Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

poslání zavazadel do Čech

02. 10. 2013 v 9:48

Ahoj, tak že jak je to se clem, zjišťovala mi to celní deklarantka přímo u celníků.

Platíš clo vždy pokud posílaš cokoliv domů a tvá doba pobytu v zahraničí nepřekročila 12 měsíců.

Tedy až po 12 měsícíh pobytu v zahraničí nemusíš platit clo.

Čauky

29. 09. 2013 v 10:47

Cauky,

kamosi pred par mesicema odlitali a taky hledali co je nejlevnejsi. Pokud mas hodne tezke veci, mrkni na seven seas. Maji tusim 60kilo za 450 doliku. Ale pokud posilas neco lehciho, cca do 20ti kilo, vyjde te lip posta.

26. 09. 2013 v 12:39

Co se pojisteni nevim ..ale zavazadla:

- jel jsem domu z NZ pres Sydney a Asii (mesic a neco na cestach) tak jsem asi 6kg posilal normalne pres NZ post. Stalo me to 120NZD. Nejake veci (obleceni) jsem dal na NZ na charitu a jel jsem s poloprazdnou krosnou.

Muj spolucesotvatel posilal krosnu az z Malaysie. Stalo ho to asi o polovinu min, ale taky to trvalo jednoukrat tolik..ovsem prislo.

Toto me zkusenosti. GL

26. 09. 2013 v 10:51

ahoj cestovatelé:)

cestou domů ze Zélandu bychom to rádi vzali ještě přes Austrálii a Asii, tím pádem s malou bagáží...nemáte někdo info o dopravních společnostech a cenách, přes které bychom mohli poslat nějaká zavazadla do Prahy nejlépe asi lodí, kvůli ceně...

a nemá  někdo pojištění ze Zélandu? při prodloužení víz si musíme udělat nové pojištění a nejlepší by bylo asi to místní? prosím, nemáte někdo nějaké info, kde a za kolik...:)

díky moc. mějte se

Tereza

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,203 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 25 návštěvníků online