Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Kdy pracovat, kdy cestovat????

Česká Republika
03. 11. 2014 v 20:21

Ahoj, chystame se na Novy Zeland v lednu. Mame v planu cestovat a pracovat. Chtela bych se zeptat, zda je realna myslenka propojit cestovani s praci. Chvili pracovat na farme(plus minus 2 tydny), chvili cestovat, pak zas na chvili pracovat atd. Nebo byste doporucovali radeji v kuse pracovat a pak zas v kuse jen cestovat? Priklanela bych se k druhe variante, ale zas bych se pak bala o pocasi, kdyby jsme pobyt na NZ zacali hned praci. Dokdy je na NZ vhodne pocasi pro cestovani? Predem mooooooc dekuju za radu. i.

Nový Zéland
steny
04. 11. 2014 v 8:45

za mě rozhodně lepší najít si práci, třeba 10 měsíců makat, vyděláš prachy a třeba v létě můžeš cestovat... jinak můžeš jezdit od kontraktora ke kontraktorovi všude ti naslibujou hory doly a pak skutek utek a ve finále budeš ráda že máš na letenku, pořád si někdo stěžuje že nemá prachy, ale je to pouze můj osobní názor, já to tak dělám a určitě bych neměnil

Česká Republika
04. 11. 2014 v 9:29

ahoj Steny , nemáš aktuální tip pro 2kluky , farma , pomocné práce , zatím jsme ve Wellingtonu, díky Mira

Česká Republika
04. 11. 2014 v 9:39

a ještě  mail    martina.foch@seznam.cz

Česká Republika
Koko
04. 11. 2014 v 14:59

Ahoj, my jsme pracovali od října do začátku února a pak jsme cestovali únor - květen a bylo to super. Jenom je potřeba začít cestovat na jihu a později se přesunout na severní ostrov, kde je výrazně tepleji.

Nový Zéland
05. 11. 2014 v 8:29

Koko, můžu se zeptat, co jste dělali za práci, že jste zvládli za 4 měsíce ušetřit na další 4 měsíce cestování? Ono ve dvou když člověk platí za kempy, benzín, jídlo, sem tam nějaký vstup apod. se v klidu dostane ve dvou na 100 NZD za den a pokud jste 4 měsíce cestovali, tak jste museli mít fakt dobře placený job ;-)

Nový Zéland
Helca
17. 11. 2014 v 8:03

Ahoj, prave jsme dorazili do Hastings. Mate nekdo nejaky tip na praci? Klidne i v okoli..chystame se dle rad objizdet sady, ale lidi v plne praci jsme videli zatim jen na vinicich...dekujem jakmile budem vedet kde, jak a za kolik radi taky poradime 40.png

Česká Republika
tomas
17. 11. 2014 v 10:08

Přílet teďka (Listopad) hele nomálně bych si dal 3 měsíce na třešních, pak měsíc a půl cestovat, pak měsíc a půl jablek, zkusil jít na chvilku na kiwi (cca. 14. dnů) pak do zimy cestovat (měsíc a čtvrt) nebo si zajet do Pacifiku na ostrovy, vinici si dát tak na 3 měsíce, pak celé jaro cestovat (2-3 měsíce) a zaplácnout se zase na třešních s prodloužením víza. (Tzn : 9-10 měsíců práce, 4-5 měsíců cestovačky) Samozřejmě se to dá jinak nakombinovat např. nejdeš na třešně a místo toho thinnuješ jablíčka a pak je rovnou zbíráš, ale to příjdeš o nejlepší měsíce tepla na NZ kdy se dají díky počasí jít všechny treky atd. Ale je to o tom jak jste šikovní - já třeba měl dobré kontakty a hodně dobře jsem si vydělal protože jsem tvrdě dřel jako zvíře. Měl jsem běžně plat : pozn. pod čarou je to uvedené čistého po zdanění : (třešně: 25-30 nzd hodina) (jablka : 17-22 nzd hodina) (vinice : 22-28 nzd hodina) 

Česká Republika
18. 11. 2014 v 9:11

Cau Tome, ty si makal 3 mesice na tresnich? Vsude sem cetl, ze je to prace cca na mesic mozna mesic a pul. Dik

Česká Republika
tomas
18. 11. 2014 v 10:05

Protože se dá jít na jeden sad kde mají early cherries a pak kolem nebo těsně po se dá jít na všechny ostatní sady v okolí kde teprve dozrají třešně (další variace) třešní se pěstuje v Otagu cca. 10 druhů a všechny dozrávají různě. Práce na třešních je obecně od konce listopadu (early) do začátku února kde se pak volně navazuje na sběr meruňek...

Česká Republika
tomas
18. 11. 2014 v 10:19

kolem Vánoc nebo těsně po... to tam nějak zmizelo

Česká Republika
18. 11. 2014 v 12:35

Ok, diky. Takze podle toho co pises je to spis 2,5 mesice, plus prodlevy mezi tema pickama, tak by to bylo nakonec tak 2 mesice, souhlasis? I tve vydelky mi pripadaji fakt vysoke, rekl bych az po nejakem dobe od nastupu ses schopny neco takoveho, ale i tak asi musels hodne drit

Česká Republika
Djon
18. 11. 2014 v 15:59

Od pulky dubna zacatku kvetna se da delat na mandarinkach kdyz se cloveku chtelo 200+ denne s troskou stesti bezproblemu a je to nejlehci sber co jsem na nz delal.

Česká Republika
18. 11. 2014 v 16:13

Ok, a jak dlouho cca trva? Spis severni nebo jizni ostrov?

Česká Republika
tomas
18. 11. 2014 v 16:29

Jak jako souhlasis? Co to tady meleš za sračky? To fakt miluju tyhle drzé přechytralé blbečky co mají všechno nastudovaný a načtený... takovejch jsem na NZ potkal spousty, co ti jako připadá moc vysoke? To co jsem bral já byl průměr, opravdový dříči brali kolem 2 násobku minimálni mzdy v čistém. Na vinici - první týden 140 za den, to jsem se zaučoval, po 14ti dnech jsem pod 180 na den nešel, to samé jablka a na třešních jsem dělal první dny 30-35 košů, pak dozrálo ovoce tak jsem byl vždycky kolem 50 ti košů za den (7,5 nzd za jeden) 6 dní v týdnu. Mandarinky jsem nesbíral - ale co vím tak je to těžké sbírat stejně jak ty posraté meruňky protože jich je prostě hodně b bagu a máš hodně těžkej bag když to pickuješ tak se nedá běhat. Třešně jsem začal loni sbírat jako první sad 24. listopadu, konec picku 6 varietes byl na konci prosince, pak jsem druhej den už makal na dalším sadu kde jsem byl do půlky února na třešních, pár pauz kdy pršelo - celkově ta sezona byla pěkně zkurvená kvůli dešti. Tak si to spočítej ty chytrolíne, 

Česká Republika
tomas
18. 11. 2014 v 16:32

když to vlastně vezmu celkově tak jsem na NZ pracoval na minimální mzdu pouze 5 dní - to byly dny kdy na třešních pršelo a zaměstnavatel nám proplatil to, že jsme zůstali doma.

Nový Zéland
Barča
19. 11. 2014 v 5:57

ahoj, můžu se zeptat, kde jsou sady s mandarinkama a kdy začíná sběr? Dík

Evropa
19. 11. 2014 v 12:36

To Tomas, promin, ale kdyz napises ze tresne sou 3 mesice, a vsude jinde pisou cca prosinec - leden
 a ja se zeptam jestli to byly opravdu 3 metry a ty me nazves blbeckem ..... . Bouhuzel, takovych reakci je vic i od jinych,
 nechapu to! Na slusnou otazku odpoved nadavkou. Skoda, jinak dik za info.

Česká Republika
tomas
19. 11. 2014 v 14:35

však já říkám - takovejch slovíčkářů jsem už potkal mraky, všechno měli načtený, byli na nejlepším sadu a nezvládli nazbírat ani 2 biny za den....

Evropa
19. 11. 2014 v 16:22

A i kdyby si potkal, o me vis hovno a na slusnou odpoved urazis

Česká Republika
Djon
19. 11. 2014 v 19:00

Sezona jede podobne jako tresne postupne :] Zacina kolem velikonoc v oblasti kerikeri a kdyz tam skonci zacina se sbirat kolem gisborne. Kolem kerikeri je to mensi ale s troskou stesti clovek paradne vydela. Gisborne daji cenu tak ze nikdy nebudete vic nez cca 20/hod. Taky zalezi na urode etc jak velke jsou ale jak jsem psal nejlehci nejpohodovejsi sber co jsem dky delal.

Nový Zéland
Barča
20. 11. 2014 v 2:33

To Djon, to je vlastně severní ostrov co?my jsme na jižáku, jsem myslela žebychom si na sezonu jenom odskočili z Queenstownu trochu výš. Děkuji

Nový Zéland
mara
10. 12. 2014 v 4:39

Zdravím všechny mám dotaz na tomase pokud by byl ochotný napsat nejake info ohledne sberu (kdy a kde sbiral popripade nejake pracovni kontakty) Díky za info.

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,803 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 8 návštěvníků online