Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Celní prohlídka při příletu na NZ

29. 05. 2013 v 0:14

Nazdarek, stalo se vám někomu že by vám na letišti při vstupu na Zéland něco zabavili? Jak jsou přísní na stany, karimatky apod.

Podle letové karty je mi jasné že okamžitě jakmile vezu cokoliv “outdoor“, tak jdu k proclení , takže to je jasné. Jde mi o to jak to probíhá a po čem jdou.

Mohli by jste mě prosím poučit.
Díky;-)

29. 05. 2013 v 2:43

U outdoorovych veci jim jde o to, aby si neprivezl nejaky bordel na nich. Veci musis mit novy nebo poradne vypucovany. Pokud se jim neco nezda, tak se ti na to podivaj v laborce.

bendyl
29. 05. 2013 v 3:24

U bot koukají na podrážky, takže jak psal Klobouk předem pořádně vyčistit. Pokud to čisté není tak to desinfikují (nic se neplatí). U spacáku se mě zeptali zda je čistý a neřešili to, ale známí ze stejného letu museli vše rozbalit a ukázat - spacáky i stan, takže je asi lepší věci v krosně poskládat tak abys kvůli spacáku nemusel vyházet i vše ostatní :-)

29. 05. 2013 v 8:22

Neví někdo, jestli se dá provést domácí med?

29. 05. 2013 v 10:57

A jak je to prosím s lékárničkou, rybářským vybavením a noži?

Když je to vůbec celní prohlídka, platí se za to vůbec nějaké clo?

Diky

Na noze pozor, uz mi takto jednoho klienta vratili obratem domu, takze radsi at je to neco mensiho :-)

29. 05. 2013 v 18:44

A nevíte jaké ty noze měl? Já mám menší, spíše kuchyňské noze.

Co malá sekyrka?

29. 05. 2013 v 19:40

http://www.police.govt.nz/service/firearms/swords-knives.html

Se zaviracim nozem do 10 cm delky cepele by nemel byt problem. Motylky, macety, bajonety, vystrelovaci noze a oboustranne cepele problem jsou. 

30. 05. 2013 v 16:12

Super odkaz, diky. Neco takoveho jsem dlouho hledal. Co jsem z toho pochopil tak o nozich s pevnou cepeli se nezminuji vubec a ani o sekerach. Navic tam uvadeji moznost kontaktovat dopredu policii a vyzadat si povoleni na import nozu. Takze sem jim napsal a uvidim... tak snad mi jako kolegovy vyjdou vstric :-D (i kdyz v dobe priletu na NZ uz kolega nebudu:-P jezis jak se na to tesim :-D)

Piste lidi dal jestli vam neco zabavili nebo meli na neco kecy...diky

Mejte se krasne!

Dexter
30. 05. 2013 v 18:04

dexter-Hunting-Knives.jpg

Taky mám stejnej problém - mám v plánu si vzít takovou malou soupravičku, pár nožíků,

nějaký ty pilky atd. viz obrázek, možná i pár rolí obalovací fólie - na NZ je prý moc drahá. Neví někdo jestli by se to dalo provést bez toho, abych vzbudil pozornost či podezření?

30. 05. 2013 v 18:51

Prdel si delej z plastelíny a ne z nas :-D

Ale jestli to myslis vazne, pak mozna jako kuchar by si si to obhajil :-D

Ja si myslim, že nuz je zaklad a kazdej chlap je jen tak vostrej jak ostrej je jeho nuz ;-)

Axe
02. 06. 2013 v 3:04

kerej degen si sem muze vest sekyrku :-), jsou prece lidi paka

mju
10. 05. 2018 v 5:52

a layout evoking again the design motifs of Fake Watches Buchis body art. The largest disc indicates the hours, while the smaller one on top of it Replica Watches UK marks the minutes. Making it possible to read the time are triangular tips, one each on Breitling Replica Watches the hours and minutes octagons, Replicas Relojes which are highlighted in white Super-LumiNova. The readout of the seconds is even more subtle, ticking away on the center of a black disk stamped with the Hublot 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,054 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 8 návštěvníků online