Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

cestování pro méně odvážné

Česká Republika
06. 10. 2015 v 19:40

Ahoj, mým snem vždy bylo navštívit Nový Zéland. Díky našemu současnému zaměstnanání nebudeme schopni asi odjed déle ja na 2 týdny (stojí to vůbec za to?)
Začínám se poohlížet po informacích, ale zjišťuji, že si moc v některých věcech nevěřím. Asi bych zvládla koupit letenky,a le zvládnu si i na místě půjčit nějaké to auto? Nebo dá se to všechno nějak domluvit již teď z domu? Případně nemáte nějaké zkušenosti, nebo nějaké webovky?
I když je Nový Zéland mým snem, nikdy jsem neplánovala žádné výlety konkrétně, ale to by snad šlo naplánovat taky z domu, nebo nemáte někdo nějaké typy?

Četla jsem o nějakých bus tripech, nevíte někdo jak to funguje? Příjde mi, že by to mohlo být jednoduší z mé strany na organizaci programu, ale na stránkách většinou nacházím spíš volné cestování autem. Jak to chodí, když si půjčim v jednom městě auto, je možé ho pak vrátit i v jiném městě? případně kolik takové půjčení může stát?
Cenu letenky si dokážu představit, ale co takové ostatní náklady na osobu? Myslím, že nejsem náročná, ale nedokážu si vůbec představit, kolik peněz bych na ty 2 týdny tak mohla potřebovat?

Děkuji za rady :-)

Velká Británie
steny
08. 10. 2015 v 21:19

nevyplatí.. chceš dát za letenku přes 30tis. 50 a víc hodin ztratit v letadlech.. dva dny se vzpamatovávat z časovýho posunu, skoro nic neuvidíš, minimálně na měsíc ;)

Spojené státy
Spojené státy
Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,826 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 7 návštěvníků online