Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Práce a ubytování pro pár přes prázdniny

02. 01. 2015 v 21:38

pro Jan Bureš:

 

musím souhlasit s Jencym taková je prostě realita ve všech ohledech. 1-3 měsíce pro taovou krásnou zemi je opravdu málo za druhé během prázdnin to znamená červenec, srpen, to je tu zima a nabídka práce je tu velmi malá.

Pokud to myslíš opravdu vážně, věř že si na tuhle zemi vyplatí počkat. Počkej si až budeš mít po škole s přítelkyní, pročti si web jak nejlépe získat WHS protože je o to rok od roku větší zájem a jsou omezené kvoty a užiješ si to 100x více než tímto způsobem.

 

Pro Venca:

Nemám s tím osobní zkušenosti (pes) ale slyšel jsem, že je to velmi náročné, je potřeba tisíc povolení, tisíc prohlídek a hodně peněz asi to nějakým způsobem jde, ale ta cesta je velmi náročná a neslyšle jsem, že by někdo z čechů si přivezl psa z ČR.

 

good luck for all a ŠTASTNÝ NOVÝ ROK 2015 ze Zélandu přeje Martin :-)

 

Venca
28. 12. 2014 v 12:09
Ahoj lidi prosím chtěl jsem se zeptat jak je to se psem co mám v ČR zda si ho mohou vzít s sebou na NZ nebo jaké jsou s tím problémy a tak děkuji.
23. 12. 2014 v 1:45

Ještě existuje něco jako SSE visa. O ty se ale žádá až ze Zélandu a jen když jsou nějaké pozice na short listu. Teď je třeba možnost v regionu Otago, tuším že nějaký sběr ovoce. Pak jsou tu ještě nějaký další víza, ale vhodná vždy jen na nějakou delší práci (klasicky 30 měsíců). 

Jak jsme už psal, na 1-3 měsíce to asi nemá cenu a být tebou, tak bych počkal, až budete po škole a zkusil WHV. Za tu krátkou dobu se tu ani nerozkoukáš a už poletíš domů, vyhodíš prachy za drahou letenku, pojištění, vízum a ani si to pořádně neužiješ. Navíc, pokud chodíte do školy, tak byste sem asi přijeli během prázdnin, tj. NZ zimy, což taky není nejlepší (zima, světlo max do 5).

Ale je to jen můj názor ;-)

22. 12. 2014 v 23:25

 

Zatím si to moc nepředstavuju, sice jsem něco četl, ale nějaký informace by se hodili:)

To jsem napsal asi špatně, když to z toho usuzuješ, ale samozřejmě tam chceme legálně pracovat:) Pracovní vízum je na rok, tak jsem myslel, jestli nejde něco lepšího pro naší situaci, když se tam chceme jet podívat na kratší dobu a když už tam budeme, tak by bylo dobré napřed domluvit nějakou brigádu, aby jsme měli nějaký peníze alespoň na krátký cestování a tak :) Ale dle tvého názoru usuzuju, že by bylo asi lepší to o jeden rok odložit a jet tam, až si budeme moct dovolit tam být na celý rok nebo tak ? A nebo ten Working Holidaj, což by bylo pro nás asi nejlepší, ale každopádně at už pro tu krátkodobou brigádu a nebo u toho Working Holiday budou hlavně nekvalifikované práce co? Né že by mě to vadilo, jen se ptám :)

 

Díky za odpověď ! :)

22. 12. 2014 v 20:27

Heh, no Jendo, představuješ si to jak Hurvínek válku :-)

Nerad bych tě odrazoval hned od začátku, ale podle toho co píšeš, tak usuzuju, že sem přijedeš na klasické turistické vízum. S tím, že by ti někdo dal kvalifikovanou práci bez víza, tedy nelegálně, nepočítej. Někde na farmě to asi možné je, ale podle toho co lidi píšou tak také velmi zřídka.

Na 1-3 měsíce to asi nemá cenu sem jezdit. Nepočítej s tím, že práci seženeš hned, znám dost lidí z IT oboru, co práci hledali několik měsíců, nekteří to vzdali a šli dělat na farmy, někteří vydrželi a nakonec práci dostali. Pokud nemáš žádné vízum, tak se s tebou moc firem bavit ani nebude. A i kdyby tě pak chtěli, tak stejně trvá další měsíc, než vízum dostaneš a musíš mít lékařskou prohlídku, výpis z rejstříku trestů atd. atd. To celé stojí stovky dolarů.

Pokud bys to tu s prací v oboru myslel vážně, máš v podstatě 2 varianty - hledat práci z ČR (portál seek.co.nz) a doufat, že se s tebou bude vůbec někdo bavit a třeba ti dá takhle na dálku práci, pak přijet sem, vyřídit si vízum a začít pracovat, nebo počkat do března, vyřídit si Working Holiday vízum a pak zkoušet štěstí přímo na místě. WHV je nejlevnější varianta - vízum na rok, bez lékařské prohlídky a můžeš tu normálně dělat na kontrakt. I ty krátkodobé tu docela frčí (opět mrkni na seek). Navíc WHV není oproti klasickému pracovnímu vízu omezeno na konkrétní pozici a zaměstnavatele, takže se můžeš kdykoliv sbalit a jít zase o dům dál...

 

22. 12. 2014 v 17:48

Ahoj,

nějaký čas se zajímáme s přítelkyní o brigádě na Novém Zélandu, abychom se trochu podívali do světa. Prošli jsme si několik webů, abychom měli nějaké informace, ale raději se na pár věcí zeptám.

Zejména bych se chtěl zeptat ohledně brigády, jestli je možné najít nějakou kvalifikovanou brigádu na 1 - 3 měsíce, nebo kvalifikovanou brigádu nelze sehnat bez kontaktů a byla by možnost jen nekvalifikované brigády. Nekvalifikovaná brigáda by nebyl problém, nebojím se práce, ale raději bych dělal něco, v čem jsem dobrý, když by byla ta možnost, abychom měli nějaké peníze na víc a mohli se třeba někam podívat, než jen tak přežívat. Moje kvalifikace je 5. letá zkušenost s tvorbou webových stránek, viz: geneweb.cz a vystudovaná univerzita (zatím pouze Bc.) se zaměřením na elektrotechniku, takže mi není cizí ani desktopové programování, zejména v Javě, tam sice takové zkušenosti nemám, ale klidně bych se spokojil s něčím menším, než bych se osvědčil.

Nekvalifikovaná brigáda by mně nevadila, jelikož bych mohl pracovat s přítelkyní, ale i tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo má zkušenost s kvalifikovanou brigádou, kdyby náhodou :).  Chtěli bychom se tedy zeptat s jakými zaměstnavateli máte dobré zkušenosti a co jste konkrétně dělali za kvalifikovanou či nekvalifikovanou brigádu?

Potom bych se chtěl zeptat jestli těch 4200 NZD je povinných pro všechny, i kdybychom tam jeli třeba jen na měsíc nebo dva ? A jak jste řešili ubytování, prostě nějaké typy a osobní zkušenosti, díky moc a předem se omlouvám jestli tu něco podobného bylo :)

 

Díky Jenda Bureš.

 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,187 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 17 návštěvníků online