Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Zažádat o vízum či nezažádat? - Názory a zkušenosti na "přežití" na Zélandu pls

Velká Británie
30. 01. 2016 v 17:28

Ahoj, řeším teď celkem zásadní věc, a to je "kam vyrazit dál"? Jedna z možností je i Nový Zéland (v případě obdržení víza, vyrazit letos v září nebo říjnu), ale vzhledem k počtu víz pro ČR, který nepokryje všechny žádosti nechci usilovat o místo, které by mohl dostat někdo, kdo je stoprocentně rozhodnutý na Zéland vycestovat. Ocenil bych proto jakoukoliv informaci či názor někoho se zkušenostmi.

Zásadní otázka je, jestli se dá na Zélandu vydělat na živobytí a pokrýt náklady na cestu? Další otázka je, zdali to jde zvládnout i pouze s polovičním/tříčtvrtečním úvazkem a konkrétně v Aucklandu, tak abych si mohl pronajmout alespoň single room? Momentálně žiju v UK stylem "z ruky do huby" protože nemám full time job, ale nemůžu říct, že bych nějak strádal, takže jsem celkem zvyklý žít skromně. 

Po třech letech v Londýně jsem už z tohohle města unavený a potřebuju změnu. Do ČR se mi ale ještě nechce. V ČR jsem pracoval oblasti umění, v Londýně fastfoody, retail atd. Očekávám, že v Aucklandu to bude stejné a pořádnou práci neseženu, ale rád bych použil Zéland jako přestupní stanici do Asie, urovnal si v hlavě jaký Asijský jazyk se začít učit a taky bych si rád užil trochu slunce po třech letech tmy (kdo žil v UK jistě ví, o čem mluvím smiley.gif ).
Jen dodatek, angličtinu mám víc než dobrou a úspěšně se škrabu za CAE (C1).

Dík za každý názor. 
Pavel

Česká Republika
djon
02. 02. 2016 v 8:53

Uzivi se vklidu nejsi li levy, i si vydelas a nemusis zit od soumraku do usvitu, jestli si chces uzit slunce pojal bych to jinak nez auckland. Sehnat se da na Zelandu i normalni praci zalezi jak moc tomu davas, kde rika ze ne je lopata xD

Nový Zéland
02. 02. 2016 v 9:32

Tak tak, jak rika Djon, praci najdes jakou chces, pokud hledas a snazis se dostatecne. Samozrejme ze na tebe nikdo neceka. Nicmene v retail a fastfoodu bys se zkusenostmi a dobrou anglictinou nemel mit vubec problem najit praci Full time. Plat cca 600 za tyden podle poctu odpracovanych hodin, ubytovani v single room (shared house) cca 200 za tyden a pak uz jak zeres a chlastas, takovej je jakz takz standard pro ty co maji minimalku. Anglictinu urcite potrebujes, jen si rejpnu, ze na nejakej car papiru CAE ti kazdej z vysoka, to tak mozna dobre kdyz chces studovat, jinak si kazdej udela obrazek u pohovoru - cili si to rozmysli, zda ty prachy za to stoji 14.png. GL

Velká Británie
05. 02. 2016 v 21:51

Ok, dík. Ptám se jen proto, že jsem slyšel spoustu strašidelných historek, jak se lidi vrátili ze Zélandu bez peněz a v dluzích. To byly ale většinou případy těch, co jeli ostrov skrz na skrz...myslím. Já po cestování zas tolik neprahnu, jen bych se utábořil ve velkoměstě a tečka. Rád bych se tedy jen ujistil, že se dá uživit i jinak než cestováním od vinice k vinici.

V anglicky mluvící zemi na CAE každej kašle, vím. Já to ale chci do neanglicky hovořících zemí a pak zpátky do ČR. Jen jsem to zmiňoval kvůli úrovni angliny.  

Nový Zéland
Evca
08. 02. 2016 v 10:07

OK. Nechci Tě nějak odrazovat, ale jestli je Tvá představa WHS "Utábořit se ve velkoměstě a tečka", tak podle mě to není úplně nejlepší způsob využití WHS. Když už se někdo rozhodne se sem vydat, je to právě o tom cestování a poznávání krajiny, získávání nových zkušeností. Jestli Tě naplňuje představa života v Aucklandu tak jak chceš, ale pro to rozhodně není nutný vydávat se tak daleko. 

Velká Británie
steny
12. 02. 2016 v 19:16

je uplně jedno jak využiješ whs, můžeš klidně bejt rok v jednom městě, nenech si vnucovat názory někoho jinýho :D jestli někdo chce cestovat jestli chceš rok zůstat v Auckl tak tam zůstan.. přežiješ tam uplně v pohodě i s part time jobem.. když to srovnám tak je to zhruba stejný s financema jako v UK, akorád na zelandu je lepší podnebí a asi lepší život bez evropy, pokud si přežil v londýně dáš to i tam v pohodě..

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,803 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 9 návštěvníků online