Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Zapeklitost - prosím o radu

Kk
15. 04. 2017 v 0:13
Vygoogli "tauranga highway toll" - mytne tam je. Turnikety nejsou - platis bud online ci budove (okolo silnice jsou cedule)
Pokuta na Zélandu za nezaplacené mýtné
09. 04. 2017 v 8:56

 Ahoj teď v březnu jsme byli na Zélandu.Měli jsme půjčené auto, platili jsme kreditkou,jak je běžné s tím, vše proběhlo bez problémů.Nyní jsem zjistila,že si půjčovna po měsíci sama z mého účtu strhla 660,-Kč s odůvodněním,že jsme u Taurangy jeli po státní silnicí (u moře),kde se platí mýtné 1,8 NZD, které jsme měli zaplatit do 5 dnů kreditkou. Jelikož jsme tak neučinili, pokuta k tomu 6,7 + 30 NZD správní poplatek.Absolutně si nejsme vědomi toho, že by tam bylo někde nějaké upozornění, nějaké turnikety, ani nám nikde nikdo nic neřekl... To co jsem obdržela za dopis k tomu od půjčovny taky pořádně nechápu ( není tam přesně nic uvedeno - můžu přeposlat do emailu) .....Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Nikol
31. 12. 2014 v 4:38
Oprava - Ahoj, také mám podobný problém jako Jana.Neporadil by někdo jestli se dá turistické vízum získat i jinak než vycestovanim ze země? Diky
Ahoj, také mám podobný problém jako Jana.Neporadil by někdo jestli se dá turistické vízum získat i jinak než vycestovanim ze země? Díky Nikol
31. 12. 2014 v 4:36
Nikol
07. 12. 2014 v 12:52

My leteli do Australie a pak zpet na Zeland, na imigracnim jsme byli pri navratu v Christurch.. No bude urcite belka vyhoda, kdyz budes mit nejaky vypis z uctu, nebo budes mit pristup na nej online a odletova letenka ze Zelandu uz je povinnost, to by te myslim stejne ani z Cookovych o. nepustili odletet. Kdyby si te ale opravdu vzali boken a ty jim rekla jak to je, tak urcite nebude problem,, Kdyztak si i udelej trosku prehled o tom, co vsechno chces procestovat na Zelandu, to by se teoreticky taky mohli ptat.. 

06. 12. 2014 v 8:09

Kluci, děkuji vám za odpovědi!

Pavle, byli jste přímo na Cookových o.? Výslech na imigračním - myslíš tím při návratu zpět na NZ? Napadlo mě, že taková situace může nastat, budu připravena. Snad by mohlo pomoct, že když se povede, budu mít dostatečný obnos na účtu, zpáteční letenku do ČR a taktéž budu moct doložit, že jsem skoro celou dobu (15 měsíců) pracovala = opravdu se budu vracet na NZ na zaslouženou dovolenou a nemám v úmyslu pracovat. Díky za upozornění!

 

06. 12. 2014 v 2:44

poradne se ale priprav na pravdepodobny pohovor na imigracnim. My udelali to same a hodinu nas vyslychali, nez nas stejne nakonec pustili, ale bylo to dost neprijemne.

 

02. 12. 2014 v 10:11

Cookovy ostrovy maji svoji vladu, imigraci atd pod sebou a bere se jako jakykoliv jiny stat, i kiwaci potrebuji cestovni pas ke vstupu a maji tam omezeny cas pobytu. Muzes byt klidna k tomuto ucelu ti to poslouzi.
 

 

02. 12. 2014 v 8:29

Ahoj lidičky, obracím se na ty z vás, kteří by byli tak hodní a mohli mi poradit s následující situací.

Na začátku února mi vyprší (už i prodloužená) WHV. Mým plánem bylo na pár dní odcestovat a vrátit se sem zpět NZ ještě na turistická víza. Vybrala jsem Cookovy ostrovy, také z toho důvodu, že tam jsou dlouhodobě mí kamarádi. Jenže mi teď tak nějak přišlo na mysl, jestli takhle náhodou nepatří Cookovy o. pod Nový Zéland..?

Wikipedie říká následující: "Cookovy ostrovy se spravují samy. Jejich zákony jsou na Novém Zélandu nezávislé. Zákonná a výkonná moc nemá žádná omezení od Nového Zélandu. Státní příslušnost Cookových ostrovů ale neexistuje, obyvatelé Cookových ostrovů jsou občané Nového Zélandu."

A z toho příliš moudrá nejsem.

Je tu někdo, kdo ví víc/lépe nebo nejlépe - má osobní zkušenost? Velmi děkuji za rady!

 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,594 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 19 návštěvníků online