Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Peníze

10. 11. 2014 v 20:48

Zdravím ;)  17.1. Priletíme do Aucklandu, prosím viete mi odporučiť fajn ubytko za fajn cenu na prvé dni ? Ďalej budeme kupovať ojazdeny caravan, poradite kde najlepsie kupime? Ďakujem za pomoc

07. 09. 2014 v 2:19

Vlasto, napsal jsem o tom pár informací zde: http://jency.info/mezinarodni-vymena-penez-pres-nzforex/ 

Vlasta
06. 09. 2014 v 7:40

Ahoj, mel bych dotaz jak presne funguje ten NZForex a
jesttli je to tato web adresa www.nzforex.co.nz ? Prave resim prevod penez z NZ do Cech, Tak bych se o tom rad dozvedel vic. Treba jake jsou poplatky za prevod penez do Cech, jestli to tedy zajistuji a vubec cely scenar, jak to funguje. Moc dekuji za jakekoliv info.

Vlasta

Djon
10. 05. 2014 v 5:41

Kdyz sem to posila pres forex nejakou dobu zpatky tak od 1000 dolaru nahoru a prvni prevod byl zadara ale i ten poplatek 12 dolaru je smesny vzhledem k tomu ze dostanete nejlepsi kurz.

09. 05. 2014 v 21:34

@Marie - NZ forex nabizi nejlepsi kurzy a bez poplatku je to az od 10 tisic NZD. Po zrizeni uctu ti poslou dopis s kodem, aby overili tvou NZ adresu. Myslim, ze poplatek je jinak 12 NZD.

@nepodepsany zdar - z CZK na NZD to forex nepodporuje, bankovni prevody jednak stoji hodne a jednak jsou kurzy otresne (tusim jde to jde pres euro... CZK > EUR > NZD). Nejlepsi je si treba vytahnout nejake penize z bankomatu a zbytek vymenit s Cechama, kteri odjizdeij.

Djon
09. 05. 2014 v 8:49

Marie preved si to pres NZ forex prvni prevod je zadara nad 1000 dolaru myslim....

zdar, mam stejny dotaz, urcite si vzit nejakou hotovat ale vozit ca 80k czk v penezence se mi nechce, urcite lze prevest po zalozeni nz uctu penize z ceskeho, a po skonceni vyletu obracene?:)
09. 05. 2014 v 8:04
F
Marie
07. 11. 2013 v 5:42

jsme na NZ a potřebuji doma vrátit rodičum dluhy, mužu nabídnout 50 i více tisíc, mužu dát cash nebo poslat na nz učet, na oplátku bych potřebovala čs. korunky na čs. učet? Jesli má někdo zájem pište na mariehavlikova1985@gmail.com

Lucka
03. 11. 2013 v 20:10

Ahoj, nabízíme za středový kurz čnb NZD, nejlépe Hradec Králové a okolí, případně Praha.. Pište na mejla 1kupkova@seznam.cz. Díky

16. 10. 2013 v 16:04

letelo nás pět a nikdo nechtěl vidět ani víza ani letenky natož deposit jinak měla jsem je normálně na účtě přecejen vozit s sebu 70 000 cash je trošku sebevražda měla jsem pár liber euro a am dolarů a i tak jsem byla podělaná v dubaji v transferu že sem radši kvůli tomu dvě noci nespala i když kluci si normálně toho šlofíka dali ;)

10. 10. 2013 v 1:01

Poplatky nebudou asi tak hrozné, jako výkyvy kurzu. Ono 50 halířů na dolaru ti udělá 2 tisíce při těch 4 tisících. Zvlášť, když chce za auto většinou každej hotovost. Případně koupit od Čechů a poslat jim to v CZK středem ČNB. Vydělají na tom nejspíš obě strany. Co se peněz týče, tak to nekontrolují, ale výpis z banky jsem měl. Např. když jsem vybíral kartou, tak jsem měl kurz 16,2 a při výměně s Čechama 15,7. A při několika tisících je to sakra rozdíl...

zimicole
09. 10. 2013 v 20:38

Proto jsem se na to chtěl zeptat Vás, zkušených cestovatelů, jestli je to bezpečné vozit to u sebe v peněžence :) Nebo lepší si to pak převést, i když zřejmě ztratím nějakou tu tisícovku za poplatky :)

09. 10. 2013 v 20:20

no teoreticky je musite mit jen pri vstupu do zeme, pak uz se vas nikdo na nic nepta a v jake podobe je celkem jedno staci ze prokazete ze je mate k dispozici.

??
09. 10. 2013 v 18:14

Na NZ se teprve chystáme, takže nám jde o to jestli si těch "povinných" 4200 NZD vzít sebou do letadla a mít je neustále u sebe nebo si to poté, po založení bankovního účtu na NZ nechat poslat z čech :)

09. 10. 2013 v 12:41

Nejlepší je směnit s někým, kdo ze Zélandu odlétá (za střed ČNB). Zkoušel jsem různé jiné možnosti a nic lepšího není.

09. 10. 2013 v 6:46

Hotovost - a pak to prodej cechum co jedou na zeland za stredovej kurz :-)

08. 10. 2013 v 21:33

Ahoj všem, stále řeším dilema. Proto prosím o radu nebo alespoň o nějaké info. Jak nejlépe dostat peníze z čr na nz? Bankovní převod či hotovost? :) Díky každému kdo odepíše :)

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,594 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 30 návštěvníků online