Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Stěhování s rodinou na Zéland

K.k
12. 06. 2016 v 1:20
Abys tady natrvalo mohla zit, musis ziskat visa - a to bud pres praci (zamestnavatel musi zduvodnit, proc ty a ne kiwak - v podstate to znamena, ze ty jsi tak zkusena nebo vzdelana, ze za tebe nemuze najit odpovidajici nahradu, nebo tvoje zamestnani musi byt na short-listu) nebo pres partnera - kiwaka/kiwacku. Jinak tu zustat nejde. Bydlet v dome, byte, sama, se spolubydlicim - si muzes vybrat. S vice lidma samozrejme levnejsi a vse zarizene.
11. 06. 2016 v 14:35

Ahoj Češi. Utahaná vlastenka vás zdraví... mám k vám nějaké dotazy.

Jak by to bylo, kdyby chtěl imigrovat na Zéland 40tník se 7iletým dítětem? Mohl by tam vůbec poslat dítě do školy s tím, že bude mít čas ho vyzvedávat? Vzdělání mám zaměřené na českou literaturu a historii-dost na houby, ale umím plést, šít... doma s ručními pracemi ve velkém podnikat nemůžu, ruční práce tady umí každý. Potřebovala bych pracovat z domu, tady to nejde, v Česku lidi všechno umí. A co krajanské spolky, nehodila by se jim česká knihovna? Co muzeum, tam by místo nebylo a pokud ano, jak se o ně přihlásit? Myslíte, že na NZ bych se mohla uživit pletením na zakázku? A v čem tam bydlíte, co ubytování?

LuSoVi
23. 03. 2016 v 18:28

ahojte, resil tu nekdo, nebo nekdo ze znamych trvalou imigraci na NZ s 1 ditetem? Typ viza business pro oba, dite je do 6let veku, dospeli do 32let. vim ze je treba splnit podminky jazykove atd....ale zajima mne praxe. jak to probiha na letisti atd?....predstava pohovoru na dlouhou dobu mne dosti znervoznuje, kor s malym ditetem....

povedlo se? :)
14. 09. 2015 v 17:01

oprava ondrasek.kep@gmail.com

povedlo se? :)
14. 09. 2015 v 17:00

Ahoj Marku, zda-li se ti to již podařilo mohl by jsi mě napsat na ondrasek.kep@gmai.com jak na to? :) Zůstal jsem s dcerkou sám dcera (3,5 roku) a chtěl bych s ní začít nový život jinde. Děkuju Ondra

Denda
22. 03. 2015 v 22:42

Jen do toho, Všichni tam na tebe čekají!

Koko
22. 03. 2015 v 18:13

Držím palce, Marku!

22. 03. 2015 v 11:48

Ahoj všichni "czech-kiwis" !

uvažujeme s manželkou o přestěhování se i s dětmi na Zéland a rádi bychom zjistili pár "detailů! ohledně prac.víz, škol/školky a zejména povolení k trvalému pobytu. Kdo z vás máte již zkušenosti s podobnou situací, napište prosím. Jinak tady je pár základních informací o nás: Já se jmenuji Marek Maryniok, je mi právě 40 let a jsem tesař s více než 20-ti letou praxí (na Zélandu jsem dělal v r.2004 půl roku tesaře na work permit- stavěl jsem tam holiday resort v Lake Tekapo. Mám ještě schovaný recommend letter od svého zaměstnavatele z Christchurche). Manželka Jiřinka má 34 let, je vystudovaná sociální pracovnice/pečovatelka (tady bude asi zapotřebí nechat veškerou dokumentaci o škole a praxi přeložit do engliš a notářsky ověřit). Děti 2- dcera Sára 7 let, chodí do 2-hé třídy ZŠ, syn Mário má 3 měsíce...Odcestovat hodláme buďto v průběhu tohoto roku (tj. nejspíš na konci léta/zač.podzimu) abychom po Zélandu ještě stihli trochu pocestovat, než začne Sára chodit do školy. Tady by nás hlavně zajímalo, jak to je s přechodem do školy u dětí, které jsou již školou povinné (jsou zapotřebí nějaké srovnávací zkoušky, rok jazykovka nebo co?) No a teď to nejdůležitější- prac. víza a povolení k trvalému pobytu. V r.2004 kdy jsem byl na Zélandu byla imigrační politika taková, že kdo byl na tzv."shortage listu" měl přednostní právo na work permit a celkem slušnou naději na povolení k přechodnému pobytu, trv.povytu, příp. udělení NZ občanství. Zajímalo by mne tedy, jak je tomu nyní a co vše je třeba k získání work permitu a za jakých podmínek lze vůbec o povolení k trvalému pobytu žádat. Díky moc všem předem za příspěvky :-) :-)

p.s. vzhledem k tomu, že jsem většinu času strávil na Jižním ostrově a Christchurch považuji za baštu české komunity na Zélandu (oh, jak rád vzpomínám na pondělky v Bohemce...!!!) rád bych se na začátek uvelebil s rodinkou tam, neboť to tam už trochu znám a s prací tam myslím nebude problém. Pokud tedy něco víte o práci pro tesaře a pečovatelku (dům pro seniory apod.), dejte echo.dík

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,267 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 15 návštěvníků online