Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Pozor na JETSTAR

29. 05. 2014 v 22:56

Tohle se muze stat s uplne jakoukoliv spolecnosti (zpozdeni, zruseny let). Jinak ja s Jetstar letel tak 20x a krome mensiho zpozdeni nikdy zadny problem.

 

29. 05. 2014 v 21:20

Letěli jsme už několikrát, ale tohle ani nic podobného se nám nikdy nestalo, ani našim známým, teď už jsme poučení, chybama se člověk učí.  Každopádně pokud naše špatná zkušenost ušetří někomu podobný šok jako se stal nám, tak to k něčemu bylo.

 

29. 05. 2014 v 20:49

No, nizkonakladovka - tam se da cekat cokoliv, osobne bych si s Jetstarem nedovolil neco planovat na cas, maximlane jako posledni let nekam, rozhodne ne, kdyz nekdo neco chce stihnout (kor cestu do CR). Na druhou stranu letet takhle presne na cas bych si nedovolil ani s Air New Zealand ba ani s jinou leteckou spolecnosti nikde na svete, jednak muze mit zpozdeni a druhak muze byt uplne zrusenej, videl jsem to uz nekolikrat. Takze nejen s Jetstarem, ale s jakoukoliv leteckou spolecnosti je lepeni letenek proste risk, pokud je to tesne navazujici.

Naše špatná zkušenost s Jetstar
29. 05. 2014 v 11:55

Zdravím všechny cestovatele,

chtěla bych touto cestou varovat všechny co se rozhodnou využít letecké společnosti Jetstar.

Měsíc před odletem z NZ jsme si s přítelem zakoupili letenky u této společnosti, protože jsme žili v Christchurch a let do ČR nám letěl  v 9:50 ráno z Aucklandu, koupili jsme si tedy první možný let a to v 6:30 ráno. Prvotně jsem hledala u Air New Zealand, ale bylo volných už jen pár míst v té nejdražší variantě, tak proto nakonec Jetstar. Každý jsme měli 23kg kufr, 10kg v krosně a příruční zavazadlo, tak jsme si přikoupili každý i zavazadlo navíc, celkově jsme se dostali každý na cenu se vším všudy 98NZD, což se dalo. Ráno na letišti jsme si vystáli obří frontu a k odbavení jsme se dostali až po 6té hodině, normálně nás odbavili a jako kdyby nic nám dali 2 vouchery za 8NZD na kafe s tím, že poletíme až v 10:00 ráno, na itabuli, ale nic o zpoždění nebylo. Zůstali jsme jak opaření, ptali se jestli to myslí vážně a vysvětlili jim, že máme letět z Aucklandu v 9:50 na roční zpáteční letenku do ČR. Chlápek byl úplně v pohodě, usmál se a zeptal se jestli máme navazující let s jejich společností a když jsme řekli, že ne, tak řekl, že pro nás nemůže nic udělat a začal odbavovat další lidi. No já se úplně složila, ale přítel rychle utíkal ke stánku Air New Zealand a prosil je jestli by nám nemohli pomoci, paní hledala a našla ještě 2 volná místa v jejich letadle, které odlétalo v 6:30 za 498NZD na jednoho, koupili jsme si je a další šok po koupi letenek byl, že na odbavení už máme jen 5 min. a že letadlo povoluje jen 23kg zavazadlo + příruční. Za 5 min. jsme museli stihnout z Jetstar dostat  naše odbavená zavazadla (vůbec nespěchali, pohodička, až když přítel zesílil hlas, tak jsme se dočkali a přesně na minutu odbavení stihli a do letadla doběhli jako poslední, ale naše 2 krosny jsme museli nechat na letišti. Naštěstí nám je vyzvedl kamarád a teď i vypadá, že nám to známý vezme, když poletí do ČR, ale byl to ten nejhorší zážitek co se nám na NZ stal. Později při vyprávění našeho strašného zážitku jsme se dozvěděli, že to je u Jetstar normální, ale to jsme po roce pobytu na NZ od nikoho neslyšeli. Pokud poletíte s Jetstar tak den dopředu než vám poletí další let pro jistotu, aby jste nedopadli jako my.

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,868 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 5 návštěvníků online