Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Převod peněz z NZD do CZK (i naopak)

13. 07. 2016 v 7:18

Ahoj,

při návratu ze Zélandu jsem řešil jak si převést vydělané peníze z NZ účtu na český.
Někdo mi poradil, že lepší než bankovní převod je peníze vybrat na NZD a v NZ bance vložit na 
český účet. Bylo to lepší než přímý převod ale taky žádná sláva.

Nedávno ale služba trasferwise.com zprovoznila převod z NZD na CZK a pár tisíc se tím
ušetřit dá. Nějaký poplatek tam samozřejmě mají, ale kurz počítají spravedlivě, a 
neponižují ho jako při standardním převodu, nebo ve směnárně.

Před pár dny jsem posílal zbytek peněz co mi vrátili na daních a všechno dorazilo vpohodě.

Jen pro představu, kdybych chtěl poslat 5000NZD, tak mi přes Trasferwise přijde cca 
88 000Kč namísto 82 500Kč kdybych posílal přes účet (11.7.2016).

Dejte vědět ostatním jak to fungovalo. Tom

Katka
12. 09. 2016 v 11:13

Ahoj,

Transferwise používám taky, dá se na tom určitě oproti bankovnímu převodu ušetřit, berou středový kurz a poplatek je tuším kolem 0,7% z převáděné částky. Převáděla jsem několikrát a vždy vše dorazilo v pohodě. Jediná nevýhoda je, že pokud jim chce člověk zaplatit kartou, mají další poplatek. Pokud pošleš peníze přes účet, tak poplatek žádný není, ale zase kurz převodu vezmou až v době, kdy to oni převedou na cizí měnu, takže v podstatě dopředu ten kurz nevíš. Je tam sice nějaká možnost, jak si ten kurz jakoby "uložit", ale to moc netuším, jak funguje, navíc myslím, že v tom případě převod nakonec ani nemusí proběhnout. 

A ještě jedna poznámka, pokud ti někdo pošle pozvánku k používání jejich služeb, tak dostaneš první převod do výše 500liber (cca 17 000Kč) bez poplatku, takže pak se ten převod opravdu vyplatí :) Navíc takhle můžeš pozvat další lidi, kteří ti třeba pošlou peníze a tomu poplatku se vyvarovat :D

K. 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,718 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 14 návštěvníků online