Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Jižák na kole??

15. 08. 2013 v 11:48

ahoj lidi, napadla mě bláznivá myšlenka a rád bych obdržel odpovědi...chci koupit vojetinu, přikoupit nějaký vozík a cestovat po jižáku jen na kole, je to reálné navzdory náročnosti terénu? dá se nějak ušetřit, nebo to nakonec vyjde jako cestování autem, mám strach, že když koupím auto a někde mi klekne, tak se pak nedoplatím, navíc cestuju sám.....myslím, že s kolem bych mohl nasbírat dosti zážitků a výhledů do okolí :).....

18. 08. 2013 v 4:34

Cauky, pred 2 mesicema u nas couchsurfovali dva polaci, co jeli cely Zeland sakumprask na kole. Cestovali asi 3 mesice a bylo to 'za pusu', tusim rikali ze je to vyslo na NZD1500 za oba, do cehoz se s autem jen tezko vlezes. Oni si ale privezli svoje vlastni kola (rozhodne to nebyly ojetiny) a brasny z Polska. Rikali, ze teren byl v pohode, hrozne si to uzivali a rekli, ze to byl nejlepsi zpusob jak Zeland poznat. Vezli sebou stan a vetsinou zastavili nekde u farmy a zeptali se na povoleni prespat, hodne woofovali a taky couchsurfing...meli same pozitivni zkusenosti, furu zazitku, potkali hromadu lidi...
Pak dej vedet, jaxes rozhodl.

18. 08. 2013 v 4:57

Čau, určitě výbornej nápad - já si takhle nedávno asi dvě hodiny povídal s jednou argentinkou, která projíždí zrovna teď jižní ostrov. Btw taky si přivezla svoje kolo, měla za ním takovej technicky náročnej vozík, nohy měla svalnatý jak mají profi kulturisti a zatímco já měl zimní bundu, ona měla šortky a trikot. Obrovská výhoda podle mě je to, že s kolem seš prakticky neviditelnej, tudíž můžeš zakempit i v místech, kde by tě někdo vytáhl a dal ti pokutu. Na druhou stranu pokud pojedeš sám, bude to naprd když budeš chtít vyrazit někam na delší track nebo výlet - tady bych pořád řešil co s věcma atd. - auto zamkneš a pohoda. A náročnost terénu taky není zrovna sranda :).

18. 08. 2013 v 8:32

ahoj, děkuju za Vaše pozitivní informace, čekal jsem spíš kritiku, tak jsem rád, hodně to zvažuju, navzdory všem překážkám by to byl hodně krásnej zážitek a náročnost terénu mi zase tak nevadí, spíš se bojím, že dole bude vzdálenost mezi nějakými vesničkami a možnost si něco koupit větší, ale to se dá nějak naplánovat a podle toho zvážit kolik koupit věcí

19. 08. 2013 v 6:22

Zeland neni Australie, kde bys jel 100km a nepotkal zivacka. Pokud zvladnes ujet 20km denne-o cemz nepochybuju, vzdycky na neco narazis. 
Jinak nemas duvod cekat kritiku. Lidi, co jeli Zeland na kole je kupa. Pokud se chces nechat inspirovat mrkni na blogy jinych lidi, co to jeli. Uricte maji spoustu typu. Ja ted zrovna ctu tady jeli jejich bike world trip a maji spoustu fotek, rad a clanku z 30ti zemi. Kdyz to ctu Zeland mi prijde jeste pohoda, proti hmmm Iranu nebo Uzbekistanu:)

21. 08. 2013 v 13:05

děkuju za info:), kouknu se na to

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,870 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 9 návštěvníků online