Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Očkování na Zélandu pro cestování po Asii

30. 03. 2016 v 11:07

Oprava...registrace neni podle toho, jak dlouho tu jsi, ale jestli jsi resident. Takze na working se neda registrovat. Coz znamena, ze platis samozrejmne jinou castku u lekare nez Kiwaci. Ale nijak sileny rozdil to zase neni....

30. 03. 2016 v 11:03

Hepatitida A se podava v jedne injekci s tyfem a je to za 200 NZD plus asi poplatek u lekare, ale problem je, ze si budes muste najit cestovni lekare, kteri se na to specializuji. Nemuzes jit k osobnimu lekari, protoze nebudes registrovana a registrovat se nemuzes jestli sem jedes jen na working viza.  Osobni lekar ti neda injekci, kdyz nejsi registrovana. Registrace je mozna az po jednom roce pobytu. Jinak to, co jsi vyjmenovala je pouze zaklad. Kazda zeme se muze lisit a jestli letis do Asie na vic nez mesic bude ti doporuceno taky ockovani  Japanese Encephalitis. Coz uz se pohybuje 200 ddolaru jedna injekce a musis mit dve. Kazdopadne doporucuji to provest pro Tebe v CR. Je to jednorazova injekce ( Hepatitida A a tyfus), jak pise Kuba a vydrzi na 3 roky. Kdyz chces Hepatitidu na 20 let tak se muzes jeste jednou ockovat do pul az jednoho roku.

Kuba
01. 10. 2014 v 12:02

První dávka Žloutenky A (cca 1200kč) ti vydrží 3 roky, Břišní tyfus je jednorázový (cca 600kč) a taky na 3 roky. Taky letím na Zéland v říjnu 20.10. Nechám se očkovat teď dokud jsem v ČR.

29. 09. 2014 v 9:59

Ahoj, 16. října odlétáme na Zéland a při zpáteční cestě se chceme podívat po Asii (Filipíny, Vietnam, Kambodža...) je zde vysoce doporuřeno očkování proti hepatitidě A a břišnímu tyfu. Chtěla jsem se zeptat zda  máte někdo zkušenosti s očkováním přímo na Zélandu? Zajímá mě cena a možnosti. V Čechách to už nestihnu, maximálně první dávku... Díky

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,407 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 16 návštěvníků online