Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Odvoz mušlí a jiné ze Zélandu

06. 04. 2016 v 7:25

zdravicko, mame tedko stejny problem, zitra vecer odletame zpet do Prahy..mame nekolik musli paua koupenych a ctyri nalezene na plazi. (spolu s beznymi skeblemi a kaminky..).vidim, ze diskuze je zde jiz skoro tri roky stara. je mozne ty z plaze vyvezt nebo mi je seberou?

PavelS
18. 10. 2013 v 2:57

Prevazel jsem musle letadlem a to bylo bez problemu a kdyz jsem posilal nake musle postou z Blenheimu, tak jsem se na to na poste ptal, jestli bude problem poslat musle posbirane z plaze a ona na to jen to, at je poradne vymyju.. Tenhle tyden by mely prijit do Cech, tak doufam, ze se nikde nezasekli a dojdou v pohode, stoprocentne vymyt totiz nejdou nikdy.. Kazdopadne zkus jinou postu, urcite to jde ;-) 

17. 10. 2013 v 2:10

Poštou?? Mně to poštou zakázali. Normálně se mě úřednice ptala, jestli tam mám mušle, tak jsem řekla, že jo, a ona, že to nesmí být :(

PavelS
15. 10. 2013 v 1:52

Paua jsem vyvezl uplne v pohode, normalne posbirane z plaze..  

Tomáš
06. 10. 2013 v 21:33

Ahoj, já je posílal i poštou deklarované a bez problému

01. 10. 2013 v 5:48

ahojda, taky máme dotaz, jak je to s Paua mušlemi, prý se nemůžou vyvážet, jen opracované, ale je to info z Lovely Planet, takže doufám, že došlo ke změně..

Eva
29. 09. 2013 v 2:14

Ahoj Petře, museli jste nějak deklarovat co vyvážíte? Nebo jste to jen zabalili do kufru? Díky za info.

25. 09. 2013 v 11:25

Super! Krabici toho sice nemáme, ale i tak by to mohlo působit potíže :D. Díky za info :)

22. 09. 2013 v 1:48

My jsme bez problémů vyvezli krabici mušlí.

22. 09. 2013 v 0:43

Ahoj lidi :)

S přítelem za chvíli odlétáme ze Zélandu a rádi bychom si odtud odvezli nějakou tu mušli a jiné věcičky různě posbírané na pláži. Nevíte náhodou někdo, jak moc to řeší či hrotí na letišti?  Je to velký problém vyvézt?

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,594 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 28 návštěvníků online