Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Nože na NZ - zákony, omezení

23. 11. 2014 v 3:17
Mimochodem, uz jsem na NZ, nuz jsem nechal doma (vase prispevky ctu az zde). Vzal jsem jiny, stejne velikosti, jen vyrazne levnejsi a take nekvalitnejsi, pro pripad ze by mi ho vzali. Zadny problem s tim vsak nebyl, jak jsem zjistil, jdou pouze po vystrelovacich. Tot ma zkusenost, mozna se nekomu bude hodit.
23. 11. 2014 v 3:11
Ale no tak, panove, nac takovy emoce? Nuz sam o sobe jeste nikdy nikomu nic neudelal a tenhle neni vyjimkou. Naopak, budu-li chtit nekoho zabit, zvladnu to i malym kapesnim nozikem. Ja vam neberu starou dobrou rybicku, ale sam preferuji kvalitni nastroje, ktere nezradi i v narocnejsich podminkach. Mohu vedet, cim se vyznacuje nuz "urceny k zabijeni lidi"?
steny
19. 11. 2014 v 8:20

tyve medvědi sou v kanadě

denda
18. 11. 2014 v 20:52

tak s tím tě nepustěj, otočí tě zpátky na letišti a nazdar! Tohle je bojovej nůž určený k zabíjení lidí, ne klasickej turistickej nůž - který by jakýkoliv normální chlap nosil, tohle vážně může nosit na tracky jenom psychouš....to by mě vážně zajímalo na co je ti tohle monstrum na great walku nebo v backcountry...

15. 11. 2014 v 15:19

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jaké jsou na NZ zákony ohledně nožů. Snažil jsem se o tom něco vygooglit, ale nepodařilo se mi najít dostatečně jasné a ucelené info.

Jedeme na Zéland na 2,5 měsíce cestovat, především pohyb v přírodě, stanování, treky atd. Jsem zvyklý brát si s sebou na podobné akce celkem velký nůž (čepel cca 14 cm), patří do kategorie "taktické nože". Viz http://www.trapper.cz/nuz-muela-storm-n-takticky/. Některé země takové nože zakazují a já bych nerad, aby mi ho po příletu zabavili.

Díky za odpověď!

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,114 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 17 návštěvníků online