Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

Austrálie - spaní mimo kempy a půjčení auta

Honza
03. 08. 2013 v 11:39

 Pstruhu, poraď prosím, které půjčovny aut v Austrálii vám vyšli nejlevněji. :) Co jsem našel, tak buď vychází půjčení dost draho nebo jsou to staré plečky, které budou žrát jak tank nebo právě trvají na kreditní kartě (debetní jim nestačí). Díkec!

pstruh
10. 07. 2013 v 16:24

čau, karta nemusí být kreditní, stačí debetní ale měla by být embasovaná. Spaní v autě na odpočívadlech úplně bez problému, my cestovali po Queenslandu a měli jsme i mapu s ,,kempama" zadara. Auto jsme měli z půjčovny, dopodučuju jich poptat co nejvíc, cena se hodně lišila

 

 

16. 06. 2013 v 15:50

Záleží na tom, v jakém státě auto kupuješ. Například v Západní Austrálii je to jednodušší, protože nemají žádné technické kontroly ... Nejsložitější (a taky nejdražší je to v Severním teritoriu). Papírování je jednoduché všude.

 

16. 06. 2013 v 15:23

 je to v australii pri nakupe auta take jednoduche ako na NZ ?

16. 06. 2013 v 12:49

Ahojte,

V Austrálii se spaní nadivoko nijak nereguluje. Navíc ta odpočívadla jsou na to přímo dělaná, téměř vždy jsou tam záchody, sezení, přístřešek a někdy i voda. Jsou tam také ohniště, kde se dá solidně uvařit. Toho bych se tedy nebál. Každopádně situace je jiná ve městech, tam často ani kemp nenajdeš a pokud jo, je skoro stejně drahý jako hostel. Třeba v Sydney to tak bylo a navíc kemp byl dost daleko od města, takže žádná výhra.

Auto bych si být Vámi koupil, pokud máte víc času. Pokud ne, počítejte s celkem vysokou částkou právě za tu pojistku. A ještě detail, pokud nemáte embosovanou (kreditní ne platební) kartu, tak na pronájem zapomeňte. V Austrálii na tom trvají víc než jinde na světě!

 

GL

 

16. 06. 2013 v 6:13

 Ahojky,

chystáme se v září do Austrálie a potřebovali bychom poradit, jak je to se spaním mimo kempy. Hrotí to tam jako na Zélandu (jsou tam všude cedule zákaz kempování) nebo se dá přespávat na odpočivadlech v autě, ve stanu?

A máte někdo tip na nejlevnější variantu půjčení auta (pro 4 osoby) - buď spaní 4 os. v autě nebo 2 v autě a 2 ve stanu. Důležitá je také spotřeba paliva a pojištění... Poradí někdo? Díky moc!

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,203 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 21 návštěvníků online