Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Samostudium angličtiny na NZ

Česká Republika
09. 07. 2014 v 21:20

Ahoj, má v plánu cestovat na NZ hlavně kvůli angličtině. Nevím proč, ale skoro nikdo se o tom nezmiňuje, s jakou úrovní přijeli a s jakou odjížděli po roce. Jak jste/byli na tom vy? Já mám úroveň A2 a přemýšlím, jestli jet sám, skočit do toho po hlavě, nebo se spojit s Čechem. Zatím vede první možnost, prý je to nejúčinější, ale mám trochu strach. Druhá možnost je určitě příjemnější, ale bojím se, že bych zlenivjel a učil se jenom po večerech, bavil bych se jenom česky... Na školu nechci, četl jsem na diskuzích, že lidi se sice naučili ale většina se shodla, že jenom proto, že po škole byli zase jenom s ang.mluvícími. Bydlet chci hodně po backpackerech, být co nejvíc mezi lidmi. Jinak je mi jasný, že na práci s takovou znalostí můžu zapomenout, mám dost našetřené, takže vydržím bez práce několik měsíců...

Nový Zéland
steny
10. 07. 2014 v 0:35

ahoj, první možnost je rozhodně lepší, mam zhruba stejnou angličtinu jako ty a už sem se dost zlepšil, potkáš tu hodně lidí, uděláš si kamarády, stačí nebejt 24 hodin v přítomnosti čechů a brzo budeš vidět pokroky, práci seženeš taky v klidu, někam na sady neni angličtina moc potřeba... hodně štěstí ;)

Nový Zéland
10. 07. 2014 v 0:58

Ahoj, my sem prijeli prevazne za anglictinou. urcite bys mel jet cestovat radeji sam, nez s kamaradem. jestli si spolecensky clovek nebudes mit problem se naucit rychle. Praci v Christchurch na stavbe najdes i s takovouhle znalosti angictiny a tim se dostanes mezi Kiwaky, kde uz se budes rozmluvovat rychle a nejlepe jit bydlet do baraku nekam zas s native speakers. Jakmile jsi v tom a musis se snazit mluvit a rozumet, protoze nemas jinou moznost, tak odposlouchas veci hodne rychle. 

Skola nema v tuhle chvili pro tebe vyznam, platit za to abys poslouchal ucitele kterej nema zadnej prizvuk a mluvi jasne a pomalu. bohuzel tak opravdovi lide nemluvi :) Skola ma vyznam dyl, kdyz uz se v poho domluvis, ale potrebujes aby ti nekdo utridil gramaticky pravidla.

ja prijela s anglictinou na urovni B1 z cech, domluvila jsem se co jsem potrebovala, umela jsem dobre gramatiku,ale spatne jsem jim rozumela a neznala slang. Nedavno mam za sebou CAE zkousky,uroven C1. Pritel prijel jako complete begginer (A1), s tim ze umel mluvet v pritomnym case a par slovicek. Dneska se krasne domluvi na tom co potrebuje, v pohode komunikuje na telefonu, gramatika krapet pokulhava. Dneska bude asi B1, i kdyz je to tezky urcit, bude mit slovni zasobu rozsahlejsi nez B1 ale gramatiku horsi nez B1.

Budem tady ale uz dva roky za chvilku. Doufam ze ti to pomohlo. Je to ale samozrejme individualni pro kazdeho jinak. Ja jsem introvert, tak jsem toho ze zacatku moc nenamluvila, kdezto partner je ukacanej.

Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,803 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 8 návštěvníků online