Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Výdělky za 1 rok

30. 01. 2014 v 13:06

Ahoj, příští rok plánujeme vyrazit s menší partou na NZ, mám zhruba takovou představu ( nebo spíš přání :D ), z toho roku cca 10 měsíců pracovat a třeba 2 cestovat, pracovat se chystáme na farmách, takže nechci nějak spekulovat kolik se dá kde vydělat, ikdyž za tipy jestli se dá všeobecne o něco víc budu rád :) Každopádně, počítal jsem teda s prací 25 dní * 8 hodin ( 2750nzd ) * 10 měsíců = cca 460000 kč, podle mě musí určitě bez problémů jít vyžít s polovinou :D, když odečtu letenku a nějaký ty náklady tak mi stejně vždycky vyjde že si domů přivezu 200000, což se mi zdá podezřelý luxus oproti tomu jak se tady občas někdo ptá jestli se dá vrátit aspoň na nule :D. proto se ptám..... "V ČEM JE HÁČEK"? :)

30. 01. 2014 v 19:12

Luisi, tech hacku je nekolik

1) Nepocitej s tim, ze budes mit stalou praci, zvlast na farmach. Dle prispevku na forech ti klidne reknou, ze je prace na 2 tydny do predu a po 3 dnech ti reknou, ze uz prace neni. Stala prace je asi zaklad, pokud ji mas, tak se da zacit docela dobre setrit. Prace je vzdy konkretnim regionu v zavislosti na rocnim obdobi a ty presuny taky neco stoji. Zeland neni tak maly, jak se zda na mape.

2) Neverim tomu, ze dokazes makat 10 mesicu v kuse. Nevim, jestli jsi nekdy delal sezoni prace, ale je to otrocina. Pokud to vydrzis, jen lip pro tebe.

3) Muzes (a pravdepodobne i narazis) na lidi/praci, kde bud nedostanes zaplaceno vubec, nebo te to nevyjde ani na minimalku. Da se to ohlasit a kamarad s tim ma docela dobre zkusenosti (doplatil mu to nejakej ten urad a pak to sam vymahal po kontraktorovi), ale zalezi na konkretni situaci. Na druhou stranu jsou lidi, co si dokazou za par mesicu vydelat na cely rok zivota. Nekde jsem cetl o nejakym legendarnim novozelandskym typkovi.

4) Pokud odhaduju dobre, pocital jsi s hrubou mzdou. Tech 13,75 ti udela nejakych 10 dolaru na hodinu? Nevim, ale je to hned par procent dolu o ktere se ti celkovy vypocet odchyli. Viz 3, nekde ses placenej od kosiku a zase se da vydelat vic, ale zase plati bod 1 - jen na chvili.

5) Nase naklady na jidlo jsou cca 400 dolaru na mesic na osobu. Pocitej neco za benzin, ubytovani, zabavu. Lidi nejezdi na NZ jen vydelat, ale taky si uzit prirodu, dobrodruzstvi. A to bohuzel taky neco stoji. Napr. Tongariro crossing - bus kterej te odveze na zacatek treku a odveze z konce stoji od 30 dolaru vys, bungee jumping v Queenstown kolem 200 dolaru, atd. atd. Spousta lidi taky vyuziva moznosti vyrazit na nejaky ostrov v pacifiku (Tonga, Fiji, Cookovy ostrovy) a to taky neni zadarmo.

Zalezi jen na tobe, jak s tim co vydelas nalozis.

01. 02. 2014 v 8:53

Ahoj, díky za poznámky, jenom je trochu okomentuju, možná trochu optimisticky, ale tak je lepší tomu jít naproti :D

1) Se stálou prací nepočítám, ale mam vidinu takovou že by mohla bejt vždycky třeba 1-2 měsíce, než se osápou třeba třešně, potom se přesunout na kiwi, potom třeba ja jablka a potom na víno, na kterém, jak jsem se zatim skoro všude dočet, se dá bejt skoro celej rok za celkem pěkný peníze

2) Sezónní práci už jsem vyzkoušel, občas je to náročnější, ale záleží jak co, jablka jsou třeba celkem dobrý a ostatní se snad dá chvíli vydržet, u vinic, na kterejch bych chtěl strávat nejvíce času, s tim zkušenost nemam, ale pěkný peníze jsou vždycky dobrá motivace

3) souhlasim, ale zase doufám že se tomu člověk vyhne :D

4) počítal jsem s hrubou mzdou to je taky pravda :X, ale nevim kolik to na NZ dělá, doufám že ze 13,75 je to víc než 10$

5) a užít a procestovat křížem krážem to tam taky chcem, takže máš vlastně asi pravdu, ale 100000 czk bych si domů teda za rok přivést chtěl, ať je s čim začít spátky v noře ( čr )

Ale dík. Kdyby k tomu měl ještě kdokoliv cokoliv, budu poctěn :D:)

Djon
01. 02. 2014 v 9:11

100 000 je podle mne uplne vklidu neupadnou li ti ruce na vinici. Sezoni prace tady mas naprostou haluz. Nekde thinujes a mas 20+- na hodku pred dani a nekde si vprdeli a jedes na minimalku. Prsi li prace na mnoha sadech stim ci s onim neni. Zalezi sad od sadu vinice od vinice jak kdo pred tebou udelal predchozi praci na tom co pak delas ty a podobne. Vinice jsou nejhorsi drina si myslim rozhodne a cely rok by tam byli maximalne takovi ti polosileni zlatokopove jenz pracujou 60-80 hodin tydne a domu jedou az maji zanety nervu a podobne. Ale 10 mesicu si myslim ze se da tady povenku pracovat budes li jezdit podle lokalit kde zrovna co je. Jen jablka mas +- 5 mesicu jistou praci zacnes li pred vanocema thiningem.

02. 02. 2014 v 18:47

Kamarade, moc nerozumim tomu, jestli potrebujes vydelat balik penez, aby si mel naky zaklad do cr, neni jednodussi zaletet do Anglie na farmu, nebo zajet do Italie ? kamarad delal 3 mesice v Ang a dovezl si vzdy kolem 80 000 a ja v italii jako pizzar kolem 90 tis.... 

no kazdopadne, jak psal negdo vyse, pokud by si chtel jezdit sad - sad - sad a makat a vydelevat, tak stesticko bude opravdu tvuj velky kamarad. Musel by si hodne planovat a snazit se mozna i sehnat neco drive nez dojedes na misto. Jsou urco chvile, kdy narazis na dobreho kontraktora, a kdyz universum da, primo na farmare, pak se da vydrzet dlouho na tomto orchardu, nebo farme a spokojene pracovat a vydelavat,,,, ale opravdu zalezi na stesti. Ja takove treba nemel a spolu semnou parta dalsich cechu, nemcu a atd.. dlouho sme pracovali za minimalku, a to este esli vubec, navic nam tri dny prselo tri dny pekne a treba kiwi se mokre sbirat nemuze ani prostrihavat kvuli infekci. tagze si najednou misto ocekavane castky vydelas tretinu atd.........
jestli mas zajem makat tvrde, dlouho a bouchat haky, a pokud mas zkusenosti ze staveb, tak se poohledni po praci v Christchurch. tam se baraky bouraji, stavi, rekkonstruuji furt, stejne jako inzenyrske site atd..... ale je to makacka ...............

a mozna jako prvni bych zacal tim, ze sem priletis a pak uvidis :)

hodne stesti 

aloha

02. 02. 2014 v 19:11

Díky za koment :),

do Anglie a Skotska jedeme letos ( vydělat na NZ :D ), a na podzim by jsme chtěli vyrazit, jedu s přítelkyní, takže stavby padaj, navíc s farem už mámue zkušenosti, největší problém vidim v tom že jedeme v partě asi 6ti lidí, a pro s tim se bude hledat hůř než ve dvou no :/. Potom mi přijde docela zvláštní jak spousta lidí mluví o minimální mzdě jako o něčem špatnym, já ani moc nepočítám s tim že bych měl někde na farmě víc, a když teda jo tak jen dobře :), a vim že bude potřeba štěstí aby člověk sehnal třeba 4x za sebou práci bez nějakých větších prodlev, ale budeme doufat..... a samozřejmě nejedu na NZ jenom vydělat balík, nebo resp, záleží na tom co je balík, jak jsem psal víše, když si odvezu domů nějakejch 5-6k NZD tak pohoda :). Ale hlavně chceme taky Zéland poznat, projet :), kdyby ne tak samozřejmě pojedu třeba do Skotska kde práce vždycky bude a je tam taky krásně :). Prostě ale doufám v to že když budeme mít auto a objedeme pár desítek farem tak snad něco bude :)

Potom jsem taky přemejšlel, jestli s tim někdo nemá zkušenosti, hledat spíš tu práci v těch "nabouchanejch" oblastech farmama a nebo spíš někde v odlehlejších částech kde by nemusela bejt na "picking" apod. taková tlačenice? Ale zase teda menší poptávka no....

Díky za cokoliv :)

03. 02. 2014 v 5:48

No esli by si hledal praci jen s pritelkyni, tak to je celkem pho, navic, nevim proc, nekdo rad bere pary asi protoze se nehadaji nebo ja nevim proc.... :)  ale pokud chces hledat praci v 6 lidech, tak to kamo, to bude challenge. Mozna ultimatni. :) Uvidis, ale z vlastni zkusenosti, to nefunguje. 
Preji vam v tomto ohledu hodne stesti.
Asi neposlouchej, ty kteri rikaji ze minimalka je na prd, nebo ze za minimalnku by nigdo nedelal apod. Dobre by bylo aby si kazdy uvedomil ze minimalku tu je trikrat vic jak unas, a taky ti umozni si mnohem vic uzit nez za minimalku u nas. Problem nastane v pripade, kdy nedosahnes ani na minalku, protoze tu a tam, maji potrebu bosove vymyslet chujoviny. Jen jedna rada - psat si hodiny, pocty binu, stromu proste cehokoliv a kazdy den to stim frejerem zchecknout - minimalni mzda je zakonem dana a nigdo ji nesmi porusit.. ( to ja sem predtim nevedel... zeo..)
Ja sem spis reagoval na tvuuj prispevek, ze chces 10mesicu pracovat a pak mozna neco procestovat. Jsem tu uz skoro dva roky, a cestoval sem dost, ale muzu rict ze to zdaleka este nemam pokoukane. Ale to uz zalezi.. na www.picknz.co.nz    si predem osefuj v jakych oblastech se co dela a pak si udelej plan - to jest jedina rada. 

A pamatuj  NO INTERENT, NO SIGNAL, NO PLANES  =  NOVY ZELAND

ALOHA

03. 02. 2014 v 7:19

Pracujem cca 3 a pul mesice a mame na osobu usetreno 80tisic Kc...a to nijak zvlast nesetrime. Delame na vinici 8hodin 5dni v tydnu, nekdy kontrakt, nekdy hodinovka...

03. 02. 2014 v 8:16

Herry - To cislo vypada zajimave a pokud ses na nej dostal, tak bych rekl, ze jsi asi jeden z tech stastnejsich. Protoze me to v mych vypoctech vubec nesedi.

Pocitam usetreno 80k = 5000 NZD. Kdyz bys jen platil najem a jidlo (200/tyden/os), tak to je pri zhruba 15 tydnech 3000 NZD. Cili dohromady vydelano nejmene 8000 NZD. 15 tydnu, 40 hodin, to mi vychazi na peknych 13,33 cisteho NZD na hodinu. Coz samo o sobe je uz docela dost nad minimalkou. S tim, ze nepocitam zadne dalsi vydaje za benzin, vybaveni, registrace auta, wof, neverim, ze vam prace vyjde na kazdy den i kdyz zrovna chcije. A taky predpokladam, ze jste nezacali pracovat hned prvni den po priletu.

Ale jak rikam, proc ne. Vsem bych to pral, ale bohuzel dost lidi si to takhle precte na forech a pak si to tak namaluje a tvrde narazi. Takze ja jsem spis pro ten zdvizeny ukazovak s tim, ze by se mel kazdy pripravit radej na tu horsi variantu.

04. 02. 2014 v 10:26

Kdyby'ste radeji uzivaly zivota a ne jen pocitaly penize

Bohaty to maj holt tezky...

06. 02. 2014 v 22:51

No, nejak se nam to povedlo...jsem zamestnany primo u zamestnavatele, ne pres kontraktora a chodime do prace i v desti...jednou nas poslali domu driv kvuli ,,heavy rain,, :-), ale to jsme pak meli moznost jit do prace v sobotu - dovydelat si penize :-) 

ffgfrjhj
10. 05. 2018 v 5:53

a layout evoking again the design motifs of Fake Watches Buchis body art. The largest disc indicates the hours, while the smaller one on top of it Replica Watches UK marks the minutes. Making it possible to read the time are triangular tips, one each on Breitling Replica Watches the hours and minutes octagons, Replicas Relojes which are highlighted in white Super-LumiNova. The readout of the seconds is even more subtle, ticking away on the center of a black disk stamped with the Hublot 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,890 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 13 návštěvníků online