Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Nový život na NZ,prosím poradí někdo?

20. 07. 2015 v 13:51

Ahojky všichni,vím že už to tady možná zaznělo několikrát,ale byla bych moc ráda pokud by měl někdo chvíli času a zodpověděl mi pár dotazu ohledně imigrace z ČR na NZ.Sice jsem pročetla několik článků,diskuzí,stránek o NZ,ale přesto to není uplně ono,jako když tam už někdo žije a ví přesně jak to chodí!:-)Od té doby co se řeší politická s imigranty co chtějí zaplavit evropu a politici na lid,občany kašlou,vidím jedinou možnost NZ.Strašně mě udivuje tamní život,lidé a přiroda...uznávájí uplně jiné hodnoty,než tady a myslím si,že žít tam v míru a klidu,je to nejvíc co si člověk může přát.Mě je 26,angličtina nic moc...:-( spíše základy co si pamatuju ze školy,ale snažím se to ted dohonit!Vím,že to na trvalý pobyt je nejspíš problém..a proto bych potřebovala pár rad,zda vůbec nad tou možností(první třeba jako turista,nebo za prací)posléze se tam třeba usadit.Další věc je,že by se mnou měla jet máma a nebo později za mnou přicestovat a žít zde též na trvalo(53let).Jsou nějaké možnosti,prosím?Hloupé komentáře si prosím nechte,slušně se zde ptám,kdo by mi poradil,byla bych moc ráda.Klidně více na emailu : suzuki.macek@seznam.cz mockrát všem děkuji a přeji hodně štěstí a uspěchů:-)Martina

21. 07. 2015 v 2:17

Prvni co udelej tak se podivej na stranky immigracniho, kde si muzes udelat obrazek jaky viza jsou pro tebe k dispozici a jaky mas moznosti se tu na NZ usadit. Tech moznosti je vice a nejaka univerzalni cesta neni.

Odhaduju, ze pro vetsinu lidi byl prvni krok Working Holiday Visa.

anka
21. 07. 2015 v 2:21
Nechci ti brst iluze, ale tady to taky zadny med neni. Posledni dobou se tu resi, jak Cinani skupujou domy a Novozelandani na ne nemaji. Najmy jsou docela palka, platy nic moc. Pry hodne lidi zije v autech (nevidela jsem, ale pise se to v novinach... muzou jen zvelicovat), doktori stoji sileny penize.. atd atd. Jo priroda je uzasna, Kiwaci jsou mozna pratelstejsi nez Cesi.. ale jsou tu problemy jako vsude jinde. Zadna zeme zaslibena.
21. 07. 2015 v 10:24

Ahoj,díky na stránky imigračního jsem samozdřejmě koukala;-) Díky potřebovala jsem vědět něco individuálního,co jsem nikde nenašla:-)

22. 07. 2015 v 11:36

Cesta je strastiplna i pro cloveka, ktery umi anglicky a je odhodlan tu zustat. Je to tak, ze kdo vydrzi, bude odmenen, ale je to i za cenu podradne prace a ponizovani nez se clovek vypracuje. Pro tvoji maminku vidim sanci 0, pro tebe velmi malou, pokud "nic neumis". Tim neodrazuji, jen pov=tvrzuji, ze to neni zadny med, a clovek by se mel setsakra rozmyslet, zda obetovat par let zivota a zacinat od nuly - koneckoncu stejne jako imigranti v Evrope.

31. 07. 2015 v 6:57

Rovnež musím souhlasit z ostatnímy. Ta cesta není lehká, určitě to jde, ale stojí to hodně úsilí a dřiny. Pro tebe nejlepší cesta přes Working Holiday Visa s tím, že si najít práci kde je šance, že tě zaměstnavatel po vypršeních tvých víz zasponzoruje (udělí víza a garantuje ti hodiny), tímto uděláš malý první krůček na cestě tu zůstat, ale stejně stále nemáš vyhráno. I když jsou tu přátelský lidé, nikdo tady s otevřenou náručí nečeká, ale ta možnost tu určitě je, pokud jsi vytrvalá a pevně odhodlaná.

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,274 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 8 návštěvníků online