamp pliage

canada goose

ray ban sunglasses

chrome hearts clothing

michael kors outlet

michael kors outlet

coach factory outlet

wizards jerseys

cheap oakley sunglasses

air jordan shoes

adidas outlet

fitflops shoes

ugg outlet online

ray ban sunglasses

tory burch outlet stores

polo outlet online

cheap nhl jerseys

coach factory outlet

michael kors outlet online

burberry outlet store

mizuno shoes

tory burch handbags

2018 world cup jerseys

ugg outlet

michael kors outlet clearance

ray ban sunglasses outlet

adidas wings

ugg outlet

soccer jerseys

pandora charms

polo pas cher

canada goose outlet

christian louboutin outlet

off white clothing

hermes outlet

pandora jewelry

world cup jerseys

michael kors outlet

nike air max 90

nfl jerseys wholesale

supreme uk

air max 90

oakley sunglasses

cheap ray ban sunglasses

supreme t shirts

canada goose outlet

pandora jewelry

mulberry bags

true religion outlet

cheap oakley sunglasses

mbt shoes

adidas outlet online

20180511 xiaoou xfsd

 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,262 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 13 návštěvníků online