Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Rady na Novy Zeland

23. 01. 2016 v 18:19

Ahoj,

předem díky za čtení. Cekam na brezen az se to spusti tak hledam informace. Mam jeste par nejasnosti ktere jsem bud nenasel nebo mi nejsou uplne jasny. Jak trenovat? Zkouset se prihlasit pres nemce (vymyslene jmeno, pas), maji stejne otazky? Po nasleduje po odeslani vyplneneho online datazniku? Jsem prave v Irsku a je dobre ze muzu zadat i zahranici s pasem a kreditkou po ruce. Nekde jsem neco cetl o Arrival card, mate nekde zkusenosti o co se jedna? Je nutne si brat notebook na hledani informaci? Nechce se mi s nim tahnout. Jak se spacakem, karimatkou a stanem? Da se to poridit na NZ nebo radsi vsechno sebou? Chtel bych zacit na Jiznim ostrove, Christchurch. Co jsem cetl tak je to levnejsi, s autama. Nebo je lepsi zacit v Auckladnu? Díky za info a kdyžtak sorry jestli jsou to hloupe otazky ale proste si s nima nejsem jisty. Budu rad za kazdou odpoved tady nebo na maila: michalkucera92@seznam.cz     Díky moc!!

25. 01. 2016 v 0:08

Arrival card - je karta, kterou musi vyplnit kazdny pri priletu na NZ. Nic komplikovanyho. Maji to i jine zeme.

Notebook - co clovek. To nazor. Informace se daji kazdopadne najit i jinak. Ja myslim, ze se hodi (treba i na cumeni na filmy) a vzal bych si ho.

Na NZ koupis uplne vsechno na camping. Ale jestli mas najaky kvalitni veci tak proc si je nevzat.

Rozhodovat se kam poletis podle toho jak drahy jsou tam auta je asi blbost. Navic i v AKL se da koupit auto levne a je tu o hodne vetsi nabidka.

25. 01. 2016 v 6:34

Spacak - no pokud mas nejakej super extra drahej z cr, tak si ho vezmi, pokud mas nejakej levnej tak si ho neber zalezi zda ho vubec vyuzijes, to zalezi na tve zivotnim stylu.
Stan bych rozhodne nebral, jednak ho casto dostanes k autu, pokud ho kupujes od batuzkaru a druhak tu nejakej sezenes kdyz by byl potreba, stejne jako nadobi hrce a podobne. Navic to zabira hodne mista v batohu.

Notebook  - zalezi jakej - 17" 4 kg notebook bych si rozhodne nebral, radeji bych doporucoval neco skladneho, treba i tablet s klavesnici, pokud vyhovuje, ale rozhodne se neco takoveho hodi uz i kvuli shaneni prace. Nepotkal jsem tu nikoho bez komunikacni technologie. Za par susnu sezenes v cechach Asus eee nebo podobnej kram. Jinak viz Klobouk.

Karel
29. 01. 2016 v 14:37

Ahoj, veškeré potřebné informace seženeš v knize Michala Cigánka.

03. 02. 2016 v 14:26

Ahoj Michale!

Chch je urcite na zacatek lepsi nez ACK, vic dostupne prace.

Bez notebooku si cestovani nedokazu ani predstavit. Komunikacni nastroj. Dalsi varianta je internet v knihovnach, v Chch je i s pocitacem k dispozici zdarma.

No a ted to nejdulezitejsi. S tim dovozem kempingoveho vybaveni (tj. spacakem, stanem, trekovyma botama apod.) bych byl VELICE VELICE opateny. NZ si hodne chrani svuj ekosystem. I v te zminovane priletove karte se na tyto veci pod pokutou zamlceni vyslovne ptaji. Muzou te na letisti vytahnout na eko prohlidku a kdyz najdou nejake jidlo, hlinu v botach, travy ve stanu apod., muze byt sakra velky a drahy problem. Ja osobne bych tyto veci na NZ dovezl pouze a prokazatelne NOVE a NEPOUZITE. Jinak NZ je outdoorovy a kempingovy expert, koupis tu uplne vsechno, a to od levnych cinskych smejdu v siti Warehouse (neco jak nas Bauhaus) nebo je tu i hromada drahych a kvalitnich obchodu, popripade i neco mezi tim. Da se navic koupit i pouzite na Trademe.co.nz (takove nase Aukro, tam hledej vsechno, i ubytovani). Moje rada: Jestli mas na vyber, tyto veci sem ani nevoz a kup je az tady.

Tu arrival card normalne nagoogli, zadna veda to neni. Bude-li ten odkaz tady fungovat, podivej se sem: http://www.customs.govt.nz/news/resources/forms/documents/passenger%20arrival%20card%20english%20language%20version.pdf

Ahoj

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,913 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 22 návštěvníků online