Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Vstup na NZ s léky

28. 08. 2014 v 20:49

Kdyz jsi toho tak procestoval, tak nechapu tu infantilni otazku "co presne mas mit napsany od doktora?" Zadny presny navod pokud vim neexistuje, proste si za nim zajdi a domluv se s nim, ne? Logicky by melo postacit potvrzeni, ze jsi diabetik, pak si to ovsem nech jeste prelozit do anglictiny, nejlepe soudnim prekladatelem, aby si s tim probuh nemel jeste nejake problemy. Jo a aby ses jeste pojistil, tak si to dej do specialni krabicky a nechej u doktora zaplombovat. Btw, ja vezl asi 1 kg ruznych leku.

Bizon
28. 08. 2014 v 14:52

Kdybych sebou tahal pár plat léků, tak to neřešim, ale přece jenom sebou potáhnu celou tašku inzulínu, kterej je v ampulích a to je oproti ibalginu trošku rozdíl. Procestoval jsem toho hodně, ale vždycky do půl roku, takže jsem sebou nikdy netáh takový kvanta a třeba 2x na Ukrajině jsem s tim měl dost problém. Co přesně mám mít napsaný od doktora?

25. 08. 2014 v 11:31

Prosim Vas, pokud s sebou vylozene neberete neco zakazaneho nebo v mnostvi, ktere by se mohlo zdat podezrele - napriklad 20 balicku Nurofenu, tak vas nikdo peskovat nebude, natoz aby od vas pozadovali potvrzeni, ani se vas na to nikdo nebude ptat. Nechapu tu histerii kolem leku, v nejhorsim by postacil kontakt na doktora v Cechach, at si to overi, ale to uz jsme nekde v jisteni se nadvacetkrat.
Je treba si davat pozor na "leky" od babicky korenarky, tedy zadny plevel, ba radeji ani vyrobky z kanabisu bych radeji neriskoval. Hlavne klid, nikdo vas tu nesezere.

Jitka
23. 08. 2014 v 23:12

Ahoj, já budu potřebovat dva balíčky léků na Hypofunkci štítné žlázy, jaké potvrzení od lékaře jste měli? Normálně jen to, že máte nějaké potíže a berete si sebou tolik a tolik léků? Nepotřebuju je do příručního zavazadla, stačí mi to do odbaveného.

Hanka
18. 03. 2014 v 12:33

Zdravím, letěla jsem v únoru se zásobou pravidelně užívaných léků na celý rok a v příručním zavazadle injekce na ředění krve. Měla jsem na všechno potvrzení od lékaře přeložené do ang (dle rad) ale nikdo po mě nic nechtěl ani ohledně injekcí. Tak se neni čeho obávat :)

Bizon
18. 02. 2014 v 1:31

Díky moc za zprávu. Dost mě uklidnilo, že cesta nepadne na nějaký byrokracii s lékama. :-) Tak teď už jenom se dočkat 5. března, až nám otevřou kvóty a neprokoučovat to jako vloni a bude to. :-D

ahoj, takovych klientu uz jsem mel nekolik, napr i s pozadavkem, ze chteji mit leky behem letu v lednici na palubne a podobne. nebo s sebou berou na palubu injekce, bud inzulin, nebo na redeni krve...neni to takova byrokracie stran cesty, neni na to nejaky formular, staci mit potvrzeni od doktora, radeji v anglictine a v nekolika kopiich a pak s tim neni problem...pak to tim padem muzete uplatnit i po priletu na zeland, kdyby se divili, proc toho mate tolik. zadnej cukrovkar mi jeste nenapsal, ze by mu zabavili inzulin :-) Olda Ther

16. 02. 2014 v 23:09

Ahoj,

chystáme se v září na rok na Zéland a chtěl bych se zeptat jak to vypadá, když vezete na Zéland větší množství léků. Jelikož jsem diabetik, tak bych sebou potřeboval vzít dost inzulínu na celý rok. Slyšel jsem, že je s dovozem čehokoli na NZ dost problém, tak bych rád věděl jestli někdo z Vás má s léky zkušenost. Mám shánět nějaké dokumenty od doktora nebo si udělat kopie receptů? Nemají na to nějaký speciální formulář?

Předem díky za odpovědi.

B.

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,114 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 19 návštěvníků online