Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Potřebuji jen malou radu prosím

07. 12. 2013 v 10:31

Chci si objednat jednosměrnou letenku domů přes L.A. Bohužel moje angličtina není dobrá a nejsem si zcela jist, co znamená "country of residence". Musím to vyplnit při objednání letenky. Jen nevim jestli to znamená kde momentálně jsem a nebo kde mam trvalé bydliště. Děkuji za odpověď. :-)

07. 12. 2013 v 19:49

Country of residence je misto trvaleho pobytu, tedy v tvem pripade Ceska republika.

07. 12. 2013 v 21:34

PetusP je hodnej kluk co chce pomáhat,to je moc pěkné,ale někdy radí špatně a to neni jenom v tomdle :-).Country of residece neznamená místo trvalého pobytu,je to místo kde zrovna jsi a máš tam hlášene povolení,tj.pokud jsi na zélandě např rok ofi.tak to je zéland

tady jsem ti našel nějake odpovědi na ten samej problem.Je to v ang. ale znamena to že prostě tam kde maš.Bydlím ted v Norsku a všude uvádim moje Country of residence Norge.Jo a dneska jsem zjistil že při vyměně řidičaku nebudu muset dělat žadne zkoušky,protože norsko není v kategoriii zemí na zkoušky :-D

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20101230020429AAvzdmK

07. 12. 2013 v 23:24

Našel jsem tohle na netu, tak se spíš přiklánim k odpovědi od PetusP.

Your country of residence is where you have been normally resident for the last three years and where you consider to be 'home'. If you have been in another country for purposes of education or short-term employment this will not change your country of residence.

Díky za odpovědi.

08. 12. 2013 v 0:27

Hele dělej jak myslíš,třeba budeš mit štěstí .-).

08. 12. 2013 v 1:30

Jestli nemas na NZ residenturu tak tam dej CR.

08. 12. 2013 v 7:22

Michal7 Máš vyřízené víza do USA? Jestli ne, tak si to vyřid, kámoš taky měl letět přes LA, neměl viza, tak ho nepustili už ze zélandu a musel kupovat novou letenku.

08. 12. 2013 v 8:11

Jojo mam, stálo to  14 babek. Jen teda od toho nemam žádnej papír v angličtině, ale měli by mě mit už v počítači si myslim. Jestli myslíš ESTA.

08. 12. 2013 v 8:57

34.pngNo myliti se samozrejme muzu, ale odkazovat se na Yahoo aneb Yedna pani povidala, no to chce fistrona ti reknu. Ale nebudu se tu do nikoho obouvat. Jen bych rad rekl, ze si toho stejne nikdo moc nevsima. Taky jsem to tam totiz jednou napsal, ze su NZ rezident a nikdo me za usi nevykrakal, az pak jsem si na to nasel odpoved viz Michal7, a povazuji to za spravnou odpoved.
Btw, kde jsem se jeste mejlil predtim Pavle, jen abych se poucil? a to beze srandy, nerad nekomu vtloukam do hlavy nesmysly. Dikes

08. 12. 2013 v 10:44

Dit jo,mýlit se můžem všichni,o nic nejde a Já napsal že rád pomáhaš Petus :-).

16. 03. 2014 v 0:19

Zdarec, budu psát trochu offtopic, ale sem to snad moc nevadí, když budu spamovat (úplně se mi nechce zakládat nové téma kvůli tomu).

Dá se tu kontaktovat přímo jeden uživatej a nebo se musí takhle přes chat? Jen že bych třeba nemusela otravovat jiné uživatele, kteří si to tu budou dobrovolně číst :)

Každopádně momentálně se rozhodujeme ohledně letenky, zda jít do zpáteční a nebo jednosměrné. Plán je takový, že když to půjde, tak chceme zůstat na +3 měsíce turistické vizum, ale jednosměrná letenka zpět vyjde na dost peněz a nechat propadnout zpáteční se mi taky úplně nechce :/

Ráda bych se teda chtěla zeptat hlavně lidí, co už mají cestu za sebou a nebo tam zůstávali "přesčas", jak to teda dělali?  (a budu doufat, že víc info mi pomůže se rozhodnout :))

Beru, že to jsou jen peníze, ale jelikož jsem manuální pracant, tak všechny mé peníze jsou poměrně vydřené a tak je nerada někde vyhazuju :(

díky moc, v.

16. 03. 2014 v 6:51

Ahoj Verco, nejlepsi budes mit, kdyz si sezenes letenky pres Oldu Thera s China Airlines, ktere maji zmeny zdarma, respektive poplatek 500 kc a jsou rocni otevrene, ja to tak mam taky, das si zpatecni let treba na dva mesice jako ja a ted mi dali Viza na 3 roky tak jsem si to hned prodlouzil, bo se urcite mezitim chci podivat domu. Hodne lidi si Oldu chvali a ja jsem jeden z nich, pomuze i s pojistenim, takze doporucuji. Good luck :)

16. 03. 2014 v 11:45

Vladosi gratuluju k prodloužení víza!

(to kdyby se mi povedlo, tak je to super :) btw, oni prodlouží jen když má člověk kvalifikovanou práci a nebo třeba dělal jen na farmách? můžu požádat o nějaké další info? Chci se totiž podívat i do Kanady, ale být na NZ třeba 3 roky a najít si "normální" práci by mi vůbec nevadilo :)) - po jaké době co ste na NZ jste žádal?

S O.Therem už komunikuji, děkuji za radu ;) Spíš si jen nejsem jistá zda tu zpáteční nebo jednosměrnou - pokud by mi prodloužili vizum, tak jdu do zpáteční a do roka se přijedu podívat do ČR, to by byla jasná volba ... ale pokud vizum neprodlouží, tak bych se ráda zdržela alespoň na WH rok a na turistické ještě 3 měsíce a tam už bych musela tu zpáteční zrušit - to je ten "problém", který mě zdržuje od koupení letenky :(

16. 03. 2014 v 13:22

Doporučuji teda jednosměrnou. Jak s tou možností zůstat zde déle, tak i možnost při zpáteční cestě si ty lety uspořádat podle sebe na nějaké stopovery.

zdravim, tak clanek o jednosmerkach/zpateckach uz jste mozna cetla. http://www.novy-zeland.biz/jednosmerna-ci-zpatecni-letenka-na-novy-zeland/ jen bych k tomu dodal, ze u koreanu ted nove u letenek vystavenych po konci ledna 2014 dokazeme dostat zpet uz pres 4tis, presneji myslim cca 4500kc, pokud se do roka nebudete chtit vratit. u china airlines je to kolem 2-2,5tis., pripadne o neco vice, pokud si na ceste zpet predem predplatite taxy za stopovery. u singapur airlines se nedavno povedlo jen cca 600kc. ja jednosmernou doporucuji jen tem, co jsou si stopro jisti, ze tam vydrzi dele nez rok. coz samorejme neni nikdo... Pokud se rozhodnete pro zpatecni, tak je dobre si ty stopovery promyslet a pokud je pravdepodobnost, ze nejake budete chtit, tak je dobre si koupit tu china airlines... u x lidi tam na ceste zpet nemeli nic a ted jim tam dodelavam treba tri stopovery, nebo meli jen bangkok a ted jim tam delam jeste dva. Na druhou stranu pokud si koupili treba korean air a chteji bangkok, tak je to dost komplikovane a drahe. Protoze jen abych jim dodatecne udelal stopover v soulu je otazka cca 4,5tis. a pak by se jeste nejak do toho thajska museli dostat. Letos vidim ale jasny trend, ze si vetsina veri, ze tam vydrzi dele nez rok. Tak popreji,at vam to vyjde a sobe popreji, at uz mi konecne taky daji nejaky pekny ceny na jednosmerky ze Zelandu :-))

05. 02. 2018 v 1:53

canada goose outlet

ugg outlet

pandora charms sale clearance

pandora outlet

kate spade handbags

ugg boots clearance

polo ralph lauren outlet

canada goose outlet store

cheap ray ban sunglasses

coach outlet

michael kors outlet clearance

pandora outlet

coach outlet

canada goose jackets

ugg outlet

prada outlet online

canada goose jackets

coach outlet online

ralph lauren

cheap ray ban

true religion outlet online

canada goose outlet

yeezy boost

ralph lauren polo

ralph lauren

mulberry outlet

ugg boots clearance

mbt shoes

canada goose outlet

ed hardy clothing

coach factory outlet

polo outlet

pandora outlet

ralph lauren shirts

giuseppe zanotti shoes

true religion outlet

pandora outlet online

moncler outlet

tory burch outlet

cheap mlb jerseys

polo ralph lauren

mulberry sale

michael kors outlet

ray ban sunglasse

ugg outlet

christian louboutin outlet

christian louboutin

coach outlet

polo outlet

coach factory outlet

christian louboutin shoes

cheap ugg boots

tory burch handbags

uggs outlet

oakley sunglasses

polo ralph lauren outlet

oakley sunglasses wholesale

polo ralph lauren

lebron shoes

ralph lauren polo

pandora jewelry outlet

canada goose outlet online

oakley sunglasses

kate spade bags

yeezy boost 350 v2

michael kors outlet store

michael kors outlet

air jordan shoes

michael kors handbags

coach outlet online coach factory outlet

lacoste outlet

polo shirts

canada goose outlet

kate spade outlet store

oakley sunglasses

polo ralph lauren outlet online

cheap ray ban sunglasses

pandora jewelry outlet

kate spade sale

cheap nhl jerseys

canada goose jackets

cheap jordans

adidas outlet

fred perry clothing

mlb jerseys wholesale

canada goose jackets

canada goose jackets

canada goose jackets

adidas yeezy shoes

uggs outlet

clarks outlet

longchamp bags

polo ralph lauren outlet online

cheap ugg boots

nfl jerseys

ugg boots clearance

mulberry bags

coach factory outlet

christian louboutin sale

michael kors handbags

uggs outlet

nike air max

adidas yeezy shoes

canada goose

michael kors outlet

canada goose

yeezy shoes

ugg outlet

coach outlet online

adidas nmd

uggs outlet store

pandora charms outlet

adidas yeezy shoes

pandora charms

coach outlet store online

ugg boots clearance

mulberry sale

ralph lauren outlet

ralph lauren outlet

nike shoes

oakley sunglasses

nike shoes on sale

cheap snapbacks

ugg boots clearance

canada goose outlet

canada goose outlet

ray ban sunglasse

mcm bag

michael kors outlet

canada goose outlet

oakley sunglasses

adidas yeezy boost

canada goose outlet

true religion outlet store

michael kors outlet online

ugg outlet

polo ralph lauren outlet

canada goose outlet

canada goose outlet

ugg outlet store

michael kors outlet

ugg outlet

michael kors outlet store

coach outlet

ugg boots outlet

michael kors outlet

mulberry handbags

canada goose jackets sale

canada goose outlet

canada goose outlet

michael kors outlet

mont blanc outlet

ugg outlet

cheap ugg boots

cheap jordan shoes

michael kors handbags clearance

polo ralph lauren

ugg outlet

mbt shoes

cheap authentic nba jerseys

ralph lauren

mont blanc pens for sale

nike outlet

canada goose jackets

canada goose outlet store

polo outlet

canada goose uk

michael kors outlet

coach factory outlet

ralph lauren shirts

canada goose outlet

coach outlet

uggs outlet

michael kors handbags

cheap uggs

pandora charms outlet

michael kors outlet

fitflops sale

uggs outlet

oakley sunglasses

cheap nfl jerseys

fitflops sale clearance

ugg boots

kate spade

ugg boots clearance

moncler jackets

polo ralph lauren

adidas ultra boost

mulberry outlet

ralph lauren outlet

yaoxuemei20180205cccc

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,057 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 7 návštěvníků online