Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Hajzlici na NZ

irus
27. 02. 2015 v 7:12

Be carefull about Jack´s backpacker in Blenheim, High street 144 - WAYNE COWLES !!!

Nevede pouze backpacker, ale sežene vám 'práci' za 'good money'. Vtip je v tom, že má výborné sociální schopnosti, takže se každý rok najde někdo, kdo mu skočí na lep.

Tak ať je to co nejmíň lidí, ne?

 

 

19. 01. 2014 v 7:45

 40.png Henrieta::::   Máš plnou pravdu.

Pravda o Češích,  že jsme koumáci a přemýšlíme jak co nejvíc věcí obejít, to je pravda. Ono stačí vidět třeba na Routeburn tracku tato cedulka a musíme se stydět. Já jsem ještě na Kiwáky, který by mě chtěli obrat, nenarazil. Na Indy už jo, těm je lepší se vyhnout, pokuď se jedná o peníze.

19. 01. 2014 v 0:33

 Henrieta: Dobře ty!!! Nevím jestli si tady byl, nebo se sem chystáš, ale napsal si to skvěle! :)

Michal
19. 01. 2014 v 0:25

Na NZ jsou lidi co mají štěstí a taky je tu i dost lidí,co to štěstí nemají a odjedou zadlužení bez peněz apod.Není to tady zlatý důl a je potřeba si pořádně hlídat prd... protože tak jak jsou zloději všude,tak i NZ není o tohle ošizen a zlodějů mezi domorodci je zde plno.Kiwáků,těch co mě okradli nebo se okrást pokusili znám opravdu hodně a nemohu jinak než souhlasit s Pavlem a Mikem a říkat,že největší vychcánci(na světě)jsou Češi(nebo vůbec někdo je nej.) je prostě pitomost a je z toho akorát poznat,že člověk co to psal tak ještě skoro nikde nebyl a nic nepoznal.

 

19. 01. 2014 v 0:03

to MIKE:

za 1. se nauč první česky než někam vyrazíš...

za 2. tam nedělej, když neumíš dřít...

za 3. dělám v ČR pod bezpáteřníma kurvama, co se na mě smějou každý den, makám jako prase a nemám ani desetinu platu co na NZ.. 

 

.. jestli sis chlapče chtěl jet na NZ vydělat, tak to seš totální blb

NZ není o rýžování peněz, ale o hezkém pocestování, na které si na NZ možná vyděláte..

.. a poslední věc, způsobem jakým se vyjadřuješ, tak bych tě nezaměstnal ani v tom "zasraném" česku!!

Mike
18. 01. 2014 v 23:20

Dovolím si souhlasit s Pavlem na 100%. Na lidi co sem jdou dělat je připravenej pečlivej systém kterej z nich serve jenom prachy a nechá je dřít ja mezky na různých farmách a orchardech. Nebledě na konrrakty a různé pojeby. A kiwáci jsou falešný a bezpáteřní kurvy co se na tebe budou usmívat a přitom v tobě vidí jenom stroj na sklízení ovoce a doslova jim tu Češi makají jako stroje za mzdu za kterou by kiwák nevstal z postele. What is a best picking machine in Otago? Hungry Czech without money...

 

18. 01. 2014 v 10:49

for Pavel:

Všude jsou dobří a špatní lidé, tomu se nedá vyhnout.

Ale s větou

"Kiwáci jsou ještě větší vychcánci a lidi nemocní z peněz jenž na vás čekají na každem rohu, než lidé v ČR."

vůbec nesouhlasím. Bohužel největší vychcánci na světě jsme nejspíš mi Češi, občas se za to stydím. Největší nemocní z peněz j sou zase Indové, ty jen berou berou a neradi dávají. To je ten rozdíl Češi chtějí ošidit všechno, Indové jdou jen po penězích.

 

Co jsem se tu na Zélandu setkal za víc jak 4 roky pobytu, že nejvíc problémů působí turisté, lidé tu pracující, ale pocházející z ciziny a bohužel docela často včetně Čechů.

 

Kiwákům spíš vyčítám občas omezenost, že jediné co znají kromě NZ je Austrálie a pak většina nikde dál nebyla.

Pavel
17. 01. 2014 v 22:25

Nový Zéland je země plná falešství, přetvářky, atd , až na přírodu to tu stojí za prd. Kiwáci jsou ještě větší vychcánci a lidi nemocní z peněz jenž na vás čekají na každem rohu, než lidé v ČR, ať si průvodce píše co chce  o úžasné kultuře bez přetvářek (nudní lidé, co jen sportují, sekají trávu a lžou v jednom kuse). Typický kiwák vám namluví a nalže cokoliv, jen aby z toho něco měl, práce je tady na dva měsíce (po týdnu vám klidně řekne, že už není) se vším vám pomůže (vyprdne se na vás) budu vám dávat tolik a tolik (okrade vás) ubytujte se tu a práce tu je (ne vždy, ale hodně často není, apod.) Na Novém Zélandu je i hodně indů, kteří jsou si myšlením samotným kiwákům podobní jako vejce, vejci, nevěřte nikomu jinému než sobě a pokud se vám něco nebude zdát, tak to zkuste jinde. Na Novém Zélandu je to prostě jedno velké divadlo a žiji tu už dost dlouho na to, aby mi někdo tvrdil, že to tak není...

 

17. 01. 2014 v 8:15

 Ahoj, dávejte si pozor v Bay of Plenty. Mám zkušenost s jedním Indem Jagtarem, který neodvádí daně a taky naplatí minimálku. Docela nás oškubal, ale dělali jsme pro něj jen pár dní. Každopádně během našeho pobytu v těchot místech mi jedna paní, která mi chtěla dohodit jiného kontratora (taky inda) řekla, že tam zná jen jednoho jediného, který dává payslipy a vše je u něj tak jak má být. No a pak mi to potvrdil ještě jeden Ind, kterého jsme potkali úplně jinde a nějak na toto téma přišla řeč. Prý je to tam zcela normální. Máme se jim raději vyhnout. 

10. 01. 2014 v 5:29

 Ahoj tak taky přidám jeden kontakt, pán se jmenuje David Harwoord. Má farmu na rajčata a fazole v Renwicku poblíž Blenheimu. Pán je moc fajn a práce taky ale smlouvu slibuje a nedodá a nakonec zjistíte že u něj děláte načerno aniž o tom víte (jojo, byla sem blbá a nekontrolovala zda odvádí daně nebo ne) Ted sem tu už dlouho a za ten rok sem tu potkala už dost lidí a za NIKOHO NIKDY nezaplatit daně a navíc si ještě lidi zaháčkuje tak že jim z jakýhokoli důvodu jednou dvakrát nezaplatí a když pak dělaj problémy neplatí vůbec.. Pořád jen výmluvy.. Nakonec to z něj člověk horko těžko většinou dostane ale už sem tu potkala i slečnu které dodnes nezaplatil měsíc práce.. Takže nestojí to za to!!!

Tom
27. 08. 2013 v 12:45

Ahoj, tak jsem si rek ze trosku Jasovi Singhovi zneprijemnim zivot a naprasim ho za ty jeho sr***y uradum. Ale bohuzel jsem nekde postracel payslipy. Neni tady nekdo kdo pro neho delal a ma nejaky payslipy? Popripade nekdo koho oskubal? Urcite by melo vetsi vahu kdyby tech pripadu bylo vic. Jinak doplnuju ze v Hawkes Bay se mu prezdiva Jas the Rapist :). uz mel par obvineni ze znasilneni zamestnankyn...

 

20. 08. 2013 v 11:29

 Wayne Cowles v Blenheim (Jack´s backpacer) - bydlení tam bylo levné, ale cena odpovídala kvalitě, přesto se  tam bydlet dá (já tam byl asi měsíc a půl). Ale rozhodně nepracujte pro toho Wayne. Raději řekněte, že už práci máte. Bydlí tam v karavanu a dělá něco jako "správce". Rád o backpackeru mluví jako o svém.  Jeho ksvicht nevypadá důvěryhodně. Když se mu ráno nechce do práce, rád si vymýšlí nějaké výmluvy. V práci nám občas nadával. Rád slibuje krásné peníze, ale obdržíte kolem 380 dolarů. Neplatí za vás daně. Umí dobře manipulovat s lidma. Když mu řeknete, že nejste spokojeni s penězi, že si najdete jinou práci, pomalu vás vyhodí z backpackeru. Občas udělá nějaký dobrý skutek, ale to nepřeváží jeho sviňárny.

19. 08. 2013 v 12:41

ahoj, dal jsem dohromady menší black list doplním tam i další vykutálence, které tu zmiňujete

 

Kubajs,,,
17. 08. 2013 v 1:42

Dávejte si prosím všichni pozor na čínského kontraktora v Blenheimu, jménem Joe ( Double Seven Company). Neposílá payslipy, a když jsme teď opustili Blenheim Stále mi dluží okolo 1000$ a na sms která ho vyzývá k zaplacení mi ironicky odpověděl, abych zavolal policii a řekl jim to. Zkrátka se nám vysmál do ksichtu.. 

 

ahoj, ja vam sice neporadim s danema, ale jak ctu provolala jsem na nz 2500kc, tak to vam poradit muzu, zkuste nejakou IP telefonii...napr pouzivam odorik.cz---minuta na zeland za 40haliru CZK...

 

Linda
31. 05. 2013 v 13:40

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, jedná se to tax refund. Měla jsem klasický účet u ANZ, který měl platit do roku 2014, letos v září sme se vrátila a přišly mi daně za první daňový období, protože sme s přítelem pracovali pres dvě období. Papíry byly v pořádku, peníze sem vybala klasika z bankomatu. Ted mi přišel druhý papír s dalšíma daněma, ta částka je dost vysoká, což mi překvapilo, zkoušela sem se připojit online na Anz banku, ale systém byl mimo provoz, tak sem si chtěla peníze vybrat z bankomatu a kartu mi to rovnou sežralo, že je karta neplatná. Volala sem na anz a tam mi řekli, že účet neexistuje, což nechápu, protože minimální sme tam měli pořád a že se s tím nedá nic dělat, paní mi tvrdila, že pokud tam nějaké penize dorazily, tak se automaticky poslali zpět na tax refund úřad. Tak sem volala na tax refund, kde se mnou půl hodiny komunikoval nějakej nechutnej ind, kterej se vůbec nesnažil mi pomoci, dala sem mu jiné číslo na NZ banku, vyslechla si asi deset písní a na závěr mi tvrdil, že mi žádné další daně nepřišli, což vůbec teda nechápu, protože v tom dopise tam píšou něco jiného. No a na závěr po půl hodně mi to zavěsil, takže sem se vůbec k ničemu nedobrala, kromě toho, že mě to stálo 2500. Chtěla bych vás poprosit, jestli nevíte někdo, jak dozjistit, kde se stala chyba, volat tam nechci, to by se mi už fakt nevyplatilo, ale vrtá mi to hlavou.

Moc díky

 

30. 05. 2013 v 10:09

To si uplne nemyslim, Milane. Vis ono kdyz tri tydny usilovnyho hledani nemas v zime do ceho pichnout... je fakt, ze kontraktor je nuceny zlo, ale furt lepsi nez nemakat.

 

20. 05. 2013 v 6:17

 Podle me prace pres kontraktora je zbytecna :) kdyz clovek usilovne hleda tak vzdycky neco najde a nemusi se porad dohadovat s nejakym kontraktorem ze to melo byt tak nebo tak :)

18. 05. 2013 v 11:25

Vyvarujte se taky inďáka jménem Ali z Te Puke. Tenhle kontraktor pracuje pro Real Kiwi l.t.d. a nejenže nebyl schopný sehnat pořádnou práci, ještě platil směšný peníze. A aby toho nebylo málo, zneužil naše IRD čísla. Poté, co jsme odjeli, nám na ně začali chodit peníze z téhle společnosti a nebyli to žádné malé částky, kolem 2500 NZD za měsíc. Asi za 3 měsíce jsme měli oba na čísle cca 7000 dolarů. Řešili jsme to přes Ireland Revenue a vše je vyřešeno. Tak bacha na něj nebo na koholiv z Real Kiwi! :)

 

17. 05. 2013 v 0:21

Eliota Gaslo ( hawsk bay ) hastings) E.R.C Contractors ltd.... RUCE PRYC

 

15. 05. 2013 v 0:45

 Tak tady davam par jmen na kontraktory(bohuzel cisla uz na ne nemam), kterejm je nejlepsi se vyhnout velkym obloukem!

Hawke´s Bay: Jas Singh (Team Hawke´s Bay LTD) - indicky kontraktor, ktery sice praci shani, nicmene pak prestane reagovat na telefonaty, necha vas cekat na praci beze slova a zacne vam pres sveho bratra vyrizovat, jak moc annoying jste. (veskere sadarske a zemedelske prace)

Mt. Maunganui/Te Puke: Zorab - indicky kontraktor, na ktereho dostanete cislo v Pacific coast lodge backpacker, v Mt. Maunganui. Neodvadi dane a vyplata je smesna. (zarizuje kiwi fruit picking)

Blenheim: Tom (Nicholson contracting 2002 LTD) - kiwak, kterej nabira lidi na vinice u Blenheimu. Prvni den je training day, kdy opomene zminit, ze je to neplacene. Mzda neodpovidala odpracovanym hodinam/kontraktu

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 13,914 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy