Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Internet na cesty

01. 09. 2014 v 19:12

Zdravím, pročelt jsem toho hodně ohledně internetu, kde jít na wifi atd.. Avšak nikde jsem nenašel jestli má někdo zkušenost s internetem na cesty. Chtěl bych mít internet kdykoli budu potřebovat, raději si zaplatím než hledat stále hledat wifi. Jsem asi pohodlný, ale internet prostě potřebuju...

Prošel jsem si dva operátory a to jejich Vodafone a 2 degrees. Nabízejí je, ale mají nějaký datový limit stím např. 3 giga nabijí předem smskou a internet funguje přes USB modem, který taky něco stojí.

Tak by mě zajímelo jestli ho někdo má, který operátor se mu zdá lepší, prostě za každkou zkušenost budu rád a jestli jsem se v tom vyznal správně. Předem díky

Cestovatel
03. 09. 2014 v 8:22

Ahoj, měli jsme mobilní internet na cesty od Vodafone, počítej s tím, že signál je jen ve městech a i tam je dost slabý. Skypování s tím byl docela problém...

steny
03. 09. 2014 v 9:39

internet v mobilu, maj všichni operátoři za pár babek asi kolem 500mb na měsíc stačí

03. 09. 2014 v 15:42

Jasné, nemyslel jsem přímo přes simku do nobilu ale přes USB do noťasu. Počítám, že si sice pořídím jednak simku, ale ktomu USB modem, který nabízejí.

Ten signál mě zaskočil, protože píšou, že mají docela dobré pokrytí - takže stím USB modem nemá nikdo zkušenost?

04. 09. 2014 v 4:43

Signal na zelande je katastrofa.zajedes za mesto a ztrati se ti Radiovej signal a stejne tak telefonni. Ja jen kdyz jedu po Christchurchi do prace tak dvakrat preladuju radio, protoze ztratim signal :)

tenhle vikend jsme jeli na dva dny na lyze, bydleli jsme dole ve vesnici a nebyla jsem schopna aktualizovat stranky celej vikend :D

04. 09. 2014 v 15:53

Tak teba u 2degrees píšou tohle :D

With our NZ Data Packs you can get online when you need to just about anywhere in NZ, as our Network covers 97% of the places Kiwis live and work. Whether you use the internet to keep in touch, find out where you’re going or simply to be entertained, there are various size Packs to suit your use. Even better, they auto renew each month so you won’t get caught out when you need to get online. 

Aleš
04. 09. 2014 v 23:21

Katastrofální příjem rádia musím potvrdit...více nehrálo než hrálo...

05. 09. 2014 v 2:08

ja mam vodafone internet v mobilu. takze o 2degrees nic moc nevim.

ale mam v zive pameti, kdyz jsme sem pred dvema lety prijeli, ze jsem nemohla pochopit proc furt nemam signal, pritom kdyz doma jsem sla nekam hluboko do lesa tak jsem stejne mela signal.

ale clovek si zvykne. Jestli si clovek pohodlny tak stejne budes rad zit ve meste a jestli chces dobrodruzstvi a batuzkarsky zivot, tak te to nerozhodi ze tu neni signal. I kiwaci sami o sobe rikaji ze jsou v tomto pozadu. A mimochodem jejich internet na doma (adsl nebo vdsl nejsem si jista), co jsme nedavno zarizovali, taky neni zadnej rychlik :D

steny
05. 09. 2014 v 8:41

to tam píšou správně "97% of the places kiwis live and work" problém je že takovejch míst na jižnim ostrově zas tolik neni :D

05. 09. 2014 v 8:45

Jirko, to je zdejší reklamština ... "our Network covers 97% of the places Kiwis live and work". Vzhledem k tomu, že je NZ 3,5x větší než ČR a žije tu o půlku míň lidí, tak to s hustotou osídlení, potažmo signálem není nikterak slavné. Proto většinou pokud jdeš někam na delší trek můžeš nafasovat emergency beacon, kdyby se náhodou něco stalo. Cena internetu je tu opravdu vysoká v porovnání s ČR a právě většina poskytovatelů má nějaký limit. S tím toho moc nenaděláš.

mhft
09. 05. 2018 v 15:54
Of course, the wildly unconventional time Replica Rolex display of the Hublot Big Bang Sang Bleu necessitated a substantial overhaul Replica Watch of Hublots manufacture Unico caliber, which stripped it of its integrated chronograph function and added the three skeletonized, Replica Breitling Watches octagonal disks for the time indication
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,870 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 9 návštěvníků online