Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Auto - pojištění

16. 09. 2014 v 10:14

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je povinné auto na NZ pojistit nebo jak to tam funguje? Četl jsem, že tam existuje "3rd party insurance" - což je asi to samé jako u nás povinné ručení. A pak "full insurace" - což je obdoba havarijního pojištění.

Může mi pls někdo zkušenější vysvětlit jak to tam funguje a kolik co cca stojí? Díky. 

28. 09. 2014 v 6:05

Povinne to neni, lec bych ti to doporucil. Jeste existuje moznost, pokud mas cestovni pojisteni s pojistenim odpovednosti, ale s tim uz zkusenosti nemam.

Priklad cen pojisteni, coz zalezi na castce za auto, na adrese, na veku.. no jako obdoba v CR

Na Nissan Skyline 2.0 1997 u AA

3rd party - 250 $/rok

3rd party + fire/theft - 400 $/rok

full insurance - 700 $/rok

Castky jsou pro predstavu, protoze na Toyota Estima 1997 2.0 jsme u nejake jine platili 250 $ 2 ridici na pul roku

28. 09. 2014 v 23:51

Cau, jeste bych doplnil:

1) potkal jsem tu silence co nemeli 3rd party, ale neriskoval bych to. Nas to stalo 190 $/rok u AA pro Mercedes MB140. Pokud by se neco stalo a mel by jsi to platit ze sve kapsy tak se pekne prohnes!!! A ze jsi na zacatku usetril cca 200$? 

2) 3rd party +fire/theft+ predni sklo - cca 400 $/rok (jak pise Marek). Resil jsem tu vymenu predniho skla a zvolil jsem nasledujici postup (sice ne uplne koser, ale): mel jsem pojisteni 3rd party, pred WOF potreba vymenit sklo-cena za vymenu 450$, prechod na vyssi pojisteni 3rd party +fire/theft+ predni sklo - doplatek pojistovne, vymena skla zdarma.

3) pokud uzaviras pojistku napr. Aucklandu tak je to drazsi nez v malem meste. Tak ze pokud uzavres v Ack (po priletu) a presunes se napr do Cromwellu nahlas pojistovne zmenu adresy a vrati Ti i nejake penize. Tedy u nas to aspon tak bylo.

Marťa
12. 02. 2018 v 18:22

CHtěla bch se prosím zeptat jak je to s pojištěním auta na krátkou dobu, na měsíc?Je nutné mi full, nebo stačí i nějaké nižší?

18. 02. 2018 v 9:34
Budeš na měsíc kupovat auto?
fdfr
09. 05. 2018 v 15:36
Hublot launched its collaboration with Ferrari Fake Rolex in 2012. The partnership has already produced some memorable timepieces, Fake Watches including last years MP05 LaFerrari with its world-record 50 days of power reserve.Breitling replica This year, Hublot has launched three new Ferrari Big Bang models
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,046 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 13 návštěvníků online