Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Práce , Cesta , Cestování

Slovensko
28. 09. 2014 v 16:33

zdravím , chci se zeptat zkušených lidí co už mají na Zélandu neco za sebou . Je mi 18 let končím střední školu a chci si neco vydělat na VŠ a hlavně procestovat NZ . Oplatí se to vúbec ? Kde najdu práci a co pro to udělat abych nejakou našel ? Jaké je nejvhodnejší ubytování ? A vubec vše co se týče NZ a cesty tam hlavne jestli je to vhodné pro čerstvě zmaturovaného studenta cochce neco zažít a popřitom nekde zamakat treba na farmách nebo kdekoliv . Vítam všechny rady :) Díky

Nový Zéland
29. 09. 2014 v 6:43

Pokud chces pracovat, tak si budes muset pockat nez se otevre nova kvota na WHS - coz bude myslim brezen 2015 :)

Procestovat NZ se vyplati, pokud mas vetsi zajem o prirodu a mas rad dobrodruzstvi. Nejlevnejsi ubytovani je ve vlastnim aute, muzes pri cestovani spat ve free campech, popripade v kempech, kde platis 6$/os/noc.

Prace sezonni najdes v dane lokalite (sleduj ostatni vlakna) a stale na seek.co.nz nebo tradme.co.nz

Česká Republika
Vláďa
11. 10. 2014 v 14:55

Zdavím, příští rok se chystám na NZ. Trochu už rozhazuju sítě ohledně informací. Nicméně mám jeden problém - moje angličtina není na komunikativní úrovni, což není podle mě úplně super. Chci se zeptat, jestli se dá zařídit nějaký kurz angličtiny, a dále si nechat někde něco přeložit - třeba prac. smlouvu a další věci. Nerad bych se dostal do průseru. Díky

Nový Zéland
23. 10. 2014 v 11:59

Kdyz jsem dorazil na NZ, tak jsem nemluvil skoro vubec a i tak jsem se nejak prokousal, AJ kurzu je hromada (v Aucklandu), vyberes si lokalitu, skolu .. je to tak na 8 tydnu za 120 $, jednou tydne, to asi to nejlevnejsi co najdes

Nový Zéland
Petra
24. 10. 2014 v 1:15

Já bych to neviděla tak růžově, na vydělání NZ zrovna není. Je tu draho, sezónní práce závisí na počasí. Informace o tom, že se dá sehnat všude, všechno a lehce jsou myslím out. My podle rad objížděli vinice, ale všude nám řekli, že už neberou "z ulice", ale dávají práci kontraktorům, kteří si na to najímají lidi. Konkurence je velká, hlavně ta asijská. Pod střechu by chtěl každý, ale na mně chtěli i na práci uklízečky reference z bývalého zaměstnání. Myslím, že s prací jsou tu ve výhodě zkušení IT s dobrou AJ (hlavně Wellington), kuchaři s praxí a pak elektrikáři či tesaři. Nechci tě zrazovat, ale tak easy, jak někteří tvrdí, to zase není.

Nový Zéland
steny
24. 10. 2014 v 7:15

já teda moc odborný práce nedělám, angličtina taky neni špičková, ale to poslední na co si stěžuju sou peníze, každej měsíc mi zbyde něco přes tisícovku, ale chápu že pro někoho to nejsou peníze :D 

Nový Zéland
Petra
24. 10. 2014 v 9:22

No mně taky o prachy nejde, jen říkám, že ne vždycky se musí dařit tak hladce. Nám už dvakrát odřekli slíbenou práci, navíc když prší, venku se většinou nedělá. My to taky podle rad jiných měli propočítaný na pohodu (s minimálkou) a zatím jsme těžce v mínusu. Pokud ti zbejvá tisícovka měsíčně, jsi king a já ti ji závidím.

Česká Republika
03. 11. 2014 v 20:13

Ahoj, chystame se na Novy Zeland v lednu. Mame v planu cestovat a pracovat. Chtela bych se zeptat, zda je realna myslenka propojit cestovani s praci. Chvili pracovat na farme(plus minus 2 tydny), chvili cestovat, pak zas na chvili pracovat atd. Nebo byste doporucovali radeji v kuse pracovat a pak zas v kuse jen cestovat? Priklanela bych se k druhe variante, ale zas bych se pak bala o pocasi, kdyby jsme pobyt na NZ zacali hned praci. Dokdy je na NZ vhodne pocasi pro cestovani? Predem mooooooc dekuju za radu. i.

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,858 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 8 návštěvníků online