Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

NA HORSKEM KOLE V NAPIER

23. 05. 2013 v 11:21

Ahoj,

Kdyby se nasel nejaky nadsenec na horske kola tak se muze k nam pridat.Jezdime  do  mistniho horskeho parku v Eskdale asi 15 min. cesty z Napier,vetsinou o vikendu.

Kolo se slusnym odpruzenim se da pujcit v mistnim bike shop na pul dne.

Kontact 0212951310

liborjanet12@hotmail.com

coudu
04. 06. 2013 v 15:03

Ahoj

Mám dotázek. jaké máš zkušenosti s cyklistikou na NZ ? Zvažuju, že bych si vzal sebou kolo,

jen nevím jestli to má vůbec cenu ho sebou tahat.

Žáha na cestách
04. 06. 2013 v 15:41

S kolem se netahej, já ho prodal v Čechách a hnedka po příletu kupuju přes trademe, třeba cannondale se dá koupit za polovinu ceny co v ČR a to nemluvím o Meridě a ostatním, koupíš trošku ojeté kolo za pár šupů, mě to příjde, že Kiwáci to mají jako hodně spotřební zboží.

04. 06. 2013 v 20:31

ahoj,

Zaha ma pravdu s kolem se netahej.Pokud chces jezdit casto tak se da slusny kolo do $1000 koupit a pak ho prodas.Jinak je tady slusny cycloshop v kazdem vetsim  meste kde se da kolo pujcit i na cely den.Ja mam horsky kolo s odpruzenim a jezdim vicemene po horskych parcich,nejlepsi park na severnim ostrove je v Rotorua  to je takovy cyclo stredisko ,jsou tam uzasny horsky stezkyhttp://www.riderotorua.com/ .V Taupo taky slusny park.Ja bydlim v Napier a tady za poslednich par let vybudovali pres 200km cyclo stezek vice info tady http://www.hawkesbaynz.com/index.php/see-do/cycling/did-you-know

Tady je dalsi stranka o vseobecne cyklistice na NZ http://www.bikenz.org.nz/

Zdravim,

Libor

coudu
05. 06. 2013 v 14:16

Díky kluci

Asi ho nechám fakt doma. I když je prý většinou převoz érem zdarma.

Ale když koukám na ty ceny, tak si ho tam klíďo pořídím :-) .

Díky Libore za tipy! Já ještě ani vlastně nevím kde se na NZ vyskytnu :-) ale je fain vědět kam jet.

Honza
09. 06. 2013 v 7:49

Cau trochu sem neco pisnu, no o tom kole? Záleží co od kola očekávás a jakej styl jezdis, samozrejme se tu dá sehnat kolo, ale... Za prvý mají obráceně páčky, za druhý ty kola tady jsou docela dost starý modely a to nemluvím o výbavě. Jestli chces meridu, tak si ji kup :D ale jestli mas aspon trochu rád svoje kolo a potrpís si na kvalite, tak si ho vem. A jestli si tady budes chtít pořídit novější model kola, tak si připrav od 3 tisíc a výš, mě se tu zdají komponenty dost drahý, vyznám se v tom a sleduju trendy. Ono je totiž bikování a bikování, ale jestli tu chces mít kolo na jezdení do práce a na občasnej víkendovej pojezd, tak si tady tu plečku za 1000 dolaru kup... A to nemluvím o tom, že když si vezmes svoje kolo, tak do ty krabice muzes dat spoustu věcí, i kdyby jen spacák, tak ušetřís třetinu v batohu.... Mejte se hoj

coudu
18. 06. 2013 v 14:51

Ahoj Honzo
Já nejsem žádnej profi biker :) ale mám funglovýho Scotta Scale a je mi líto aby zahálel doma.

Jen se obávám, že mě tam bude překážet. Práci tam nemám a kdo ví kam se zaní budu muset trmácet a to s kolem v ruce a dvěma báglama nebude asi jednoduchý :) .Druhá věc, že bych nemusel utrácet za další kolo.

Jezdím jen tak rekreačně tady unás v Krkonoších ale na NZ bych rád něco projel. Jak sem psal nejsem žádnej profík, tak by mě možná nějaký ojetá Kiwi herka stačila :) 

Fakt nevím jak jak to rozlousknu :-)

11. 08. 2013 v 7:27

Pro zajemce horskeho kola tady moje osobni video s go pro hero3 camera na you tube.natoceno v horskem parku Eskdale kousek od Napier

http://www.youtube.com/watch?v=1O_L-ViE_ac

enjoy.......

13. 08. 2013 v 9:10

Cau, tak žádné závodní tempo sjezdu to nebylo .-), Ne dělám si srandu moc pěkný sjezd a hodně pěkně natočené a sestříhané.... fakt vychytávka 40.png. Asi to zabralo hodně času. Jen tak dál. Všem ostatním: video stojí za stažení

15. 08. 2013 v 11:44

ahoj lidi, napadla mě bláznivá myšlenka a rád bych obdržel odpovědi...chci koupit vojetinu, přikoupit nějaký vozík a cestovat po jižáku jen na kole, je to reálné navzdory náročnosti terénu? dá se nějak ušetřit, nebo to nakonec vyjde jako cestování autem, mám strach, že když koupím auto a někde mi klekne, tak se pak nedoplatím, navíc cestuju sám.....myslím, že s kolem bych mohl nasbírat dosti zážitků a výhledů do okolí :).....

19. 08. 2013 v 9:03

Cau Johny,

dik za prispevek.S tou rychlosti s tebou souhlasim bylo to prvni video,vice jsem se nabehal nez nakoloval,tak snad dalsi videa budou rychlejsi.

Cau Lado,

Na cestovani na kole po Jizaku ti moc neporadim ja spise tak po horach a v lese ale pokud jses velky nadsenec na cestovni kolo tak to toho jdi.Pocitej s tim ze od Rijna do Ledna tady pekne fouka vitr.Jinak se da i koupit nejky maly auticko pro jednoho.....

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,020 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 11 návštěvníků online