Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Tauranga a okolí

Nový Zéland
25. 10. 2013 v 2:08

Ahojda všem backpackerům co už jsou na NZ :) motáme se s přítelem kolem Taurangy ( přijeli jsme z okružní jízdy od Hastingsu, kde nám řekli že práce bude až tak od janr/febr.) a tak chceme zkusit štěstí tady. Peníze docházejí, máme auto a chuť do práce, abychom mohli pokračovat v prozkoumávání NZ. Hlavně už chytáme dobrou ponorku a tak bychom se chtěli sejít s kýmkoliv kdo má chuť pokecat. Klidně i kousek dojedeme! Máte někdo dobrou zkušenost s nějakým kontraktorem z tohoto okolí? Nebo se nemáme nechat odbýt a jít si dál po farmářich sami? Chuť do toho již trochu opadá, ale práce je potřebná!!! Tady je na nás NZ mobil 02040154984 !

Těšíme se na že se konečně sejdeme s někým z krajanů :) Tak zatím aloha!!!

PS: Jsem taterka a mám u sebe strojek s pár barvama, tak kdyby jste někdo měl zájem o kérku, tak se domluvíme!!!

Nový Zéland
Ahoj!!!
25. 10. 2013 v 3:33

Čauvec! My zrovna z Taurangy přijeli do Hastingsu! :D My zas práci v okolí Taurangy nemohli sehnat. Je to docela škoda, že sme se tak minuli. My se jdeme zeptat na práci v úterý na nějakou pobočku a to samé nám řekli i kontaktoři (sami jsme si jezdili po vinicích apod., ale všichni okolo Hastingsu jedou přes kontaktory), že si máme do úterka počkat. Takže tady nejspíš chvíli zůstanem. Ať se vám daří a máte stále dobrou náladu! :) Páá Klára

Nový Zéland
25. 10. 2013 v 9:48

Ahojda, tak to je velká škoda :) My jsme zase s tim co vy říkáte o Tauranze odjeli z Hawke Bay... že je sezona až ve februaru.. at jedeme sem..a tady nam řekli že tady je až v aprilu..no tak to mě po*er :D nějak to musíme ale dát.... Kdyžtak se sejdeme na půl cesty na free-campgroundu - ty dáš chleba, já dám máslo a salám..no a máme se dobře ne :D Každopádně udržujme dobré kontakty,stačí že v ČR to stojí zahovno, tak to netahejme sem že :) Přeju to nejlepší co může být a ozvi se! Pokud máš FB, tak ideální :) dneska jsme náhodou narazili na chlápka co potřebuje na 3 dny hlídat farmu-prostě nás vzal, ukázal co máme dělat a odjel pryč se ženou :) Takže na 3 dny farmářem :D ale jen za ubytko, i tak super... nevěšme hlavu!!! Tak se opatrujte! K&D

Nový Zéland
Ach ta práce! :D
28. 10. 2013 v 1:01

Koukám, že ty  termíny pěkně posouvají, což? :D Přitom na sever by mělo být vše dříve a není to tak.. :/. Njn, ale aspoň to farmaření stojí za to! ;)). Třeba vám dá farmář další kontakty, až se vrátí ;). S tím setkáním to tak možná i dopadne! :D Taky budu ráda, když se spojíte spíš přes fb - Klára Uhnavá hledejte a najdete mě ;D. Hodně zdaru a optimismu nejen při hledání práce!! :) Klára

Nový Zéland
Dan
28. 10. 2013 v 1:47

Sever je touto dobou na prd a je zbytečné tam něco hledat nebo to vůbec zkoušet....

Česká Republika
Tereza
28. 10. 2013 v 10:28

Podle me je ted opravdu prace hlavne v Hawke's Bay. My zacinali loni od prvniho tydne v listopadu naplno na thinning jablek, prace az do konce prosince, pak byl mesic kdy skoro nebyla prace (cestovali jsme) a znovu to zacalo zas v polovine unora sberem jablek. Taky jsem tam potkala par lidi co marne shaneli praci, proste lidi je vic a vic a prace porad vicemene stejne.. Ale nakonec kazdy nasel.. Ono sady sou mozna plne ale lidi se docela nakonec stridali.. ze je to nebavilo nebo jim to neslo, nevydelali si kolik si prali atd atd.. je to dost o stesti a byt ve spravnou chvili na spravnej miste. Ale myslim ze Tauranga v tuto dobu vazne neni nic moc. Kazdopadne vsem preji hodne stesti, pokud nic dlouhodobe nesezenete, docela dost prace je ted na vinicich kolem blenheimu kde jsme stravili lonskou sezonu, pak se da prejet k Motuece na sber jablek, obecne mi prijde sever jizniho ostrova na praci docela bohaty, ale opet zduraznuju, je to dost o stesti narazit na dobrej job

Nový Zéland
29. 10. 2013 v 8:40

Hojda všem, díky za info. Tebe Klarko jsem si přidala a ohledně nynější práce jsme jako woofeři... a dál? To se uvidí, zkusíme vytáhnout nějaký kontakty, ale nemyslim si že to bude velká hitparáda. Jak říkám, sejdeme se na půl cesty :D Tak zatím aloha a kdyby něco, tak se ozvěte :) FB : Slow Lorris

Česká Republika
29. 10. 2013 v 10:24

zkuste něco co jsem dal dohromady. v te puke si dejte pozor na indy, jsou to vychcánci

Nový Zéland
29. 10. 2013 v 23:36

To Salamandr: Díky, tvoje stránky sleduju :) good job! Snad to pomůže, musíme počkataž se rozjede sezona a pak si myslim že to bude fajn :) Od Inda jsme kupovali auto, slíbil že se ozve a nebýt super hostelu v Aucku, tak nemám ani registračku... jsou to paka, ale slyšela jsem, že farmáři je mají rádi, protože to jsou dříči. Tak jim ukážeme jak to zase děláme my :) 

Buďme v kontaktu a hlavně good luck:)

Česká Republika
02. 11. 2013 v 23:52

Farmáři je mají rádi, jelikož jim shánějí lidi a když někdo nestačí, tak ho vykopnou a ind sežene další, proto jsou tak oblíbení. Ale uznávám, že ti co se živí manuální prací, tak to jsou roboti

Nový Zéland
04. 11. 2013 v 22:09

Tak jsme na konci našeho woofu v Tauranze a musime se zvednout a jet dál. Sháníme práci na které je možné dostat SSE visa.. prosím zda máte někdo tip kam se rozjet, protože už nemáme prostor s 250NZD na zkoušení lokalit, kde je práce. Bez pracovních víz to je docela složité...  

Nový Zéland
denda
05. 11. 2013 v 6:43

Počky to mi chceš říct že ti zůstalo jenom 250NZD?  A co jsi udělala s těma 4200 NZD se kterejma je povinost sem přijet? 

Nový Zéland
05. 11. 2013 v 21:37

:) Povinnost to mozna je,ale nikdo to nekontroluje, tak sem hold mela min a doufala ze to vyjde... Mam auto za 2tis. ale to je to posledni co chci prodat... ale asi to tak dopadne, to uz se ale rovnou zvednu odsud a poletim do australie... 

Nový Zéland
05. 11. 2013 v 23:57

Práce je na hodně místech. Aktuálně všude, kde jsou vinice, tak tam je teď práce (Hastings, Blenheim atd.)

Od prosince postupně začnou třešně (Alexandra, Cromwell atd.)

od prosince taky budou nabírat na Vánoční a novoroční čas + léto do supermarketu, hotelů, resortů, barů, restaurací - například i u nás ve Wanace to tak je.

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,858 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 11 návštěvníků online